Back To Top
Ne zafer ne hezimet

Ne zafer ne hezimet

 - Son Güncelleme: 18.06.2019 Salı 09:05
- A +

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok' romanının başlığındaki gibi geçti. Ama roman gibi sarsıcı değildi. Nefes nefese geçmedi.

Biri genç, istekli, dinamik ve enerjik görüntüsünü avantaj olarak kullandı. Diğer aday, yaş faktörünü tecrübe farkı olarak öne çıkarmayı denedi.

Elbette seçmen kanaati üzerinde belirleyici bir rolü var nasıl göründüklerinin. Fakat asıl kazanma stratejileri, başka vurgularda gizliydi.

Yıldırım, İmamoğlu'nu 'yalancı' çıkarmaya oynadı. Bütün hazırlığı buna dönüktü. Dönüp dolaştırıp her defasında konuyu 'yalan söylüyor'a bağladı. Sosyal medyadaki amigo taburları da aynı yere ateş etti.

Yıldırım'a destek kampanyası, ısrarla  oradan yüklendiğine göre çalışılmış bir taktik bu.

Fakat İmamoğlu, Yıldırım'a Sayıştay raporunu okumadan yalanladığını kabul ettirdiğinde,  taktiği boşa çıkarmayı da başardı. En dramatik falsosuydu Yıldırım'ın. Açığa, ofsayta düştüğünde, yalancılığı rakibinin 'yumuşak karnı'na çevirme taktiği de çöktü.

İmamoğlu ise nefesleri tutturamadı ama  31 Mart gecesi ve sonrası yaşananları hafızalarda canlı tutmaya epey odaklandı. 'Hakkı yenmiş mağdur' izlenimini pekiştirmeye, 'hak yemez' imajını güçlendirmeye çalıştı.

Yıldırım her ne kadar o bahsi kısa geçmeyi denese de İmamoğlu kanırtarak uzattı, rakibinin ceza sahasından çıkmasına izin vermedi.

Belli ki unutturmanın Yıldırım'a, hatırlatmanın kendisine yarayacağı gibi bir hesaba dayanıyor İmamoğlu stratejisi. Oradan sıkıştırmayı seçti. Unutturulmadan kapatılamayacak bir farkı koruma kurgusu izledi yani.

İki tarafın da pres yaptığı, üstüne giderek muhatabını hırpaladığı zamanlar yaşandı. İki tarafın yıpratma saldırılarından kolayca sıyrılamadığı zamanlar olduğu gibi...

Fakat yer yer kabalaşmalarla birlikte centilmenlik ve nezaket sınırları genelde korundu. Ön mutabakat bozulmadı. Hatta aile fotoğrafıyla tatlıya bile bağlandı finalde.

Formata uyulması, atışmaların önünü kestiği için seyirciyi diri tutmak açısından iyi mi oldu derseniz, ayrı mesele...

Moderatör Küçükkaya, üstündeki muazzam baskıya rağmen toplamda iyi iş çıkardı gerçi. Hiç de fena idare etmedi.

Yine de format eleştirileri haksız değil. Bir TV şovu olarak, siyaset bunca kızışmış, seçim harareti zirve yapmışken tribünlere bekleneni verdi mi, bence hayır.

Hızlı peşrevlerle başladı, çabuk ısındı ekran,  ilk 40 dakikada sert ataklar ve karşı ataklar izledik, hücumlar ve püskürtmeler gördük... Ne ki kalan kısmı uzatmalara döndü, oy tercihlerini ya da mevcut dengeleri etkileyecek bir üstünlük sağlanamadı.

Tek kayda değer atraksiyon, Yıldırım'ın İmamoğlu'na müdahaleleri, araya girip söz kesmeleri oldu. Soğukkanlı bilindiği halde sükunetini korumakta zorlandı sıķlıkla. O da İmamoğlu'nu daha kontrollü, daha tahamüllü, kendinden emin ve yarışa hakim göstermeye yaradı.

Gerisi, taraftara zevk ve doyum vermekten uzaktı. Çekişmesiz, heyecansız, coşkusuz seyretti tartışma.

Sıkıcı, sönük ya da donuk bulanlar bile var. Heyecanın doruğa çıktığı, öyle hafızalara kazınacak, unutulmaz bir süpriz anı olmadı.

İmamoğlu'nu zora sokacak bir terslik, tuzak ya da şaşırtmaca bekleyenler de yanıldı. Yıldırım lehine, 23 Haziran'ın kaderini tayin edecek bir kırılma bekleyenler de...

İstanbul cephesinde yeni bir şey yok. Fakat aylarca hiç kurşun atmadan siperde yatarak beklenen savaş cephelerindeki kadar da yaprak kımıldamadı değil. Gol arayışları oldu olmasına...

Ancak golsüz tamamlandı, tartışmadan ezici bir üstünlük kurarak galip ayrılan olmadı.

Yalnız yenişememeleri, berabere bitmesi anketlerde önde çıkan İmamoğlu'nun işini görse de Yıldırım'a yetmiyor.

İmamoğlu-Yıldırım karşılaşması, her halükarda tarihi nitelemesini de hak ediyor ayrıca, fiyasko yorumları abartılı.

Gerçekleşmiş olması bile başlı başına bir kazanım. Nefes kesmemiş olması, ülkeye nefes aldırmadığı anlamına gelmiyor.

Kısacası...

Adaylardan biri fırsatı değerlendiremedi, elinden kaçırdı. Biri de ucuz atlattı, hasarsız kurtuldu. Hangisinin hangisi olduğu pazar günü ortaya çıkacak; çok kalmadı, sıkın dişinizi.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 19:54
Ordu valisine hakaret etmedigi yalanini nasil bu kadar rahat sürdürebiliyor? Bu konuda rahatsiz oldum.
Sacide 18 Haziran 2019 19:13
En önemli nokta gözden kaçtı. B.Y. millet ittifakını destekleyen partileri açıklarken hdp nin destek verdiğini dile getirdiği anda, İsmail Küçükkaya derhal sözünü kesip konuşmasına engel oldu, o soru ayrıca sorulacak dedi. ancak sorulmadı. Hdp sizi neden destekliyor sorusu sorulmalı ve cevaplanmalıydı.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 23:48
1
Biraz namuslu olun lütfen. PKK ile niye görüştünüz sorusu ondan önce yıldırıma sorulmalıydı. siz de vicdanınıza önce o soruyu sorun. sonra çıkıp hdp neden imamoğlunu destekledi diye sorma hakkınız olsun. Aslında yok öyle bir hakkınız ama bu kadar da üçkağıtçı yaklaşım... pes doğrusu
KARAR OKURU 19 Haziran 2019 19:17
0
Binali Yıldırım PKK ile mi görüşmüş? Daha önce MİT görüştü. Dünya'daki bütün istihbarat örgütleri görüşürken MİT de görüşecek elbet, barış için, silah bıraktırmak için! CHP bir parti kimliğiyle HDP ve PKK'yla görüşüyor, iki tane belediye kazanmak için! Fark bu!
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 15:59
Moderator ve taraflardan birinin yayin oncesi gorusmesi mi dediniz.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 15:22
Sadece anlamak için cevap gelir mi bilmem sayın BEKİ bey “tarafsız”olduğunuzu düşünüyor musunuz?!?!
Umut 18 Haziran 2019 14:55
Imamoglunun tutumu ve davranisi genel stratejisone uygundu. Imamoglu gol atabilcegi halde karsi tarafin taraftarindan taraftar devsirmek niyetiyle, gol atmadi ve ezmedi. Zaman zaman vucut dilinden, "ok yaydan cikacagi anda" kendisini kontrol ettigini gozlemledim. Iyi de oldu. Cunku bu tutum, temel stratejisi olan "kucaklasma" felsefesiyle uyusuyordu. Yildirim hakkinda soyleyecegim pek bir sey yok, sevgili Yildirim abi maalesef, "caldilar" soylemiyle ta bastan beri yalan soylerken, karsi tarafi yalacilikla sucluyordu. Bence Istanbul, Imamoglunu, Imamoglu ise Istanbulu daha cok hakediyor.
“Gol arayışları oldu olmasına...Ancak golsüz tamamlandı.” İmamoğlu gollük pası gole çeviremedi. Sunucu Fetö ile ilgili soru sordu. İnternette Cinali Yıldırım’ın Türkçe Olimpiyatlarında İzmir’de yaptığı konuşmada vatan kaçkını Pensilvanya sakini sümüklüyü öve öve bitiremediği ve sümüklünün şiirini okuduğu konuşmanın kısa videosunu cep telefonunu çıkarıp dinletseydi işi o dakika bitirirdi. Demoralize olan rakibi kendini toparlayamazdı.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 14:05
sıfır sıfır berabere kalındı. tek puana oynadı iki tarafta...
karar okuru 18 Haziran 2019 13:10
Dağ fare doğurdu
YÜCEL BACAKCI 18 Haziran 2019 12:52
HİÇ BİR ŞEY OLMASA BİR ŞEY OLMUŞTUR!ÇALINDI DEDİLER KENDİ ELEMANLARI YSK YALANLADI.ŞİMDİ BAKTILAR GERİDELER TV DE TARTIŞMAYI BİLE KABÜL ETTİLER ODA BİRÇOK KURALLA..ADAYLARLA GÖRÜŞÜN DEMİŞ PARTİ YÖNETİCİLERİ ÇIKMIŞ DANIŞMAN YALAN SÖYLÜYOR YILDIRIMLA GÖRÜŞMEDİLER İMAMOĞLUYLA 45 DK GÖRÜŞTÜLER FELAN...İŞ BURALARA MI KALDI!YOK YETMEDİ ÇIKARDIKLARI MİLLİ GÖRÜŞ KİMLİĞİNİ TEKRAR GİYECEKLERMİŞ AAAAA.KÜRDİSTAN DEDİLER,'BİZİM MEHMET GÖRÜŞTÜ YA' DEDİLER,G.AFRİKADA pkk NIN AVRUPADAKİ TEMSİLCİLERİNİ ELÇİLİKLERE ALDILAR!NİYE YENİ BİR ÇÖZÜM SÜRECİMİ GELİYOR!BAHÇELİNİN' KANKALIĞI' BİTİYOR MU YOKSA?
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 12:13
Üzülerek geldiğiniz çizgiyi görüyorum ekremin yayında iki kelime etmeden sadece laf yuvarlamsi ve bir çok konuda hayal satmasına başarı diyorsunuz yazık,karar okurken dikkat etmemiz lazım galiba rüzgara doğru habercilik olmaz
KARAR OKURU Nevran Ocak 18 Haziran 2019 17:43
2
Akif Beki tamamen tarafsız gözle yazmış...yani siz belli ki B.Yıldırım lehine yazsa cok memnun olup A.Beki'yi tebrik edecektiniz..!! Biz de üzülerek Ekrem Başkan hakkında bu kadar mantık dışı yorumunuzu okuduk!!
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 10:33
Ak parti yöneticileri seçime kalan 4-5 günde de İmamoğlu'na saldırmaya ve tehdit etmeye devam ederlerse - ki Türk milleti kendi adayı olan İmamoğluna yapılan saldırıları kendisine yapılmış sayıyor - sanırım İmamoğlu seçimi en az yüzde 7-8 farkla kazanacak.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 12:25
3
Kürt milleti ne düşünüyor?
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 13:10
5
Bir yanda MHP ve BBP'nin yer aldığı cumhur ittifakı diğer yanda HDP'nin desteklediği millet ittifakı varken kimi destekler?
KARAR 'da Kararlı 18 Haziran 2019 13:31
1
Ağzın bal yesin.Ben ise;asgari 3,azami 5 fark diyorum.Tabiki senin dediğin çıkarsa aliyyül a'la olur.Ve de çook güzel olur.Her şey inşéallah çok güzel olur.Olsun inşéallah.
Karar okuru 18 Haziran 2019 10:35
Ee bugünkü Sayıştay açıklaması İmamoğlu'nu yalanlıyor. O zaman bu yazı hepten güme gitmiyor mu?
YÜCEL BACAKCI 18 Haziran 2019 12:38
0
SAYIŞTAY RAPORUNDAKİ İSRAFLARI KALEM KALEM TOPLAYIN RAKAMLAR ÇIKIYOR,YOKSA SAYIŞTAY ÖNCE TAVSİYE VERİR DERKİ BURDA BUKADAR FAZLA HARCAMA VAR ŞURDA ŞU KADAR BİRDAHAKİ SEFERE AYNI OLURSA USÜLSÜZLÜKTEN MAHKEMEYE VERİR.NİÇİN HALA 2018 SAYIŞTAY RAPORU ÇIKMADI SİZCE.HERYIL ZAMLAR YILBAŞINDAN HEMEN SONRA İKEN BU SENE NİSANA NEDEN KAYDIYSA!
SELO 18 Haziran 2019 12:54
1
majestelerinin sayıştayı
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 13:47
5
Sayıştay ne israf ne yolsuzluk diyor. Ama Ekrem oraya kocaman USULSÜZLÜK yazmış. Rapor diye yutturuyor. Sayıları toplayayım altına usulsüz yazayım, ortamlarda rapor dersin.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 13:53
1
Sayıştay, AKP Genel Başkanına bağlı. Onun verdiği emre göre açıklama yapmıştır diye tahmin ediyorum.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 20:08
1
Raporu okudunuz mu. Mesela belediye arazilerinin %80’inin işgal edildiği ve tahsilat yapılmadı yazıyor raporda. Oluşan zarar 200 milyon. Bu usulsüzlük değil mi sizce. Asıl skandal Sayıştay’ın bugün çıkıp ‘kamu zararı yoktur’ demesi.
Pisagor 18 Haziran 2019 10:17
"YALANCI çıkarmaya oynadı "oyle mi? Adam piskin piskin yalan konusuyordu. Adalet anlayışınizi hangi Aralık kaybrttiniz
Umut 18 Haziran 2019 15:13
5
ADALET mi! Ve adalete Ak Parti kuvarindan bakip, ta mi savunuyorsunuz?
Köroğlu 18 Haziran 2019 10:12
Bence moderatörsüz, serbest düşüş halinde, haftada bir, ikişer saatlik, 8 tartışma turu olmalı. Herkesin fikri, hazırlığı, karakteri iyot gibi ortaya çıkar. Liderlik pozisyonuna talip insanın moderatörü mü olur? Kendisini ve rakibini adilane yönetemeyen kamuyu nasıl yönetecek?
Köroğlu 18 Haziran 2019 10:09
Meşru bir seçimin keyfi bir kararla iptal edilmiş olduğu gerçeği çok daha güçlü vurgulanmalı idi. Bunu birlikte yaşama düzeninin altına nasıl bir dinamit koyduğu net anlatılmalı idi. Ayrıca Büyük İstanbul Depremi'nden hiç konuşulmamış olması çok garip. Anayasal düzeni takmamanın dışında en önemli konu bence bu idi. Milyonların öleceğini bildiğimiz, geleceği kesin olan bir felaketten daha önemli nasıl bir gündemi olur İBB başkanı adayının? İstanbullular ve medya da bir garip.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 09:53
Bak bayim soruları otelde ismayil k ekrem i ye vermiş zaten chpkk nin olduğu yerde ne huzur ne bereket vardır danışıklı dövüş ayaklarına dolandı
KARAR OKURU Nevran Ocak 18 Haziran 2019 17:52
2
AKP tekrar kaybedecegi icin iftiralara başladınız yine!! Bebek katili öcalanın avukatlarina izin çıkması Binali beyin kürdistan pekeke soylemleri AKPKK nın bariz işaretidir!!!
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 22:41
0
17.52 En son baktığımda HDP, PKK ve Demirtaş İmamoğlu'na oy istiyordu. Canan Kaftancıoğlu öldürülen PKKli terörist Sakine Cansız kahramandır diyordu. Bunlar sorun değil ama Öcalan'ın avukatlarla görüşmesi mi sorun? Birazcık tutarlı olun çok şey istemiyoruz.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 08:20
İmamoğlu güzel hazırlansa bitirirdi işini orda. Madem siz kazandınız neden taktik değiştirdiniz diye sorsaydi mesela. Beka meselesi tutmadı. Vaatleriniz değişti. Halkın cebini ilgilendiren vaadler geldi, indirimler ücretsiz otoparklar. 31 Mart öncesi nerdeydiniz. Baktınız olmadı, papuç pahalı, taktik değiştirdiniz dese işi bitirecekti bence.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 10:40
10
Beka meselesi tuttu. Doğudaki belediyeler HDP'den Ak Parti'ye geçti.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 13:16
0
PKK etkinliğinin büyük olduğu kısımlarda beka söylemi tuttu. Kürtlerin HDP'yi tümden bırakıp cihangir solcularının desteğinin artması bu yüzden.
Akif Beki kapsamlı mantıklı akıcı analizi ile cok iyi anlatmış...beynine ellerine saglık. Devamlı takipcisi hanım okuyucusu..
Zahid 18 Haziran 2019 04:18
Bence Yıldırım, Ekremi çarpamamış olsa gerek ki dün kü Cihannüma kadim dostlar toplantısında sahaya Başkan indi ... Başkanın her konuşması Ekreme yarıyor şifalı maden suyu gibi...Sizce haksız mıyım?
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 10:20
2
Özür dilemezse o makama gelemez demesi çok iyi oldu. AKP işin başında zaten bu tür üsttenci kibirli devlet söylemlerine tepki olarak doğmuş bir parti. Tabana çok ters geldiğine eminim bu söylemlerin. Binlerce kararsız oy İmamoğlu'na kaymıştır bu laftan sonra.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 10:39
4
Tarih, bu günleri, İmamoğlu'nun kazanmasında iki kişinin büyük payı var diye yazacak. Biri Erdoğan diğeri Soylu.
Adaylara girişte serbest konuşma hakkı verilmeliydi. Direk soruyla başlaması yanlış ve eksik olmuştur.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 02:51
Son aylarda AK Parti liderlerinin attiklari iftiralarin haddi hesabi yokken, Yildirim'in Imamoglu'nu yalancilikla itham etmesi, ikidebir sozunu kesmesi en azindan terbiye kurallarina aykiriydi. Yildirim anketlerde onde olsaydi televizyonda Imamogluyla tartismayi kabul etmezdi. Yorgun, bitkin bir hali var cunku.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 13:21
9
Bana Ak Parti'nin attığı bir iftira örneği veriniz, veremezsiniz zira yok. Ama CHP adayının iftiraları saymakla bitmez. Atatürk resmini kaldırdılar dedi, CHP'nin götürdüğü kayıtlar ortaya çıktı. Çaycı kovuldu dedi, kovulmadı. Kameramanlar kovuldu dedi yalan çıktı. Binalı Yıldırım soruları istemiş dedi, yalan ortaya çıkınca duyum aldım diye kıvırdı. Valile küfür etti "it demedim bas-it dedim" diye yalan söyledi. En büyük yalanı neydi biliyor musunuz "Ben hiç yalan söylemem."
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 13:35
3
CHP adayının yalanlarından seçmeler: Atatürk portresini indirdiler, çaycıyı kovdular, kameramanları kovdular, duymadığım bir kıytırık yunan sitesi (daha önce aynı gazeteye röportaj verip haberi yayınlayan gazeteciyle fotoğraf çektirmiş), Binali Yıldırım soruları istedi, basit dedim...
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 20:06
0
Karakter sınırından sadece bir tanesini çürüteceğim. İmamoğlu’nun NTV programını açın izleyin. İmamoğlu ‘sanırsam Yıldırım soruların görüşülmesini istemiş’ diyor. Küçükkaya da münazarada aynen bunu doğruladı. 10 soru İmamoğlu 10 soru Yıldırım gönderecek şekilde format tasarlanması görüşülmüş ve reddedilmiş.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 02:05
Ben cok sıkıldım ne bir delil sunup, ne bir aciklama yapip, ne de gazetecilere sorusturma imkani verilmeden herhangi bir iddiaya 'yoo oyle degil' denmesine. Ustune bir de Imamoglu yalanci diye konusuyorlar. Imamoglu'nun elindeki raporda '2017 Sayistay Raporu' yaziyor. Sonra Sayistay '2018 raporumuz yoktur' dedi diye Imamoglu yalanci sayilmis oluyor. Siz onbinlerce sahte secmen var, 30bin oy kaydirildi, 20bin kisitli secmen var vs. dediniz YSK yalanladi, usulden iptal etti secimi. Hic utanmiyorsunuz ustune bir de rakibe yalanci deyip duruyorsunuz.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 10:25
3
O da bir taktik. Artık ahlak, vicdan diye bir kaygıları kalmadı. Belediye gidecek, musluklar kapanacak diye ödleri kopuyor.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 13:24
5
Sayıştay bugün 2017 verilerinde bir usülsüzlük tespit edildiği iddiasını yalanladı. Ekrem yine yalan söyledi. Ne usulsüzlük ne yolsuzluk var ama Ekrem'in sahte raporunda kocaman "usulsüzlük" yazıyor. Özür dileyecek mi? Sanmam!
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 20:00
2
Raporda diyor ki Kiptaşın elde ettiği ve belediyeye aktarılması gereken 200milyon kar aktarılmadı. Usulsüzlük mü değil mi siz karar verin.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 00:59
"CHP AYM'ye başvurduğu için belediye artık burs veremiyor, İmamoğlu nasıl 70bin öğrenciye 400TL burs verecek, veremez" CHP adayı bu soruyu cevaplayamadı. Moderator de hiç üstelemedi. Sahi nasıl burs vericek? Bir diğer önemli nokta da veri kopyalama olayı. "Veriler zaten 3 yerde yedekleniyor, kamu personeli olmayan kişilere neden kopyalattiniz" sorusu da havada kaldı. Hala kimse bilmiyor neden apar topar bu işe girişildi. Ne belediye başkanlari ne bakanlar geldikleri makamın verilerini kopyalayıp götürmüyor.
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 09:35
2
Belediye Baskani'nin verileri kopyalamaya yetkisi var. Siz asil neden alelacele mahkemeden karar cikarttirip kopyalamaya engel oldular, onu soyleyin. Veriler 3 degil, 30 yerde yedeklense bile imha edilebilir. Kopyasini alip kasasina koysa imha edilemez. Kopyalama olayini duyunca panige kapildilar.
Marasli 18 Haziran 2019 10:17
3
Veri kopyalama işini hukuka birakin . O iş yanli mahkeme karariyla durdurulmustur. Guvenmiyoruz kardesim onun icinde kopyalanir. Bunun kisisel veriyle alakasi yoktur. İskembeniz cok saglam atip tutuyorsunuz. İktidarsinizda asla muktedir olamayacaksiniz.
Hak ve Adalet 18 Haziran 2019 11:19
0
nedeni basit değil mi veriler yedeklense de manipüle etmek kolaydır. yedekler silindi der geçersiniz. kopyaladınız mı bir nevi orjinali almış olursunuz. değişikliği fark edersiniz. nasıl desin ki kimseye güvenemiyorum
KARAR OKURU 18 Haziran 2019 13:12
9
09.35 Hayır cumhurbaşkanı ve MİT'ten izin alınmadan kimse devlet kurumlarından veri kopyalayamaz. Hele hele güvenlik soruşturmasınden bile geçmemiş, dışardan atanan kişiler hiç kopyalanamaz. Buna izin verirsek her makama gelen kopyalasın evine götürsün herşeyi? Böyle saçma iş mi olur?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN