Back To Top
Yazılarım-kendim

Yazılarım-kendim

 - Son Güncelleme: 29.10.2019 Salı 07:44
- A +

Her gün yorumlar giriyor yazılarımın altına. Yorum olana can kurban. Değerlendirme olana, eleştiri olana can kurban. O alan okuyucu ile yazar arasındaki iletişim alanıdır ve yazar oraya gelenlerden, yazılarına tutulan aynayı görür. Nasıl anlaşıldığını, o alanda farklı hangi düşünceler bulunduğunu, kendi düşüncesinde tashih gereği olup olmadığını değerlendirir.

Bu tür değerlendirmelerden istifade ettiğimi belirtmek isterim, o tür yorumlar için teşekkür ediyorum.

***

Bir de suçlamalar, haksız yargılamalar var. Baktığımda suçlama ve yargılamalar okuyucuların kendi alanlarında da tartışmalara yol açıyor. Haksız ithamlara katılmayan okuyucular, onları yapanları insafa davet ediyor.

Bugün biraz cevap vereyim istedim.

Bazen “Ne kadar değiştiniz?” cümleleri sarf ediliyor gelen yorumlarda. Değiştim mi?

1969’lardan beri yazıyorum. Kendime bakıyorum insafta, adalette, merhamette, insanca duruşta bir değişim yok bende. Bu dönemin büyük kısmı benim çizgimin zorlukları içinde, dolayısıyla, en azından sistem boyutunda muhalefetle geçmiş. Değerlerimizi savunmuşuz, hayat tarzımızı savunmuşuz.  İktidarda benim düşünceme yakın insanlar olsa bile, kurulu düzene muhalefet gerekmiş. Özal’ın iktidar döneminde başörtüsü mücadelesini hatırlayın, Refah döneminde, Ak Parti’nin ilk yıllarında yaşananları hatırlayın… çizgimiz belli.

Hoş, o dönemlerde bile iktidarda olan dostlara hatırlatmalarımız, uyarmalarımız olmuştur. O dönemlerde bile “iktidar”ı çok önemseyen dostlar, uyarılar karşısında “Bu dönemde bunlar yazılır mı?” diye itiraz etmişlerdir. Yazılanların iktidarda olanları yıprattığını, yıpratacağını, dolayısıyla zor kazanılan bir imkânın kaybedilmesinden endişe etmişlerdir.

Bugün bizim insanlarımızın iktidarı var. İyi işler yapılmıyor mu, yapılıyor. Peki yanlış işler? “GÜÇ”ün getirdiği psikoloji herkesi hep olumlu mu etkiliyor? Güç onu kullananlar için hep bir sınav alanı değil mi? Tarihte de iktidarların günahını – sevabını gücü kullanma biçimi belirlememiş mi?

İktidarı emanet ettiğimiz insanlar, bizim yakınlarımız olduğunda onların gücü yanlış kullanmaları durumunda ikaz etmek gerekmez mi? Bırakmalı, iktidarı nasıl kullanırlarsa kullansınlar mı demeliyiz? Yoksa iktidarda olanların “Biz yanlış yaptığımızda dostlarımız  bizi uyarır, bizim ebediyet alemine savunulamayacak dosyalarla gitmemize mani olurlar” diye düşünmelerini mi beklemeliyiz?

Mustafa Yeneroğlu bir tweet atmış. Şöyle diyor: “İdarenizde bulunduğumdan beri kimin sırtına vurmuşsam, işte sırtım gelsin vursun, kimin malını almışsam, işte malım gelsin alsın” diyen Peygamberin ümmeti değiliz sanki,  adaletle emrolunmamışız, bir günlük adalet 60 yıllık ibadetten üstün değilmiş, sanki hesap günü yokmuş gibi…”

***

Peygamber aleyhissalâtü vesselâmın “Günahsızlık” karakterine rağmen söylediği bu… O’nun eğittiği insanlardan birisi de çıkıp “Sen benim sırtıma vurmuştun ey Allah’ın Rasulü, aç sırtını ben de vurayım” diyebiliyor.

Rasûlullah’ın kurduğu İslam devletini devam ettiren halifelerin ikincisi Ömer (r.a.) halkın huzurunda hesaba çekiliyor ve kendisi buna sadece şükrediyor.

Ne yapmalı bu gelenekleri, sadece tarih sayfalarında mı bırakmalı? Haksızlık, adaletsizlik olunca susmalı mı?

Acaba ben mi değiştim yoksa iktidarda bizim arkadaşlarımız olduğu için artık haksızlık ve adaletsizlikleri görmemeye başlayan kişiler mi değişmiş oldu? Bakıyorum, adaletsizlik kendilerine dokunduğunda isyan ediliyor, başkalarına dokunduğunda “Zulüm var ama bugün görmek gerekir mi?” tereddütleri yaşanıyor. İnsanlar bunu kendi yüreklerine kabul ettirebilirler, ama böyle yapamayanları “Değiştiniz” diye suçlamamalılar.

Ak Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu bir tweet daha atmış; şöyle diyor: 

“Bir kişinin bile haksız yere mağdur edilmesi küçük kıyametimiz olması gerekirken bir hukukçu olarak adım kadar eminim ki, on binlerce insan haksız yere cezaevinde ve-veya ihraç edilmiş. Artık hukuksuzluklar kanıksandı, vicdanları köreltti, toplumu kemiriyor.”

Ne dersiniz, sayın Yeneroğlu da mı değişti, yoksa gerçekte onun “Vicdanları köreltti, hukuksuzluklar kanıksandı” dediği alana girenler mi değişti?

Aslında yönetenler yönettikleri toplumun özgürce uyarılarda bulunacağını bildikleri ölçüde kendilerine çeki düzen verirler. “Dost acı söyler” sözü bunun içindir. Ebediyyet inancı olanlar için burada iken uyarılmak, ebediyyet aleminde uyarılmaktan her halükârda iyidir. Onun için dostlar bizi susturacaklarına uyarılarımızın kalblere ulaşmasına yardımcı olsalar daha doğru davranmış olurlar.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
bahaüddin 06 Kasım 2019 09:22
selamun aleyküm sayın hocam.öncelikle isteğimiz ve gayemiz hakim-i ve hükm-i İslam ise,birilerinin gönlü olsun,birileri memnun olsun diye değil Rabbimiz Teala ve Tekaddes Hazretleri razı olsun diyedir.Rızayi ilahi gözetildiğinde birileri rahatsız oluyor hiç şüphesiz.biz öyle büyük bir nimete sahibiz ki ana-baba isyana çağırsa bile itaat edilmeyeceği bir nimet.birileri için davası yaşantısı ne olursa olsun sorgulamadan teslim olunmuş durumdalar.Hakka çağırmaya,yanlışını söylemeye (sanki yanlış yapılamaz gibi kör bağlılık) tahammülleri yok.hamd olsun müşterek muhabbetlerden sizi bilen bilir.
KARAR OKURU 05 Kasım 2019 21:38
Ben Alp Arslan ırmak.Yıl 2000 marmara ilahiyat fakültesinden diploma alacağım.eşim yanımda .eşimi fakültenin bahçesine başörtülü diye sokmadılar.ilahiyat fakültesinin bahçesine.işte biz ölürüzde eski zihniyete oy vermeyiz.ak partiden parça koparanlarıda Allah bildiği gibi yapsın.Bir öğrenci 100 üzerinden 70 alırsa basarısızmıdır.sadece biraz daha çalışması gerekir o kadar.bizim düşüncemiz budur.Allah yanlış yolda olanları ıslah etsin.Amin
KaRaRSıZ 03 Kasım 2019 17:27
Bazen ağaçlardan ötürü, orman görünmez. İnsanın aklı karışabiliyor.. Ben sizde , gecen son iki yılda bir savrulma gördüm. Ama yaklaşık iki aydan beri sizde bir toparlanma seziyorum. Analizleriniz daha gerçekçi ve masum . Böyle devam edin lütfen. Saygılarımla
kasabali 02 Kasım 2019 16:29
Ahmet efendi bu bir yorum değil size sorudur. Fetula münafığı, uluorta tevhidi parçalarken Muhammeden resulullah demeyeni alır başımın üstüne korum dediğinde, görüşleriniz yine aynımıydı onu da uyardınız mı bu yaptığınız yanlıştır tevhid peygambersiz olmaz dediniz mi. o zaman buna bir cevap yazdınız mı.
mehmet ayrancı 31 Ekim 2019 14:00
bütün bu söyledikleriniz doğru bi sıkıntı yok lakin ders verelim diye allah ve peygamber düşmanlarını desteklemek doğru mu ? ders verdirmek istedikleriniz ne kadar hak yolunda... HZ. Ömer'e ders vermek isterken sahabi yoldan sapmıyor yine doğru yol üzerinde kalıyordu. Bir taraftan savrulurken ne tarafa savrulduğunu çık iyi hesap etmek gerekiyor.
karar okuru 31 Ekim 2019 08:01
zor kalp işçiliğli
Mesnevibahcesi 31 Ekim 2019 06:37
Sayın taşgetiren ÇOK güzel doğru SÖYLERSİN tamam KORKMADAN eleştirelim AMA BU İNSANLAR MELEK degil yüzde doksanı hırsız yüzde on da BUKADAR engelliyor haa birde unutmayinki eski tamirle düzelir düşen parçayı onarırsan saglamlaşir düşüyor nasıl OLSA BİR parçada BEN yıkayım dersen HEPSİ YOK olmazmi
KARAR OKURU 30 Ekim 2019 22:41
Geçti borun pazarı Bunu zamanında savunacaktınız. O zaman karşı yazılar yazıyordunuz
KARAR OKURU 30 Ekim 2019 22:11
harika bir değerlendirme
Ali 31 Ekim 2019 01:24
2
Değerlendirmede sıkıntı yok on numara ama zamanlama yanlış.
KARAR OKURU 30 Ekim 2019 19:48
Sultanahmettrki fragli ickili kutlsmalar gününde sessiz erdoganla ilgili konularda atmaca gibisiniz masallah onca radyo programinin insani kamil olma noktanizi kilictaroglu ve imamoglu guzellemelerinizle taclandirdiniz ne guzel bi mevki ne guzel bi yukselis masallah size
yasin aydoğan 30 Ekim 2019 15:14
Teşekkürler sayın TAŞGETİREN
MAĞDUR 30 Ekim 2019 14:16
FETÖ yaftası ve KHK ihraçları öyle lanetli bir etiket ki yapıştığı alından bir daha çıkmıyor. Ne devletin “pardon” demesi ne de mahkemenin verdiği “beraat” kararı bir kere karartılan hayatlara ışık olmuyor maalesef. Ve ne acıdır ki yaşanan mağduriyetler “gözaltı” ve “cezaevleri” süreleriyle de sınırlı kalmıyor. Dahası alınlara yapıştırılan “KHK ile ihraç edildi” etiketini çıkartacak hiçbir güç de yok. Maalesef mahkeme beraat kararı verse bile, toplum beraat kararı vermiyor. Eline kelepçe takılan “akraba”, “arkadaş”, “komşu” daha hakim karşısına çıkmadan toplum “vardır mutlaka bir şey” di
HAKAN ALP GİRAY 30 Ekim 2019 13:07
VİCDAN EN İYİ HAKEM Ahmet Bey vicdan adamı olduğunuz sürece vicdansızların, ahmakların, ahireti unutmuşların söylediğinin ne önemi var. İnsanlık tarihinde nadir görülen zulümlere "zulüm" diyorsunuz; Rahman ve Rahim olan Allahı unutmayın diyorsunuz. Vicdan sahipleri şahittir. Gerisini boş verin. Dört senedir yüzbinlerce masum cehennemi yaşarken, bu masumları kullananlar kaymak bal ile yaşıyor. Adaletsizlik muhafazakarların vicdanlarını sarsmıyor, çünkü onların büyük çoğunluğunun kıblesi artık "koltuk" ve "para" Allaha emanet olunuz.
Ali 31 Ekim 2019 01:29
1
Vicdan dediğiniz zamanında konuşulmayanı rüzgâr yön değiştirdiğinde söylemek değil zamanında dile getirmek!
Ali Atalay 30 Ekim 2019 07:10
Ahmet bey,siz anılınca hemen aklıma Yezid'in komutanı Hürr geliyor... Maalesef Örs iken duracağımız yeri, çekiç iken duracağımız yeri bilemediniz... Ali Atalay 0 505 5831275
KARAR OKURU 30 Ekim 2019 11:10
0
Ali bey Zulüm yapan Yezid'di değil mi?. Kim zulme uğramış kim zalim hatları karıştırdınız galiba.
Ali Atalay 30 Ekim 2019 17:09
2
Karar okuru komutan Hürr Yezid'in komutanıdır Hz Hüseyin'i Kemerkaya getire birliğin komutanıdır. . Sonra yapılan zulmü görüp taraf değiştiriyor ama iş işten geçmişti... telefonum açık sana daha detaylı anlatırım... 0 505 5831275
KARAR OKURU 01 Kasım 2019 20:00
0
Ali BEY merhaba DEĞİL ALLAH'A emanet ol güzel insan BİZ DOĞRUDAN AYRILAMAZ İSEK O YETER ALLAH'IM DOGRUNUN YARDIMCISIDIR
KARAR OKURU 30 Ekim 2019 02:47
Ahmet abi Ailecek travma yaşiyoruz.. Nehirde. Ceylanlara timsahlarin pusu kudugu belgesel izler gibi hissediyoruz....hani musluman yasatmak icin yasardi.. Yasatki devlet yasasin dusturuna ne oldu.....oya tahvilmiydi butun cabami.....yandikki ne yandik....................
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 23:41
Buzamanda temiz kalmak mazluma birdamla gozyasi olmak dadece. Sende anlam buluyor sadece sana yakisiyor .... Selma sana
KARAR OKURU 30 Ekim 2019 02:35
0
Yaziyi. Okurken sizle hasbihal eder gibi oluyorum. Musluman lara format attilar sadece seni taniya biliyorum
KARAR OKURU Cemil 29 Ekim 2019 23:28
Mükemmel bir yazı olmuş, kalemine kuvvet. Hatasız değiliz hiç birimiz ama bunu farkedebilmek erdemdir. Yazınız sayın hocam, görüşlerinizin tamamına katılmasamda yazınız. Keşke uyarılarınız dikkate alınsa...
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 23:15
Yaptigim olumsuz yorumlari silebilirsiniz yayinlamayabilirsiniz sureklibpohpohlandiginiz mesajlari yayinlayip kendinizi aklayabilorsinjz ama varsa vicdaninizdan silemezsiniz
Karar Okuru 29 Ekim 2019 22:25
Sayın hocam siz değil, iktidar savruldu, değişti...
u 29 Ekim 2019 21:56
Evet sayın hocam zor zamanda doğruları yazmak konuşmak herhalde hakkın katında daha değerli güneş baiçıkla sıvanmıyor gözleri kapatınca gecede olmuyor aslında herkes çevresinde karınca ezmez yusuf yüzlüleri tanıyor ve biliyor bunları terörist olarak görenlerin vay haline ahiretlerinide berbat ettiler çünkü bütün peygamberlerin mutlaka karsısında bir firavun gelmiş ve inananlara zulmetmiş
Muhterem hocam sizin yazılarınızı 90 lı yıllardan beri takip ederim.Her zaman haktan ve haklıdan yana olan tavrınız nedeniyle takdir ederim.Hak ve hakikat sözkonusu olunca diklenmeden dik duruşunuzu hemşehriniz olarak gururla takip ettim. Değişmeyen tek şey değişim sözü gereği mutlaka sizde değişmişsinizdir.Fakat bizim gibi haklı konularda iktidarı desteklemekle birlikte iktidarın nimetlerinden istifade etmediğiniz için değişseniz bile bozulmadınız. Bence bazılarını rahatsız eden sizin değişmemeniz değil bozulmamanız.Onunda sırrı iktidarın adamı bozan nimetlerinden yararlanmamış olmanızdır.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 21:08
Hocam ta yeni şafakta, Star'da sürekli sizi takip ediyorum. Ben sizin cizginizden bir sapma görmedim.yeni yetmeler sizi eleştirdiler gezetelerde yazılarımıza sansür koydular biz o gazetelerden vazgeçtik sizden vazgeçmedik.allah razı olsun siz nerede biz oradayiz
Ali Atalay 30 Ekim 2019 07:16
0
Oldumu ya şimdi, mene tekel ufarsin yazılarını da okudun mu
Malatya-44 29 Ekim 2019 21:07
Siyasal İslam ideolojik zeminini kaybetti. O romantizm bitti. Çocuklarımız Kabei Muazzamadan poz vermiyor artık. Paris'ten Londradan Romadan "ÖZÇEKİM" yapmanın hayalini kuruyor.Hepsi nasıl da parayı sevdi, nasıl da "bakımlı kadını"sevdi, nasılda "zengin erkeği" sevdi, nasıl da lüksü ve makamı sevdi. Saçının tek bir telini göstermenin bile Allah'ın gücüne gideceğini vaaz edenlerin çocukları nasıl da "aynalarına" poz veriyorlar!
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 20:42
İslam'ın müslümanın direği adalet iken en acımasız adaletsizlikler e gark oluyoruz vesselam.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 20:05
Peygamber efendimiz bir haksızlık gördüğünde eline, buna gücün yetmiyor ise diline düzelt, bunada gücün yetmiyor ise kalbine boğüzet buda imanın en düşük seviyesidir .
Karar okuru 29 Ekim 2019 19:59
Görmeyen göz,duymayan kulak ,kanamayan vicdan,görmez.Azıcık kaldırıp bakmak lazım.Dinlemek lazım,Empati yapmak lazım.Birde onun açısında bakmak lazım.Taşlaşmışsak,Değişemeyiz.Değişmek,yeni şeyler öğrenmek güzeldir.Merhaba,günaydın,selam değişimin sihirli sözleridir.Yarın sabah başlayalım.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 19:41
Teşekkürler sayın Taşgetiren. Bu çizginizi doğru buluyoruz. Resulullahın ve arkadaşlarının hayatından çok uzaktayız. Açlıktan midesine taş bağlayanlara, iki taş bağladiktan sonra sabrı tavsiye eden iftihar tablosuna bakan liderlerimiz var mi
URU 29 Ekim 2019 19:29
Hocam, adalet konusunda yazdıklarınızdan ümitvar oluyorum. Onlar, anlamasada siz yazmaya bizde okumaya devam edelim. Her şeyi gören bilen rabbimiz var günü gelince kerkese yaptıklarının karşılığını verir. O günlere kadar haksızlığa uğrayan herkese güç ve sabır versin. ALLAH sizden razı olsun hocam.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 19:27
Allah razı olsun sizden Ahmet bey siz doğru bildiğiniz yoldan ayrılmayın ki doğru yolda oldunuza inanıyorum o size değiştiniz diyen beyinsizlere bakmayın onlan yüzünden ne islama ne müslümanlara güven kalmadı onlar menfaatleri kesilir korkusuyla konuşuyorlar yoksa dava imiş yok bilmem neymiş hepsi hikaye Rabbim islah etsin onları.
İbrahim kahraman 29 Ekim 2019 19:26
Ne kadar haklısınız.güç,imkan ve fırsatları adaletli ve halkın helalinden kazanma sisteminde iyileşmeler yönünde yeterince kullanılamadığı noktasındaki uyarılarınız karşılığını bulamadı...hele hele adalet!..
Eyvallah 29 Ekim 2019 18:23
Allah kaleminize güç versin koca yürekli adam.
AKP milletvekili,Mustafa Yeneroglu "atesle oynuyor'yakinda "ayagini kaydirirlar,AKP sevmez özelestirileri..AKP baskalarini elestirmekten hoslanir sadece!..
Süheyl CALISKANOGLU 30 Ekim 2019 18:39
0
Bu yorumu dün yazmistim.Bugün Mustafa Yeneroglu AKP'den RTE'nin emirleri dogrultusunda,istifa ettirildi.Mustafa Yeneroglu bir baska partide Türkiye'de siyaset hayatina devam edecegini,Türkiye'ye hizmet edecegini tahmin ediyorum.AKP sevmez dogrulari gercekleri yutacaksin ve devamli yalakalik yapacaksin,sensin,en büyüksün dersen "kafan rahat' AKP'nin gercekleri bu..
Bu gününün sorusu;AKP ve Dinayetin'in özellikle Atatürk'le ne alip veremedigi var?96.Cumhuriyet Bayramimiz kutlu olsun,Atamizin ruhu sad olsun..
Malatya-44 29 Ekim 2019 21:13
10
Kimsenin Atatürk'le alıp veremediği yok. Bu ülkenin her sorunu bitti yalnızca hutbede Atatürk'ün isminin okunmaması kaldı öylemi. Yeter artık. Hutbede Atatürk'ün adı söylenince işsizlik sıfır mı olacak. Faizmi düşecek. Torpil ayaklar altına mı alınacak. Herkes refaha kavuşup elde edilen gelir eşitmi paylaşılacak. Diyaneti kimsenin alkışladığı yok. Ama sizinde başka söyleminiz yok....
Muhtefi. . 29 Ekim 2019 17:34
Vican sahibi ise İnsan. En iyi Cevabı kendisi, kendine verir. Aynaya bakması yeterlidir. Çünkü o Anlayış ile Alemi Ahirete gidilecek. Tek başına (Makami, Irkı, Zenginliği, Bilgisi vb olmadan) Çırılçıplak NE YAPTIN ve kimin Adına.o sorulacak. Sadece Ne yaptın. !..Saygilar..Allahım Ayırmasın İstikametten. .!.
s. hocam yazar vardır okunup geçilir yazar da vardır ki perspektifiyle,öngörüsüyle ve olayları okumasıyla okuyucusuyla hiç kopmayacak bir bağ oluşturur işte siz yıllardır bizler için osunuz.sessiz yığınların sedası olarak kınayıcının kınamasındanda çekinmeyin hocam.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 16:56
Hocam, gerek ihaleler gerek işe alımlarda gerekse KHK larda büyük bir adaletsizlik var. Allah sizden razı olsun, size nasip olan kalemin hakkın veriyorsunuz. Keşke herkes yaptığı işin Allah için hakkını verse hiç sorun kalmazdı diye düşünüyorum. İktidar eleştirenler troller tarafından linç ediliyorlar, siz o tarafta olduğunuz için size çok şey söylemiyorlar. Karşı cephe eleştirdiği zaman troller tarafında vatan haini ilan ediliyorlar.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 16:51
Allah razı olsun sizden
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 16:29
İktidarın yanlışlarının (onları koruma adına ) eleştirilmesini istemeyenler bunların bir gün gelip kontrol edilemeyeceğini ve iktidardan gitmeye sebep olabileceğini düşünmeliler. SÖZÜM SAMİMİ OLANLARA. MENFAAT SAĞLAYANLARA DEĞİL.
HAKKI SEVER 29 Ekim 2019 16:28
İktidarları sürekli översen iyisin,azıcık eleştiri yaptın mı senden kötüsü olmaz.
BK 29 Ekim 2019 16:10
Her şey bir tarafa , İ.H.L. günlerimden bu yana İslam fıkhı alanındaki tek dayanağım olarak gördüğüm Hayrettin Karaman'ın son yıllardaki yazılarından sonra ben bile İlahiyatçılardan soğudum.Daha ne olsun, bağda harabul Basra...
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 16:06
Suret i haktan görünürken bile sanki sadece"SİZİN" insanlarınız için endişeleniyorsunuz sanki.....
KARAR OKURUEsma 29 Ekim 2019 16:04
Değişseydiniz sizi okumaya gençliğim den beri devam etmezdim.Bazen benim yorumumu yayınlamıyorsunuz .Eyvallah takdire razıyız. Vardır bir hata yada farklılık diyoruz.Saldirmayı keyif görmek,itikadi çizgi değildir. Sizi herzaman seviyoruz Üstad ve sakın değişmeyen sakın .Ozaman siz olmazsınız. Başkasından çok zaten.
Mesnevibahcesi 29 Ekim 2019 15:55
Ahmet abi aslinda durdugu yerde duran degismez kolay kolay posizyon degistiren degisir degisirse. Muhalefetdeyidiler iktidar oldular. Cok güzel isler yaptilar. Bu gün özellikle adalette yaptiklari haksizliklar rahmanin Gazabini celbederse o zaman uyarmayanlar da beraberinde azaba ugramalari kacinilmazdir.
cumhur 29 Ekim 2019 15:28
Kıymetli hocam,doğruya doğru,eğriye eğri demek haklıya haklı,haksıza haksız demek ne zamandan beri garipseniyor?Tabii dir ki herkesi memnun etmek mümkün değildir!Zaten herkesi memnun eden birisi büyük ihtimalle iki yüzlü münafıktır.Doğru bildiğimiz yolda yalnız yürümek gerekir.Yüce Mevla sizin gibi gerçeklerden ayrılmayan yazarları alimleri ve tüm insanları korusun.Amin...
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 14:50
Sizi, "haksızlık yaparken anlarında bulamayanlar" vicdanı ve hakkı üstün tutamayanların karakteridir! 1992 yıkından beri sizi ilgiyle takip eden 'erken emekli edilmiş' bir Hakim olarak, "Sistem sancisi" ile getirdiginiz eleştiriden, "Sonsuz biata" uzanan yolculuğumuzun tanığıyım. "Hak ve hakikat" adına söylediğiniz de "vicdan ve merhamet" hatirlatmanız da sonsuz biatımızdir ve yerindedir. Sorun müslümanlığı derinlik olarak bilemeyenlerdedir...
Kararli 29 Ekim 2019 14:29
Demekki neymis; ADALET MÜLKÜN TEMELIYMIS. Adaletin temeline konulan dinamitleri gören erdemli insanlara selam olsun.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 17:11
0
Menfaatini hakka ve hakikate tercih edenlere bunda ısrar edenlere ,hakkı hukuku silip ,adaleti unutanlarada yazıklar olsun.Selam olsun adaleti mülkün temeline koyanlara......
Osma Baharçiçek 29 Ekim 2019 14:24
Zayi olmayan bu gök kubbe altındaki Salih ameller olacaktır. Ellerine yüreğine sağlık üstat. Selam ve dua ile
Akıncı 29 Ekim 2019 14:15
Sayın Taşgetiren ben sizi Allah için sevenlerdenim iyili varsın Allah razı olsun,sizde olmasanız onulmaz yara olan kalbi yârlarımıza bir nebze derman diyeceğimiz,oda Yok olacaktı,sizden buranın dışında sizinle bir kardeş olarak paylaşacağım açık tel,veya imeilinizi rica etsem gönderme lütfunda bulunurmuşsunuz,Sela ve muhabbetle.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 14:06
Sevgili Ahmet Taşgetiren sizin yolunuz islamın peygamberin yolu yazılarınızı sürekli okurum siz değişmediniz sizi şuan eleştirenler değişti degiştklerinede inanmıyorum onlar hep aynı bilinçte idi ....
Maksut 29 Ekim 2019 13:53
Az veya çok herkes değişti siz de değiştiniz ancak bu bir suçlama konusu olamaz. Değişmek ayıp da değil günah da. Yeter ki iki günü bir olan olmayın.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 13:40
Muhterem hocam duruşunuzu tahlillerinizi zevkle okuyorum. Hayır değişen siz değilsiniz. Kimin değiştiğini anlamak için dünden bu güne eylem ve söylemlere bakmak yeterli... affınıza sığınarak küçük bir eleştiride bulunayım. Yazılarınızın bir kısmında isim müsemma sorunu var... başlıklar başka şeyleri söylüyor içerik başka. Daha çok okunmasını isterim yazılarınızın. Bunun için daha çarpıcı içeriği kapsayan uygun başlıklar gerekli...sürcü lisanımız af ola Ahmed sacid Bilecik
Recep Uzun 29 Ekim 2019 13:42
Allah senden razı olsun.bu çizgi duruş ümitlerim izi diri tutuyor.hak ve adaletten ümit kesmedik.
istanbuloglu 29 Ekim 2019 13:25
Sevgili Taşgetiren Abimiz siz değişmediniz; Değişen sizi kınayan dostlarınızdır.. Onların hepsi " Tarihselci" oldu. Şimdi bu dostlarınızın sizin Asri saadetten aktardığınız örnekler için; sizin kulaklarınıza "O örnekler tarihi birer vakıalardı. O vakıaları hazırlayan sebepler artık ortadan kalktığı için; bu gün bizim için bir örnek bir uygulama teşkil etmez ; Bu gün farklı sebepler var, öyle ise ; Bu örnekleri geçelim.Onlar bizim için tarih oldu."dediklerini duyar gibi oluyorum.Galiba Modern zamanların Neo İslamcılarının yeni Mezhebi "Tarihselcilik" olacak galiba???
mtn 29 Ekim 2019 13:05
Hukuksuzlukları kanıksayan, vicdanları körelen ve on binlere haksızlık yapan insanların kurtuluşu için tevbe yeterli olmasa gerek. Mağdurların haklarının iadesi için adaletin işletilmesi yolunda çaba harcamak gerek.Mahşerde hesap çetin.Yüreğinize sağlık hocam.
Fikret ESEN 29 Ekim 2019 12:37
Zifiri karanlıkta fener gibisiniz. Birçoğunun dilsiz şeytan kesildiği bir imtihan döneminde binlerce mağdurun sesi oluyorsunuz. Yevm-i mahşerde bunun karşılığını Cenab-ı Hakkın takdir edeceğine imanım tamdır. Allah güç kuvvet versin.
Ali Paşa 29 Ekim 2019 12:22
Ahmet Hocam, Yalnız hissetmemeniz için bu güne kadar yazmadığım yorumlarınıza ilk defa yazıyorum. Elbetteki o eleştiri yazanlarda kimin değiştiğini biliyor ancak bir çoğunun kendi veya yakınlarının menfaati ve nemalandığı yerler bu cenahın elinde olduğu için bunu itiraf etmesi onlar için çok zor. Allah hepimizi adaletten ve adaletle hükmedenlerle beraber eylesin.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 12:15
Değiştiyseniz de olması gerekeni söylüyorsunuz. Eskiden namaz kılan oruç tutan iyi insandır, tutmayan kılmayan ise kötü insandır diye bir algım vardı tamamen değişti. Herkes cebine çalışıyor. Namaz kılan Kur'an okuyan zalimler de çokmuş meğer. Müslümanım diyen bile Gücü eline alınca eziyor garibanı, mağduru. Peygamber, kitap Allah sadece kitap sayfalarında, dilde ve tarihte kaldı... Ahiret niye var, kulun adaleti gerçek adalet değilde ondan. Orada cübbeyi giyen mağdur olacak, bu dünyada verilmeyen hakkı için; zalimi atın cehenneme yansın dünyada unuttuğu mağduru ansın, hatırlasın diyecek...
Özkan 29 Ekim 2019 12:17
Söylenecek ne varsa söylendi ne değişti.... sayın Taşgetiren anladım ki herkes kendini kurtarmaya gelmiş dünyaya “kurtarıp/kurtarılan oluruz inşallah “Sesiniz daha güçlü olur inşallah Allah sayılarınızı arttırsın Allah razı olsun....
Karar Okuru 29 Ekim 2019 12:05
Ahmet Taşgetiren devamlı okuduğum bir isim. Karar'ın internet sayfalarını da beğeniyorum. Yorumlara gelince, okuduğum zaman kendime yakın bulmuyorum. Arsız bir üslupla yazmayı marifet sayanlar hiç de az değil. Bu bakımdan sessiz çoğunluğun yorum yazmayı sevmediği kanaatindeyim. Ahmet Bey menfi yorumlara takılmamalı. Kendisine yazılarını kitaplaştırmasını tavsiye ederim.
Sayın Yazar, "Bunu da mı Görecektik" başlıklı yazınızı lütfen tekrar okur musunuz? Niteliği ve zamanlaması itibariyle bu yazıyı savunabilir misiniz...
Karar Okuruyum rumuzlu kardeş.Adaleti mahzayı R.Nur'daki temsille yazdın.Her zamanki gibi; istismarı sürdürme! Bütün dini anlayışları çamura soktuktan sonra mı insafa geldin?100 yıldır titizce korunan R.Nur'u hırs ve istismar adına sahteleştirirken; telif ve kamu hakkını güç adına çiğnerken hala utanıp akıllanmıyorsunuz?
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:54
Yaşadığımız zaman Hz.Ali'nin mücadele ettiği zamana çok benziyor .O fitne zamanında ondan istenen Hz.Osmanin katillerini bulma muhalefetini ve sürdürdüğü siyasi açmazlari merhametle yadediyoruz da Tayyib beyin kıyamete daha yakın bu zamanlarda fitnenin çetrefilli girift seviyesindeki içte ve dışta sürdürdüğü siyasi acmaz ve zorluklarla mücadelesine aynı merhameti niye gostermiyosunuz.Sizki merhameti ile bilinen kişisiniz.Muhalefetiniz emevi devrine sebeb olacak yola omuz verme tehlikesi barındırıyor mu? Kalbi titrek bir okur
MMX 30 Ekim 2019 09:38
0
Bu gün bahsettiğiniz mücadele olsa olsa "Bu fitne zamanında suçlu-suçsuz arayamayız. İlgili, irtibatlı hepsini cezalandırmalıyız" diyen ve Hz. Alinin adalet-i mahza arayışında karşına çıkanlarınkine benziyor. Yani diyeceğim o ki Tayyib'i Ali'nin yerinde göremezsiniz. O Ali'nin karşısındakilerin mantığıyla haraket ediyor. ve sadece suçlularla aynı tarafta olanları cezalandırıyor. Hz Ali ise suçluları aramıştı cezalandırmak için.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:55
SAYIN TAŞGETİREN BU YORUMUM SİZE..Sizin yazılarınızı özellikle takip ediyorum.Bir çok düşüncenize de katılmıyorum ancak yaftalama da yapmıyorum.Tam ortadan konuşacam.Belli bir grup okuyucu sizde kümelenmiş.Bunu yorumlarda görüyoruz.Bunlar yorum yapmıyor eleştirmiyor,saadece aidiyet hissettiği o malum yapıya veya iktidara güzelleme yapmanızı bekliyor.Ama şuna emin olun insanlarımız bundan ibaret değil.Fikrinizi eleştiren ile aidiyet kisvesi altında yazanları ayrıştıracak kadar tecrübeniz olduğuna eminim.Amasız olarak,doğruya doğru diyebiliyorsak ben dahil,ozaman bi şeyler değişmeye başlayacak.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:51
Allah razı olsun dilsiz şeytan olmadığınız için hakikatleri dile getirebildiğiniz için
KARAR OKURUMürsel 29 Ekim 2019 11:38
İsg uzmanı Allah senden razı olsun.Mağdur olduğun halde gerçekçi ve hakperestsin.İlk defa böyle bir vicdana şahit oldum.Sizin gibiler ilk zamandan beri millete konuşsaydı yemin ederim mağduriyet bu noktaya gelmezdi.Allah yardımcın olsun.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:41
İnsanlara yapılan en büyük kötülük hakkı,gerçeği söylememektir.Maalesef erdemlilikle bağdaşmayan bir anlayış oluşturdular.Sevdiğimiz insanların yanlışlarında doğru,sevmediğimiz insanların doğrularında yanlış aramayı ilke ettiler.Tabiiki sizler gibi topluma mal olmuş kişiler hak bellediği yolda yalnızda kalsa taviz vermeden yürüyecek.İnandığımız gibi yaşamazsak yaşadığımız gibi inanırız,böyle bir inanışda ,şimdiki gibi,bizleri küfre götürür.Yarab bizleri hakkı Hak bilip uygulayanlardan,batılı batıl bilip uzaklaşanlardan eyle.Selam ve dua ...
KARAR OKURUfransa 29 Ekim 2019 11:31
Slm yeneroglu beyefendinin twetleri nekadar yerinde harika daha niceleri bu minval uzere uyari niyetiyle yazilar ve soylemler uyari yapanlar ne yazikki yazmaya edebim mani oluyor pes diyorum hocam allah sizden razi olsun kem sozler sahibini donermis uslubunuzla durusunuzla halinizle bizler ders veriyorsunuz gerisine bizden dua allah izan versin hurmetler
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:34
Sizi tebrik ediyorum.Çizginizi hiç bozmadınız.Bir insanın,bir müslümanın yapması gerekenleri yapıyorsunuz. Allah bu ülkede islamcılara bi fırsat verdi fakat islamcılar dünyayı ahirete tercih ettiler.Mesele budur.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:24
Sayın taşgetiren, o kadar az değişmişsin ki hala bizim iktidar diyebiliyorsun. Ben onu da diyemez oldum. Bir de değişim öcü değildir. Aksi takdirde bu cehalet batağında debelenip durmamız gerekir. Bilinçli değişim iyidir.
Mustafa Sağlam 29 Ekim 2019 11:16
Sayın Hocam, sizi yıllardır takip ediyorum. Bütün ruhumla şehadet ederim ki, siz hep Hak'tan, doğrudan yana oldunuz. Yarın, benden önce Hak'ın huzuruna giderseniz, arkanızdan bağıracağım "O her zaman toplumun vicdanı oldu" diye. Rabbim kaleminize kuvvet, sizlere uzun ömürler versin.
Fatih 29 Ekim 2019 11:12
Yazılarınızı her gün olmasa da zaman zaman okuyorum. Gayet mutedilane yazıyorsunuz gözlemlediğim kadarıyla. Güç zehirlenmesi yaşıyor iktidarımız maalesef. Ve bu noktada sizin itidalli yazmanız uyarılarınız onların hoşuna gitmiyor. İktidar sözcüsü gibi konuşmanız, onların her icraatine alkış tutmanız gerektiği histerisiyle hareket ediyorlar.
İsg Uzmanı 29 Ekim 2019 11:04
Hain darbe girişimiyle 250 masum insanı şehit etmekle kalmadılar insanların gönül dünyalarına da bombaları savurdular.Bu halis Anadolu insanına yazık oldu ülkemize en yararlı olacağımız dönemler heba oldu.At izinin it izine karıştırıldığı devlet refleksi hala ayrılamayan izler giderilemeyen yaralar.Hercü merç fitne kol geziyor. (2004 yılında açtırdığım kredi kartı aidatı olmaması nedeniyle hesap ve 2014 yılında 8 aylık sendika 17 yıllık mesleğimden iltisaklı diye sorgusuz sualsiz koparıldım ne adli ne idari soruştuma var)ALLAH sizden razı olsun Vesselam
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 10:55
Sagolun hocam sizi destekliyoruz
e.k 29 Ekim 2019 10:51
Degısım ve degısmek! Sn yazar ben degısmedıgını soyleyenlere hep kusukuyla bakarım. Evren degısım uzerıne kurulmus. Dunya donuyor, gunes, aya yıldızlar hep hareket halınde. Yıllar gecıyor. Yenı bılgıler, tecrubeler vs. Tabııkı degısım olacak. Olmaması dogal degıl. Fıkırlerımız de degısıyor, sadece sacımız sakalımız agarmıyor. Sız hep aynı yerde dursanız bıle manzara degısıyor. Yenı nesıl daha hur dusuncelı ve bırey olma yolunda bızlerden daha ıyı. Ahlak hocalarının ıslevı daha az hıssedılıyor. Sızın dogrularınız sadece sızı baglar.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 10:45
Parayla güçle imtihan bozdu. Şuan müslümanlar durumlarından emin değiller, herhangi bir haksızlığa kurban gidilebilir algısı var. Gücün adaletten yana olmayacağını görebiliyorlar.iktidar kozasını güçlendirmeye çalışıyor. Yapılan yanlış yok, anlatılamayan doğrular var. İktidar vatandaşın şikayetleriyle ilgili cümle kurmuyor. Kendi yüksek ideallerini gerçekleştirmeye çalışıyor. Vatandaşın yıllardır haklarını gasp ettiğini düşündüğü CHP ye oy verecek biz ne yaptık, ne yapıyoruz gibi insani sorular artık sorulmuyor. İki polis salar alırız oyları diye düşünüyor olmalılar.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 10:40
Sayın Taşgetiren Rabbim sizinledir.Çıkar uman bir insan olup vijdanınıza muhalefet ederek yazmış olsaidiniz baştacı olmuştunuz."ONLAR KINAYICILARIN KINAMASINDAN KORKMAZLAR."
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 10:44
Ak partinin yaptığı yüzlerce hata var. Buna şüphe yok. Eleştiriye kendi içinde hiç tahammülüyok.haksız yere memurluktan atılan kişiler de vardır. Ancak bunları onbinlerle ifade etmek atılan her memurun haksız yere atıldığını iddia etmek gerçeğe aykırıdır.Bu adamların zaten her yere kendi adamlarını yerleştirdiği malum.benim çevremde kaç tane fetöcü varsa hepsi memurluktan uzaklaştırıldı.bunlar hakkında memurluktan uzaklaştırmak için somut delil aramak devletin kendi bacağına sıkmasıdır.Fetöcülüğün belgesi mi olur.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:57
1
Doğru söylüyorsun, devletin görevimi ki suçluyu suçsuzu ayırmak. Devlet devletliğini yapar, bir topluluktan birileri suç mu işledi, kimsenin gözünün yaşına, masumiyetine bakmaz, silindir gibi ezer geçer ve ortalık sütliman olur. Öyle mi?
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 12:33
1
Fetöcülüğün belgesi olur mu demişsiniz. Peki belgesiz, delilsiz suç ve bu suça ceza olur mu. Size ne söylesem boş. Kendi adaletinizle yargılanmanızı diliyorum sadece.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 14:21
1
Sayın 12:33..#Kendi adaletinizle yargılanmanızı diliyorum# demişsiniz.Zamanında birileri,birilerini kendi adaletiyle yargıladı..Bugün ise o birileri de kendi adaletiyle yargılanıyor gibi...Herhalde bunu demek istediniz.Yoksa en güzel adalet senin adaletinmi?Anlamadım..Biraz açar mısın??
Ali Paşa 29 Ekim 2019 15:58
0
Peki söyle bakalım müslüman kardeşim. Bir gemide 99 eşkiya olsa birtane de masum insan bulunsa. Bu gemiyi batırmak caiz olur mu? Allah katında bunu yapanlar sorumsuz olurlar mı?
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 16:17
3
11:57 ve 12:33 elbette haksız yere atılanlara iyi olmuş demiyorum. Ama sizin ve çok sevdiğim ahmet beyin ifadelerine baktığımız zaman sanki bütün khk'lılar sanki haksız yere memurluktan atılmış bunların büyük bölümü fetöcü değil. Bunların işten atılması için somut yazılı bir belge kimlik kartı gibi bişey mi gerekiyordu. Bunlardan bir tanesi bile fetöcü kimliğini kabul edip bana haksızlık yapıldı dedi mi. Hep inkar hep haksızlık dedi.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 17:21
0
Fetoyla boy boy resim çekinip gözyaşı dökenler nerde?Bu nasıl adalet bu nasıl hak .Yanlışı yanlışla örtemezsiniz .Feto ve diğerleri kim olursa olsun terazi HAKTA şaşmamalıydı. Vekillerin çocukları damatları temizlendi .Tabandaki garibana vur gitsin Bu Allahın gazabını çeker bu yanlışa ortak olmamalıyız. Ibreyi doğruya çevirselerdi bunca hukuksuzluk asla olmazdı.Tarafim herzaman haktan ve doğruluktan yanadır.Öfke ve menfaat şeytanın senaryosu ve intikamıdır. Illaki dosdoğru ister bizden yaradan DOSDOĞRU.....
Isparta Kahramani 29 Ekim 2019 10:37
Kur'an'da "la takrabussalat" yaziyor.Manasi namaza yaklasmayin demek, simdi bunu referans alip namazdan uzak durursak dogru mu yapmis oluyoruz? Ahmet abi abinin dogrulari da boyledir desek dogru soylemis olur muyuz?
xxxxxxxxx 29 Ekim 2019 10:37
Dünya nimetlerine dalma yerine, Kelam-ı İlahiyedeki esaslara tabi olmaya çalıştığınıza şahitlik ederim. Kaleminize, kalbinize, dirayetinize sağlık.
Okur 29 Ekim 2019 10:32
Hocam Allah razı olsun sizin yazılarınızla aydınlanıyoruz. Allah sağlık ve sıhhatler versin.
Niyazi BAYAR 29 Ekim 2019 10:25
Takdirle takip ediyoruz.. Yürek-yürek kaleminize selam ile daim-kaim ve bereketli olsun.. İlleriye bak ve yürü, kimin geldiği önemli değil, kimin gelmediği'de.. "Sen düzgün cetvel ol eğri çizilse çizgi utansın".. Sonsuz selam ve hürmetlirimizle..
KARAR OKURUyum 29 Ekim 2019 10:16
Allah. Taşgetirenden , Yeneroğlundan, Hakan Albayrak’tan ve isimlerinin hepsini sayamadığım vicdan sahiplerinden razı olsun eğer onlarda diğerleri gibi her olanı biteni güce bakarak alkışlasalardı bir çok yanlışlık hatada savunulmuş olurdu Evet Ak Partimiz maalesef çok büyük hatalar haksızlıklar yapıyor ve güç kaybediyor ümmetin ümidi kırılıyor Yeneroğlu ve Taşgetirene kulak verilmeli
Murat Doğrusöz 29 Ekim 2019 09:57
Akp'nin İslami Hassasiyetlerden ve Adalet'ten uzaklaşıp,büyük yanlışlar içinde olduğunu düşünen,ama buna karşı olduğunu söyleyen Karar yapılanmasının da yanlışlarını eleştiren biriyim.Özellikle geçmişten bildiğim ve Akp'nin büyük haksızlık yaptığını gördüğüm Sizin yazılarınıza yazdığım hakaret içermeyen,yapıcı olduğunu zannettiğim eleştirilerimin bir bölümü yayınlanırken,bir bölümü yayınlanmadı.Özellikle Karar'da cirit atan Takiyyeci Chp ve Kemalistlerin Müslümanlara hakaret içeren yorumları yayınlanırken,yazınızda nitelediğiniz YORUM'lar niye yayınlanmadı?Yazınız dahilinde,DOĞRU ne?
“ kararlı “ 29 Ekim 2019 09:47
yazılarınızı günlük takip ederim, alta yazılan yorumları okumak ayrı bir zevk verir bana. gördüğüm kadarı ile büyük çoğunluk olumlu bulurlar yazınızı. ve ben sizi ehli iman/vicdan, iyi bir insan ve adil bir müslüman olduğunuza şahitlik ederim
Okur 29 Ekim 2019 09:45
Allah için seni seviyoruz.
Takipci 29 Ekim 2019 09:42
Istisnalar kaideyi bozmaz, Islamcilar para ile imtihani kaybettiler...
Murat Doğrusöz 29 Ekim 2019 11:05
2
Çok sevinme!Türkiye'de Müslümanların büyük bölümü,Akp iktidarı ile birlikte madde ve adalet imtihanında sınıfta kaldı.Çünkü bugüne kadar İslamın özünün AHLAK ve ADALET üzerine kurulu olduğunu görmeyip,slogan ve şekle yönelik adam!yetiştirdiler.Ama şunu unutmayın ki İslam kendi özüne uygun İNSAN yetiştirmeyi seçip Hak,Adalet,Dürüstlük ve Ahlak ehli Müslümanlar yetiştirdiğinde gerçekleri göreceksiniz.O zaman materyalist kökenli düşünce ve inançların ne kadar anlamsız ve kötü olduğunu göreceksiniz.Ne Akp Müslümanların örnek kurumu,Akp'lilerde İslamın temsilcileri değildir.
Sorgulayan 29 Ekim 2019 09:38
“Bir kişinin bile haksız yere mağdur edilmesi küçük kıyametimiz olması gerekirken bir hukukçu olarak adım kadar eminim ki, on binlerce insan haksız yere cezaevinde ve-veya ihraç edilmiş. Artık hukuksuzluklar kanıksandı, vicdanları köreltti, toplumu kemiriyor." : Sahte, yanıltıcı söylem. Hukuksuzluğu kanıksayan kendisi. Vicdanı körelen kendisi. Ama içine yine de bir kurt düşmüş. Onu kemirdikçe kemiriyor. Vicdanı körelen, o kurt için hiç bir iş yapmıyor. Benliği çürüyene kadar da kılını kıpırdatmayacak. Neden? Çünkü Kendisi=Etrafındakiler. Niçin etrafına bakmıyor? Bakamıyor çünkü onlarla hemhal.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 09:37
"Nasılsanız öyle yönetilirsiniz"
KARAR OKURUYUM 29 Ekim 2019 09:24
Mustafa Yeneroğlu bir tweet atmış. Şöyle diyor: “İdarenizde bulunduğumdan beri kimin sırtına vurmuşsam, işte sırtım gelsin vursun, kimin malını almışsam, işte malım gelsin alsın” diyen Peygamberin ümmeti değiliz sanki, adaletle emrolunmamışız, bir günlük adalet 60 yıllık ibadetten üstün değilmiş, sanki hesap günü yokmuş gibi…” Böyle bir teklif olsa sıraya girecek o kadar çok insan var ki..... Ama böyle bir teklif yapacak cesarette yok, güvenilecek temiz bir geçmişte yok, temiz bir karnede yok. Ne acı!!!!!!!!!!
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 09:14
Allah razı olsun...
Adalet 29 Ekim 2019 09:11
Her şart ve durumda adaletten,hakkaniyetten ayrıldığınızı düşünmüyorum...özellikle bu dönemdeki yazılarınız çok kıymetli...Allah sizden razı olsun sevgili Hocam...
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 09:04
Sen kendini dost diye tanımlıyorsun senin gibilerle dost olununur mu?İçin başka sözün başka.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 08:54
Şahidim ki, 17-25 den sonra hep doğrunun, adaletin ve vicdanin sesi oldunuz.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 08:53
Gücü ele geçiren değişiyor. Haksızlıkta yapıyor, adaletsizlikte yapıyor. Değişenlerin kim olduğunu gayet iyi biliyoruz Ahmet Hoca
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 08:21
Yorumlara bakiyorum alkisiniz cok alkis insani yaniltir vicdanini susturur en dogru en iyisi sensin sarhosu yapar esas vicdanini dinleyebilmek efendimizin hic adaletsizliklik karsisinda ALLAH DUSMANLARIYLA BIRLIK OLUN DEDIGINI YADA YAPTIGINI DUYDUNUZMU
ılgaz 29 Ekim 2019 08:19
Sevgili abim biz sizin samimiyetinize şahitiz. Ben sizden razıyım Rabbim de razı olsun. Sizin kadar güzel yazmamız mümkün değil ama hissiyatımız aynı. Bizim mahallenin çocukları iktidar, ideallerimizde hayallerimizde, bazı durumların gerçekleşmemesi özellikle adaletteki ve ahlaki noktalardaki sıkıntılar bizi üzüyor. Kuran ve sünnetteki ideal örnek davranışlardan uzak uygulamalarımız ile güzel bir imtihan veremediğimizi düşünüyorum. Burada kusurlu gördüğüm sadece hükümet değil kendimi de içinde gördüğüm benzer idealleri taşıyarak yola çıktığımızı düşündüğüm bütün dindar insanlar
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 08:09
Bediüzzaman eleştiri için; ''Bir kardeşinizin omuzunda akrep gördüğünüz zaman ona,omuzunuzda akrep var demezseniz ona kötülük yapmış olursunuz.''der.Eleştri anlayışı bu.Ahmet Taşgetiren tam da bunu yapıyor.Güce tapan arkadaşlar insaflı olunuz.Ben bu Ahmed'i 1970 lerde Kabataş Erkek Lisesinde öğrencilik yıllarımdan beri okurum.İyi adamdır,güzel insandır.Allah razı olsun.Hak tan yana.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 07:57
M. Yeneroğlu mağduriyetin kaynağı OHAL KHK larına Evet oyu vererek sebep olanlar arasında değil mi? Evet Oyu verdiği için tövbe mi etmiş yoksa? Yoksa timsah göz yaşı MI? Yada yeni politika gereği mi?
Ehl-i İrfan 29 Ekim 2019 07:55
Sayın Taşgetiren, muhalif olmakla muarız olmak arasındaki ince bir çizginin varlığını gözardı ederek olaylara bakarsanız adalet arayışı ve anlayışınız makes bulmaz. Bugün kendileri için adalet isteyen FETÖ’cüler, 2009-2012 arasında binlerce insana adaletsizlik etmişlerdi çünkü “sabitleri” adalet değil pozisyonlarıydı. Türkiye’de siyaseti, politikayı, medyayı, akademiyi tam da burasından ele almak gerekiyor. Bize pozisyonunu değil sabit ilkelerini savunan “adam gibi adamlar” lazım. Kurtuluş orada.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 09:58
3
Yani sabit fikirli düşünmeyen kurşun asker arıyoruz ahmet bey. Ok? Var mısın? Yoksan hainsin baştan söyleyeyim...
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 07:52
Ahmet Bey bir süredir yazılarınızı takip ediyorum kimse kusura bakmasın bu memlekette yazıları okunabilecek bir kaç yazardan birisiniz belki de tek siz kaldınız.Yazılarınızın devamını heyecanla bekliyoruz.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 07:49
Pensilvsnyanin 40 yillik yahudi ve ingiliz zihniyetinin yuzyillardir ugrastigi su toprak ve yonetimlerdeki tum aksakligi adaletsizligi bir doneme mal etmk haklimi hukukcu kent ormaninin bir gunde yetistrilmedigi gibi bir kac gun ay yilda mi olusan bisey senelerdir kemiklesmis zihniyet atilabildimi hukuk sistemimizden seneleexe irtica diye dindardarlari sokmadilar sonrada dinin kurtacisiyiz diye fetoculer dolustu siz hangi hukukçudan brkliyirsunuz adaleti bu bahsettigim kemiklesmis kadro harici kendi sahsinde adaletli sehit mehmet kiraz gibilerindenmi onkardan kac tane var sizce
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 17:48
0
Imla kurallarına dikkat edin lütfen. Meramınız anlaşılmıyor.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 07:43
Sizi elestirenlerden biri olarak buna cevaben bir yazi yazmaniz takdire sayan kimse size bu iktidari eleştiremezsiniz demiyor mutlaka yanlislar var insanin imtihanin oldugu yerde iyi de dogruda hep olucak nasilssniz oyle yonetilirsiniz de demek lazim elstiriye herkes kendinden baslamali iktidar dedigimiz bi insan toplulugu bugun birileri yarin baska onlari getren toplumun tam kendisi hukuktan bahsedersek ne zaman hukuk gercekten adalet ustune kurulabildiki yuzyillarin osmanlisi orfunu adetini seriatini kaldirip ne idugu belirsiz hukuk sistemi getirildiginden beri iyce sirazeden cikmadi mi
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 07:13
Öfke ile kalkan zararla oturur. İktidar, 15 Temmuz'dan sonra sadece gerçek suçluları cezalandıracağı yerde, suça hiç bulaşmamış binlerce insanın hayatını kararttı. Bir topluluğa olan kininiz sizi adaletsizliğe sevketmesin ilahi ikazı hiç dikkate alınmadı. Kurunun yanında yaş da yandı. Milletçe bu vebalin hesabını ahirette nasıl ödeyeceğiz?
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 07:13
Müslüman her zaman doğruyu söylemeli adaletsizliğe, haksızlığa karşı çıkmalıdır. Bu nedenle iyi ki karar gazetesi var iyi ki Ahmet Taşgetiren var iyi ki KARAR gazetesi yazarları var. Allah yar ve yardımcınız olsun.
Doğru söz ne zalimin , ne mazlumun,ne güçlünün, ne de zayıfın hoşuna giden sözdür. Doğru söz yaradanın hoşuna giden sözdür. Siz yaradanın hoşuna giden sözlerden vazgeçmediğiniz sürece, zamana göre laf edenlerin laflarının hiç kıymeti Harbiye’si olmayacaktır sayın Abim.Sağlıcakla kalın.
evin 29 Ekim 2019 06:58
alevi köylerine istemedikleri halde cami yapılıyor, alevi gençlerine hala baskı yapılıyor...kürtlerin anadilde eğitim talepleri görmezden geliniyor vs vs. dolayısıyla sadece kendiniz gibi olanların haklarını savunmak kişiyi "aydın" yapmaz.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:15
7
Alevilerin koylerine istemedikleri halde cami yapiliyor!!! Niye aleviler musluman degilmi onlar kiliseyemi gidiyorlar ayrica ana dilde egitim ne demek bre gafil butun Turkiyedeki etnik kokenliler kendi dilinde egitim alsin ozaman adalet diyorsan bu bayragin altinda turkce egitim alacaksin nasil lazi arabi turkce aliyor egitimini kurtte oyle alacak!!! Almanyada okadar turk kurt var kendi dilindemi egitim aliyorlar!!??,
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 21:58
2
11:15...Bu fasist goruslerini buraya yazdigin icin kabahat sende degil, bu yorumunu yayinlayanlarda. ALEViLER CEMEViNDE iBADET EDERLER. Kurt asilli vatandaslarin Kurtce anadil egitimi almaya hakki vardir. Sadece Kurtler degil Cerkesler, Lazlar, Bosnaklar, Zazalar da bu hakka sahiptir. BU BiR iNSAN HAKLARI MESELESiDiR. Senin aklin ermez.
Okur 29 Ekim 2019 21:59
2
11.15 bilipte bilmemezlikten gelme. Aleviler camiye gitmez. Cem evine gider.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 06:59
Sizi seviyoruz, Allah sizden razı olsun. Herkesin doğrusu, yanlışları, hataları vardır. Sizin de var benim de var. Ama iyi ki Ahmet Taşgetiren var diyebiliyorum iyi ki karar gazetesi var iyi ki karar gazetesi yazarları var. İnşallah bu hep böyle devam eder inşallah hep doğrunun yanında olurlar.
Okur feraseti... 29 Ekim 2019 06:55
Bir siyaseti sahiplenmek ya da varsa işleyişindeki hataları düzeltmek gazete köşelerinden yapılacak iş değildir. Gazeteler ve medyanın her çeşidi seçmenin kanaatini belirli bir siyasi oluşuma kanalize eder. Medya marifeti ile yandaş olmanın ya da muhalefet etmenin amacı budur. Örnek verdiğiniz Asr-ı Sasdette idarecilerin hataları gidip yüzlerine mi söylenirdi yoksa gıyaplarında çarşı pazar dolaşıp herkese tellal mı çağrılırdı. Hele işin içinde olup da tweeet ile Molla Kasımlık yapmak düpedüz ukalalıktır.
Taşgetiren Okuru 29 Ekim 2019 11:15
0
Sizin yaptığınız ne o zaman?
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 06:45
Siyâset idare dünya işlerini planlayan icra eden kim olursa olsun tenkit farklı düşünce ve icraatin olabileceğini hakim siyasetçinin karar ve icraatinde isabetli olmayabileceğini değerlendiriyorum bu durumda eleştiri farklı düşünce ve icraat öneri ve tartışmaları yoksa netice hüsran zulüm
Özkan 29 Ekim 2019 06:42
Vicdan insan vücudunda ayrı bir varlık mış...Kulağı kalbi gözü...olan ...Bazıları vicdanını KHK lılara karşı ön yargılarla dolduruşa getirmiş ...Bu yüzden zalimler için yaşasın AHİRET diyorum...Oradaki mahkemede verilen karar gerçek olandır.Allah orada beni utandırsın yeter.
Kader ve cilve! 29 Ekim 2019 06:17
Siz Hazret, Hak dairesinin ortasında sabitsiniz, yerinizden hiç oynamıyorsunuz ;sizden başka herkes günah işliyor ve maşallah siz uyarıyorsunuz!!! Ne mutlu size... Bu arada Peygamber, başkasının hakkına girmezler. Masumluk sıfatları vardır. Peygamberimiz,başkasının sırtına vurmuş! (yalan...) Bu zelle de sayılmaz.. Keşke sen, o zaman yaşamış olsaydın; uyarırdın!
KARAR OKURUYUM 29 Ekim 2019 09:35
0
06.17 Susta molla sansınlar ikazını duymadın herhalde. Hadisenin devamını bilmiyorsun herhalde. Peygamberimiz zaten başkasının sırtına vurmamıştır. Sahabi peygamberimizin sırtındaki peygamberlik mührünü görebilmek için böyle söylediğini söylemiştir. Senin maksatın üzüm yemek değil, sayın Taşgetiren'i dövmek olunca.........
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:37
4
9.35, susta yazma, 'sus da 'yaz ;öğren, ondan sonra cevap yaz... Hurafeci....
KaRaR oKURU 29 Ekim 2019 13:34
1
Cahillik güzel şey ben hiç cahil olamadım. Bu kadar cahillik hangi şeyhin dibinde öğreniliyor bir bilsek.
KARAR OKURUYUM 29 Ekim 2019 15:10
0
11.35 Sizin gibiler için Uğur Mumcu "Bilgi sahibi olmadan, fikir sahibi olanlar" benzetmesini yapardı.Bana sus diyorsun ya ben de susuyorum bir daha cevap yazmayacağım sana. Çünkü susmak, muhatabının seviyesine göre konuşmaktır." NOKTA 13.34 Ben hiç cahil olamadım diyorsun, olamazsın çünkü zaten cahilsin. Sen olsan, olsan EÇHEL olursun yani "Çok Cahil"
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 06:14
Allah rahmet eylesin, Aliya'yı o kadar çok anıyorumki anlatamam. "Doğu" daki bütün okullara bir öz eleştiri, nefis muhasebesi dersi konulmasını istiyordu hani. El hak, ne kadar haklı. Galiba tepeden tırnağa, cemaatten tarikata herkesin ve her kesimin yapması gereken bu. Ama ne yazık, bu yaklaşımın fersah fersah uzağındayız. Cemel Vakası'nı, Sıffin' i, Kerbela'yı anlayıp, hak ettiğince ders çıkaramamış bir ümmetten, farklı bir davranış sergilemesini beklemek fazla nahif kaçıyor sanırım.
Kader ve cilve! 29 Ekim 2019 06:13
Şimdi sn Taşgetiren şu bilinsin ki iktidar ,para pul menfaat şöhret peşinde. Sistem kurulmuş yüz yıldır kim gelirse gelsin değişen bir şey olmaz. Darbelerden sonra hep böyle olmuştur. Mağdurlar, ölümler ,sonra 5,10 yıl sonra bir af tamam. İktidardakilerin zenginliklerini gör..kıyasla geçmişleriyle... Çocuklar ının maşallahları var.......vesselam.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 05:40
Bu toplumun vicdanısın.müstakim bir insansın.doğruya doğru yanlışa yanlış diyorsun.devam et.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 05:23
Rabbim razı olsun İnşallah
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 02:24
2011 yılında Altınoluk mümessilleri toplantısında bize Akp'yi överek;"Durmak yok,yola devam" demiştiniz..! Benim tarikat ve tasavvufu sorgulamama ve tarikatın bir şirkhane olduğunu görmeme vesile olmuştunuz.. Sonrasında Kur'an,dolayısıyla gerçek İslamla tanıştım.Tarikatların zalim ve adaletsiz bir iktidarı can hıraş savunmaları,beni kendime getirmişti. Küçücük ve orta halli bir vakfın,nasıl bu denli zenginleştiğini gördüm.Buna karşılık,seçimlerde sayfa sayfa iktidara destek bildirileri yayınladığınızıda.. Kur'ana göre hepiniz Hud/113'ün muhatabı olacaksınız inşaallah..
Ömer Faruk Yıldırım 29 Ekim 2019 16:16
0
Kuran bize yeter diyenler, vatikanın oyuncağıdır. Kuran+sünnet+kıyas+icma: islam dır.
KARAR OKURU 30 Ekim 2019 00:34
0
işte tam da bu......
Yorumcu 29 Ekim 2019 02:21
Allah razı olsun Ahmet Bey
Hersoy 29 Ekim 2019 02:22
Yunus gibi, muktedir olanlar Molla Kasımlardan önce kendilerini sigaya çekebilseler dünya daha adaletli olurdu sanırım.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 02:20
Millet olarak ferdan ferda büyük sınavlardan geçiyoruz. Hiçkimse yaşamadığı sınavın da masumu değildir. Okuyucular da ona göre yorumlamalı
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 01:43
Haşa sizde kusur ne mümkün.Bağışlayın efendim.Sizin önce eleştirdiklerinizle aynı tarafta olmanız gerek.Siz başka safı seçtiniz .Kendi safınızdakileri eleştirerek başlayın.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:14
0
O zaman dışardan bir eleştiri olarak saygı duyabilirsin.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 01:39
Ahmet bey, yazılarınızı okumadan yorumlayanlara, okusada takım tutar gibi parti tutana, dinin özünü kavramayıp sadece partiye sadakat diye algılayanlara ve hamaset girdabına yakalanmışlara aldırmayın... Hatta yazınızı anlamayacak çok adam var memlekette...
Has Parti 29 Ekim 2019 01:31
'Aslında yönetenler yönettikleri toplumun özgürce uyarılarda bulunacağını bildikleri ölçüde kendilerine çeki düzen verirler.' O zaman şimdikilere yönetenler değil 'elkoyanlar' diyebilir miyiz sayın hocam?
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 01:21
Çok güzel yazmışsınız. Artık halkta değerli uyarıları görmeyen iktidarı nasıl uyanacağını gördü. Sabrın sonu selamet vesselam.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 00:54
Sayin Tasgetiren. Niye bu KHK lilar icerde acaba. sokaktan tutup iceri almadilar bun insanlari. Nerdeyse FETO imparatorlugu kuracaklardi memlekette. 3 bin besbin bilemiyorum KHK magduru vardir amd FETO imparatorlugu gelse idi belkide 3-5 milyon insan olecekti belkide daha fazlasi hapislerde curuyecekti. Eger KHK magddurlari varsa bunu mahkemeler bulup cikarmali hukumet degil. Birde hukumetin yanlislarini soyleyin ama dusmaninin yanlisini bulmus edasiyla degil, bir dost edasi ile soyleyin bizde size inanalim.
KARAR OKURUYUM 29 Ekim 2019 09:45
4
00.54 Bir gemi tamamen zalim, şaki (isyancı), asi, terörist, katil, hırsız,cani dolu olsa fakat içlerinde 1 tane masum bulunsa, o gemi batırılamaz; anlayışından kaç mil uzaksın??????????????????
KARAR OKURUYUM 29 Ekim 2019 09:56
0
00.54 "Eger KHK magddurlari varsa bunu mahkemeler bulup cikarmali hukumet degil."diyorsunuz ya, mağdurları mahkemeler bulup çıkartamıyor ama hükümet suçluları bulup kendi avukatları çıkarıp kurtarıyor üstelik yetmiyor itibarlı makamlara tayin ediyor. Böylece suçlu yüksek maaş alıyor, onu kurtaranlar da onun okulunda yönetim kurulu üyeliği yapıp yüksek maaş alıyor. Bu tezgahı gören 15 Temmuz gazisi devletin verdiği gazilik madalyasını geri iade ediyor. Ve hikaye böyle devam ediyor ve roman yetmedi ansiklopedi oluyor..............
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:14
1
Başkalarının adaletsizliği bizim adaletsizliğimizi meşrulaştırmaz. Yanlış mantık yürütüyorsun. "Fetö gelse bir sürü insana zulmedecekti. Biz yapmayalım, yoksa fetöden farkımız kalmaz." Demeni beklerdim.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 13:30
2
Mesela ben, devletin saçının teline zarar gelmesin diye çırpındım durdum. Yahu bir A4 kağıdının hesabını bile yaptım. Birçok faydalı proje yaptım. Para biriktiremedim, olan onbeş bin lira da faizsiz diye malum bankada duruyordu. Sonra hobaa sen vatan hainisin teröristsin dediler. Üç buçuk yıl geçmiş mahkeme yok, ifade yok. Bir mahkeme var, ama bu dünyada değil, işte orada senin gibiler ile de hesaplaşacağız inşallah.
Bi VATANDAŞ 29 Ekim 2019 00:44
Allah razi olsun hocam. Size degistiniz diye isnatlarda bulunanlar kendilerine baksınlar. Sizi 2013 yılından beri takip etme fırsatı buldum ve daha oncesini dusunce dunyama bir kayip olarak degerlendiriyorum. Sizin gibi degerli vicdanli akil insanlar olmasa hissiyatlarimizi kimler dile getirecekti nunu inanin merak ediyorum. Allah size uzun omurler versin. Amin
Karar Okuru 29 Ekim 2019 00:38
Allah sizleri ve bizleri doğru yoldan, adaletten şaşırmasın. Vicdanını ve adalet duygusunu kaybetmiş güç sahiplerine de merhamet ve doğruluk nasip etsin. Olanları herkes görüyor. Söyleyecek çok şey de yok aslında.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 00:37
Kim ne söylerse söylesin siz doğruları yazmaya devam edin.Allah yar ve yardımcınız olsun.
Allah yar ve yardımcımız olsun.Sayın Ahmet bey yürüdüğünüz yol dosdoğru yol ama biraz fazl naifsiniz tam söylemek istediklerinizi asıl faillerine söyleyemiyor genelde etrafında dolaşıyorsunuz ama yine sizi tanıyan biz okurlarınız sisi anlıyoruz.Allah yolunuzu açık eylesin kaleminize güç versin.
MEHMET YILMAZ 29 Ekim 2019 00:28
EYVALLAH hocam. Ben sizi en çok da bu sebeple seviyorum ve takip ediyorum.
ZD 29 Ekim 2019 00:25
Eyvallah
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 00:21
Yeneroglu dedi diyeceğini ama geç kaldı mı? Ahmet Tasgetiren diyemedi lafı hep kenardan dolandırdı. Gerçi oda dedi şimdi ama atı alan Üsküdar ı geçmedi mi. Artık neye yarar.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 08:20
0
Buna da şükür. Zalimlesenler karşısında safımız belli olsun.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 00:16
Bu halinizle, rahatsız etmekten çok korktuğunuz çevreler sizi artık kabul edemez oldu. Elinde kalem varken doğruyu yazmayarak, zımnen yanlışlara onay vermiş olmaktan kendinizi kurtardınız ve kalemi bıraktınız. O zaman işte yeniden Ahmed Tasgetiren oldunuz. Sonra rahatsız etmekten korktuklarınızın, pervasız, eyvallahsız hale geldiklerini, dostlarının kendileri için gösterdikleri itinaya layık olmadıklarını görünce, siz de itinayı bırakıp kalemi elinize aldınız. Ahmed Taşgetiren bu... Böyle olmasaydınız, siz olmazdınız.
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 00:09
Sonra dindar olduğunu iddia edenler iktidar oldu. Sirran ve aleniyeten ciddi yanlışlar yapılmaya başlandı. Siz doğrunun değil, "ünsur ehake..." arab deyişi muktezasiyla, haksız da olsa kardeşine destek çıkan bir tavırda idiniz sanki. Sizin yazılarınızda yanlışlardan rahatsız olduğunuzu belli eden imalar aradım. Bulamadıkca sizin adınıza üzüldüm. Iktidar denen afyon, bir dervişi daha ehli dünya yaptı diye çok hayiflandim. Sonra gün geldi, sizin aslında rahatsız olduğunuzu, ama zarar vermemek niyetiyle sustugunuzu ve daha fazla da artık susamayacaginizi iş'ar eden yazılarınızı gördük.
Okur 29 Ekim 2019 21:46
1
Bir köşe yazısıyla dünyayı değiştireceğine inananlar! Yanılıyorsunuz...
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 23:02
0
00.09, Dindar olduğunu iddia edenler iktidar olmadı. Dindarlıktan vazgeçtik, gömlek çıkardık diyenler iktidar oldu. Ama bazıları o kadar din düşmanı ki, eski dindara da tahammülü yok...
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 00:00
Sizi 90'larin ilk yarısında, istanbulda bir universite öğrencisi iken tanımıştım. Göz asinaligimiz vardı, tebessümle baş egerek selam verirdiniz. Sizin farkli bir yeriniz vardı. Savunan adam yazınız herkes gibi beni de etkiledi. Erbakan'ı dindar bir siyasetçi olmanın ötesinde herhangi bir ilave kıymet atf etmeyen herhangi bir dindar genç olarak, o yazınızı coşkuyla okudum. Minibuslerin arka camlarina "seni seviyoruz savunan adam" yazılan o günler, heyecanlı günlerdi. Sonra dindar olduğunu iddia edsnler iktidar oldu. Sirran ve aleniyeten ciddi yanlışlar yapılmaya başlandı. Siz doğrunun değil...
KARAR OKURU 28 Ekim 2019 23:55
SAYIN ÜSTAD SİZİN CİZGİNİZİ BİLİYORUZ. Cizginizi muhafaza ettiğinizide biliyoruz.SOYLEMLERİ BAŞKA EYLEMLERİ BAŞKA HUBB'I RİYASET İÇİN HİÇ BİR AHLAKİ ERDEM TANIMIYANLAR LA MÜCADELENİZİDE TAKDİRLE KARŞILIYORUZ.
MEKA 28 Ekim 2019 23:50
Elinize sağlık.Siz doğru bildiğinizi yine yazın.Yazdığınız şahidinizdir.Bu kadar masum insana zulmedilirken bunu yapanlar hala kulağının üstüne yatıp hiç böyle bir şey olmamış gibi kör,sağır,dilsiz taklidi yapıyor.Bu zulüm ne zaman bitecek?Yazık değil mi möazlumlara?Bunlar nasıl müslüman?Allahtan korkuları yok mu?Siz vicdanların sesi olarak yazmaya devam edin.Toplum vicdanı kanıyor.
KARAR OKURU 28 Ekim 2019 23:49
Allah sizden razı olsun hocam, geç tanıştım belki sizinle ama, kaybetmem bir daha
KARAR OKURU 28 Ekim 2019 23:41
Duygularımıza hissayatımıza tercüman olmuşsunuz rabbim e beden razı olsun
KARAR OKURU 29 Ekim 2019 11:42
7
Nekadar hisli ve duygulu adammissiniz kurban oldugum iktidara caktigi zaman yazar ,hepiniz ultra musluman oluyorsunuz allah razi olsun yok basimizdan eksik etmesin birakin bu ayaklari ne oldugunuz belli diil devletiniz icin etmediginiz dualari birisi sizin mesrebinizde yazdimi nasilda guzel oluyor dimi!!! Kimse kendini kandirmasin Ahmet Tasgetiren kararda yazdigi surece tarafdir nokta
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN