Back To Top
Erdoğan’a ne demek istiyorlar?

Erdoğan’a ne demek istiyorlar?

 - Son Güncelleme: 07.02.2019 Perşembe 09:03
- A +

Şirk dolu şarkıları savunmak Akif Beki’ye kaldı, az da olsa Erdoğan’dan nasiplenmemiş” başlığını görünce, şaşırmadım değil.

“İmanımızı çalan şarkıları ne yapmalı” başlıklı yazıma, Yeni Akit sitesinden farklı bir tepki beklerdim.

Onlarsa tartışmaya Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı karıştırmayı seçtiler.

Erdoğan üzerinden beni kınıyor gibi görünüyorlar. Ama aslında benim üzerimden, ıkına sıkına Erdoğan’a bir şey demek istiyor gibi bir halleri var.

Çünkü listeledikleri ‘şirk koşan şarkıcılar’ arasında, Cumhurbaşkanlığı davetlerinin müdavimleri de yer alıyor.

İbrahim Tatlıses’in Cumhurbaşkanı’yla samimiyetini bilmeyen mi var?

Ya Orhan Gencebay’ın Erdoğan’la yakın dostluğunu? Hatta Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Politikaları Kurulu’na üye atandığını?

Bu isimlerden onlar şikayetçi, hedefe onlar koyuyor. Ama Erdoğan’dan nasiplenmeyen ben oluyorum. Gocunanlar da güya medyadaki İslam düşmanları...

Nesine karşılar, ne demeye uyarıyorlar, neresi yanlış diye eleştirmedim.

‘Yasaklansın’ kampanyasına dönüşmedikçe, iktidarı müdahaleye kışkırtmadıkça, rahatsızlık bildirmek ve ‘dinlememe’ye çağırmak haktır, Akit de şimdilik bununla kalıyor dedim.

Sadece bakış açısını değiştirmesini önerdim, yüzeysel buldum.

Sonuçlarla uğraşacağınıza, onları ortaya çıkaran nedenlerle uğraşına getirdim.

Şu ısırganlığa bakın:

“Haber, sol kırması medyanın yanı sıra Karar gazetesi yazarı Akif Beki’yi de rahatsız etti. Beki, sanat adı altında yapılan ve "Allah’a şirk koşan" sözde şarkıları yazan ve okuyanların avukatlığına soyundu.

İslam’a aykırı olan sözlerin yer aldığı sözde şarkıları, ‘Beğenen dinler, beğenmeyen kulağını tıkar’ sözleriyle savunan Akif Beki, vatandaşlarının yüzde 99’unun Müslüman olduğu Türkiye’de, halkın manevi değerlerini hiçe sayan ve adeta dindar toplumun altına dinamit döşeyen skandal şarkıları deşifre etmemizden rahatsız oldu.

Başkan Erdoğan’ın danışmanlığı görevindeyken belki de yüzünü gizleyen Akif Beki’nin, manevi ve dini değerlere karşı olan bu tutumu, ‘Yıllarca Erdoğan’ın danışmanlığını yapmasına rağmen, az da olsa Erdoğan’dan nasiplenememiş’ yorumuna neden oldu...”

Oysa seçkilerinin bir bölümü, İslam akidesine ters düşmekle birlikte yanlış tasnif kurbanı. Ahireti inkar ya da kadere isyanın yeri, ‘şirk koşan şarkılar’ kategorisi değil.

Aralarında ‘sevgiliyi ilahlaştırma’ya galiz örnekler de görülüyor. Fakat ‘tanrı-tanrıça’ benzetmelerinde müşriklik kastı gütmedikleri ortada.

Maksadı zahiren aşan sözler. Şuursuzluk ve şiirsizlikle malul. Lafını bilememekten, ne dediğinin ayırdında olamamaktan, ağzından çıkanı kulağı duyamamaktan çoğu...

İman ve itikadı, ‘Allah taksiratını affetsin’ cümlesindeki taksirle ihlale, aymazlık ve gafletle sakatlamaya veriyorum.

Şirke ve inkara münafıkça davet kastı değil, bilinçli küfür propagandası değil, zındık şarkılar değil, ağır bir cehalet ve sığlık görüyorum ben çoğunda. Güfte fukaralığı görüyorum, ifade sakatlığı, derinlik özrü ve yoksunluğu...

Müziği imana getirmenin yolu, kültür-sanatta kalite ve beğeni çıtasını yükseltmektir. Hem üretenleri hem dinleyici alışkanlıklarını nitelikli işlere yönelmeye teşvik etmektir.

Erdoğan’a açıktan diyemediklerini sinsice işlemek, iktidarın altını çaktırmadan oymak ya da kulak çeksin diye iktidara gammazlamak yol değil.

Aşikar ki Akit’le metotlarımız uyuşmuyor.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Muhtefi. .. 07 Şubat 2019 22:38
Hani bir şarkı var*** Harda (nerde) kükremiş bir aslan görirem korkmirem, Harda vahşi bir ejderha görirem korkmirem, Harda köpürmüş bir umman görirem korkmirem, Harda bir dinbaz yobaz görirem korkirem. Softa, dalkavuk fikirlerinden, molla, riyakar zikirlerinden korkirem bala korkirem.***...Bunlar Sevgili Can Yunusumuzun :Sırat Köprüsü Kildan ince Kilinctan keskin imiş. Varip ustune evler yapasım gelir sozunude .laf ederler.:)) Hz Mavlanaya bile dolu hakaretleri agzi karalarin .ne içiyorlar merak ediyorum. .:)).inanılmazlar cehaletleri. :))
Ferhat Durmaz 07 Şubat 2019 21:52
"az da olsa Erdoğan’dan nasiplenememiş’ yorumuna neden oldu...” Haber dili bu. Bu yorum kime ait belli değil. Düşünüldü, edildi, değerlendirildi. Bu üçü bu iktidarın muhteşem üçlüsü oldu. Koskoca kurumlar bile bunları kullanırken Akit az yazmış. Şaka demiyorum TC nin müesseseleri bile değerlendirilmektedir diye kimin öyle değerlendirdiğini açık etmeden tahminlerini sıralarken ucuz bir gazeteden ne beklenir ki?
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 21:13
Kocaeli’nde üniversitede okuyan bir genç kızın abisi Filistin’den geliyor ve kız abisinden kaçarken balkondan aşağıya düşüyor yaralı. Ağabey babası ile beraber kızı içeriye taşıyor ve boğuyor. Sebep: İstedikleri adamla evlenmemesi. Şimdi istediğiniz kadar Müslümanlık bu değil diye yaygara yapın bakalım. Yolsuzluk olur kılıf bulursunuz, yalan olur kılıf bulursunuz. Bu sözlerim az sayıda olduğunu gördüğüm gerçek müslümanlara değil.
ali uludağ 07 Şubat 2019 16:53
şu yüzde doksan dokuz müslüman lafı çok eskidi. mesala ben yakın zamanda islam dinini terk ettim. artık müslüman falan değilim ve müslümanın diyenlere gerçekten acıyorum... zavallılar... korkularının esiri olmauşlar. kendileri yok... şartlandırılmış bir ruhları var.. akıl tümden uğramamış yanlarına... aklı inkar eden bir dinden başka ne beklenirki... islamda her şey gerçekten bir komedi...
Buray 07 Şubat 2019 18:17
1
Dur genç acilen bir doz caner taslaman almalısın.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 23:36
1
akpyi islam zanneden zavallılar.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 16:17
Teslim edilen ihvan mensubu meselesine tek satır ve en ufak bir haber bile yapmayan akitttt gazetesi
beytullah 07 Şubat 2019 15:57
Bazıları lüks içinde Saltanat içinde yaşarlar Ken millete Ömer'in yamalı Hırkasını öneriyorlar 20 30 yıl önce koyun çobanlığı yapmış olan kişiler şu anda 500 bin dolarlık arabalara biniyorlar villalarda ve saraylarda yaşıyorlar 20 Sene önce evinin kirasını dahi ödeyemeyen tipler kişiler şu anda milyon dolarlık sebeplerle oynuyorlar hepsi cuk kasının peşinde halkı kimsenin düşündüğü yok Millet açlıktan Sefil olmuş durumda meyve sebze tüketimi y
mustafa 07 Şubat 2019 12:54
Amerika'da ya da herhangi bir Batı ülkesinde deprem yahut fırtına sel olduğu zaman Türkiye'deki AKP li maaşlı troller şöyle diyorlar: işte Allah batıyı cezalandırdı .ama Türkiye'de olsa aynısı sel fırtına deprem gibi afetler hemen diyorlar ki kader kader yani başkalarını Allah cezalandırıyor kendilerine gelecek Kader Takdiri ilahi
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 18:06
2
O bakış açısı.afetlerin mahiyetini Allah bilir.kul yorum yapar.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 12:42
Yani şimdi anket yapılsa bu şarkılar mı yoksa akitin haberleri mi insanı islamdan daha çok uzaklaştırıyor diye akit şunuda araştırsın islami! bir iktidar var kaynak ve güç olarak müslüman tarikat cemaat medya zirvede hertaraf imam hatip kuran kursu doldu ama başı açıp namazı bırakanın islamdan soguyanın haddi hesabı yok sebebi ne ola acaba....
merakımdan soruyorum sayın Akit sorumlularına. bu şarkıların şirk olduğunu tespit etmek için dinleyenler de müşrik oldular mı acaba? yoksa kendilerini Zekeriya Beyaz gibi "Ben ilim adamı gözüyle dinledim." diye mi savunuyorlar. mesela ben o listedeki müşrik ?! şarkıların ve sözlerinin yarısını dinlememiştir. akit gazetesi sayesinde bu müşrik?! sözlere muhatap olduğum için onlar da şirke düşmüşler midir? zira şirki?! yaymış ve tanıtmış oldular.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 11:48
Sevgiliyi ilahlaştırmak şirkte şeyhi ilahlaştırmak sevap mı yani? “Ete kemiğe büründüm Mahmut oldum göründüm” diye şirkin büyüğünü yapan kendileri.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 12:03
23
birde yanmaz kefen var sıratı sorunsuz geçen nalında yapmış akp yi kutsayan zevat bunlar tarikat siyaset rant
Krr okr 07 Şubat 2019 11:01
Sn. Beki samimi olmayanları kaale almayın lütfen. Bu köşeye taşıyıp onlara itibar kazandırmayın. Bilmesek duymasak daha iyi. Onlar Çobanlarinin efsunlu türkülerini dinlesinler.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 10:55
Bu zihniyet senin o şarkıcıları toplumun bir parçası isteyen dinler isteyen kulağını kapatır demene kadar Tatlıses'in beni neden yarattın markalarını nasıl görememiş hayret
serkan aydoğdu 07 Şubat 2019 10:32
Akit gazetesi geçen gün şöyle bir yazı yazmıştı gözlerime inanamadım diyordu ki muhalefete oy veren Milyonlarca kişi fetö üyeliğinden yargılanıp hapse girmelidir diyordu Düşünsenize 30 40 milyon insanı fetö'cü diye muhalefeti hapislere doldurma planı kuruyor bu tipler Onlara göre kendileri gibi düşünmeyin herkes terörist Bir Hain kendileri ise kutsal ve dokunulmaz bu kafayla giderlerse askere zor alırlar tezkere
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 12:16
10
Bilader biraz destekli at,illa ki atman gerekiyorsa.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 12:44
8
sallarken ucmak
serkan aydoğdu 07 Şubat 2019 12:59
25
sallamıyorum gerçekleri yazıyorum arkadaş ben Troll değilim hele AKP li hiç değilim ve olmayacağım da bugün AKP liler demiyorlar mı muhalefete Siz fetöcüsün üst Siz terörist siniz AKP ye oy vermeyenlere hain demiyorlar mı AKP'ye oy vermeyenlere imansız demiyorlar mı AKP ye oy vermeyenlere terörist demiyorlar mı yani AKP li olmayan herkes AKP lilerin gözünde ya terörist ya fetö'cü ya bölücü ya kandil Ben doğruları konuşuyorum
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 14:42
3
Serkan hangi akit yazari hangi yazisinda dedi bunu yaz okuyalim
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 14:40
7
12:59 akpartiye oy vermeyenler arasinda teroristler hainler fetocular var da akp hicbir zaman bana oy vermeyen soyledir boyledir demedi.hatta hep 80 milyon un partisiyiz.80 milyona hizmet edecegiz diyorlar.doguya giden yatirim tc tarihinde rekor.oya bakilmaksizin.
serkan aydoğdu 07 Şubat 2019 18:29
5
Ben buradaki yazımda sadece akitti kastetmedim Zaman Zaman akitin yazarları da AKP ye oy vermeyenlere ağır laflar ettiler Onu bir kenara bırakıyorum benim burada söylemek istediğim şey Akit zihniyetler yani AKP'ye oy vermeyen herkese terörist fetö'cü vatan haini diyen kraldan çok kralcı AKP liler ben onlara değildim Akit bir örnekti biz biliyoruz ki Akit zihniyeti yeni Osmanlıcılık Yahu saltanatçı lar AKP içinde toplanmış bir grup durmadan kraldan çok kralcılık yaparak AKP ye oy vermeyenlere hain fetocu ve terörist diyorlar Hatta AKP oy vermenin imanı ve dini kurt
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 10:24
AKP ve siyasal İslamcı larında şöyle bir zihniyet var Türkiye'de ne olursa kötü yönde hepsi dış güçler iyi yönde bir şey olursa da bunu AKP yapıyor soğanın fiyatı yükseliyor dış güçler dolu fırtına çıkıyor dış güçler deprem oluyor Melih Gökçek'in dediği gibi Amerika nükleer bomba attı diyor dış güçler her şeye bir bahaneleri var Bunları hep dış güçler yapıyor Onlara göre kendilerinin hiçbir suçu yok Kendileri nin sanki AKP lilerin artık bu rüyadan uyanıp kabusu görmeleri gerekiyor.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 12:36
13
siyasal islamcıların çoğu tasfiye oldu sen hala neyden bahsediyorsun. İşiniz gücünüz islamcılığa çakmak !
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 10:25
AKP'nin yandaş gazetelerini dergilerini televizyonlarını Toplasan bir Akif Beki etmezler.
Ahmet Davutoğlu başbakanken övgüyle söz eden AKP Troll yandaş medyası Ahmet Davutoğlu'nun görevinden alınmasından sonra Ahmet Davutoğlu'na sosyal medyadan Twitter'dan o kadar çok hakaretleri ettiler ki öyle küfürler ettiler ki sormayın bunu herkes biliyor İşte bunlar böyle bir şey bu kitle var ya bu büro kendisi gibi düşünmeyen herkese Savaş açmış elindeki rantı kaybetmek istemeyen çıkarcı Troll Pelikan Çetesi bunlar.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 16:25
0
Bu "çıkarcı trol pelikan çetesi" varsa şayet bunlara bu işi yaptıran kim? Paralarını nereden alıyorlar acaba? merak ettim.
evin 07 Şubat 2019 09:45
"sizin mahalle" çok yorucu akif bey. kimse gerçek düşündüğünü söyleyemiyor. herkeste bir imalar, lafı eveleyip gevelemeler falan..çekilir bir hayat değil...bu kadar korku sağlığa zararlı...
KaRAR OKURu 07 Şubat 2019 13:45
23
çok haklısın kardeşim... lakin yazarlarımız da içindekini baskılamak zorunda hissediyor. Yoksa buradaki yarı muhalif cılız sesini dahi kısacaklar. Ahmet taşgetirenin bu dönem kadar kendimi kısıtlı hissetmedim demesi boşuna değil.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 19:30
2
Sen de hem şikayet ede4sin hem de bizim mahalleye demir attın...
mimar 07 Şubat 2019 09:48
Kartal'da çöken yıkılan binanın üzerine 2 kat fazla daire yapmışlar bu ruhsatı da belediye vermiş AKP Belediyesi mar affını boşuna çıkarmadılar Ben size söyleyeyim buradan söylüyorum İstanbul'da daha çok binalar yıkılacak 3 katlı binanın üstüne 5 kat daha atmış Tabii ki kolonlar tutmuyor artık daha çok facialar olacak Ama gerçi AKP'nin ve belediyelerin umurunda değil onlar nasıl olsa ihaleyi alıyorlar.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 12:20
8
Kartal Belediye Başkanı CHP'li.
vah vah 07 Şubat 2019 13:01
6
akp belediyesi mi .. kör muhalefetlik bu
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 13:09
52
imar affı yandıran affı daha birçok Kartal olayı gibi olayı tetikleyecek dir 3 katlı binanın üstüne 5 kat daha atmış yandaş Tabii o bina çöker Bir de kartalın Belediye Başkanı CHP'li diyorlar CHP'li olması önemli değil imar affını çıkartan kim AKP buna bakmak lazım
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 13:50
24
12.30/13,01 kartal belediyesi chp'li. Bundan önce akp'li. önemli değil. Önemli olan kaçak katlı binalara SARAY kararnamesiyle imar affı verilmiş olması. Oysaki bunların yeniden elden geçirilmesi ve sosyal düzenleme yapılması icap ederdi. Onbeş yılda tüm binalar düzeltilebilirdi.
furkan 07 Şubat 2019 09:27
Türkiye'ye sığınan Mısırlı Hüseyin'i Mısır cunta rejimine teslim etmiş AKP idamla yargılanan bu kardeş birkaç gün içerisinde idam edilecekmiş bu Vebal bu suç AKP nin boynuna, Allah'a nasıl hesap verecekler bu AKP liler anlamıyorum Türkiye'de Rabia yapıyorlar Ama gel gör ki bize sığınmış Bir insanı i damla yargılanan kişiyi gönderip amısır cuntasına iade ediyor ikdidar.
milli görüşcü 07 Şubat 2019 10:05
62
bu AKP nin ilk suçu değil bundan önce de birçok çeçeni Rusya'ya iade etmişti türkistanlılara da Çine iade etmişti Türkiye'deki birçok özbeki de Özbekistan cuntasına iade etmişti sizin anlayacağınız AKP nin ilk suçu değil bunlar ülkemize sığınan büyük çok Mazlum'u ve masumu ülkelerine iade ederek işkenceye uğramalarını ve hatta idam edilmelerine sebep olan AKP yi ve AKP'li yöneticileri Allah ıslah etsin bildiği gibi yapsın Amin
Iftiracilara cevap 07 Şubat 2019 10:25
17
Heee adamın idamla yargilandigini hemen gözünden anlamalıydılar. Adamın vize sorunu var hukuken geri gitmesi gerekiyor.adam IDAM DEMIYOR.uluslararsî koruma talep etmiyor. beynini mi okusunlar.bunlardan bahsedip koruma talep etse yasal olarak gonderilemez bekletilir.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 11:57
11
Heee hic dememistir. Seni idam edilecegin bir ulkeye gondermek icin gözaltına alsinlar bak nasil tepiniyorsun. Insan bu hic tepki vermez mi? Ancak Atif Hocalığin varsa bilmem. " Dost dosta kavusmak icin acele etmez mi? Ne karaliyorsun savunma
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 12:33
3
11 57 dedigini ispatlasana ? Dedigi anda gonderilemez.karsi tarafta sisi. Sanki katar daki idam i gonderdi.bir yalan salliyorsunuz destekli sallayin.katar felan deyinde yutulsun
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 12:31
9
10:05 binlerce uygur turkune vatandaslik verip idamdan kurtran ak parti.
Halil 07 Şubat 2019 09:17
O şarkılara gelene kadar bin türlü şey var... Kul hakkı, zulüm, yolsuzluklar, rant, tesettürün yozlaşması, gençliğin müslümanların halini görerek deizme kayması... Saysan kitap olur. Ama tabi bunlar akit zihniyetliler için önemsiz... Gerçi onlar için Allah’ın kanunlarının bir önemi yok. Yeter ki menfaatlerine halel gelmesin...
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 12:17
25
Bu coğrafyada akıl aramak hakikaten abes iş eğitimi, kültürü geçti kafa geriliği artık genetik olarak ortada!!
Kararlı 07 Şubat 2019 09:11
Rüzgar eken fırtına biçer. Bu geri zihniyet sarmalı ortacağ Avrupası karanlığını anımsattı. Ama batağa çamur katmış olanların şikayeti de çok abes kaçıyor. Yani ne bekleyip ne umuyordunuz bu kafadan! Üretemeyen gelişemeyen yığınların öfke ile üretene düşman olduğu olacağı günlere geldik. İşin özü geri ortadoğu kültürünün temel davranışı: mazaret-mağduriyet-haset-hamaset sarmalı.
beytuce 07 Şubat 2019 08:27
Mesele onları muhatap almakta... Akif Hocam baştan yanlış yaptınız.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 07:33
Akif beyin elinden kurtulmak ne mümkün. Tebrikler
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 07:12
Ya bu milletin malını,parasını, arazisini,fabrikasını ,aşını,işini kendi yandaş ve yakınına peşkeş çeken.Kamu malını yalan ve gasp eden.Deli Dumrul ekonomisi ile birilerine sermaye trasfer eden.Yetersiz hoca ve şeyh yüzünden Deist ve ateist sayısı atmış.Bunla ilgilenmiyor.Şarkı sözüne takmış. Bu şarkıları söyleyen Müslüm Babanın kula kulluk,kölelik ettiğini gördün mü! Bazılarının misyonu tahrik,ajitasyon çarpıtma.Normal.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 05:24
İslamcılık böyle birşey. Sanatın kendi ölçüsü var. Kulağa göze zekaya hitap etme. Onlar Beyazıt Camii’den çıkıp arabesk bir müziğe eşlik eden ilahilerle mest oladursun. Lider belledikleri ile geçinip gitsinler.
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 05:12
Aman ha Cumhurbaskani'na toz kondurmayin. Kabahat hep Akit'te, Sabah'ta. yandas kose yazarlarinda, vs. Bunu Cumhurbaskani bilmiyor mu peki? Bu kose yazarlarini her dis ulkeye gittiginde yaninda goturmuyor mu?
Beka 07 Şubat 2019 02:42
Hep yazarim,kürd sorunu bir çözülsün, bizim laik ,dinci,islamci,ülkücüsü, türk kardeslerimiz, vallahi billahi,de araplar gibi birbirlerini yer, beka,beka denen sorun bu olmali
KARAR OKURU 07 Şubat 2019 02:39
Akit gazetesi madem bu kadar sirk dolu sozleri kendine dert ediniyorsa gercekten bir suru ilahide gecen sirk dolu sozleride desifre etsede bizde gorsek tabiki yapamaz cunku isine gelmez ikiyuzluluk heryerde var malesef . Ayrica yazara katiliyorum dinleyip dinlemek insanin kendine kalmis bisi .Sarkiya bile yasakci bi zihniyete mi geldi kafalar artik
Okur 07 Şubat 2019 02:12
Kılıçdaroğlu: adaletin bu mu dünya..!!! Bahçeli:gaydırı gubbak cemilem Ben: sorma ne haldeyim..bana yine hasret bana yine özlem var..dertliyim ruhuma hicran yarası Sen:...!!!! sen kimsin yauv???..:)) Editör:yaz dostuum..!!! Akit :kapi açık arkanı dön ve cik istenmiyorsun artık Akif Beki:peki peki anladık domates ( soğan) biber patlıcan:...!!!!bana herşey seni hatırlatıyor..:)) .......ah bu şarkıların gözü kör olsun..!!!!
Bir harf farkı... 07 Şubat 2019 01:53
Akit ile Akif arasında bir harf fark var. Zaten Beki de ayrılığı, metot farklılığı diyerek bir harfe kadar indirmiş...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN