Back To Top
İşte tam da bu!

İşte tam da bu!

 - Son Güncelleme: 05.02.2019 Salı 09:03
- A +

Cuma akşamı Yıldıray Oğur’un TV 5’teki “Medya Analiz” programında şöyle bir cümle kurdum:

“12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat dönemlerinde yazdım. Kendimi bu zamandaki kadar kısıtlı bir duygu içinde görmedim.”

“İslamcı” bir yazarın böyle bir cümle kurduğunu gören “muhafazakâr” bir iktidar adına ne yapılır?

Telefon açılır, ziyaret edilir, bir temsilci gönderilir ve;

-Nedir sizi böyle kısıtlı duygu içine iten, diye sorulur. Varsa haklı değerlendirmeleri not edilir, düzeltme yoluna gidilir, yanlış bilgilerden yola çıkılıyorsa açıklama yapılır.

Cuma gecesinden bu yana bir fırtınadır koptu. “İşte tam da bu!” denecek bir fırtına.  “Bütün zamanların yalakaları” dahil, uçan – kaçan kim varsa sıraya girdi. Ahlaki tefessühün zirve yaptığı bir sosyal medya saldırısı.

Bir kere en başta sözün çarpıtılması!

Güya ben “Darbe dönemlerine alkış tutmuşum. 28 Şubat’ı övmüşüm.”

İşte tam da bu!

Ahlaksızlığın zirve yaptığı nokta. Söz gayet açık. Onu oradan alıp, “28 Şubat övgüsü” haline getirmek için katıksız ahlaksız olmak gerekiyor.

“Ahmet Taşgetiren ve 28 Şubat” diye Google’a sorsanız size koca bir yazı külliyatı verir.

12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat dönemlerinde yazdım, tavır koydum, yapılanları eleştirdim, yerim belliydi, 5 Generalin sözünün kanun olduğu günlerde Kenan Evren’e “Nasıl anılmak istersiniz?” diye yazan benim. “28 Şubat İslam’ı azaltma operasyonu” diye yazan benim, 28 Şubat’ı küresel bir İslam’ı azaltma operasyonunun uzantısı olarak değerlendiren benim. O dönemde “Seni seviyoruz savunan adam!” diyerek Erbakan’ı, Refah’ı savunan benim. Tayyip Erdoğan Pınarhisar’a yollanırken “Gireceksin, çıkacaksın, seninle Anadolu yollarında yürümeye hazırım” diyen benim. Ak Parti için kapatma davası açıldığında isyan çığlıkları atan benim.

Yazmakla yetinmedim, konuştum, konuştum. Başörtülü öğrencilerle “Özgürlük için elele yürüyüşü”nün hazırlığı için Anadolu yollarına düştüm.

Ahmet Hakan kadar olmak vardı. “Taşgetiren’i tamamen düşman bellemek... Taşgetiren’in adının üstünü çizmek... Taşgetiren’i trollere yem etmek... Hiçbir fayda sağlamaz, hiçbir sorunu çözmez, hiçbir olumlu sonuç üretmez. Ancak Ahmet Taşgetiren’e...

-Neden böyle bir duygu içindesin kurban?

-Seni bu duyguya iten sebepler nelerdir mübarek?

Falan diye sorular sorulmaya başlanırsa... Bayağı hayırlı bir işe başlanmış olur.” (Hürriyet, 4 Şubat 2019)

Fatih Selek Türkiye gazetesindeki yazısında benim kıyaslamamı yadırgamasına rağmen mevcut medya halini de şöyle anlatıyor:

“Medyanın cılkının çıktığı...  Kalem sahiplerinin siyasete angaje olduğu... Haberciliğin vicdani değil cüzdani hesaplarla yapıldığı... Kimsenin kimseyi dinlemediği... Gazetecilerin trolleştiği... Herkesin kendi kompartımanından birbirini suçladığı... Tahammül sınırlarının azaldığı... İtibarın ve güvenin zedelendiği... Bu yüzden geleneksel medyanın rolünü sosyal medya soytarılarına kaptırdığı... Gibi birçok meselemiz var...” (Türkiye, 4 ocak 2019)

Yukardaki cümlelerden hangisini alsanız medya adına bir tükenmişliği ortaya koyuyor.

Ben de diyorum ki, “kısıtlanmışlık duygusu içinde yazı yazıyoruz.”

Aynı camianın içindesiniz. Yanlışları kişilerden öte bir misyonu bağlıyor. Son derece sancılı ortamlar yaşanıyor. Birisinin bir şeyler demesi lâzım. Halbuki herkes iktidarın varlığını “Beka meselesi” olarak görüp, “kol kırılır yen içinde kalır...”ın asla sarsılmamasına itina ediyor. Ama sustuğunuzda da “ilkeleriniz”i unuttuğunuz, iktidar uğruna mesela adaletsizlikleri ıskaladığınız, kendine demokrat, kendine özgürlükçü olduğunuz ithamları, siyasi, fikri, ahlaki kariyerinize yazılıyor... Konuştuğunuzda, yazdığınızda.... yukardan aşağıya gözlerin belertildiğine şahit oluyorsunuz. Yazmak lazım... Yok yazmamak lazım... İşte ikilem bu.

Bir gün yazıyorsunuz, konuşuyorsunuz, kıyamet kopuyor. Nerden geldiği nereye gittiği belli olmayanlar, her dönemin yalakalık yolculuğu bugün iktidara yağcılık safhasında olanlar,  vs... sosyal medyanın anaforunda pusuya yatıyorlar...

İşimiz yazmak. Yazacağız. Yazı dili bulacağız. Doğru anlaşılmaktan başka talebimiz yok. Allah bu millete bir daha 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat’lar yaşatmasın. Ama bizim insanlarımızın iktidar dönemi de her bakımdan “Adil düzen” olsun!

Çok şey mi istiyorum!

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
doğan kaya 26 Şubat 2019 15:25
sayın hocam hiç kimsenin saltanatı soinnsuz deyildir bu memleketten kimler geldi kimler geçti bu milletin oradusuna kumspas kuranlar generalleri yargılayanlar nerde keser döner sap döner gün gelir hesap döner onların ağbabalarının aldığı haksız kredilerin ve ihalelerin altında o yalakalık yaptıklarının imzası var
K B 07 Şubat 2019 23:19
Allah senden binlerce kez razı olsun. Biz Ak partiye insanlara zulüm etsin diye oy vermedik. Oy verdiğim için kendimi bu zulme katkı sağlamış olarak görüyorum ve büyük bir vicdan azabı yaşıyorum.
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 22:16
Sn.taşgetirenin yazısı iktidarı öğle etkilemişki bütün trollerini yorumculara yöneltip lehte yorumların kıpkırmızı olmasını sağlamışlar. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor millet uyandı artık kırmızılar doğru söze ne denirin açıķ ispatı. Trolcicikcikler.
Halil 06 Şubat 2019 19:17
Bazıları hakkaniyet ve itidal ölçüsünü kaybetmiş; ifrat ve tefrit arasında gelip gidiyoruz.Bazı okuyucular hiç bir düşünce ve kanaati beğenmiyorlar.Alabildiğince tenkit...Birilerini suçlamayı ne çok seviyoruz.Allah ıslâh etsin..
eflatuncem 06 Şubat 2019 15:44
Müfit Yüksel'e yapılan linç girişimi size de yapılabilir hocam. Çok vefasız ve gözü dönmüş bir kitle yetişti içimizde. Uyarıdan da anlamıyor. Ama gemi batacak gibi olsa ilk bunlar kaçar biz yine en son bile terketmeyiz gemiyi. Sizi tebrik ediyorum. Bu görevi cesaretle üstlendiğiniz için. Bunlara laf anlatmak da zordur ya!
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 13:26
yalakaşlar burayıda basmış. burda makarna vermiyorlar oğluuuuumm. haydeeee
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 13:27
sizi ciddiye almaz ve trolleri göreve çagırırlarsa birdaha iktidar yüzü göremeyecegiz.ama açıkça söylüyorum,28'şubattaki islam davamızı özlemiyorda degilim.!
Milletin adamı 06 Şubat 2019 11:52
İnceden inceye bir algı operasyonu yapmaya çalışıyorsunuz. AKP li gözüküp, AKP yi vurma. Bu günü 28 Şubat'tan daha kötü gösterme gayreti. Bu hiç yakışmadı. Biraz izan gerekir. Adam gibi eleştirsen kimse bir şey demez. Ama algı operasyonu yapmaya çalışırsan bu millet karşında durur. Maalesef bazı fırsatçılarda bunu görmekteyiz.
Hüseyin 06 Şubat 2019 22:41
3
Adam gibi eleştirmek nasıl oluyor anlat da bilelim.. Bizim diye bildiğimiz, aynı davadanız dediğimiz hükümet çıkmış adaletsizlik yapıyor. Adam kayırma, yargısız infaz, müsamahasızlık, ahlaksızlık almış başını gitmiş, neyini adam gibi eleştireceksin bunun? Aynı davadandık, davayı o kadar sulandırdılar ki, boğuluyoruz! Ahmet Bey de bunu küfürsüz hakaretsiz ifade etmiş. Bu adam gibi değilse bu durumu nasıl "adam gibi" eleştireceğiz anlat hele biz de öğrenelim???
Tek Adalet Var... 06 Şubat 2019 09:37
Bu kadar yapılan yorumların yazarlarını tanıma imkanınız olsa.! Oysa ki sizi alkışlayan "trolcüleri, yalakaları, hainleri, sapkınları, teröristleri....."bir görebilseniz. Yazılarınızı okuyan sizi anlayan ancak edebinden susan işini "bilene" bırakanları dinleyebilseniz. Umarım daha açık, cesurca, korkusuzca hedefi tutturan yazılar kaleme almaktan imtina etmezdiniz.
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 08:57
Ahmet hocam sizi 28 şubattan beri izlerim. Allah razi olsun. Eyvallah dediginize de katiliyorum cümlenizi başka yere çeken cok oldu. Lakin,dediniz ya gelin bir de bana sorun diye. Cümlenizin oraya çekilmesine fırsat vermeyin inşallah Avam bir okurunuzdan nacizane rica Esselamualeykum
Mehmet senkardesler 06 Şubat 2019 08:25
Sayın tasgetiren dost acı söyler bazen birilerinin çıkıp Zülfü yare dokunmasi lazım bir dost bir büyük bir mümin dostunun aynı zamanda uyarandir
ayhan yurdagül 06 Şubat 2019 07:59
emekli bir insanım 1960 doğumluyum çocukluk dönemimi saymazsak 42 senedir bu memlekette yaşadım yaşanılan hemen her şeyi gördüm...sayın taşgetirenin çok yazısını ve kitabını okudum tv programını izledim.70li yıllardan itibaren bugüne, herşeyi gördüğünü yaşadığını bildiğim ahmet abi beni 5 senedir şaşırtıyor. onu merhametli biliyordum. Allah(cc)selamet versin yolun hayırlı olsun ahmet abi adanadan selamlar.
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 02:31
Akrabam dövizzedelerdendir. Bizden habersiz para yatırdı haram olmasın diye banka yerine ihlasa yatırdı. Aradan yıllar geçti. Kul hakkına giren niye masum sayılır. İğneyi önce kendilerine batırmak diye bir atasözü var. Kimin niyetleri ne, ve maksatla nerde durduklarını çok iyi biliriz. Dün davası bir olanla yarın kardeşlerimizle yine biz bir olacağız. Hariçten gazel okuyanlarla işimiz olmaz. Müslüman iyiliği emreder kötülüğü nehyeder. Allah için severiz. O kadar!
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 02:23
Ahmet Hocam, geçte olsa yazınızı okudum. ALLAH yardımcınız olsun. Tüm inananların ve insan kalabilenlerin de yardımcısı olsun. Yorumları okurken dikkatimi çekti. 290 yorum yapılmış. Ama ilginçtir ciddi anlamda oylama olmuş. Maalesef troller vasıtasıyla. Artık haklılık haksızlık değil konu. Sayısal üstünlük. Ve biz bu nedenle kaybettik. İktidarı kaybetmemek için tüm güzel hasletlerimizi kaybettik. Veyl olsun. Artık buradan hiç bir şey çıkmaz.
Selahattin deniz 06 Şubat 2019 02:20
Zerre miktarı yönelişlerimize teveccüh etmeyip msp hareketinden dolayı alaya alan, dışlayan, tahkir ve tezyifte kinleri aleni olan her ipte oynayanlar ipimizi çekmeye çalışma cüret ve teşebbüsünde bulunmakla sadece bize zarar vermeyecek yol arkadaşlarımızın da ayaklarını yerden kesiyorlar. Çaldıkları zılgıt eğlence değil taltif değil samimiyet değil. Başkan/vekil amir olan etten duvarları görüyorlar, bizi de kenara ittiriyorlar. Bu çürümeye ıraklaşmaya gönlümüz hoş değil. Siyasi ikbal rant gütmeyiz güdenlerden de aşağı addedilmeyi zül bilip mü
Selahattin deniz 06 Şubat 2019 01:58
Artık en tepedekiker etrafındakilerden kim samimi kim değil bilsinler artık.Dün aynı saflarda aynı hislerle dünyalık çıkar düşünmeden yol arkadaşlığı yaptıklarımız fersah fersah bizden uzaklaştılar;çevrelerini-mazileri safsataya fesatlıkla dolu zevatlar yolu davamızla kesişmeyenler- etten duvar örüp uzak düşürdüler bizi.Biz olduğumuz yerdeyiz ancak arkadaşlarımız umduğumuz yerdeler mi?Etten duvar ören gayrı samimilerKOPUŞ yaşattılar.Asla yolu kesişmeyen şakşakçılar boş kaşıkla beslediler.Oysa mümin meddahlık değil nasihat,ikaz,irşat,inşa
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 01:43
A
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 00:36
Gerçekte adalet savunanların sayısı maalesef az. Bir insanı, cemaati, partiyi sevdik mi asla toz kondurmuyor ve takım tutar gibi radikallesiyoruz. Tasgetirenin de dediği gibi hayatı ve yazdıkları ortada. Yanlışı benim adamım yaparsa haklıdır karşı taraf yaparsa asılıp kesilmelidir gorusunde değil. Daha da önemlisi omurgalidir, dik durusludur. Şimdilerde medyada türlü türlü yalakaliklar yapanların geçmişlerini de çok iyi biliyoruz. Azıcık menfaatlerine dokunsa 180 derece dönecekler. Şunun bunun hatırı demeden hakkın hatırını ali tutan ender kisilerdensin
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 13:18
0
Allah cc sizden razı olsun. Sözün bittiği yer
Ali 07 Şubat 2019 05:45
2
Adil olmak gercekleri inkarla olmaz Gezi. 17. 25 15 temmuz olmadimi?
Biz Kimiz? 05 Şubat 2019 23:05
Hafızım, eğitimciyim. 28 Şubat sürecinde okuldan atıldım. Her şeyimi kaybettim. Ama son dönemdeki kadar hukuksuzluk, adaletsizlik, emanet-ehliyet-liyakat üçlüsündeki sınırsız sapma, dinin siyaseten ayaklar altına alınması azgınlığını yaşamadım. Artık yanlışa "yanlış" demek, hataya "hata" demek suç ve de günah sayılıyor. Diyanet de bu bu yanlışları, hukuksuzlukları vb. durumları meşrulaştırmak için kullanılıyor. Her Cuma huutbesinde "Muhakkak ki Allah adalaleti.... " diye başlayan ayet artık müslüman geçinen bizlere sanki hitap etmiyor. Öğret
abdulnasır 05 Şubat 2019 22:41
İmanlı olmanın gereğini yapmışsınız. Haksızlık her kimden gelirse düzeltilmeli. tamam zor şartlardan geçiyoruz ama adaletli bir şekilde geçelim. dost olmanın gereği de bu olmalı" dost acı söyler, ama doğruyu söyler"
Abdurrahman Serdar 05 Şubat 2019 21:55
Aslında suçunuzu itiraf etmişsiniz, ADİL DÜZEN istemekle. Demokrasi (Yöneticiyi seçme hakkı) - kendi içinde - sadece BEYAZ adamlara mahsus bir Özgürlüktür. ABD Başkanı Trump, Onun SUÇ ortağı Batılı rejimler TIYNETLERİNİ sadece, Turkiyede, Suriyede, .... değil, Maduro Venezzüellasına karşı bütün Çıplaklığı ile ortaya koymuştur. Sıkılmıyan suratlara tükür, onları lanetle ki, yalan demokrasisine bir daha inanmıyasın. Bizdede mi, YOK, deme AKP'yi geç, onları suçlıyan CHP'nin neresinde, Hangi tarihinde - kendi içinde b
Abdullah 05 Şubat 2019 21:26
islamcıların huyudur kendilerine ve yakınlarına zarar gelince adalet ve hakkaniyetten bahsederler.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 20:59
Zamansız zamansız zamansız ani birde neden ODA tv neden; bunu açıkla ha sözcü, ha fox, ha oda tv bu yorumlar burada yapılamaz bu kabul edilmiyor. Sizi seven bi kitle var lütfen onları inceltme. Her doğru heryerde konuşulmaz nu sözler ait olduğunuz camiayı sıkıntıya sokar.
Karar okuru 06 Şubat 2019 02:43
1
Camia yolunu kaybetmisse ve ilkelerinden kopmussa kusura bakmayin ama benim camiam olmakdan cikar... Dogrulugun, durustlugun, adaletin pesinden gitmek bana Allah in emri... Kula kulluk edip yanlislari gorup konusmazsaniz cok buyuk gunah islersiniz...
Fi tarihinden 05 Şubat 2019 20:55
Taşgetiren, Bu gücü putlaştıranlar ve bugün muktedir olanin gücü sonsuza kadar elinde bulunduracağını sananlar geçmişe bir baksınlar . Tarih sayfasından silinen dünya güçlerini görecektir.
Gerçekleri, üstü kapalı da olsa yazdığınız için sizi daha da güvenle okuyorum. Teşekkür ederim.
Osman Lafçı 05 Şubat 2019 20:18
Aynı duyguları yaşıyoruz,çünkü; Hz.Ömer'in hutbede cemaata ''ben yanlış yaparsam ne yaparsınız ?''sorusuna ''kılıçlarımızla düzeltiriz'' diyen, ümmeti ve idarecileri arıyoruz..onu bırak biz daha doğruya doğru yanlışa yanlış diyemiyoruz ki troll kardeşlerimizden
Doğruya doğru 05 Şubat 2019 19:24
Bugünlerde herkesin muzdarip olduğu şey trol yalaka kimlerdir Ama bir muzdariplik var
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 19:00
Yeni Türkiye nin eskisini bile aratması sorunsalı
Salih 05 Şubat 2019 18:46
Ülkede bir grup var hükümet adına akp adına saldıran yok etmeye çalışan. Adamların tek gayesi var yalaktan nemalanmak.
ÖTÜKENLİKURT 05 Şubat 2019 18:49
Sayın yazar iki esime siteminiz de haksız ve yersiz!? İktidara sitem etmeyiniz, çünkü iktidar bu güne kadar gelmiş geçmiş en duyarsız, en bencil ve dünya gerçeklerinden, bilimden ,nsan haklarından kopuk bir iktidar! Ondan size şikayet nedeninizi sormasını beklemek gerçekçi değil! Size saldıran basının !? (basın lafın gelişi) özelliği neydi; dünyanın en yalaka ve yalancı basını! Bunu biz değil yabancı değerlendirme kuruluşları söylüyor! O zaman yazacağız korkmayacağız Ahmet bey! Korkanlar seslerini kesip saklanacaklar 12 eylül öncesinde olduğu gibi
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 18:40
Boşuna yoruyorsun kendini güzel insan. Bunlar "bizim insanlarımız" değil. Bunları, içine düştükleri gayya kuyusuna terk edip, yeni oluşumlara abilik yapmanız lazım.
Y.b.b.Y 05 Şubat 2019 18:25
Ahmet Tasgetiren ve hakki hakikati adaleti yazmakla sorumlu herkes fetö sempitazanlari pismanlik duyana kadar aksini yazmalilar. Cünkü bugün hak, hakikat ve adalet zamani degil, kin öfke ve intikam zamanidir" mi demek istiyor karar'da kararli saygi deger bir okur " Halbu ki: bir topluluga olan düsmanliginiz ( kin ve nefretiniz bile) sizi adaletsizlige zulme sürüklemesin diyor Allah kitabinda... O Allah' a inananlar nerede acaba ? iste Ahmet Tasgetiren bu imani ikrar ediyor, hatirlatiyor.. Iman edenler dahil bütün insanlik fitrati sahiplerine.
KARAR''LI VE KARAR'DA KARARLI 05 Şubat 2019 22:31
2
sizin kast ettiğinizi söylemek istemediğimi aslında siz de gayet biliyorsunuz. ama zannımca bu şekilde değerlendirmek işinize geliyor. kripto fetöcülerin ergenekon davalarında yaptığı gibi suçsuz insanları yaftalayıp mağdur yaratıp sonra bunu Erdoğan yaptırıyor algısını oluşturmaya çalıştıklarını malesef bizzat şahidiyim. o nedenle sizde çarpıtmayın. bugünün fetösü bir saidi nursi gibi zulme karşı kaçmadan hapishanede kalmaya bile cesaret edemeyip tüydüler. halbuki dava Hak ise hapishaneden de yeşerir tohumlar. tabi amaç yeşertmekse.
KARAR''LI VE KARAR'DA KARARLI 05 Şubat 2019 22:42
2
Ayrıca sayın Taşgetiren in 90 lı yıllarda Zaman gazetesindeki yazıları "konjonktöre uygun değil" deyip yayınlanmaması ve yazılarına son verilmesi, Bugün Gazetesinden ayrılmak zorunda bırakılmasında bahsi konu olan Fetö sempatizanlarının imanları gereği niçin rahatsızlık yaratmadı hiç? Taşgetiren gibi kalbi hassas insanları sömürmeyi bırakın artık. samimiyseniz Pensilvanyaya iki çift laf edin.
Y.b.b.Y 06 Şubat 2019 01:06
1
Bu satirlarin sahibi bir fetö mağdurudur. Hayatindan 18 yil calinmiş, zulmün katmerlisini yaşamiş, yaşamayada devam etmektedir. Ama sahsima yapilan zulüm ve adaletsizlik bizi zalim ve adaletsiz yapmamali, çünkü zalimler bizim öğretmenlerimiz değil.. "bir topluluga olan nefretiniz sizi zulme adaletsizlige sevk etmesin" ilkesi Cok yüksek bir ahlaktir. Ahmet Tasgetiren bey iste bunu ifade ediyor kararin kararli erdemli okurlarina selam olsun
Y.b.b.Y 06 Şubat 2019 01:32
0
KARAR'DA KARAR'li kardesim; Bu satirlarin yazari önce 28 subat ve sonrasinda ise fetö yargiçlarinin zulmüne uğramis ve hala aile efradi ile bu zulmün sonuclarini yasayan, hayatindan 19 yil calinmis bir insandir. Cocuklarinin göz yaslarindan adaletsizligin zulmün anlamini yaşamiş, bir topluluga olan nefretiniz bile sizi adaletten ayirmasin ilkesinin ne yüksek bir adalet-hukuk ahlaki olduğunu iliklerine kadar idrak etmis biridir. Hapsi bu!
Dursun ERDEM 05 Şubat 2019 18:10
Ahmet Hocam sizi bilen bilir. Bu ülke de şu anda bir fecaat yaşanıyor. Hemde koltukta kalmak ne pahasına olursa olsun kalmak adına yapılıyor... Toplum aşağılanıyor, horlanıyor, kamplaşmaya çekiliyor.. halbuki Bu ülkenin garip gurabası, Sivas, Maraş, Çorum olayları, 12 Eylül öncesi kardeş kavgalarını yaşadı..Buradan çok büyük dersler çıkardık derken, muktedirler eliyle 82 Milyon insanımız bir bilinmezliğin, kinin, nefretin içine doğru adeta savruluyor.. Yazık değil mi..Kim ne götürmüş ki öteki dünyaya. Bu ihtirasın sonu felakettir.. Hocam siz doğ
Ahmet 05 Şubat 2019 18:09
Hocam yine de 28 şubat benzetmesi çok gereksizdi.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 00:35
2
28 subatcilar dine bu kadar zarar verdilermi
Enes Kara 05 Şubat 2019 17:59
Kısıtlı olduğunuz, yazamadığınız nedir? Ahmet bey!
Avk 05 Şubat 2019 20:53
57
İHL mezunuyum,iktidarın diliyle milliyetçi-muhafazakarım.Hukukçuyum,eşim de başörtülü bir hukukçu.28 Şubat döneminde adımızla sanımızla zulme baş kaldırırken şimdi bir eleştiri yaparken eşim tarafından susmam yönünde yalvarma oluyorsa;bu yazının altına gerçekten adımı yazmaktan çekiniyorsam sizce bu nedir?
Düşüne Düşüne 05 Şubat 2019 21:16
35
İnsanların konuşurken bile çekinir hale geldiği şu güzelim ülkemizde sizin aklınıza bir şey gelmiyor mu?
Zor tercih! 05 Şubat 2019 22:43
4
Bende Fetö nün kumpaslarından korkuyorum daha açık yazamıyorum ne yapalım yani,bakın bu ülkede 15 temmuzun kanlı tezgahını kuranlar.Fetö,Pkk gibi her türlü illegal örgüt korkmalı. Bunlarla mücadelemiz asla bitmeyecek.Onları yendiğimiz gün bağımsızlık beratımızı alacağız!Allah devletimizin yardımcısı olsun.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 17:52
sn.yazar bahsettiginiz -bahsetmediginiz darbelerde bu gune kadar basina odul konulan general, albay, hakim, savci kilikli teroristler gordunuz mu... adalet ve yargi darbesine tesebbus eden sozde hukukcular ve onlari alkislayan pensilvanyadaki sarlatanin yonettigi teror orgutu mensuplarinin bugun adalet-hukuk-yargi demeleri, pismanlik dummamas, mahkemelerde video, ses acik delilleri inkar ile adaletle dalga gecmesini milletce ofkeyle izliyoruz... adalet magdur millet adina hemen tecelli etmeli!
K. Soylu 05 Şubat 2019 17:39
Fetö lideri "Göbekli adam 1 000 oradan 10 000 buradan alıyor" deyip Ahmet Taşgetiren'i 15 Temmuz sonrası hükümete satılmakla suçladığında, bütün Fetö mensupları koro halinde Taşgetiren hocaya hakaret yarışına girmişlerdi. Şimdi toplu halde cesur yürek muamalesi yapıyorlar. Kim değişti? Taşgetiren mi, Fetölüler mi? Yoksa ikisi birden mi?
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 20:31
39
Fetonun ALLAH belasını versin. Fetöyü savunanında. Fetö bahanesiyle fitne çıkarmak amacın. Utanmasan Taşgetiren'e fetöcü diyeceksin. Zamanı gelmedi belki. Bankaya para yatıranı, sohbete gideni, kurban toplayanı terörist ilan ettiniz. Yurtdışında olan üst düzey olanları getirsenize. Pensilvanya'daki alçağa gücünüz yetmez buradaki garibanla uğraşın.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 21:39
3
Sizin anlayışınızda bir sorun var, ısrarla fetoyle samimi mağdurları bir tutuyorsunuz. Sizin de insafa muhtaç olmanız dileğiyle.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 23:02
3
o zaman samimi mağdur dedikleriniz de bir zahmet fetö ve pensilvanyadaki ile arasına mesafe koysun. öyle fetö kalıbıyla öğretilen beddua ile değil. baya baya "bu alçak bizi kandırmış, sömürmüş" cinsinden. darbe başarısız olana kadar o samimi dedikleriniz alkış tuttu malesef.
zeynel 05 Şubat 2019 17:25
YAZ YAZ YİNEDE YAZ KARDEŞİM....GÖREVİNİZ YAZMAK...HEMDE KARAR DA....YAZILARINIZI OKUYANLARDANIM...TROLLERDE ÇATLASIN DERİM.
Size ait olan "12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat dönemlerinde yazdım. Kendimi bu zamandaki kadar kısıtlı bir duygu içinde görmedim.” cümlesini; Tayyip Erdoğan yönetimi darbe yönetimleri kadar bile demokrat değiller diye anlıyorum.
E.K 05 Şubat 2019 17:11
Evet cok sey istiyorsunuz Hocam. Adil Duzen istiyorsunuz. Adil Duzende kayirmacilik yok. Gelir esitsizligi yok. Hamasetle koltuga yapismak yok. Niye istesinler ki Adil duzeni?
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 16:58
Trollerin saldırması varsa aklı selim insanlarında takdiri var.dogru söylemekten ayrılma hocam Allah razı olsun
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 16:50
Yanlış anlaşılmalara mahal verecek cümleler kurmak lazim
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 17:04
43
tabi tabi. büyüklerimizi nasıl diyorsa öyle söylemek lazım. başını belaya da sokmazsın böylece.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 16:41
Hocam doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar demiş atalarımız .
Muhtefi. .. 05 Şubat 2019 16:34
İyi güzel de. .Yazar dediğin Siyaset üstü Memleketin Hayrına amasiz, fakatsiz yazan kişidir. Tıpkı AİLESİ gibi düşünendir toplumu Müslüman Kişiye bu yakışır .Siyaset üstü.!.. Adaleti, Ahlaki her daim üstün tutar. 5-10 senelik değil 50-100 senelik Vizyon şekillendirir. Ailesine ve Toplumuna ve Hatta Tüm İnsanlığa HAK NAMINA çünkü Mahşerde hesabı oldugunu bilir..ama çok az varlar maalesef. Gazete köşesinde yazmak demek Doğru yeri tarif ediyor manası taşımaz. :)))...Adalet ve Ahlak asla şaşmaz, örtülemez, saklanamaz. !!
KaRAR OKURu 05 Şubat 2019 16:20
Hocam şeytan insana sağdan yaklaşırmış. Yerli, milli, din, beka falan diyenler milletin oyunu almak için hep sağdan sağdan söylemler ile yanaşıyor. Ne dersiniz.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 16:11
" “Bütün zamanların yalakaları” dahil, uçan – kaçan kim varsa sıraya girdi. Ahlaki tefessühün zirve yaptığı bir sosyal medya saldırısı." diyecek kerteye getirdiler sizi 2019 Türkiye'si bu!Gerisini düşün! İşte böyle Ahmet hoca.Ülke ve toplum nasıl bir kabalık, bayağılık, despotluk, ahlaksızlık, şiddet ve zorbalık karşısında? Ankara ,İstanbul,Adana,Bursa 'da seçim kaybedilsin başlarına neler gelecek biliyorlar.Rant,talan,düzeni bitecek, sudan çıkmış balığa dönecek. Beka meselesi değil, Nema meselesi.
İbrahim Erdoğan 05 Şubat 2019 16:15
Evet, çok şey istiyorsunuz!.. Bu istekler bu günkü yönetim gözünde aşırı ve hesapsız istekler... Hem, memleket güllük gülistanlık, halinize şükredin!.. Rahata ermenin formülü de var: "BİAT ET RAHAT ET"!.. Sonra, düşünce hürriyeti ve daha çok demokrasi diyorlar... Düşünene karışan mı var, istediğin kadar düşün. (Sadece düşündüğünü söyleme ve yazma yeter!..) ....... İlahi Ahmet bey, son yıllarda uzayda mı idiniz... Burası gerçekler dünyası... Gerçekler dünyasına hoş geldiniz!..
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 17:19
19
Haksızlık etmeyelim hocam kavli leyyin ile hareket ediyor üslübu bu önceden de benzer yazıkları var doğruyu söylemeye devam inşallah
Mehmet rauf Özel 05 Şubat 2019 16:14
Bu ortamı hep beraber oluşturdunuz. Şimdi de çıkıp şikayet ediyorsun.
okur yazar 05 Şubat 2019 16:09
Boşver hocam doğru yoldan ayrılma.
KARAR OKuru 05 Şubat 2019 15:59
Hiç bir hakaret küfür içermeyen yorumum yayınlanmadı burda. Bakalım bunu yayınlayacak mı KARAR editörü
karaoğlu ilh 05 Şubat 2019 15:33
allah razı olsun..
ati 05 Şubat 2019 15:29
merkezden taşraya veya tersi, bunu bilemiyorum ama, akparti teşkilatlarını ele geçiren 'anap son dönemi' kayıkçıları onu da bitirmeye azmetmiş görünüyor.
ahmet bey, kalbinizden emin biri olarak yazıyorum. şu birkaç günlük süre zarfında sözlerinizin "28 şubatı övüyor" noktasına çarpıtılmasına bende sonuna kadar itiraz ediyorum. fakat söylediğiniz sözün, henüz hiçbir fetö sempatizanının pişmanlık göstermediği, muhalif kanadın herşeyi iktidar değil Erdoğanın aleyhinde kullanmaya kalktığı günümüzde meramınızı bu sözlerle dile getirirseniz tepki görürsünüz. bu şekilde bir zanna yol açmanız siz yazarların sorumluluğunda değil mi? bunu yanlış anlaşılmaya ve art niyetliler tarafından kullanıl
Yasin Acar 05 Şubat 2019 14:45
Hocam sizden Allah razı olsun, sizin gibi adalet duygusunu kaybetmemiş, doğruyu söylemekten çekinmeyen yazarların artması temennisiyle. Biz sizi biliyoruz, bu trolleri ve ahlaksız yazarları dert etmeyin, ülkeyi, milleti dert edinin. Bunun için teşekkür ediyor, yazılarınızı yakından takip ediyoruz.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 14:30
Ahmet Bey, yalaka ve dalkavuklar her tarafı sarmış durumda. Az bile yazmışsınız,kaleminize sağlık...
D 05 Şubat 2019 14:28
Ahmet bey ak partinin çevresi radikal gruplarla çevrildi.Nerde işe yaramaz,yalaka,taklacı varsa burada. Hele bu secimde adaylara baktıkça soğudum.28 şubatta benim gibi ihl mezunlarına hakaret edenler şimdi devlet kademelerinde ,kimi ihale alıyor.Sıkıntı ise bunları söylediğimizde öteki olmamız
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 14:04
Sayın Taşgetiren,Tv5'te“12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat dönemlerinde yazdım. Kendimi bu zamandaki kadar kısıtlı bir duygu içinde görmedim” dedikten sonra,"Çok mu ağır oldu Yıldıray Bey?"diye soruyor.O da,"Evet,ağır oldu" diyor.Şimdi,ağır olduğunu söylediği sözü burada tekrarlıyor.Ağır bir sözü söyleyen,ağır bir karşılık görmeye hazır olmalı değil midir?Muhataplarınız saf mı?Hem bu söz zımnen 28 Şubat övgüsünü de içinde barındırır;istediğiniz kadar ben 28 Şubat'a karşı çıktım,28 Şubat'ın hışmına uğradım deyiniz.
Umarım 05 Şubat 2019 14:03
OKUR
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 13:55
Sayın Yazar, kimse size iktidara söz söylemenizden dolayı saldırmıyor. Türkiye'nin ve de özellikle mensubu olduğunuzu iddia ettiğiniz islami kesimin inim inim inletilip, en alçak muamelelere tabi tutulduğu dönemleri, hiç kılınız kıpırdayıp yüzünüz kızarmadan bu günlerden daha iyilermiş gibi gösterme cüretinizdir, o mensubu olduğunuzu iddia ettiğiniz kesime dokunan.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 15:45
8
Bu ülkede sadece dindar camia değil ki inim inim inletilenler.. Türkiye geçmişine bakın, eski yıllarda; solcular neler yaşamış? ülkücüler neler yaşamış? aleviler neler yaşamış? kürtler neler yaşamış? Elbette dindar camia'da zulüm gördü ama mağduriyetten söz edildiğinde sadece 28 Şubat'ın akla getirilmesinin, ülkede değişik dönemlerde değişik mağduriyetler olurken sadece 28 Şubat'ın bu kadar dile getiriliyor olmasının da haksızlık olduğunu düşünüyorum.
Anar 05 Şubat 2019 13:52
Biz Ahmet Taşgetiren ağabeyimizi bu camianın dürüst kalemi olarak tanıdık ve yıllardır okuyoruz. Yaşım 42 oldu tanıdığımdan beri çizgisini değişmeyen, içten soluk alış verişi ile yüreğinden konuşan ve yazan güzel insan. Her dönemin yardakçıları, kralcıları ve limansızları olur. Siz aslında başımızdakiler için aşağıdaki halkın ne düşündüğünü test edebilme fırsatısınız. Ama görenlere
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 13:37
Ahmet hocam,seninkide olmacayaca amin demek.sağlık afiyet dilerim Melih Hamamcıoğlu
Yılmaz 05 Şubat 2019 13:28
“28 Şubat’dakinden daha kısıtlanmış hissetmek” çok afaki bir söylem. Madem böylesine hassas bir dönemi örnek göstererek kıyas yapabilecek kadar yüreklisiniz ya da kendinizi böylesine daralmış hissediyorsunuz, neden sorulmasını bekliyorsunuz, sizi kısıtlayan nedenleri açık açık yazın. Yoksa yaptığınız kıyasın hiçbir anlamı yok, emin olun. Bunu Ak partili olarak değil, 28 Şubat mağduru bir insan olarak ve kızgınlıkla değil samimiyetle söylüyorum.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 13:18
Sayın Hocam size hakkınızda ve aleyhinizde bu şekilde suçlamalarda bulunanlara 1000 kere yazıklar olsun.17 yıl akp oy verdim.Bu Tayyip Erdoğan yalakalarının geldiği nokta ve buna izin veren iktidar anlayışı ve içinde bulunduğumuz yozlaşma migdemi bulandırıyor .Yok mu bu ülkede başka muhafazakar gözü pek delikanlı hasretle alternatif bekliyoruz.Artık basit ve ucuz 100 kere aynı kelimlerden ve aynı yüzlerden bıktık Geldiğimiz yerden daha iyisini yapabileceğine inan bir muhafazakar kerdeşimiz kalmadımı bu ülkede?
KARAR OKuru 05 Şubat 2019 16:06
1
94te belediye başkanlığında Reisin oyu %25 civarındaydı. Şimdi istanbulda %45 in üstünde. Yeni dahil olanlar o zaman nerdeydi?
Bitikçi 05 Şubat 2019 13:17
15-20 sene önce herşeyden yakınıp bazkı altında olduklarını iddia edenler şimdi gücü ele geçirince bin beterini yapmaya başladılar. Heleki herkesi vatan haini ilan etmeleri gerçekten çok üzücü çünkü onlsrda senelerce muhalif oldular demekki o zaman onlarda mı vatan haini idi yazık yazık
Ekrem 05 Şubat 2019 13:03
Sizi ve sizin şahsınızda birçok insanı bu ikilemde bırakanlar, ilerde bir gün bu günlere dönüp baktıklarında utanacaklar ben buna inanıyorum. Siz ve sizin gibi vicdanının sesini daha fazla bastiramayanlar, hakkı ve hakikati dile getirenlese yanlıştan zamanında dönmüş olmanın haklı gururunu yaşayacaklar.Memleketimizde bugün olanlar başka bir partinin yönetimi altında olsaydı biz bu olanlara rıza gösterirmiydik göstermezmiydik kendimize sormamız gereken soru bu bence. Başkası yapınca kötü dediğimize biz yapınca kötü diyemiyorsak bizden hiçbirşey olmaz
Ahmet Faruk 05 Şubat 2019 12:58
ALLAH RAZI OLSUN, UYARAN ADAM... BIZ SIZI IYILERDEN BILIRIZ.. RABBIMDE SIZI IYILER DEFTERINDEN SILMESIN...
Atilla Aslantürk 05 Şubat 2019 12:56
LÜTFEN HEP YAZIN BİLENLE BİLMEYEN BİR OLUR MU? CÜHELANIN SLOGANLARI VE TACİZLERİ SİZİ YILDIRMASIN AMAN... Allah var mı, var! Allahın rızasının yolu da belli. Haksızlığa hak demek alçaklığından Allah korusun. Bilenle bilmeyen bir olur mu? Olmaz ya... Tabiî... Biri insan, biri hayvan! Öyleyse cehalet denilen yüz karasından Kurtulmaya azmetmeli baştanbaşa millet. Kâfi değil mi yoksa bu son ders-i felaket?
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:55
Daha bugünkü haber. Alanya Üniversite'sinde sondan ikinci olan Ömer Çavuşoğlu'nun yeğeni herkesi geçerek yüksek lisansa kabul edilmiş. İslamın emri liyakata yapılan bir ihanet. Vicdanı olan herkesi isyan ettirir. Ahmet hoca da vicdanın sesini dinliyor. İhanete sessiz kalanlar bari Allah'ın adını ağzınıza almayın.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 19:08
5
Haberin kaynağını da paylaşabilir misiniz?
ABDULHAMİT 05 Şubat 2019 21:19
28
Kendi yeğenini de Dışişleri Bakanlığına almış. Araştırın bunları. Etrafımda çok kişi DEİST olduk diyorlar. İslamın bozulduğunu düşünüyorlar
sabır! 05 Şubat 2019 23:38
2
Yüksek lisansa kabul edilmek.Her lisansı bitirenin hakkı,Gidin bazı üniversitelere bir bölüme kırk tane yüksek lisans öğrencisi almışlar.Bakan yeğeni olmak mı kabahati?Suç varsa gidin mahkemeye algı yapmayın!
Sahtekarlığın lüzumu yok... 07 Şubat 2019 01:20
2
12.55, Benim etrafımda falanca işe veya falanca kişiye kızdığım için İslamı bıraktım, deist oldum diyen bir kişi görmedim. Bu palavra güya AKP yıpratmak için moda oldu. Bu söz en çok deistlere hakarettir. Deist olmak bir inanç biçimidir. Doğru veya yanlış, bir kişi aklı ile böyle bir inancı seçebilir. Deistler ebleh midirler ki, inanların davranışlarına bakıp desit olsunlar... Deistler adına sahtekarlık yapmanın lüzumu yok....
Orhan ÖZTAŞ 05 Şubat 2019 12:53
Sayın Ahmet bey kardeşim.Sizi uzun zamandır yazılarınız ve konferaslarınızandan yakınen izleyen bir kardeşiniz olarak 28 Şubat şurecinde tüm anadolu insanının hissiyatı oldunuz.Her şeyi zehirleyen hain FETO örgütünün hemen her evi şöyle böyle etkileyen yapsıdan dolayı devletimizin almış olduğu,tedbirin ,azda olsa örgütün karmaşık hain yapılanmasıdan bazı yanlışlıklar olabilir.Ama unutmayin o yapıya mensup olanlarda hala pışmanlık yok.ben sizi hep Abdulhamit zamanıdaki Şair Mehmet Akif'e benzetiyorum.Ancak Mehmet Akif eleştirdiği lider den sonrak
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:46
Ah mübarek: sen bugüne kadar hiç eleştirmedin.sadece yanlışlıkla nasırlarına bastın.Bir eleştir; esas o zaman göreceksin asıl cevabı
Acı-1 05 Şubat 2019 12:42
değerli abim biz de saydığınız dönemleri iliklerimize kadar yaşadık allah şahit bu zamandaki kadar darlanmamıştım samimi söylüyorum ben artık size tuhaf gelebilir ama kıyameti bekliyorum çünkü insanlığın ümidi olacak "bizimkiler" anlamadığım ve anlamakta zorlandığım sebeplerden dolayı darmadağın oldular allah sonunu hayr etsin
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:28
15 sene Akp oy vermiş biri olarak haksız yere 19 temmuzda açığa alınîp 6 ocakkta hiçbir kritere uymayan ve takipsizlik almîş olan şerefiyle çalîşmîş birinin eşi olarak yazıyorum bu süreçte 7,buçuk aylık bebeğimi kaybetmiş bir anne olarak yazıyorum çektiğimiz sîkîntıları ne bu dünyada ne ahirette afetmeyeceğim çok kırgınım Ahmet beyden Allah razı olsun onun gibilerini başımızdan eksik etmesin bizim gibilerinde sesine ses olun Adalet Mülkün temelidir
Zor tercih! 05 Şubat 2019 18:14
7
Kamuda çalışan herkes kamuya hizmetle mükelleftir.Emri amirinden alır.Bilmem hangi imam yada mahrem imamdan değil.15 temmuzda sokaklarda ölen yüzlerce insanın binlerce sakat bırakılmış insanın kabahati neydi?niye 15 temmuz oldu.Neyiniz eksikti.Seçimle gelmiş bir iktidarı alaşağı etmeye çalışmak meclisi bombalamak hangi nasıl bir duygudur.Burada ajitasyon çekip mağduru oynamak.Diğer taraftan yeniden örgütlenme hatta 2019 da darbe tehdidi yapmak nasıl bir ruh halidir!
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 15:12
0
Sen anlamiyormusun adam takip sizlik almış hiçbir kritere uymuyor sen tutup ne yazıyorsun gerçentende bu insan haksız yere işinden olmuş demiyorsun senin kalbin taş olmuş senin gibileri Allaha havale ediyorum.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:23
Hani size diyorlar ya darısı bitti diye haykıran troller iki amanın fıkrasını öğrensinler derim amanın birisi diğerine diyor ki niçin baklavaları iki iki götürüyorsun der diğer ama sen nereden biliyorsun benim iki iki yediğimi sen ama değil misin der ben iki iki yiyorumda senide öyle tahmin ettim der ya şimdi gözleri ama olmayıp gönülleri ama olan ceplerinde dolmayanlara ne demeli
Yılmaz 05 Şubat 2019 12:22
Yıldıray Oğur’un tv5’de programı olduğunu bilmiyordum. Okadar ince yazılar yazıyor, insan programının da reklamını yapmaz mı biraz! Ahmet Taşgetiren’in de Hürriyet’te yazdığını bilmiyordum, şimdiye kadar hiç almadığım bir gazete, almaya başlamalı mıyım?
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 16:49
0
Ahmet Taşgetiren ne zaman Hürriyette yazdı?
KARAR OKURU 06 Şubat 2019 07:55
0
12.22, Bunlar nerede yazıyor. Sen başka makale mi okudun?
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:20
"Ah be kardesim!" baslikli 9 Eylul Star gazetesindeki yazinizi tekrar okuyun sn.Tasgetiren.... kafa konforunu bozan duygulari ilk kez yasmiyorsunuz anlasilan... Hergun inlerine girilen, pismanlik duymayan darbeci kaatil casus orgutu kriptolarla mucadele ediliyor, baslarina 67 milyon odul konulan general dahil teroristlerle mucadele ediliyor, darbeye ilk kez isgal/icsavas amaciyla ve kan dokerek yapili ve ilkkez milletin imani ve iradesiyle önlendi. Ama bu mucadele surecinde ideali savunmaniz, adil oldugunuz takdirde anlamlidir.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 17:44
2
kimse yokmu derneginde milletin zekat, kurban paralarini toplayip Hilary cLinton secim kampanyasina gonderen namussuzlarin icinden iyi para 67 milyonu hakederek alip bu parayi da ABD ye gonderecek namuslu! ve tutarli! biri cikar mi acep:))
Bak oku 05 Şubat 2019 12:13
Çok kolay sağa sola olan çekilebilecek bir laf söylemişsiniz. Kimse sizin o dönemlerde ne işler yaptığınızı bilmek mecburiyetinde değil. İsyan da etmeyin kimseye. Ben 28 Şubat 12 Eylül’de bu kadar kısıtlanmış hissetmedim demek neresinden bakarsan bak yanlış. Kendinizi yanlış ifade etmenizin sonucu bunlar sadece
Mahmut Naci 05 Şubat 2019 22:23
7
Kardeşim,Siz Panoramaya nereden bakıyorsunuz? [Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul. Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa],...R.Necip Fazıl-Memleketime, Kendisini dışlanmış olarak hissedenler olduğu sürece,ne huzur gelir,ne de saadet.Bir lafı,kendini Yönetim Tandanslı olarak lanse eden söylediğinde,hakkında tahkikât dahi yapılmazken,Muhalif Taraf diye Cendereye mecbur edilenler,SÖZÜNÜN bırakınız tahkikat aşamasında kalmasını,HÜRRİYETİ KISITLANMAK ŞEKLİNDE CEZA ALIRKEN,ÜSTÜNE ÜSTLÜK BİRDE KURGULANMIŞ HEYETLER TARAFINDAN TAZMİNAT ÖDEMEYE MAHK3
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:14
Ozaman neymiş? Bir insan( buna gazetecide dahil) her zaman ve daima doğruların , toplumsal ve hukuksal kuralların altında vicdanıyla beraber hareket edecekmiş.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:07
hergün tanımladıkça ertesi gün daha da korkunçlaşan trol kötülüğü,postmodern tekfirci kötülük,doğrunun iyinin erdemin vatanseverliğin adına düşündüğüne inandırılmış paylaşılmış çoğul psikotik bozukluk karşısında incinmemenize üzülmemenize imkan yok ama bu sebepten kalan üç-beş nazik dürüst tarafsız adaletli insan da ne olur susmayın. insallah düzelecek
kül yutmaz! 05 Şubat 2019 19:36
24
Hergün tanimladikca teshir olan, maskeleri düsen, hircinlasan, azginlasan, post modern tekfirci kötülük üreticisi yonlendirilmis, ayarsizliga ve ahlaksizliga kurgulanmis trol ordusu! .. agzina saglik karar okuru.. Tesekkürler..
hüseyin 05 Şubat 2019 12:05
Allah razı olsun en önemli konu.özgürlük, adalet. biz sizi doğrulardan biliyoruz ve şahid oluyoruz Ahmet hocam
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:03
Hem ahlaksizligin zirve yaptigi nokta diyorsunuz hem de bunu yapanlarla kendinizi aynı camia icinde goruyorsunuz. Ya “ben sizden degilim deyin”, ya da “siz benden degilsiniz”. Bunu yapmadiginiz surece, benim gozumde, gelidigimiz noktadan, en az yazinizda sucladiklariniz kadar siz de mesulsunuz. Ve “Kol kirilir, yen içinde kalir” dediginiz surece, bence hepiniz aynisiniz. Hani haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandi? Tarafinizi secme zamani geldi Ahmet Bey ve diger İslamcilar. Tarafiniz dinin va’z ettigi degerler mi yoksa dindarlik kisvesi altinda o degerleri hice sayanl
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 11:58
Müslümanların imtihanı
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:00
Sözde "islami kesim" lafının muhatabı yalakaların saldırılarına aldırmadan doğruyu söyleyip "adalet adalet adalet" vurgusu yapabilmek günümüzün en büyük CİHADI olsa gerek....
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 11:59
Allah yardımcınız,yardımcımız olsun.
Denizci Alperen 05 Şubat 2019 11:59
Ahmet abi Allah rızası için bugunkü çizgini bozma, seni gençliğimden beri vicdanın sesi olarak bildik , belledik , anlattık bir ara epeyce yalpaladın amma Rabbimizin izniyle yine o Ahmet Taşgetiren oldun Nurettin Topçu der ki " Vicdan ; içimizden Rabbimizin bize fısıldamasıdır" Ülkemizin , Türk İslam aleminin öne çıkmış en önemli Vicdanlarından birisisin. Rabbim ömrünü uzun , hayırlı eylesin, her türlü fenalıklardan muhafaza eylesin inşallah.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 11:53
Bakın bakalım tarihe Müslümana zulmü müslüman mı, yoksa kafir mi yapmıştır. Sahabe,Tabiin,ardından gelen,saygın,değerli alim,mütefekkir,ahlaklı adamalara kimler iftira,hakaret etmiş.Hapsetmiş,işkence yapmış. Ya sonra.Allah zulmedenleri nasıl tepe takla etmiş. Şu anda fetöcü diye" at izi it izine karışmış RTE diyor" binlerce insanı laik,solcu,kemalistler mi aş ve işsiz bırakmış.Hapse atmış. Biz Müslümalar güç ve iktidar ele geçince zulmü kendimize yaparız.Hasta Mazoşist'iz
Allah'ın kulu 05 Şubat 2019 11:44
Selamun aleyküm allah razı olsun. Bu dönemi iyi analiz etmissiniz Adelet herkese lazım adaletli olmak gerek nefsinede olsa doğruları söylemek erdemliktir bakıyorum da Toplum şahsiyet erevziyonu yaşıyor Hakkı konuşmak suç mu adeleti savunmak suçmu .
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 11:44
iktidarların meşruiyet arayışlarında basının satın alması elzemdir üzmeyin kendiniz.Kendi sermayesini ekonomik kaynak aktarımı ile oluşturmak ve propagandaya ortak olmak çok etkilidir ...
RMD 05 Şubat 2019 11:40
Ben demiştim diye değil bir daha yapmayın diye söylüyorum: Çok şey istemiyorsunuz ama... Biraz geç... birinci hatada sustunuz, ikinci hataya iç geçirdiniz, üçüncü hatada söylendiniz, dördüncü hatada hatadan öncelikle sorumlu olanı münezzeh tutma yolunu tercih ettiniz... şimdi sesiniz biraz daha yüksek ve fakat benzer minvalde devam ediyorsunuz. Ahh be Ahmet Abi! Kime bu kadar müsamaha gösterdik, yapılan hangi zulmü bu kadar ezik karşıladık. Şimdi niye? Kaybedecek şeyimiz daha fazla göründüğü için bence... Ama aslında o kadar da fazla kazanmamışız deği
Zeki kısahamitoğlu 05 Şubat 2019 11:38
Değerli Ahmet bey çok şey istemiyorsunuz, eğer istemiş olsaydınız orda olmazdınız daha farklı yerlerde olurdunuz. Doğrular konuşulmayınca hakkı kim söyleyecek, Hakkı kim ayakta tutacak, her yapılan doğrumu denecek, güçlü insanları besleyen ahlaklı, erdemli ve liyakatlı kişilerdir. öyleyse kızmakla eleştirmekle,öfkeyle gerçek yok olmaz, bilakis artar. Bence Müslüman bir şahsiyet uyarıları her daim baş taç edinmelidir.
Karar okuru 05 Şubat 2019 11:31
Sayın ağabey 28 Şubat sürecinin en şiddetli dönemde yaşandığı ve fırıncıların bile eşlerinin başı açık kimlik çıkarmaya zorlandığı dönemde Elazığ'a gelip başörtüsüne özgürlük konferansınıza katıldım. Allah'ın huzurunda şahidim "güzel yürekli adalet savunucusu adam".
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 11:20
sizi eleştiren hakaret eden o medya soytarıları gazeteci değil paramiliter tiplerdir. Onlar görevlendirilmiş insanlardır. Onların kıblesi yoktur. Onlar için en kutsal değer paradır. Onların tek derdi elde ettikleri para, mevki, makamların bekasıdır. Biri taşa peynir derse koro halinde hepsi birden taşın peynir olduğunu ispat etmeye çalışırlar.
Ben 05 Şubat 2019 11:09
Sosyal medyadaki trol yorumlarının en yaygın olanı da maması kesildi şimdi böyle yazıyor diye yazan aymazlar. Kavanozdan bal yemeye alışmışlar herkesi kendileri gibi biliyorlar galiba. Oysa mamanın kesilmemesinin yolunu hepimiz bilmiyor muyuz? En fazla yıkama yağlama yapan en fazla mamaya sahip olur. Onurlu bir adam bunu kabul etmez de düşündüğünü yazarsa da 'maman kesildi böyle yazıyorsun' ha! Bu yorumu yazıp duranlar kusura bakmasınlar ama milleti andaval mı zannediyorlar!
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 11:45
4
Yaklaşık bir haftadır düzenli olarak yorumları manipule eden troller türedi. Belli merkezden emir almış gibi buralarda en hakkaniyetli yazılara bile saldırıyorlar. Editorumuz daha dikkatli olmalı galiba.
sabır! 05 Şubat 2019 23:52
3
Ortağımısın editörede emir vermeye başladın. Trol deyip hakaret ediyorsun bu yayınlanıyor da,senin düşüncene katılmayanlara kısıtlama mı geliyor?İşte zihniyetiniz.Bu iktidar elinize geçseydi.Bırak söz hakkı, hayat hakkı tanımazdınız!
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 11:00
ideolojiler kör ve zalim olanları bağrına basar. En sevdikleri huy koşulsuz itaattir. Aksi kabul edilemez. En makbul varlık soru sormayan , yalaka, sinsi dir. Onlardan değilsen ya vatan hainisin ya da casussun.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:27
3
FETÖ varan haini, casus, hirsiz ve kaatil bir orguttur. bunun farkli ve yamamen karsi gorusteki siyasi goruste olmakla onlardaniz-degiliz karambolune getirilmemesi.lazim. hergun inlerine girilen baslarina 67 milyon odul konan bu alcaklar kimseye benzemez!
karar okuru 05 Şubat 2019 10:58
Hocam! Sınır geçilmiş; gemiler yakılmış. Dönmek, boğulmak demek artık...
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 17:20
1
Muhterem Ahmet bey; Ben çok kötü bir şey mi dedim?Makalenizde 12 Eylül,28 Şubat var,eyvallah!Niçin 15 Temmuz yok diye sormakla edebsizlik mi ettim ki,paylaştığım yazımı önce yayınlayıp sonra kaldırdınız.15 Temmuz üzerimize çöken bir kâbus idi bu kâbus henüz sona ermedi.Ben ne savcıyım ve ne de hakim.Şunlar suçludur diye bir hüküm veremem.Buna hakkımda yok haddimde yok.Lakin 15 Temmuz'u görmeyelim mi?Bu kâbustan uyanmayalım mı?Gerçek sorumlular kimdir?Ben bilemem.Bunlar hesap vermesin mi?Hürmetler ederim. Rabbim Sırat-ı Müstakim'den ayırmasın.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 10:54
Hocam ihtiyacımız var size sizin gibi özgür yazanlara yazmaya çalışanlara selamlar hürmetler ki
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 10:49
Katıksız ahlaksız ve yalaka dedikleriniz sizi doğruları söylemekten alıkoymamalı
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 10:48
Tebrik ediyoruz doğruları konusuyorsunuz
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 10:50
Yazılarınız çok etkili ahmet bey siz hedefiniz dogrultusunda gittiğiniz surece sevenleriniz sizi takip etmeye devam edecektir.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 10:46
Son derece haklı eleştirileriniz var. Şimdi sus konuşma diyen yalaka tayfa partinin oyları düşünce aynen sizin yaptığınız eleştirileri sıralayacaklar ama iş işten geçmiş parti iktidarı kaybetmiş olacak. Önemli olan zamanında doğruları söylemek yol gösterici olmak. Oturduğum mahalle koyu akpartilidir ve mahalle kahvesinde insanlar artık homurdanıyorsa birşeyler yalnış gidiyor ey akpartili yöneticiler haberiniz olsun. Sayın taşgetirene küfür edeceğinize azcık kahvelere inin insanlar ne konuşuyor bi dinleyin
Barışık Hayat 05 Şubat 2019 10:45
Allah bu millete bir daha 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat’lar yaşatmasın. Ama bizim insanlarımızın iktidar dönemi de her bakımdan “Adil düzen” olsun! Çok şey mi istiyorum! Allah bu millete bir daha 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat’lar yaşatmasın. Ahmet Taşgetiren Keşke 15 Temmuzlar darbe işgal girişimi yaşatmasın ilave etseydiniz..
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:28
4
Ayni dusuncedeyim. Maalesef boyle yazilar, adalet, hukuk yazilari ve yoruma acik koseler FETÖ cu ergen ve utanmaz trollerin adeta oyun alani aglama duvari oldu
Mevlüt 05 Şubat 2019 10:44
Muhterem biz sizi biliyoruz ve destekliyoruz. Size saldıranlar hükümet değişse hiç kuşkusuz yeni iktidarın yanın olurlar. Bunlar iktidar sevicilerdir.
karar okuru ben 05 Şubat 2019 15:48
0
şimdiye kadar kızanlar, dalga geçenler, ve hala kendi meclislerinde kıs kıs gülüp bir de eleştirenler, şu an çok güzel köşeleri kapmış ailecek yiyorlar... yarın mı? yarın da dediğiniz gibi devam edecekler yemeye ama başka tarafa geçmiş olarak.. Onlar öyledir, şunu anladım, parti ya da bir ideolojinin peşinden gitmek hataymış, düsturumuz sadece Kur'an, güveneceğimiz makam sadece Allah...
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 10:37
Tamam haklısınız Ahmet Bey ama neden kısıtlanmış görüyorsunuz kendinizi? Neden cesurca yazamıyorsunuz? Hapse girmekten mi korkuyorsunuz işsiz kalmaktan mı? Yoksa birilerinin gazabına uğramaktan mı? Bilenler bildiklerini söylemezlerse, bilmeyenler ne yapsin? Siz bile korkarsaniz, haksızlığa uğradığını yazacak köşesi olmayan binlerce mağdur ne yapacak? Korkmayın yazın. Hapse girseniz, işsiz kalsaniz, ötelenseniz, örselenseniz bile yazın. Siz bu zamanda korkmadan yazarsanız, tarih de sizi yazar.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 13:07
4
AHMET BEY ALLAHTAN BASKASINDAN KORKMAZ. KORKTUGU TEK SEY FITNE DIR.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 13:56
1
Karar Okuru 13:07, bu fitne korkusu olmasin tarih boyunca muslumanlarin kendileriyle ve problemleriyle yuzlesememelerinin sebebi? Fitne korkusu nedeniyle cemaatleri tartismadik sonuc FETO oldu, Adnancilar oldu, Kur’an kurslarinda tecavuze ugrayan cocuklar oldu. Fitne korkusuyla Kerbela’yi, Yezid’i, Muaviye’yi tartismadik, sonuc 1400 yildir akan musluman kani oldu.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 14:19
0
13.56 karar okuru.. fitne senin dedigin gibi oldu.. "Hz. Osmanin kendi yakinlarini devlet kurumlarina yerlestiriyor" iddiasi ve bu tartismalar neticesi devlete isyan, Hz. Osmanin oldurulmesi, halife olma kavgasi, siffin, cemel vakasi, alevilik,sunnilik kavgasi, devam eden mezhep kavgalarinin sebebi.. iste fitne boyle basladi. Ahmet bey guzellikle uyariyor., ikaz ediyor. fitne ve kavga cikmasin istiyor.
Takipci 05 Şubat 2019 10:22
Turkiye her acidan tarihinin en zor dönemini yasiyor, ozellikle ifade ozgurlugu, tam bir facia...
Karar okuyucusu 05 Şubat 2019 10:17
İyi niyetli ve samimi yazdığınızdan zerre kadar kuşku yok ancak o mahalle ezikliğe ve ezik söyleme muhtaç zira o söylem olmayınca hayatla doygun bir ilişki kuramamış olmanın acı gerçeği ile yüzleşmek var. İnsan zihni insanı korumak acıdan ve utançtan uzak tutmak için ne numaralar çevirir akıl şaşar. Tilkinin uzanamadığı üzüme koruk demesi bilinen böyle bir zihin korumasıdır. Geri kalmış dünya da ilerdekini böyle kıskanır koruk der işte. Bu ezik zihniyet kendi uancından uzak kalmak için bu kaşıyacak her gerçeği baskı altına almaya kalkar. İş
Özgürlük ortamı olsaydı çok şey söylerdim. Açıkçası korkuyorum yani. Bu yazı yaşanan facilara az da olsa tercüman olmuş. Teşekkürler Taşgetiren. Trol yorumculara not: Fetöden ve tüm gruplardan uzağım çok şükür...
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 10:03
Çürümüş yozlaşmış dönemini tamamlamış siyasal islamdan bir hayır gelmez artık, sizde halka doğruları söyleyin lütfen. Onlar sizin arkadaşlarınız değil artık. Zamanında Desteklemekle büyük hata yaptığınız ülkeyi ateşe atan sistemin temsilcileri.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 09:58
Yazının başlığı güzel ,bence de "işte tam da bu" Yazılarınıza iktidar kanadından bir kısıtlama geliyorsa bunu açıkça ve isim vererek söyleyin ama yazı yazma özgürlüğünüzü 28 Şubat dönemiyle karşılaştırırsanız kelimenin tam manasıyla AYIP olur.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 09:52
Muhterem Ahmet bey;12 Eylül,28 Şubat'ı anladıkta,hani nerede bütün değerlerimi alt üst eden,uykuda olan fitneyi uyandıran 15 Temmuz'u makalenizde nereye koydunuz.Yoksa 15 Temmuz çok eskiden olmuştuda onun için mi makalanizde göremedik.Hırsızın hiç mi suçu yok Ahmet bey?Hürmetlerimle!
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:52
2
boyle seviyeli bir yoruma sadece kim itiraz edebilir?!? Sn. yazar 15 Temmuzu yok saymayin su alcak hashasilerle aranizda mesafe birakin lutfen
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 09:55
Ağzınıza sağlık hocam Allah yar ve yardımcınız olsun
HTURK 05 Şubat 2019 09:37
Bu yazıyı okuyup hala anlamayanlar var, hala özgürlüğü,başörtüsü takmak, askeri gazinolara girebilmekten ibaret sananlar var, el insaf yani el insaf.İnsan bu kadarmı sığ olur.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:33
4
Super
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 09:30
Bu ülkede düşünce özgürlüğü var geçmişe göre her şey daha iyi diyen arkadaşlara bir haftalığına muhalif olmalarını öneriyorum. Hain, iş birlikçi, terör sevici, sapıtmış, dinsiz, chp'li vb. ithamların en az birine muhatap olmazlarsa kesinlikle haklı olduklarını ispat etmiş olurlar ama bu ithamlara muhatap olurlarsa belki bizi anlarlar. 1980 öncesini bilmem ama seksen sonrasında hiç bir dönem halk böyle kutuplaşmamıştı. Ülkenin yarısına terörist, illet zillet deyip sonrada beka mücadelesi verdiğimizi söylemek inanılır gibi değil
Savci 05 Şubat 2019 09:32
Neyi yazamiyorsunuz? Bu dönemin darbe dönemlerinden daha kötü olduğunu yazabilmenin özgürlüğü de mi yetmiyor? Eğer ukdenizde yazılması gereken şey varsa yaziyorsaniz bunun sorumlusu sizsiniz başkası değil. Allahtan başkasından korkulmayacagina göre yazmamak için hiçbir sebebiniz olamaz. Yoksa siz eski mahallenizde yeterince sevilmemeyi ve alkislanilmamayimi sebep gösteriyorsunuz? Allah aşkına yazamadığınizi söylediğinizi yazin. Yoksa yevmil mahşerde benim gibi terk etmiş ve zan altında bırakmış olduğunuz milyonlarca Müslümana hesap vermek zor olur.
Adı Bahtiyar 05 Şubat 2019 11:55
18
"Neyi yazamıyorsunuz?" un cevabını yazsa zaten dünyayı adama dar ederler. Bu sebeple "boş konuşuyorsun canım". Nasıl olsa güç elinizde, sallayın gitsin. 28 şubatçılar da öyle derdiler: "Kim dinini yaşayamıyor? Gösterin bana. Camiler serbest, Kur'an serbest, daha ne istiyorsunuz?" Zerre farkınız yok onlardan.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 09:19
Hükümdar yol vermeden eşkiya kervan basamazmış. Korkudan mı nedir veya insanın sevdiğinin kusurlarını görmezden gelmesinden mi bilmiyorum hala sayın yazar bazı şeyleri dile getirmeye çekiniyor. Sözün kanun olduğu bir dönemdeyiz. Nerde olumlu veya olumsuz birşey varsa kimse kimmiş bu diye ele ayağa bakmaz başa bakar. Neredeyse Atatürkten, eceliyle ölen padişahlardan daha fazla ikdidarda kaldınız.Daha ne olması gerek neyin mazereti var.Toplum dinamikleri olarak başlangıçtan daha geriye gittiğimiz ortada. Söyledikleriniz işini yapıyor. Ya değilse onca gazete e
ALİ VELİ 05 Şubat 2019 09:12
Ahmet bey, sizi sonuna kadar destekliyorum. Suç her dönemin yalakası olan nerden geldiği belli olmayan bu adamlarda değil onları adam yerine koyanlarda......
ömay 05 Şubat 2019 09:10
ağabey 28 şubat ta sizinle alakalı hatırımda ,gülgün feyman'ın proğramında kıravatınızla ilgili sözlerine takındığınız tavır kalmış,bu belki size haksızlık ama böyle.Demek ki tavır, eda sözden daha tesirli oluyor toplumda
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 09:10
Iyıliğinize şahidim.
Adalet 05 Şubat 2019 09:01
Dün Ak partiye küfredenler bugün ilk safta yer tutuyor,dün oy vermeyenler bugün yönetici olarak görev yapıyor...neden acaba?
karar okuru ben 05 Şubat 2019 08:55
Amaca giden her yol mübah değildir, beka meselesi görmemek lazım her şeyi..Yanlışlar neydi, kimler yaptı onlar bulunup temizlenseydi ve yerlerine de daha temizi getirilseydi böyle olmazdı. Oysa dünden daha huzursuzsak buna kulak asılmalı, susturmaya çalışılmamalı. Ve ne olursa olsun, namuslu, temiz, ahlaklı, ehil insanlara sahip çıkılmalı.
karar okuru ben 06 Şubat 2019 09:06
0
bu cümlenin neyine dislike attınız acaba? "Ve ne olursa olsun, namuslu, temiz, ahlaklı, ehil insanlara sahip çıkılmalı." battı mı bu cümle size, sizde yok mu bu meziyetler?
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 08:57
Kibarca doğruları söylemiş. ne var bunda.
Taşgetiren okuru 05 Şubat 2019 08:56
Sizin yazılarınızı okuduğumda kendimi yalnız hissetmiyorum. Aynı camiadan olup da benimle aynı düşünen biri var diyorum. Diyebileceğim tek şey Allah razı olsun. Sizi seviyorum naif adam.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 08:48
Güzel yazı
KARAR OKURU. 05 Şubat 2019 08:48
Allah razı olsun Ahmet bey. Uçan-Kaçan gibi soytarılara itibar etmeyiniz
Şaban Akdemir 05 Şubat 2019 08:41
El insaf.Hangi inanç grubu okullara alınmıyor,kimler askeri garnizonlara,törenlere alınmıyor;hangi mecliste başörtülüler yuhalanıyor;kimin saçına ,başına,inancına karışılıyor;din ve ibadet özgürlüğü hangi inanç grubunun baskılanıyor...v.b.listeyi uzat uzat kıyas bile kabul etmiyorum.El İnsaf.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 10:29
22
Yapılan eleştiriler haklı olsun haksız olsun hemen saldırılara başlanıyor olması işine son verilmesi özgür düşünce midir? Yazar, eleştiriyor diye 2 gün önce Milliyet'e telefon açıp işine son verilmesi özgür basın mı? Dini cemaatlere gelirsek... Furkan Vakfını kapattılar. Adamı 365 gün hapiste tutup tahliye ettiler, tahliye ettikten 24 saat bile geçmeden yeniden tutukladılar. Dünyanın neresinde var böyle bur hukuk? Tahliye, ya edersin ya etmezsin. Ama ettikten 24 saat geçmeden tekrar tutuklanamaz. Bu soytarılıktır hukuk değil.
Gürel 05 Şubat 2019 11:40
1
Şaban selam, Allah sana da bu kısıtlanmış olma duygusunu nasip etsin. Senin gibiler başına gelmeden anlamaz. Dünyaya yalnız kendi pencerenden bakıyorsun. Diğerleri var. Onların rahatsız oldukları var. Sana din adına serbesti sağlayanların din dışı tutum ve davranışları seni rahatsız etmiyorsa sen de suç ortağı sayılırsın Şaban.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 12:56
8
Adalet denince aklınıza başörtüden başka bir konu gelmiyor mu...
karar 05 Şubat 2019 13:03
3
Kardeşimiz doğru söylüyor. Hacca umreye gitmek, başını örtmek, namaz kılmak serbest. İmam hatipler serbest. Daha ne istiyorsunuz
ibrahim Yılmaz 05 Şubat 2019 08:41
Sayın Ahmet Taşgetireni yıllardır takip ederim. Her zaman ezilenin, adaletsizliğe uğrayanın yanında yer almıştır. Rabbime şükür ki onun gibiler halen var. Acı olan o ki; bu adil ve özgür seslere tahammül etmeyenlerin çokluğu ve İslami kanaat önderlerinin duyarsızlığı.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 08:26
Evet kısıtlamayın hocam kendinizi eskiden olduğu gibi yazın!!ümmetin milletin selameti için yazın. DOĞRU BİR TANE ümmet için millet için bu kadar çalışan kaç insan geldi.yazar bürokrat siyasetçi işçi patron RECEP TAYYİP ERDOĞAN ı bu ülkeye iyi hizmet ettiği için seviyor o yüzden yancı yalaka olunuyorsa evet RTE oy veren ve seven bizler yalakayız ben işçiyim şükrediyorum ALLAHA şükürler olsun ben sizi 95 ten beri takip ederim bu gazetedeki diğer yazarları da tanıyorum Ne değişti yada ne istiyorsunuz hocam RT Erdoğandan Bugün Taha akyolun yazdığı bi
Barışık Hayat 05 Şubat 2019 10:50
11
Sen adamın yazdığı yazıyı anlamaktan bile acizsin be kardeşim. Adam rte mi laf söylüyor. Parti devşirme tiplerle dolduruldu ve bu partinin tüm dava insanları o trenden aşağı atıldı. Birtek rte kaldı o trende. Dost sanıp yanına aldığı o devşirmeler reisin alttan alttan kuyusunu kazıyor.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 08:08
Taşgetiren,iktidara ne kadar sert vurursa o kadar el üstünde tutulacağından emin olabilir.İktidarın şu işi iyi dediği takdirde yere batırılacağından da emin olsun.Eğer sürekli el üstünde tutulmak istiyorsa sürekli vurmalıdır.Böyle bir durumunun iyi bir şey olup olmadığına kendileri karar versinler.Ben çıplak gerçeği söyleyerek bir durum tesbitinde bulunuyorum.
Erdinç 05 Şubat 2019 11:10
23
GÜNÜN ŞAKASI..!!! İktidara vuran el üstünde tutuluyor öyle mi? Birader ağzını açanı doğduğuna pişman ediyorsunuz bir de utanmadan böyle şeyler yazıyorsunuz. AR damarınız çatlamış sizin AR..!!
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 08:10
Geçenlerde Alman yapımı "Çöküş " diye bir film izledim . Bana çok çok manidar geldi, inanın ülkeme ümidimi kaybettim.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 10:01
3
Yine alman yapımı "die welle" yani dalga diye bir film var. Onu da tavsiye ederim.
Yakup 05 Şubat 2019 08:03
12 Eylülü görmedim ama 28 şubat döneminde İmam Hatipliydim. Eylemlere katıldım, aşağılandım, puanım kesildi vs. Sonra üniye gittim, haksızlık karşısında susmadığım için yine aynı şeyler, dersten atıldım vs. Ama bugün başka. Bugün yüzbinlerin ekmeği ile, canı ile, uğraşılıyor. Öğrenciler hapiste, öğretmenler, doktorlar, akademisyenler hapiste.. Ama konuştuğun anda vatan hainisin. Yallah hapse.. Bizim cenah meğer onlardan kat be kat daha acımasız ve zalimmiş... Meğer gücün ele geçmesini bekliyormuşuz..
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 10:07
14
İçerde dediklerin kim? Hangi aktörün suflörü?
Okur 05 Şubat 2019 10:20
46
Ben 12 Eylülü de, 28 Şubatı da (en acımasız şekilde)yaşadım. Fakat her iki dönemin muktedirlerinin bu döneme göre daha insani ve daha vicdani davrandıklarını yaşayarak şahit oldum ve şu kanaate vardım ki, Müslüman görünenlerin ekseriyeti bir hesap gününün(ahirete)olacağına inanmıyor.
Yakup 05 Şubat 2019 12:04
19
"İçeride dediklerin kim?" demiş birisi. Cevap vereyim. "Başkasının suçunun-günahının cezasını çekenler." AK Parti'de yolsuzluk yapan birinin hesabını seçmeninden soruyor mular? Peki bu adamların günahı ne? Be hey kendine müslüman.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 08:07
Bu iktidar dönemi yapılan tetikçilik hiç bir dönemde yapılmadı. Gazete okuyamıyoruz .....siz içinizde ki duyguları tam yansıtamıyorsunuz. Fazla ileri gitme sn taşgetiren....
HACI MURAT 05 Şubat 2019 07:56
Köşe yazarlarımızın beklentisi şu olmalı:Ben bir şey yazayım,herkes takdir ve taltif etsin,herkes alkışlasın,itiraz eden çıkmasın,sözümün üstüne söz olmasın!Ya itiraz eden olursa?Onlar trol, onlar ahlaksız!Halbuki söz meydanına çıkan,eleştiriyi meslek edinen kişi eleştiriye açık olacak.Konu siyasetse, eli kalem tutan herkes bir şey söyleyebilir, sizi eleştirebilir.Yazarımız bir cümle sarfetmiş,kıyamet kopmuş!Devletin tepesindeki insanın söz ve icraatları etrafında her gün kıyamet kopuyor.O ne yapsın pekiyi?
A.A. 05 Şubat 2019 10:26
27
Devletin tepesindeki insanların sözleri, on milyonlarca kişinin hayatını etkiliyor. Hatta yeri geliyor, temelinden sarsıyor. Bir zahmet kopsun o kıyamet. Topu topu birkaç milyon kişinin (tabii o kadar varsa) okuduğu köşe yazarlarının, devlet adamlarıyla bir tutulması, akıl tutulması demektir. Terazinizin ayarı kaçmakla kalmamış, komple şirazeniz kaymış.
haydar sayin 05 Şubat 2019 07:52
Ahmet bey, yazilarinizda olaylara islami yorum getirirseniz siyasal islamcilarin saldirisina ugrarsiniz. Onceki gazetenizden neden kovuldunuz? Rahat etmek istiyorsaniz bir siyasal islamci olarak yorum yapınız. Islami bir kenara bırakınız.
Dava -mava bitti.Malı götüren götürene...Şartlar değiştiğinde bu götüren kesim yine oraya geçer götürmeye devam...Yıllarca B.başkanlığı nimetini yiyen tipler aday olmayınca bir gecede en zıt partiye geçiyorlar.Anladıkki bu kavga menfaat kavgası.İnsanı öldürürse kendi çevresi öldürür.Sesin çıkmaz tenkit edemezsin.İçin için yanarsın.(Söz meclisden dışarı da münafıklık inkarcılıktan daha kötüdür.)
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 07:22
Boş verin zor zamanda dogru bildini savunmak müslümanlıkdır biz buna allışdık. Birzamsnlar her konuşanı layklik gidiyorr diye susturdulaar sonuç ne oldu tek acıtan müslümanların bu duruma düimesi allahım vicdanımızı kör etmesin vatanımızı her türlü kötlükden korsun
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 07:13
Ahmet Taşgetiren benim sesim, büyük bir kesimin sesi. Söylemek istediklerimizin kalemi. Onu kısıtlayan bizi kısıtlamış olur. Ve evet, ne yazık ki hepimiz öyle kısıtlanmış, kuşatılmış, şşşt diyerek susturulmuş hissediyoruz. Ama ne olur yazmaya devam edin Ahmet bey. Siz susarsanız biz de susarız.
II-Üzüntü verici bir tespit değil mi? "....Yani giderken siz kendi ürettiğiniz çirkinliğinizle gitmeyeceksiniz, dine refere etmenizden dolayı söylediklerinizle, dini de beraberinizde götüreceksiniz.Oysa din bu toprakların kimyasıdır, mayasıdır, çimento unsurlarından, asli unsurlarından birisidir.Prof. Dr. Mustafa Öztürk.."-Kaynak: Prof. Dr. İ. Öksüz'ün ".Deizm mi? Belki bu gençler, sizin şerrinizden Allah’a sığınıyor!" başlıklı yazısı.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 07:07
Aynen hocam, adaletin bittiği yerdeyiz, iktidar ne olursa olsun adalet le yönetemediği, zaman orda isyan kargaşa zulum olur yüce Allah, cezayı keser çok adaletsizlik var kol kırılır yel içerisinde kalır değil, haksızlık karşısında sen sus ben sus olmaz,...
"....Ve ilahiyatçılar! Sizler, yalnız deizme değil, Müslümanlık maskesiyle yapılan vahşete, tecavüze, hırsızlığa, yolsuzluğa, yüzleri kızarmadan yalan söyleyenlere, her dedikleri yanlış çıktığı halde kibirlerinden yanlarına yaklaşılmayanlara ilk itirazı yükseltecek mevkidesiniz. Neredesiniz? Yoksa siz de mi cübbelerinize düğme diktirdiniz?..."- Kaynak:İskender Öksüz:"Deizm mi? Belki bu gençler, sizin şerrinizden Allah’a sığınıyor!"
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 06:52
Sayın Taşgetiren,Tv5'te“12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat dönemlerinde yazdım. Kendimi bu zamandaki kadar kısıtlı bir duygu içinde görmedim” dedikten sonra,"Çok mu ağır oldu Yıldıray Bey?"diye soruyor.O da,"Evet,ağır oldu" diyor.Şimdi,ağır olduğunu söylediği sözü burada tekrarlıyor.Ağır bir sözü söyleyen,ağır bir karşılık görmeye hazır olmalı değil midir?Muhataplarınız saf mı?Hem bu söz zımnen 28 Şubat övgüsünü de içinde barındırır;istediğiniz kadar ben 28 Şubat'a karşı çıktım,28 Şubat'ın hışmına uğradım deyiniz.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 09:55
10
Yazar o dönem iyiydi demiyor, bu dönem o dönemden daha kötü diyor. Bundan 28 subat övgüsü çıkarttığınıza göre ya okuduğunuzu anlamayacak bir seviyedesiniz ki bu neden hala yandaş olduğunuzu açıklar, ya da trolsunuz ve yazıyı bilerek çarpıtıyorsunuz.
Mali 05 Şubat 2019 06:20
Darbe dömeminde yazdıklarımızı şimdide korkusızca yazabilir misiniz..??Bence yazamazsınız. Şimdi özgürlkler dahada kısıtlı..
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 09:51
8
Demokrasinin vesayet altinda oldugu, ileri olmadığı dönemde hükümeti acımasızca eleştiren olacak o kadar adlı program yayınlanırdı, hem de trt de. Şaka değil, trt de yayınlanırdı.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 05:54
"Yazmak lazım... Yok yazmamak lazım... İşte ikilem bu". Boyle ikilem ile aydin olunmaz. Aydinin mahallesi olmaz. Adelet terazisi olur. Halinize uzuldum. Iktidarlar vicdanin yaninda, beyinler de tuketir.
KARAR OKUL URU 05 Şubat 2019 03:43
Sizde haklısınız yazılarınızda korku ile vicdanınız aranızda şıkıştığınızı hissediyorum. Evet bizim insanımız dediklerinizin bizi getirdiği durum bu adaletsiz yönetim ve bunu dile getirene ahlaksız trol baskısı veya trolsuz direk baskı
Çerkez Ethem 05 Şubat 2019 02:46
...."Allah bu millete bir daha 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat’lar yaşatmasın. Ama bizim insanlarımızın iktidar dönemi de her bakımdan “Adil düzen” olsun!"...Güldüm bu son cümlede ! t.c. nin sistemi kurulduğundan beri Allah'a zıt sonra gel Allah'dan işlerimizi yoluna koymasını bekle ! Asla adil düzen gelemez bu sistemde imkansız, hiç bir zaman adil düzen gelmemişki bu sistemde ! Herkes Baksın tarihe nezaman adil düzen olmuş t.c. de ? Delilik aynı şeyleri uygulayıp değişik bir sonuç beklemektir !
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 02:37
Ahmet abi ben kendi adıma; sizin ehli sadık bir müslüman olduğunuza, vicdanlı ve adeletli olmayı önceleyen bir yapıya sahip olduğunuza, haksızlıklar, adaletsizlikler karşısında susmanın vicdanınızda derin sancılar oluşturduğuna şahidim. Şuna emin olun ki Anadolu’nun adı şanı bilinmez köylerinde kentlerinde sizler için dua eden binler onbinler var.Allaha emanet olun.
Sinan 05 Şubat 2019 02:26
Yolculuğa birlikte başlamıştık. Sonra sezgiler eşliğinde küçük sorgulamalar geldi, acabalar netleşti. Kutsalların sizi enayi yerine koymanın aracı kılındığına dair kanaat kesinlik kazandı. Yakın uzak oldu ; kalp, beyin ve vicdan arındı. Öfke ve tiksinti ile bekliyoruz şimdi.. Her şey bir kitapta yazılıdır, zaman da döne döne devrini tamamlar.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 02:26
Asıl Allah bu millete bir dahak kırma İslamcı, çakma milliyetçi rekim yaşatmasın.
musto 05 Şubat 2019 02:16
Haber kanallarında koro halinde 40 sene önce savcılık yapan zatın oğlu yargılanıyor adam savcı o zamanlar günde onlarca insan öldürülürdü elbette bunların sorumlusu aranacak hesabını oğlundan soruyorsun darbenin başındaki generalin kardeşini büyük elçi atıyorsun adam rüşvet verdim der alanlar aklanır hocam kusura bakmayın çoğunuz sınıfta kaldı.
Y.b.b.Y 05 Şubat 2019 02:10
Bu cumlenize gösterilen ahlaksiz-vicdansiz saldirilar esasen ne kadar hakli yerinde dogru bir gercege işaret ettiğinizi kanitliyor. Ahmet bey; siz gercekten sorumluluk sahibi tarihe not düşen aydin bir insansiniz. Tipki Savunan Adam feryadinizi bayraklaştirip tarihe not düştüğünüz gibi...
Davut Doğrucu 05 Şubat 2019 01:35
"Sözün bittiği yer!" deyiminin anlamını kaybettiğini pek çok kez yazmıştım. İstismar edilmedik hiç bir güzel kavramın kalmadığını da... "Yalan dünya" sıfatının da bu dünyaya en çok yakışan sıfat olduğunu ha keza! Örneklerini öok güzel vermişsiniz... Yine de bahar gelmesi ümidimizi yaşatan, az da olsa birkaç çiçek var. "İnsanlık" adına... ! O da 'ümitsiz yaşanmıyor'a gerekçe..
ZD KARAR OKURU 05 Şubat 2019 01:34
Eskiden toplumumuzu 'dindar kesim' ve 'laik kesim' diye ayırırdık. Artık ahlaklılar ile ahlaksız kesim diye ayırıyoruz...
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 09:39
9
On numara beş yıldız bir tespit.
İrfan 05 Şubat 2019 11:13
3
Müthiş tespit.
Hasan 06 Şubat 2019 03:54
0
Zaten Peygamberleri de cazip kılan ve karşıtlarından ayıran şey sakalları değil, ahlaklarıydı. Yüce ahlakları olmasaydı karşıtlarından ne farkları olacaktı? Dini metinlerin nicelik ve nitelik olarak ahlaki ağırlıklı olması da bunu gösterir.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 01:23
Sizi seviyoruz Ahmet Abi. Karar gazetesi ve yazarlarını seviyoruz. Buraya üşüşen trollere inat kim doğrunun ve hakkın yanında olursa biz de onun yanındayız. Cumhur ittifakı miadını doldurdu. Şimdi Saadet partisine oy verme zamanı. Herkese SAADETLER dilerim.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 01:14
Hakkı söylemekten asla imtina etmeyin sayın yazar.Duruşunuz her zaman takdir edilesidir.Haysiyet cellatlarına,susturmaya çalışanlara sabrederek Adil düzeni kuracağız inşallah.Şüphesiz,Allah sabredenlerle beraberdir.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 01:12
Halk olarak bu Muaviye tipi Müslümanlardan bıktık artık Biz İslam'ı Hz. Ali gibi Hz. Eba Zer gibi yaşamak istiyoruz
Zor tercih! 05 Şubat 2019 01:08
100 binler hakkında işlem yapılıyor demediniz mi ?Bunun haksızlığını savunmadınız mı bu saatten sonra size soru soran olmaz.Niye sorsunlar taraf oldunuz.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 01:01
sizin sıkıntınız hala bu adamlardan medet ummak. hadi en başta anlamadınız niyetlerini. yahu 16 yıl oldu. acabalık bir durum yok ortada. bir dava falanda yok. sadece iktidarın bekası var. bu yolda her yol mübah. bunun böyle olacağı taa en başından 1 mart tezkeresinden beri belliydi. o zaman görmek istemediniz şimdide görmeye korkuyorsunuz.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 01:01
Siz yine iyi kötü kısıtlı falan yazıyorsunuz. Biz boğuluyoruz hocam.
Hasan AYDIN 05 Şubat 2019 00:59
Oda tv de gündeme getirdi sayın Ahmet Taşgetiren
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:52
O troller leş yiyiciler gibi üşüsecekler buraya. Yamyam gibi saldıracaklar. Dirayetli Karar okuru sizin yanınızda. Bu kasvetli günler de geçecek, bahar gelecek, az daha sabır.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 01:21
11
Gece gece mesai yapıyorlar. Allah bilir bunların ulufeleri de milletin parasıyla ödeniyordur:((
K. Soylu 05 Şubat 2019 01:25
5
5 yıldır gelmeyen bahar belki bu sene gelir, bekleyin. Şunu anlamanız yararınıza; iktidarda kim olursa olsun bu millet bu topraklarda olduğu sürece işgalci taşeron örgüt Fetönün bu topraklarda bir geleceği yok. Örgütün bahar vaadlerine kanmayın. Sizi, şimdiye kadar olduğu gibi şimdi de istismar ediyorlar.
Kül yutmaz !! 05 Şubat 2019 02:08
10
Troller bu yorumu nasilda trollemisler..Demek ki kendilerinin trol oldugunu bunu organizeli yaptiklarini gizleme geregi duymuyorlar.. kararin okuyucu profili belli.. Ahmet beyin bu yazisina destek yorumu yazan bütün yorumlar bir merkezden trollenmis. Demek ki suclarindan korkuya kapiliyorlar.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 11:22
1
Daha öğlen olmadan üşüştüler bile. Haklı çıktım. Milleti ortadan ikiye böldükleri yetmedi şimdi de çatıstirmaya uğraşıyorlar. Her konuda saldırgan olmak zorunda mısınız. Vicdanınız, insafiniz kalmadı mı arkadaş. Doğruyu söyleyene bu tahammülsüzlük niye.
Kasım Özdemir 05 Şubat 2019 00:52
Ne kadar güzel olana meyyaliz. İşte tam da bu, satırlarından sonra sandım ki yukarılardan aranmış sayın Taşgetiren ve sorunların çözümü konuşulmuş. Heyhat ki heyhat!
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:46
“12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat dönemlerinde yazdım. Kendimi bu zamandaki kadar kısıtlı bir duygu içinde görmedim.” Bu sözün neresine itiraz ediyorlar. Daha sert söylenmemesine mi. Ayrıca Ahmet beye laf edenlerin biraz vicdanı varsa kendileri kısıtlı hissetmiyor mu?
NECATİ emre 06 Şubat 2019 11:45
0
AHMET TAŞGETİREN GARİPLERİN SESİ OLDUNUZ HOCAM ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN.BENDE A K P Tİ KURULDUĞU GÜNDEN BERİ BAYRAĞINI SALLAMIŞ BİR MAĞDURUN BABASIYIM. KARDEŞİM BIRŞEYLER DOĞRU OLMUYOR DEDİĞİMİZDE ESKİ DÖNEMLER DAHA KÖTÜ İDİ DİYORLAR BİZ ESKİLERİ GİBİ OLAYACAĞİZ DİYE A K P Yİ KURDUK ALLAH EMANET OLUN.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:45
BUNUN EN VAHİM ÖRNEĞİNİ PELİKAN RAPORUNDA YAŞADIK. BOĞAZİÇİ TROLLERİNİN ORGANİZE ETTİĞİ TASFİYE KAMPANYASINI ALKIŞLAYANLAR YİNE BUNLARDI. Gerçeklerin söylemesine ve eleştiri hürriyetine karşı çıkanlarda bunlar. Ne yapsınlar aldıkları ulufenin karşılığını veriyorlar açmı kalsınlar.
K. Soylu 05 Şubat 2019 00:41
Allah bu millete bir daha 15 Tammuz'da yaşatmasın. Basılı gazete zamanlarında köşe yazarları tek taraflı düşünce empoze etmenin konforunu yaşıyordu. Düşünce yanlışı da, bilgi yanlışı da, mantık yanlışı da denetlenmiyor, sorgulanmıyordu. Ama yeni medya aktif etkileşim getirdi, yazarların kafa konforu bozuldu haliyle. Sizi kısıtlayan akıntıya karşı çektiğiniz kürek sanırım, hocam. Milletin ekseriyetinin işgalci Feyöye karşı esnek bir duruşa tahammülü yok. İşgalci bir zihniyeti içinde barınıdırmaması da milletin genlerinde var.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 01:20
1
''Eğer siz (Uhud’da) bir yara aldıysanız, şüphesiz o topluluk da (Müşrikler de Bedir’de) benzeri bir yara almıştı. İşte (iyi veya kötü) günleri insanlar arasında (böyle) döndürür dururuz. (Bazen bir topluma iyi ya da kötü günler gösteririz, bazen öbürüne.) Allah, sizden iman edenleri ayırt etmek, sizden şahitler edinmek için böyle yapar. Allah, zalimleri sevmez.'' Âl-i İmrân Suresi 140. Ayet
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 02:33
1
Yeni medya süper aktif etkileşim yapıyor. Hakkaten. Güzel tespit etmişsin. Bir dalıyor iktidar havuzuna, bir çevreliyor o havuzun suyu her yerini. Öyle böyle değil sürekli aktif iletişim. Eh demokrağsi da büle bişe!
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:39
İyi ki varsınız ahmet abi. İyi ki bu gazete var. Biraz da biz varız evelallah
KARAR OKURU eye 05 Şubat 2019 00:36
Zamanın rol modelisiniz sayın yazar
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:29
Şimdi birileri bu yazının altına sayın Taşgetiren'in bunları yazmak için çok geç kaldığını falan yazacak, ki ben de zaman zaman öyle düşünürdüm. Ama öyle bir garip devirden geçiyoruz ki baba evladının uğradığı zulme şahit ama hala zulüm sahiplerine buğz edemiyor. Bazılarımıza Taşgetiren bizzat babalarından daha sevimlidir. Allah razı olsun.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:29
hayatin ne kadar dinamik oldugunu, umulana ulasmek icin "cetin yollarin el ele asilmasi" gerektigini en iyi bilenlerdensiniz. devletin donusumunun kolay, ipleri tutan vesayetcilerin razi olmayacagini, iceride oldugu kadar sinirlarimizda ve Kuduste konjonkturel zaruretleri bilirsiniz. Sorumluluk sahipleri kendi isini sizler kendi isinizi en iyi ve ozgur sekilde yapmali tabii, ABS/NATO/FETÖ/PKK vs de oyle! Adil duzen adil insanlardan olusur, normal kosullarda oylemiyiz? Olaganustu/savas kosullarinda dahi adil olmali! Kisitlilik duygularinizi somutlastirsaydiniz keske..
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:25
Ahmet Tasgetiren bu camianın vicdani Ahlak ve Adalet Müslümanın olmazsa olmazı bu gün en fazla ihtiyaç duyduğumuz
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:20
Lütfen moralinizi bozmayın üstadım. Yazmaya devam. Herşeyi yaşanmasanız da anlıyoruz biz.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:18
O ahlaki tefessüh zirvelerde başlamış olmasın. Daha iki gün önce Saadet lideri kimseyle ittifak yapmadıklarını, cumhurbaşkanının iddialarının doğruyu yansıtmadığını söyledi. Ama cumhurbaşkanı ısrarla dün yine Saadet'i bazı çevrelerle ittifak yapmakla suçladı. Kaldı ki Saadet halihazırda seçime giren, TC'nin legal kabul ettiği bir partiyle ittifak yapabilir, bunu şeytanlaştırmanın amacı ne? Gerçekten beka meselemiz varsa ülkeyi kutuplaştırmak niye? Kazanmak için yaptıklarınız gösteriyor ki aslında çoktan ahlaki üstünlüğünüzü kaybetmişsi
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:17
Allah razı olsun savunan adam. Allah eksikliğini vermesin. Çamurculara aldırma. Vız gelir tırıs giderler.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:07
Ahmet Bey, siz vicdanlısınız, size hakaret edenler vicdansız. Ahlâk ayrımına hiç girmeyeceğim. Bir çok haksızlık var. Bir çok mazlum var. Bu iktidarın yaptıkları iyisiyle kötüsüyle inancımıza dokunuyorsa, elbette savunacaksınız. Haksız yere hapse atılanları, işinden olanları, iftira edilenleri, düşüncesi ve özgürlüğü kısıtlananları eğer müslümanım diyen savunmuyorsa, gitsin kendine başka bir inanç bulsun. Müslüman adaletten yana olur. Hata yapar, ama zalimlik yapmaz.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:07
Ahmet taşgetiren bir konuda şikayetçi ise onu eleştirmek yerine dediğine bakmak lazımdır. 28 Şubatın savunan adamı boşuna konuşmaz. Gerisi lak lak ve yağcılıktır.
KARAR OKURU 05 Şubat 2019 00:10
Sen yazmaya devam et yiğit adam Allah yar ve yamdincin olsun
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN