Back To Top
AK Parti’nin nal ve mıhla imtihanı

AK Parti’nin nal ve mıhla imtihanı

 - Son Güncelleme: 28.05.2019 Salı 08:31
- A +

Nal, Binali Yıldırım’ın şu cümlesi ise: “Oyların tümünün yeniden sayılmasına CHP imkan verseydi, 23 Haziran’da İstanbulluları zahmete sokup tekrar sandığa götürmeyecektik...” 

Mıh da şudur: AK Parti’nin talebine rağmen oyların tamamını yeniden saydırmamakla suçlanıyor CHP. Buna itiraz ettiği için seçimlerin yenilenmesinden sorumlu tutuluyor, YSK’ya istediğini yaptırabiliyormuş, buna gücü yetiyormuş gibi. YSK’nın, muhalefetin sözünden çıkmadığı, bir dediğini iki etmediği, ne derse yaptığı varsayımına dayananlar söylediklerine kendileri inanıyorsa, seçimlerin yenilenme kararını nasıl açıklıyorlar? Onu da AK Parti istemiş, CHP şiddetle karşı çıkmıştı. Madem CHP’yi ikiletmiyordu YSK, oyları baştan saydırmazken dinledi de iptal ederken neden dinlemedi, onun yerine iktidara kulak astı? ‘Aynı şekilde bastırsaydı, CHP’ye rağmen iptal kararı aldırdığı gibi, haydi haydi oyları yeniden saydırma kararı da aldırabilirdi demek ki iktidar’ sonucu çıkmaz mı? 

Fakat hayır, ya nal diyor da mıh demiyor, dememekte diretiyor iktidar propagandacıları. Ya da nalına da mıhına da vurmakta bir sakınca görmüyorlar. 

Onun son örneğini de Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş verdi. Hem ‘kanuna aykırı şekilde oluşturulan sandık kurullarına itibar edemeyecekleri’ni söylüyor. Hem de ‘kızmış, küsmüş, rahatsız olan seçmenleri için telafi imkanının ortaya çıktığını, sandığa gitmeyen seçmenlerinin çoktan pişman olduğunu öne sürüyor, sürebiliyor. 

Destekleyici detayları iktidar medyasından takip edebilirsiniz. Yapılan parti içi değerlendirmelerde, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanıp da 31 Mart’ta sandığa gitmeyen, gidip başka partiye oy kullanan ya da bilerek geçersiz oy atan ‘tepkili’ AK Partili sayısı 450 bin civarındaymış. İstanbul’da tabii. Şimdi o gidenleri geri getirme stratejileri üzerinde çalışıyorlarmış... 

Sorun, ‘oylar çalındı, sandıkta hırsızlık yapıldı’ yaygaralarıyla küskün ve kızgın seçmen tespitlerinin aynı sayfalarda, yan yana veya altlı üstlü sunulabilmesi.  

Sorun, bırakın Ömer Çelik’i, Numan Kurtulmuş gibi analitik düşünebilen bir siyasetçinin bile bu ikisini aynı konuşmada art arda telaffuz edebilmesi. 

Birbirini tamamlamıyor oysa, yalanlıyor bunlar. İkisi aynı anda gerçek, ikisi birden doğru olabilir mi?  

Ya oylar çalındığı için kaybetmişsinizdir ya da sonradan pişmanlık duyan nankör seçmen yüzünden. 

İktidarın hesabı; hatalarını düzeltme ve nankörlüklerini telafi şansı verilen memnuniyetsizleri geri kazanarak seçimi almaksa, çalınan oy da sandık hırsızlığı da yoktur. ‘Yitik seçmen’ söylemi, bunun yetkili ağızdan itirafıdır. 

Olmuyor yani, havada kalıyor, yerine oturmuyor. Oturtmak için daha iyi ders çalışması, propaganda ezberlerini gözden geçirmesi gerek iktidar adına konuşanların.  

Yitik seçmenlerini yitirme sebepleri üzerine bir daha düşünmeleri, en isabetli başlangıç noktası olabilir. 

Sesle görüntüleri, eylemle söylemleri birbirini tutmuyor, giderek daha fazla uyumsuzluk arz ediyor. Nal ile mıh arasında bir türlü senkron tutturamıyorlar. Hoşnutsuzların hoşnutsuzluğunda bunun bir etkisi ve payı olabilir mi? Ve eğer öyleyse, nalına da mıhına da derken daha fazla tutarsızlık sergileyerek mi yitik seçmeni geri dönmeye ikna edecekler? 

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Yüksel Durak 30 Mayıs 2019 22:55
Ak Parti (bazıları) ve medyası çıldırmış olmalı... Aksi halde kibirli, üstenci ve insafsız yayınlarıyla zarar verdiklerini görmemeleri mümkün olmazdı. Seçmene (o seçmenin insafı ve maşeri vicdanı var) rağmen seçim kazanılamayacağını (en azından) 2002 seçimlerinden biliyor olmamız gerek...
Karar Okuru Değilim 29 Mayıs 2019 15:07
Sen ne saçmaladığını gör bir. Bir kere AK PARTİ kaybetmedi. Oyları çalındı. İki AK PARTİ küskünler yüzünden kaybetti diyen yok. Ancak küskünlerin gördükleri saçma uygulamalar yüzünden bu defa sandığa gideceğini söyleyen var. Tabii senden ve senin gibi sözü evirip çeviren şebekeden söz edilmiyor.
KARAR OKURU 30 Mayıs 2019 10:01
0
Bizim koyun da zürafa doğurdu hem.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 22:40
Her tarafa gulucuk dagitan adamdan sakinmalimi?
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 22:37
Gözünüz nasıl kör olmuş?, pardon kalp gözünüz demek istemiştim. Bunca üç kağıdı, programlı hileleri görmüyorsan ki bence görüyorsunuz. Ama içinizdeki hırs, ben yoksam yerin dibine girin anlayışı kalp gözünüzü kör etmiş. Yoksa bu kadar net deliller olduğu halde laf cambazlıkları ile, demogoji ile bizleri ikna edemezsiniz ancak Müslüman düşmanlarını sevindirirsiniz. Belki kendinizi bu dünyada kandırırsın lakin ebedi alemde demogoji ye yer yok
Arkadaşlar,sayın okurlar;yıllarca seçimlerde "SANDIK KURULU BAŞK."yaptım.Yeminle söylüyorum,kesinlikle,asla ve kat'a usulsüzlük diye bir şeyin olması mümkün değil.Çünkü, orada her partinin görevlisi var,sandıklar açıldığında sayımı izleyen seçmenler var.Islak imzalı tutanaklar her partiye veriliyor.Dolayısıyla, ne çalma var ne çırpma.Ne usülsüzlük var ne kanunsuzluk.Ne hukuksuzluk var ne şaibe.Sadece, hakkı gasbedilmiş bir mağdur var.Milli iradenin çiğnenmesi var.Haksızlık var,hukuksuzluk var,ahlaksızlık var,vicdansızlık var.Var oğlu var.
karar okuru 28 Mayıs 2019 21:27
3
ben bir emekliyim yıllardır akp nin maaşıma düşük zam yaparak ÇALDIĞINI çok iyi biliyorum.
KARAR''LI ADAM 28 Mayıs 2019 18:53
AKP;hem nalına hem mıhına vurmaya çalışıyor ama,daha çok nalına vuruyor. Nalına vurdukça da kendi ayaklarına sıkmış oluyor.Böyle yapınca da kendine zarar veriyor.Kim olursa olsun, bu millet her zaman mağdurun yanında,mağrurun ise karşısında olmuştur.Bu millet ;sağduyulu bir millettir.Bu millet;akl-ı selim bir millettir.Bu millet hakperest bir millettir.Bu millet vicdanlı,insaflı ve ahlâklı bir millettir.Bu millet;yiğidin hakkının yenmesine gönlü razı olmayan bir millettir.Bu millet; ... .... ....
Süheyl CALISKANOGLU 28 Mayıs 2019 18:07
Binali Yildirim,Ekrem Imamoglu'nun karsisina cikmayacak,bundan cok eminim,basina gelecekleri tahmin ediyor.Farz edelim cikti,su soru sorulmali "gemicikler'kac tana oldu (?)Mirin kirin eder,bilmiyorum,onlar benim cocuklarin "gemicikleri'onun icin "hic haberim yok'diyecek,bu cocuklar bu "gemicikleri'nasil yaptilar bilmiyorum der,bizde yutariz,bu masallari(!)..
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 17:13
Sayın yazar Reisi cumhur 82 milyonu kucaklamaktan bahsetmeye ve Türkiye ittifakı demeye başladı bunu içinde fetocular ve hendekçilerde dahilmi merak ettimde birde ülkenin yarısı millet değil zillet ittifakı yapmış/kştı
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 16:19
3870 net rakam verdiler. ISLAK IMZALI RESMİ TUTANAKLARINI GÖSTEREMEDİLER.ÇÜNKÜ YOK.40 kez yalan söyle inanan çıkar prensibi.(işede yarıyor )
KARAR OKURU SİVAS 28 Mayıs 2019 16:14
sayın Beki kaleminizden geçmişe dair kin nefret ve dahi husumet içinde olduğunuz anlaşılıyor.Öfkeniz ve kininiz sizi adaletten ve doğruluktan alıkoymuş.Acaba seçimlerin " yenden sayımına" CHP NASIL engel olduğunu da yazsaydınız!Atatürk resminin indirilmesini yazdınız iftira attınız.Kendi gazete sitenizde CHP lerin resmi Götürme Videosu var bunu götürüp bile özür dilemediniz.Doğrular kişilerin saf tuttukları yere göre değişmez.
HAKKI SEVER 28 Mayıs 2019 18:41
1
Sivaslı Kardeşim Hiçbir partinin oyları saydırmama gibi bir gücü yok.Buna YSK karar verir.Yalan ve aldatmaya inanmak istiyorsanız,siz bilirsiniz.Seçim görevlisi yapmış samimi arkadaşınız varsa lütfen sorun.AK Parti en başından beri sulandırma ,çarpıtma siyaseti yapıyor.3870 oyla kazandık dedikleri resmi belgeleri İbra Edebilirlerdi.ETMEDİLER.ÇÜNKÜ YALAN SÖYLÜYORLAR.
Süheyl CALISKANOGLU 28 Mayıs 2019 16:15
Dün aksam Ekrem Imamoglu'nu,HaberTürk kanalinda seyrettim,zeki, bilgili,donanimli ve cok sakin(Türkiye'de olmayan siyasetciler)cabuk kizar bozulur isine gelmeyen sorularda.Karsisina Nagehan Alci'yi cikardilar devamli tahrik etmeye calisti,atese "odun atmaya'heveslendi,sonunda Nagehan Alci "nal topladi'Ekrem Imamoglu Türkiye'nin gelecek Basbakan'i olacak,neden Basbakan Türkiye parlamenter sisteme dönecek er veya gec bu elzem oldu Aile mensuplariyla Türkiye yönetilemez.Binali Yildirim, Ekrem Imamoglu'nun karsisina cikarsa karizmasi "yerle bir olur.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 22:42
6
"cok sakin" demissiniz de bugun bazi video kayitlari dolasiyor ortalikta
Najaz 28 Mayıs 2019 15:45
Numan Kurtulmuş geçenlerde şöyle söyledi: "Kusura bakmayın hiç kimsenin de CHP’nin adayını oraya getirip oturtturmak gibi bir lüksü olamaz." Bu kafa yapısına göre seçme hakkı vatandaşın anayasal hakkı değil, bir lükstür ve sadece kendi adaylarını seçmek için kullanılabilir. Seçme hakkının özgürce kullanılması nankörlüktür. Karınları doyurulan insanlar, karınlarını doyuranlara itaat etmek zorundadır.
musto 28 Mayıs 2019 14:56
Binali bey İmamoğlu ile tartışma proğramına çıkarım tek şartla eski defterler karıştırılmasın.Numan kurtulmuş uyarınızı aldık tövbekar olacağız artık bizi cezalandırmayın oyunuzu bize verin.Rahmetli Demirelin böyle durumlar için bir lafı vardı ALINDA GAÇANMI.
engineer 28 Mayıs 2019 14:54
bu sefer ekremin hiç şansı yok ne yazıkki.
Alparslan Tekin 28 Mayıs 2019 16:12
1
Siz böyle babanızın oğlu gibi Ekrem demeye devam edin görün bakın şansı var mı?
KARAR''LI ADAM 28 Mayıs 2019 18:36
0
Seviye mes'elesi,edeb mes'elesi,ahlâk mes'elesi. Ne demek ekrem.Siz öncelikle türkçenizi bir düzeltin de ondan sonra yorum yazın.Cümleye başlarken büyük harfle başlanmaz mı.Özel isimlerin ilk harfi büyük harf olmaz mı.İsimden sonra virgül konmaz mı.Yoksa siz 'ekrem"yazarak aşağılamak mı istiyorsunuz.Hiş boşuna çabalamayın ,altını çamura bülesen de ,değerinden bir şey kaybetmez.(Yazmayacaktım ama,edebsizliğe tahammül edemiyorum).
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 14:42
"Allah akıl fikir versin" mi yoksa, "müstehakınızı" mı versin, ne diyeceğimi bilemiyorum.
Karar Okuyucusu 28 Mayıs 2019 13:58
Tebrikler, güzel ve namtıklı tahlil. Yazınızdan anladığım bir nokta var ki, üzülmemek elde değil. Ak Parti yöneticileri ve sağ duyudan yoksun bir takım mütegallibesi yalanı dillerine pelesenk yapmışlar. Bu kadar yalan söylemenin bence tek sebebi suçluluk duygusu. Hukuku rafa kaldırdılar, hak ve adaletin üstüne çizgi çektiler, midelerine haram girdi. Ankara B. Belediyesi kaybedildi, İstanbul'da kaybedilip de ihale yolsuzlukları bir bir açıklanmaya başlayınca, takke düşmüş, kel görünmüş olacak. Yazık ki, çok yazık. İşte müslüman denecek.
Az önce KARAR'da şöyle bir haber okudum:"ÇAVUŞOĞLU"ndan ilginç çıkış:KHK'lıları SANDIK BAŞINA KİM GETİRDİ".Gözlerime inanamadım,küçükdilimi yutayazdım. 'Aklıma mukayyet ol Allahım'dedim.Neymiş;bunlar sandıklarda görevlendirilmiş.Böyle bir şeyin olması mümkün mü.O insanlara sandıklarda görev vermek şöyle dursun,oy kullanmalarına bile""YASSAK"getirmek istediler.O insanlara değil görev vermek,sandıkların semtine bile yaklaştırmazlar.Hani sandıklarda,"ŞAİBE"var diyorlar ya,onu da güya buna bağlıyorlar.Lütfen yayınlayın.
Selim Hamaliglu 28 Mayıs 2019 12:37
Olay basit kardeşim, hiç demogaji yapma, lafı evirip bükme: Seçimler iptal çünkü çaldılar. YSK bile bunu 4 kisi hariç görmek zorunda kaldı. Küskünler meselesi olayı bambaşka. Maç yeniden oynanacak, ona göre yeni taktik gelistirmek diye anlayabilirsin.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 15:32
0
Cehaletin mi yoksa Allah korkusundan mahrum olman mı, insanları işlemedikleri suçla ithama sevk ediyor, seni ? YSK kararında çalmakla ilgili tek bir iddia yok. Binali bile, bugün, hırsızlık yok da, biz dikkat çekmek için böyle söyledik, dedi. Madem hırsızlık vardı, nerede Erdoğan'ın elimizde dediği kamera kayıtları; nerede hırsızlar ? Ne güzel söylenmiş : Kork, Allah'tan korkmayandan !!!
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 16:05
0
Ya trolsün ya laftan anlamıyorsun Ysk kararında çalma Yok.Kim caldı yok.nasıl caldı yok
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 11:38
AKP’liler, baktılar ki, beka tutmadı; zillet tutmadı; hırsızlık tutmadı, bi' daha kıvırdılar. AKP'nin İstanbul adayı, şimdi de, seçimi sakatlayan ilçe seçim kurullarıdır, diyor. Bayım, seçimi sakatlayan sizin iktidar hırsınız. “Sorunlu” dediğiniz sandıkların hepsinin tutanaklarında sizin de, ortağınızın da temsilcisinin ıslak imzaları var. Allah için bir tanesine itiraz şerhi koymamışlar. Gene kandırma, gene …
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 11:36
Duydunuz değil mi, AKP'nin İstanbul adayı, HIRSIZLIK FALAN YOK, dikkat çekmek için SÖYLEDİM, dedi : “Mecburdum… Sesimi duyuramadığım için çaldılar dedim”
karar 28 Mayıs 2019 14:24
0
gazetelerin,tv lerin kahir ekseriyetine sahip olacaksın,arkanda fillerle takviye edilmiş.muazzam bir trol gücü olacak sonrada kalkıp sesimi duyuramadığımdan,sesimi duyurmak için böyle konuştum diyeceksin.dünya muhatabını aptal zannedenden daha akılsız birini görmemiştir.kanaatimce yanlış bir adayın tercih edilmesindeki tek sebep yüksek sadakatidir,çünki bu muazzam kaynak ancak böyle birine emanet edilip dışardan yönetilebilinir.
Menderes YILDIRIM 28 Mayıs 2019 11:32
Akif Bey; İzninizle AKP ye oy verenlere sormak istiyorum. İstanbul K.Topbaş + Ankara M.Gökçek + Bursa R. Altepe + Balıkesir E.Uğur + Düzce M.Keleş + Niğde F.Akdoğan + Vb. Tayyip Beye CUMHURBAŞKANLIĞINI KAZANDIRDIĞINDA, Sorun Yok. Tayyip bey sadece ailesinin oyuyla mı CUMHURBAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ? İşte Tayyip Bey BEN - BEN - YİNE BEN - BEN OLMAZSAM - Trenden inenler binemez - ceketimi koysam - zaten parti kurucusu değildi - vb. sözler ile kendi insanını, yol arkadaşını KÜÇÜK GÖREN ZİHNİYET. Hala AKP ye oy vermek istiyor musunuz? Saygılarımla
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 16:22
13
Zaten Tayyip bey için oy veriyoruz. Trenden inenlerin bugun kimlerle olduğunu görüyoruz. Dün de oyumuzu Erdoğan hatrına verdik ak Parti'ye bugün de. İsbati cumhurbaşkanlığı seçimindeki parti ile Tayyip baba arasında oy farkıdır
Menderes YILDIRIM 28 Mayıs 2019 11:12
Akif Bey; İzninizle, AKP ye oy verenlere sormak isterim. 1) Geçmişte TSK ya KUMPAS kuruluyor denildiğinde - 2) FETÖ Devlette PDY içerisinde denildiğinde - 3) KPSS - ÖSYM - LGS - Vb. sınavlarda ŞAİBE var denildiğinde - 4) TÜRKİYE' de TARIM ve HAYVANCILIK bitiriliyor denildiğinde - 5) Vb. İNANMADINIZ. ALLAH için söyleyin; AKP ve Tayyip Bey için Hangi söylenenler YALAN ÇIKTI? Şimdi söyleyeceğim de YALAN ÇIKMAYACAK. AKP ve Tayyip Bey TÜRKİYE' yi UÇURUMA SÜRÜKÜYOR. İNANIN ve Artık OY Vermeyin. ALLAH için AKP ye Oy Vererek YANLIŞA Ortak Olmayın. Saygılarımla
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 11:00
İşte bu cenaha bunu anlatamadık. Anlamak istemeyene anlatamıyorsun işte. Ortada hırsızlık yok. Bunu hem Ysk söylüyor hem kendi liderlerinin ağzından, istemeden de, olsa çıkıyor. Bütün plan sandığa gitmeyenleri götürüp kazanmak. Ama bunun için iftira atıyorlar.
Okuyucu 28 Mayıs 2019 11:04
Bence Sandık başkanlarının atanması,Yazılmayan oylar ve imzasız tutanaklardanda bahsetseniz daha inandırıcı olurdunuz.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 16:05
0
İmzasız tutanak yok sevgili kardesim hepsinin ysk da ve partilerde ıslak imzalı kaydı var. AKP RESMİ GÖREVLİSİ KİŞİLERİN ELİNDEKİ SAYIMLARLA GIRIŞLER TUTUYOR.
Samsunlu Yücel 28 Mayıs 2019 11:01
AKP TEKRAR KAZANSIN DİYE ÜLKEM 1 YILINI DAHA KAYBETTİ HANGİSİ ÖNEMLİ.BAK BAYRAM HAFTASI İŞ YOK İŞ. DAMATA SORARSAN GÜLLÜK GÜLÜSTANLIK!ACABA ONUNLA BİZ AYNI ÜLKEDE YAŞAMIYORMUYUZ.AYNI ÜLKEDE YİZ AMA AYNI HAYT TARZLARINDA DEĞİLİZ.İYİ Kİ DE DEĞİLİZ...
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 10:36
Aslında hükümet cenahı şu KHK lıları sandıktan uzak tutmaya bakmalı yoksa seçim yine tehlikede bence AC ve açıkta bıraktığı sokağa attığı bu insanlara iş bulsa oy kullanmaya gitmezler ve iş çözülür ne dersiniz bakanın biri bugün böyle bir açıklama yapmış bence isabetli olur
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 10:29
Niye bu kadar uzun analizlere giriliyor anlamıyorum, fetoculer ve hendekciler kim seçilirse sevinecek cevap belli o zaman diğer aday yani Binali bey millet için en hayırlısı , olay bu kadar basit.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 11:13
1
Ak Parti kazandıkça Fetö'nün siyasi ayağı ne oldu diye sormaya kimse cesaret edemiyor. Gerçek kazanan kim tekrar düşün istersen. Ankarayı parsel parsel sattı diyen ve ilgili belediye başkanı hala sorgulanmadı neden acaba? Neden Fetö borsasından söz ediliyor. Tekrar düşün
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 11:39
4
Allah CC sana akıl ve birazda insaf nasib etsin.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 11:51
0
Doğru valla analize gerek yok. Ahlaksızlık ve hırsızlığa cevaz vermeli miyiz? Yoksa ahlaksızlık ve hırsızlığı cezalandırmalı mıyız? Buna karar vereceğiz.
KARAR OKURU fransa 28 Mayıs 2019 12:06
0
Slm ben ne fetocuyum ne hendekci onlar sevinecek diye katakullelere haksizliklara adaletsizliklere bahane olmasin mesele hakkaniyet hak eden kimse demokrasi ne diyor hukuk ne diyor millet terchlere saygi duymak gerek bu millet ihaneti ve istismari gerektiginde dersini verir hurmetler
ZoZo 28 Mayıs 2019 12:54
0
Sayın yorumcu İmamoğluna oy vermiş 4.127.118 sevinen seçmeni ne yapalım ? hapse mi atalım ? sürgün mü edelim? ya da hepsini yok etsek bu millet için en hayırlısını yapmış olur muyuz ?
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 14:38
0
Her şey sizin içinde güzel olacak. 23 Hazirandan sonra helal lokma yemeye başlayacaksınız inşallah.
tunca 28 Mayıs 2019 10:26
Bu durumun birazcık sorgulayabilen bir ülkede olduğunu düşünebiliyor musunuz? Düşünen insanların ülkesinde politikacılar halkla böyle dalga geçemezler. AKP li yöneticiler bu halk biz ne konuşursak inanıyor diyorlar.. Allah aşkına artık kendimizle alay ettirmeyelimmmm..
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 10:04
Hiç kimse şu düşündüğümü dillendirmiyor iki rakip arasındaki oy farkı çok az olduğu için akp bu seçimi bir şekilde alabiliriz diye iptal ettirdi bence. tekrar edilecek seçimi alır mı almaz mı onu bilemem amaaaaa çok büyük vebal aldılar. bunu duygularım çok iyi hissediyor. 16 yıl akp ye oy verdim bu son seçimde ikinci yüzlerini çok iyi gördüm. çok geç oldu ama yapacak bişey yok. kandırıldık demek ki
Selim Hamaloglu 28 Mayıs 2019 13:13
15
Yalan yazma, senden AK Partili olmaz
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 09:34
Sen mazbatali ekrem min nal ve mihini yaz yetmiş yerde ıftar yalan üstüne yalan chpkk yeniden sayıma karsi çıktı i oglu da yok dedi sonra millet in gözünün içine baka baka ysk saldırması dedi çaldılar cok çaldılar ortaya çıkıncaya çapa oturdular binlerce sayım döküm cetveli olmayan tutanaklar da hiçbir ımza olmayan belgelere karşı chpkk sadece hakaret küfür salladı sende bunların yazmadım kardeş
Karar Okuru 28 Mayıs 2019 10:31
3
Sen once dilimizi dogru durust okumayi ve yazmayi ogren. Ne noktadan haberin var, ne virgulden. Isimlerin bas harfi de buyuk harfle yazilir.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 11:55
2
Değerli kardeşim, hem imla kuralların hemde aklın karışık. Hedefe ulaşmak için her türlü iftira ve kuralsızlığı şiar edinmiş kişilerin peşinde koşanların, gün geçtikçe artan ekonomik kriz ve hukuksuzluktan yakınmaya hakları olamaz.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 12:02
1
AK Parti senin gibi düşünen ve yazanlara kaldıysa....
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 12:04
1
Cehalet nasıl da cesaret veriyor.
Mevlüt 28 Mayıs 2019 12:17
1
Galiba siz gözünüzün üzerine oturup bu yorumu yazmışsınız. İnsan yorum yaptığı gazetenin manşetini okuyup öyle yorum yapar. Bakınız binali bey ne diyor? " Çalmışlardır demeye mecburdum""
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 14:40
1
Her şey çok güzel olacak. 23 Hazirandan sonra sen de biraz daha irfan sahibi olacaksın İnşallah.
Selim Hamaloglu 28 Mayıs 2019 15:35
2
Helal olsun kardeşim. Bu FETÖcüleri yalan makinasina bağlasan, makina anında yanar.
Okur 29 Mayıs 2019 17:49
0
La adamı yorum yazdığına pişman etmişsininiz.haksızda sayılmazsınız
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 09:17
Yalan talan riya kibir oldukça kimse kimseyi ikna edemez. Soğan ekmek bulgur pilavı edebiyatıyla yola çıkanların şimdiki haline bakınca eğer görebilen göze sahipse insan her şey ayan beyan olur...
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 08:52
Akif bey aradaki oy farkı, Numan Kurtuluş un her iki söylediğinin de doğru olabileceği anlamına gelmez mi. Küskün seçmenle tahmini çalınan oy miktarı yaklaşık aynı olsaydı sizin dediğiniz gibi çelişki olurdu.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 16:11
1
Sayımda gorev alanlar bilir partilerin elinde ıslak imzalı resmi belge olur.Akp bu tutanaklara göre net rakam verdi 3870 oy farkıyla kazandık dedi.Dogru söyleseler elindeki resmi tutanakları gösterirlerdi.GÖSTEREMEDİLER.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 06:10
Demedi demeyin,oyuna gelmeyin, Bu seçim bence Ak Partinin kendi seçmeniyle bir İmtihanıdır...İknâ edebilirse alır, edemezse bir daha ki seçime kadar İstanbul'un havasını alır.
Selim Hamaloglu 28 Mayıs 2019 12:45
11
Yunana birakmayacagız Inşallah
KARAR''LI ADAM 28 Mayıs 2019 04:57
Hak eden,haklı olan,hakkı yenen,halkı aldatmayan,halka hizmet edecek olan,hakkı savunan,hak,hukuk diyen,halkın hakkını ve hukukunu gözetecek olan,hakperest olan,halkın hakkını yemeyen ve yedirtmeyen kazansın diye dua edelim ve Allah ona bu görevi nasip etsin diyelim.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 09:50
3
Bu dua metni uzun olmuş. Herkes ezberleyemez. Şu daha kolay : Mazbatası çalınan İMAMOĞLU kazansın; bu görevi ona nasip et Allah'ım. :)
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 02:23
Vatandaşın aklı ile alay ediliyor Galiba yalanın en büyük cezası önce yalancının kendi yalanına inanması Güven duyduğumuz koca koca insanlar neden kendilerini bu duruma düşürür!..
KARAR OKURU fransa 28 Mayıs 2019 15:01
0
Slm tebrik ederim cok guzel bi yorum
Menderes YILDIRIM 28 Mayıs 2019 01:40
Akif Bey; AKP nin Nal ve Mıhla imtihanı demişsiniz. Çok da doğru olduğunu düşünüyorum. AKP 2002 deki değil ve bundan sonra da olmayacak. Doğada bazı canlılar kendi yavrusunu yermiş. AKP de kendi yavrularını yemekten etrafına bakamaz oldu. Akif Bey; Kendi Partilisini Hain - Trenden İnene Bir daha Binemez - Ben Getirdim - Zaten Kurucumuz Değildi - Vb. sözler ile BEN - BEN - BEN - YİNE BEN diyerek konuşmaya başlayıp, bitirenler olduğu sürece AKP Nal ve Mıh imtihanını GEÇEMEYECEKTİR. Saygılarımla
musto 28 Mayıs 2019 01:01
Şu anda Binali bey ile ısınma harekatları başladı Bayram sonrası cumhur başkanı eski göz ağrıları ile mahalle cadde sokak İstanbulun altın üstüne getirecek belliki çoğu aileler çifte bayram yapacak. Nasıl olsa devletin ve çoğu özel sektörün imkanları elinde kimlerin sandığa gitmediği bilgileri ellerinde bir şekilde ikna edilecek.İmamoğlunun işi bu sefer gerçekten zor.
KARAR OKURU 28 Mayıs 2019 08:07
2
Haklı ile haksızın, mağdur ile mağrurun mücadelesinde, Allah'ın duracağı yeri, hiç hesaba katmamışsın, musto.
musto 28 Mayıs 2019 11:15
1
Anlaşılan tam Tevbekar olmamışızki 17 senedir selamı sabahı kesti.
Selim Hamaloglu 28 Mayıs 2019 15:41
1
Evet çünkü bu sefer çalamayacak
musto 28 Mayıs 2019 20:40
0
Önce Meral hn tehdit edildi çantam hazır istediğiniz zaman gitmeye hazırım sonra Kılıçdaroğlu yoklandı oda tınmadı kişi herkesi kendi gibi bilirmiş.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN