Back To Top
‘AK Parti’den 3-5 puan alma hesapları’

‘AK Parti’den 3-5 puan alma hesapları’

 - Son Güncelleme: 16.08.2019 Cuma 09:29
- A +

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Habertürk’ten Muharrem Sarıkaya’nın “Siz yeni parti çalışmalarına nasıl bakıyorsunuz?” sorusuna verdiği cevapta şöyle demiş:

“Yeni parti kurma çalışmasında olanlar iktidara gelmek için değil, AK Parti zaafı üzerinden yürüyor, Cumhurbaşkanlığı seçimine odaklı bir politika yürüteceğe benziyor. Cumhur İttifakı’nın yüzde 52’si üzerinden 3-5 puan alma hesapları var…”

Birinci cümlenin sonundaki “yürüteceğe benziyor” ifadesi izaha muhtaç olsa da (Niye benziyor, nasıl benziyor?), bir ihtiyat payına işaret etmesi bakımından güzel tabii.

Bu ihtiyat payını açıklamanın gerisinde niye göremiyoruz?

“Yeni parti kurma çalışmasında olanlar iktidara gelmek için değil, AK Parti zaafı üzerinden yürüyor” ve “Cumhur İttifakı’nın yüzde 52’si üzerinden 3-5 puan alma hesapları var” hükmünün kesinliği nereden geliyor?

Şahsî tecrübeden mi?

Saadet Partisi’nden ayrılıp HAS Parti’yi kurarken “AK Parti’ye küçük de olsa bir darbe vuralım yeter” mi diyordu Numan Kurtulmuş?

Veya çıtayı iyice düşürüp “Saadet Partisi’nin oylarını bölelim yeter” mi diyordu?

İktidara gelmeyi, iktidarda Türkiye’ye hizmet etmeyi ummuyor muydu yani?

Yanlış bulduğu uygulamaları düzelterek ve yepyeni açılımlar yaparak daha iyi, daha güzel, daha müreffeh, daha huzurlu, daha güçlü bir Türkiye inşa etmeyi hedeflemiyor muydu?

‘Ben başkayım canım. Davutoğlu ve Babacan benim gibi idealist ve iyi niyetli değil.’ diyorsa, kendisine idealistliği yakıştırırken Davutoğlu ve Babacan’a niçin bozgunculuğu yakıştırmamız gerektiğini şöyle güzelce bir anlatsın hele.

***

Ahmet Davutoğlu’nu, Ali Babacan’ı beğenirsiniz veya beğenmezsiniz.

Bunların siyasi pozisyonlarını tasvip edersiniz veya etmezsiniz.

Kuracakları / kurabilecekleri yeni siyasi partiler size hitap eder veya etmez.

Bakışınız, yaklaşımınız menfi ise ‘Beğenmiyorum, çünkü…’, ‘Tasvip etmiyorum, çünkü…’, ‘Bana hitap etmiyor, çünkü…’ deyip gerekçelerinizi sıralarsınız.

“Davutoğlu dışişleri bakanıyken şöyle hatalar yaptı, başbakanken böyle hatalar yaptı’ yahut ‘Babacan dönemindeki ekonomi yönetimi şu şu sorunlara yol açtı’ filan dersiniz…

Davutoğlu’nun manifestosunu madde madde eleştirir, Babacan’ın yeni hareket beyannamesinde öne çıkan hususların kritiğini yaparsınız…

Yeni parti teşebbüslerini niçin münasip görmediğinizi izah ederken ‘İktidara gelme şansları yok; AK Parti oylarını bölerek CHP ve müttefiklerinin ekmeğine yağ sürmekle kalırlar’ gibi tahminlere de dayanabilirsiniz.

Ama bütün davanın bundan ibaret olduğunu, Davutoğlu ve Babacan’ın bu yola AK Parti’yi zayıflatıp CHP’yi güçlendirmek için çıktığını ileri sürmek başka bir şey.

Çok ayıp bir şey.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 29 Eylül 2019 23:40
Yooo tamda yaptıkları partiyi bölüp kilit konuma geçmek chp nin ekmeğine yağ sürmek ittifaka katkı sağlamak
KARAR OKURU 17 Ağustos 2019 21:09
Yuzyildir muslumanlari in im inim inleten irtica kavrami ve namaz kilan ogrecci kovalamaci ve basörtüsu zulmunun sona ermesi ümmetin sesiolunmasi bize yeter simdilik yeni parti kuracak arkadaşlarin göruslerini bilmiyoruz Iyi parti bekleneni veremeyince devreye bizim taraftan. Bu elamanlar devreye sokuluyor
KARAR OKURU 17 Ağustos 2019 09:31
NEDEN ayıp OLUYOR yapmayın biraderim ÇOOOK DOĞRU SÖYLÜYOR BİR partide BAKAN BAŞBAKAN OLARAK GÖREV alacaksın ve bundan sonra PARTİ kuracaksın tilki BİLE inanmaz
mustafa arıcı 17 Ağustos 2019 03:19
Bir hareketin lideri etrafında toplanan insanlardan bir kaçı bir gün hangi gerekçe ile olursa olsun mevcut liderden uzaklaşarak kendileri liderliğe soyunacaklar ise halihazırdaki liderin liderlik çapını bir miktar da olsa aşmaları gerekir. Hakan bey sen Davutoğlu'nda mı, Babacan' da mı görüyorsun bu liderlik çapını?
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 22:43
Tam da 3 5 puan yıpratma için. Partide bunu haketti. Seçmenini ve yazarı çizeri kimseyi taktiği yok. Yazık olacak bütün emeklere.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 22:08
Babacan ve Davutoğlu'nun açıklamalarından anladığımıza göre, parlamenter rejimi benimsemiş merkez sağ bir parti kuracaklar ve bu girişim akp yi çok rahatsız ediyor. Çünkü Erdoğana karşı sessiz kalmalarına rağmen sistemini benimsememiş olan akplileri kaybedecek ler ve bu sayı da oldukça fazla olacak. Beni şaşırtan Albayrak'ın din merkezli olmayacağı açık olan bu partileri desteklemesi. İdeolojisine uğradığı halde.....
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 23:04
0
Kardeşim. Hakan bey de karar gazetesi de kimseyi desteklemiyor. Hatta hala umutsuzca ak partimin düzelmesini bekliyorlar. Sadece gazetecilik yapıyorlar. Siz ise yandaşlık ve yalakalıktan başka birşeyi gazetecilik saymadığınız için dürüst insanları şucu bucu olarak yaftalıyorsunuz. Eminim yarın bir sıkıntı olduğunda siz bırakıp kaçarsınız Tayyip beyi yine hakan albayrak savunur.
fatih 16 Ağustos 2019 21:34
davutoğlu yüksek oranda bir oy aldıklarında ilk katılacacak olan kendisidir bakmayın öyle dediğine rüzgarın esişine göre yönelir.bu millet herkesin nerden gelip nere iyi gittiğini bilir.
cumhur 16 Ağustos 2019 20:31
Kimin peşine düşerseniz düşün,kime hizmet etmek istiyorsanız edin yalnız acizane bir sözüm var;yalan söyleyenin peşine gitmeyin...Yalan tüm kötülüklerin anasıdır,yalanla iman bir arada bulunmaz...
Türk oğlu ! 16 Ağustos 2019 23:31
0
Güldürme adamı. Siyasetçinin hangisi doğru söylüyor birader. Zaten lafı eğip bükmeden, dosdoğru söylese siyaset yapamaz. Hani diyor ya şarkıda "yalansız dönmüyor dünya"
Vehbi 16 Ağustos 2019 20:18
Ama bütün davanın bundan ibaret olduğunu, Davutoğlu ve Babacan’ın bu yola AK Parti’yi zayıflatıp CHP’yi güçlendirmek için çıktığını ileri sürmek başka bir şey. Çok ayıp bir şey. ASLINDA NİYET TAM DA SAYIN KURTULMUŞUN DEDİĞİ GİBİ. 3-5 PUAN İÇİN. YOKSA HERKES GAYET İYİ BİLİYOR BABACANDAN BAŞKAN OLMAYACAĞINI KENDİSİDE BUNDAN EMİNDİR.....
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 22:22
0
Neden? Veya sen nerden biliyorsun? Buda senin yorumun.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 17:34
Sayin yazar iki yanlis bir dogru yapmaz. Siz sanki davutoglu basbakan olacakmis gibi yazi yazmissin. Samimi olarak soyle dinine imanina derdi nedir tabiki oy koparip ak partiyi zayiflatmak adam danisman disisleri bskani basbakan genelbaskan yani pes artik be bu idolojik korlugunuze pes yani
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 19:44
2
Iyi güzel adam Başbakan, danışman su bu da; kardeşim adamı gemiden atıyorlar ne yapsın, yalvarsın mı?
Mustafa ALSANCAK 16 Ağustos 2019 17:06
Eğer durum bu şekilde gelişmeye devam edecek olursa AKP için işin en büyük darbeyi büyük bir oyla seçilen E.İMAMOĞLU FENOMENİ vuracaktır.Sn. Erdoğan da İstanbul belediye başkanlığından başlayıp başbakanlık ve şimdi de C.Başkanlığında oturmaktadır.İMAMOĞLU DA AYNI MERDİVENLERİ TIRMANACAĞA BENZİYOR.Bu da Erdoğan;ın koltuğunun sallantıya uğrayacağını gösterir.Belki de CHP nin KILIÇDAROĞLU;NDAN SONRAKİ GENEL BAŞKANI İmamoğlu olacaktır.Yani nereden bakarsanız bakını AKP"yi zor günler bekliyor.Artık eskisi gibi millete BAHÇELİYE KANIP İLLET, ZİLLET ve ağır hakaret dolu sözler SÖYLEYEMEYECEKLERDİR.
Sevki 17 Ağustos 2019 09:38
0
Iyide arasında BİR YANLIŞ YOK kaybettirmek İSTEYEN cenah KİME HİZMET ETMEK ıstiyor kaybeden KİM OLUR
efedamat 16 Ağustos 2019 16:58
2018 temmuz ağustos ayına ait 4 adet trafik ceza tutanağı ağustos2019 itibari ile elimize ulaştı.arabam oğlumdaydı.80 km olan yerde beylikdüzü k.çekmece arasında 92 ile gitmiş.tamam uyarılar mevcut bende uyarmıştım ama olmuş işte. peki bu cezalar niye zamanın da gelmiyor.ilk ceza zamanın da gelse insan kendine bir çeki düzen verir. muhtara gittim yağmur gibi geliyormuş.neden seçim zamanı aman oy kaybı olmasın yollama. millet yer hesabınızdasınız ama.artık yemiyor.istanbul da gördünüz yemediğini esas deprem cumhurbaşkanlığı seçiminde geliyor. 3-5 puanmı yoksa daha fazlamı göreceksiniz .
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 21:38
4
Hem kurallara uyma hem de dolayli yoldan hakli gorunmeye çalış! Ne kafa ama..
KARAR OKURU 17 Ağustos 2019 08:59
0
Önce yazılanı okumayı oğren ondan sonra yorum yap.yazılan cezaya bir şey denmiyor.uygulamaya yanlıs deniyor.benim ki kafa da senin kini çözemedim.
Sevki 17 Ağustos 2019 09:43
0
Çok çok çok çok ucuza geliyor GİBİ GÖREVİNİ YAPACAK sın kurala uyacaksın
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 16:23
edir açıklayın
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 15:37
Hocam bu durum bir mental azgınlık değilimdir?
ali yolcu 16 Ağustos 2019 15:24
her kesin bildiğini senin görmezden gelmen hiç ayıp değil
reşat 16 Ağustos 2019 14:53
Veya çıtayı iyice düşürüp “Saadet Partisi’nin oylarını bölelim yeter” mi diyordu? ahahha mal etmişsin adamı abi :)
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 14:55
Kurtulmuş kendini kurtarmaya çalışıyor. Davutoğlunun yanında burada işler iyi gitmezse yerini alır.
Ali Kumaş 16 Ağustos 2019 14:41
Vurayım o kafaya bi odun Hakan! bu kadar mı safdın sen..!?
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 14:36
Tarafını belli ediyorsun, Kurtulmuş'un Saadet Partisindeki konumu ile Babacan'nin şu andaki durumu zerrece biri birine benzemiyor. İlk defa bu kadar saçmaladigina şahit oluyorum. Sana da geçmiş olsun.
Neyzen 16 Ağustos 2019 14:22
Recep bey ve avanesi aynı!Şımarık, kibir, herkese had bildirme hak ve yetkisi kendilerine verilmiş müstemleke valisi gibiler.Burunları havada.Ülen inşaatçı, yol kazan bile işi nedeniyle RAHATSIZLIK VEDİĞİMİZDEN DOLAYI ÖZÜR DİLERİZ diye afiş asar. Bunlar Ülkede bunca göz yaşı,çevre tahribati, iş ve tren, maden kazası oldu. Bir kere özür yok. Pişkin hala."Utanmadıktan sonra dilediğini yap" buyurmuş Allah Resulü(sav).
okur 16 Ağustos 2019 16:19
0
çoookkk haklısın kardeşim.
Vatandaş Adem 16 Ağustos 2019 20:54
0
Neyzen senin Tevfik'te iyiydi sende iyisin!
Tayhan 16 Ağustos 2019 13:55
Görünen o ki karar da Davutoğlu/Babacan da karar kılmış. millet aptal mı sizlerin yapmış olduğunuz haberler ile nereye hizmet edip kimlere karşı yapıldığını bu millet göremeyecek mi zannediyorsunuz.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 14:52
0
Başka çare kalmadı,aceleler torpille işe girenlerdir
malkoç 16 Ağustos 2019 13:51
Müslümanlığı alet etmeyin...ümeyye oğullarının yaptığı gibi..... ALLAH'a değil ABD'ye iman edenlerin müslümanlıkla ,hatta insanlıkla ilgisi olamaz.....eski menzildaşınız ,yoldaşınız FETOŞ'la yakında yine sarmaş dolaş olursunuz.....patronunuz aport deyince koşarsınız.....köpek bile yiyip içtiği ,yattığı yere pislemez..... hain iflah olmaz ....HEM ALLAH KATINDA ,HEM DE GÖREN GÖZLER KAYDEDİYOR.....
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 21:33
0
Erbakan.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 13:50
Sayın yazar ilk defa güzel tespitlerle dolu, ideolojik saplantılardan uzak bir yazı yazmış. Bunun üstüne ünlü Pelikan meselesini irdelemesini de isteriz artık..
Hamdi 16 Ağustos 2019 13:33
Ben de sizi mantıklı düşünen birisi sanıyordum vah vah,çok basirt mişsin!
Denizci Alperen 16 Ağustos 2019 12:15
Bidayetten Türk milliyetçisiyim Mhp , Mçp , Bbp derken şu an İyi partiye oy veriyorum amma kendi görüşüme göre Davutoğlu ve Babacan Akp 'yi Akparti yapan mümtaz şahsiyetlerdir , Her ikisini de önemsiyor ve başarılı olmalarını istiyorum.Keşke daha cesur olup bizlerin Tek adamlığa karşı kendini paraladığı Referandum sürecinde sessiz kalmasalar ve Türkiye zorlukla kazandığı birikimlerini bu kadar kolay yitirmeseydi , ne yapalım Bu Ülke sahipsiz kalmaz inşallah Aklı- selim galip gelir ülkede taşlar yerine oturur.
Kazdb 16 Ağustos 2019 12:03
Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan o yola o amaçla çıkmazsa bile sonuç AK Parti'den 3-5 puan almak değil midir Sayın Albayrak? Hakan Bey ,Ali Babacan Ahmet Davutoğlu yapılan eleştirilere sert bir şekilde eleştiriyorsunuz .Acaba sizin Ahmet Davutoğlu Ali Babacan'ın kuracağı bu partiler konusunda bir eleştiriniz yok mu?
Hiç 16 Ağustos 2019 21:21
0
Kurulmamış olan partinin neyini eleştirsin yahu işe bak...
Mustafa ALSANCAK 16 Ağustos 2019 11:50
Etrafta halk arasında konuşulanları dikkate alacak olursak gerçekten BABACAN"nın kurmakta olduğu partinin AKP tarftarları arasından en az yüzde altılık bir kopma sağlayacağı şeklindeymiş.Kimse de yeni parti kurmakla ihanet içinde olamaz.Düşünürsek AKP de esasında REFAH partisinin yetiştirdiği politikacılardan meydana gelmişti.Kimse de ihanettir ve hainliktir bu diye onlara bir çamur atmamıştı.Sn. Erdoğan Babacan ve DAVUTOĞLUna çok kızgın bir tavır takınmış durumda.Eğer söylendiği gibi bir de AKP"den çok sayıda bir milletvekili yeni partiye geçerse işte o zaman AKP sallanmaya başlayacak.
Gökhan 16 Ağustos 2019 11:27
HAS partiden eski çalışma arkadaşlarının ile saadet partisi tabanının kendisine yönelttiği haklı ve sert eleştirilere ne diyor kendisi. İktidar olacağım diye yola çıkıp, gömlek üstüne gömlek değiştirip, iktidar partisinin kapısına varan Sayın Kurtulmuş'un sözlerinin hiç bir değeri ve geçerliliği bulunmamaktadır.
AHMETCAN 16 Ağustos 2019 11:29
hakan albayrak bunun altından inan kalkamazsınız . bunların iktidar olamayacaklarını sen çoook iyi bilirsin. hal böyleyken CcP YARANMIYORDA YA NEDİR EFENDİM. dÜRÜST İSENİZ BUNLARI YANYANA GETİRMEK İÇİN BU GÜNE DEK NE YAPTINIZ. TARİH SİZİ AFFETMEYECEK. AK PARTİNİN YANLIŞI YOKMU DAĞLAR KADAR OLA BİLİR BUNU GİDERMENİN YOLUY BABACAN VE DAVUT OĞLUNU POHPOHLAMAK DEĞİLDİR SAYIN ALBAYRAK. YAZIKTIR GÜNAHTIR.....
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 11:22
En basit örneği ile, Türkiyeyi hiç bilmeyen bir siyasi uzman getirip sorsanız ne eksik diye gelinen son noktada sağın ortasında bir partinin eksik olduğunu söyler . AKP artık sağı temsil etmiyor MHP ye yanaşarak bu özeliğini kaybetti. Merkez sağı temsil edecek partilere şu anda Türkiye'nin ihtiyacı var.
misafir 16 Ağustos 2019 11:11
asıl ayıp babacan ve davudoğlunun ve de gülün kendileridir..
zeliha 16 Ağustos 2019 11:08
erzincanlı rumuzlu arkadaşa... chp dini kaliteyi daha üst düzeyde tutuyormuş... bak sen. sen hiç inancından dolayı üni. dersten çıkartılmadın herhalde.. daha geriye gidersek ahırlarda kuranı öğrenmek zorunda kalmak ne zamandan beri dini seviyeyi yükseltiyormuş
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 15:33
0
Keşke yine ahırda ögrenselerdide,bu kadar kalitesiz sözde muslumanlar yetişmeseydi..
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 19:48
0
Zeliha hn.siz hiç "köylü dindarligi" diye bir şey duydunuz mu?
Erzincanli 16 Ağustos 2019 10:14
Neden CHP den bu kadar korkuyorsunuz anlamiyorum.Tam bir bagnazlik. Halbuki Chp zihniyeti dediginiz zihniyet dini kaliteyi daha ust duzeyde tutuyordu birde su anki duruma bir goz atin ve ideolojik saplantilardan uzak bir sag duyulu karsilastirma yapin. korkmayin.
karar okuru 16 Ağustos 2019 11:21
14
BAŞÖRTÜSÜ Karşıtlığını unuttunuz mu
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 10:07
Sayın hakan en hafifinden demogoji yapmayın 20 puan 20 puan alsalar ne olur iktitarda mı tutarlar muhafaxakar dediklerimizi biraz feraset ve gerçeklik
Umut Emiroğlu 16 Ağustos 2019 10:01
Mesele biraz da had bilme meselesi. Parti yöneticileri şunu anlamalı; müslümanlar hiç bir partinin malı değildir. Müslümanlar ne AKP ile var oldu ne de onun gitmesiyle yok olacak. Yolsuzluğa batmış, liyakatı değil yandaşlığı önceleyen, Efendimiz(SAV) kendisine inanan-inanmayan bütün insanlara gönderilmişken, bunu reddedercesine kendisi gibi düşünmeyenleri ötekileştiren/aşağılayan bir partiye ben oy filan veremem. O parti kendini dindar sanıyorsa bu onun yanılgısı. Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 09:54
Noldu dün akp için söyledikleri unutuldu yeni partiye geçtiğinde bunlarda unutulur...siyasetin 1. Kuralı zamana zemine göre konuşmak maalesef. Nasılsa dün böyle demiştiniz diye kimse hatırlatmıyor
ismet badem 16 Ağustos 2019 09:41
Gerekli cevabı vermişsin Hakan abi Allah razı olsun.
bilal. 16 Ağustos 2019 09:37
ak partisi de aynı davutoğlu da aynı babacan da aynı gül de aynı. islami hükümleri getirmedikten sonra HEPSİ AYNI...
Mehmet Aktaş 16 Ağustos 2019 11:38
4
EN GÜZEL / DOĞRU YORUMU SEN YAPMIŞSIN BİLAL. TEBRİKLER...
KAFKASYALI 16 Ağustos 2019 09:34
Ayıp mayıp ama sayın yazar, onların bu girişimlerinin aynen öyle bir şüpheyle kol kola geldiğini inkâr edemezsiniz. Yeni bir vizyon, kitleleri harekete geçirip, kendine çekebilecek yeni bir söylem olmadığı müddetçe de bu şüphe kamburu ile yaşayacaklar. Ekarte edilmiş olmalarının kini ve hırsıyla yola çıkmadıklarına inanmak için bir sebep yok maalesef..
KADİ MADRAGLI 16 Ağustos 2019 09:37
Ak Partili yetkililerin yeni parti çalışmalarına dair açıklamalarının hiçbirinin gerçeklikle alakası yok. Numan beyin açıklamaları vahim ötesi. İktidarın kaybettiği Büyükşehir belediyeleri , ötekileştiren üslup, otoriter yönetim anlayışı ile ekonomik kriz ve kamuya personel alimindaki mülakat ve itibardan tasarruf yapılmaz teranelerinin herbiri BAŞLİBAŞİNA yeni partiye ihtiyacın en meşru gerekçeleridir .Adalete güvenin ve merkez yönetim ile üst bürokrasinin şatafatlı yaşamını saymıyorum bile. İçimiz yanıyor Hakan kardeşim. İktidar seckinlerinin böyle bir lüksü yok.
Türk oğlu ! 16 Ağustos 2019 09:18
Bakın efenfiler elbirliğiyle aklını iğdiş ettiğiniz kitle bu tür korku (her an birileri bizleri yiyecek vb) psikolojisiyle yaşıyor. Bu gazcı siyasetçide veriyor gazı. Numan / Soylu / Damat vb. onun gibiler varlıklarını Erdoğan'a borçlular. Bırakın ne derse desin onlar. Kurun partinizi görelim. Mesela, Suriyelileri gönderecek mi yeni parti. Gıcık oldum bu Suriyelilere.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 09:15
AKP ,seküler TC'ye, güzel İslamı getirecekti ama deist ateist sayısı arttı.Var demek ki bir takım hatalar. Kurtulmuş boş versin kimin ne niyette olduğunun analizini yapmayı da, hatalarımız çözümlerimiz tespiti yapsın.Buralara yazıp içimizi soğutuyoruz ama benim bu ülkeden umudum iyice azaldı.77 de doğdum 80 darbesi,özal-papatyalar,demirel-inönü koalisyonu,çiller,28 şubat,ecevit,mesut,bahçeli,son 17 yıldır AKP, hepside ilk başta biraz iyi, sonra hep kötü.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 09:08
İş belli ki Almanya tarzı geniş katılımlı bir koalisyona doğru gidiyor. Bu uzlaşı ortamı ve ortak akla -ki uzun süredir unuttuğumuz, unuttuğumuzu dahi unuttuğumuz bir şey- memleketin ihtiyacı var. Korkuyorlar. Tek adamdan beslenenlerin sesleri farklı şekil ve tonlarda daha çok çıkacak, hazırlıklı olun ve keyifle, soğukkanlılıkla izleyin.
mehmet gürbüz 16 Ağustos 2019 08:58
Sebebi iyi niyetle dahi olsa sonuç CHP gibi bir partiye yarar,bunu görmemek saflık olur.Siyaset değerli olandan önce önemli olanı önceler,hangi partinin iktidarda olması daha önemlidir buna bence bir cevap verin bence Hakan bey.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 09:47
1
Halk kimi seçerse iktidarda o olmalıdır beyefendi
Türk oğlu ! 16 Ağustos 2019 10:04
1
Ak Parti 18 yıldır iktidarda.Bir partiyi tecrübe etmek için gayet uzun bir süre. Seçmen velev ki tercihini CHP'den yana kullanmış olsun,saygı duymak demokrasinin gereği değil mi?
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 08:49
Kurtulmuş, kendisini bir partinin başkan yardımcısı sanıyor ama ortada parti yok. AKP tarih oldu, sadece Erdoğan var. O da halkın (Siz buna " ve Tanrı'nın" ifadesini de ekleyebilirsiniz.) gönlünden düştü. Erdoğan'ın bir daha seçilmesi mümkün değil. Yeni parti(ler) kurulmadan bile, bugün, ortağı (Siz patronu da diyebilirsiniz.) ile beraber % 40'ın altını gördüler. Dolayısıyla ondan bir şeyler koparmaya gerek yok. Artık o da, partisi gibi tarihin malı. Gayretlerine bakılırsa tarih kendisini iyi ansın da istemiyor gibi.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 09:46
13
08:49: o tarihe daha şimdiden ve hayatta iken öyle bir mühür bıraktı ki, diğerlerinin 7 göbeği ve 7 nesli birlikte uğraşsalar da silemeyecekler bunu. Zaten buradaki yorumcudan, en tepedeki siyasetçilere kadar hop oturulup hop kalkılmasının da asıl sebebi budur.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 10:12
22
17 yıllık iktidara ve yapılan onca hataya rağmen akp nib oyu %44, MHP nin oyu %12 toplam cumhur ittifakının oyu %52. Ne içiyorsun ben de aynısından istiyorum. chp%24 hdp%10 ip dagilmak üzere. Ak parti Suriye ve ekonomiyi hallederse 2028 kadar iktidar. Sonrasini konuşuruz ama şimdilik durum bu. Belediye dinamikleriyle genel seçim Dinamikleri farklıdır.bir de buna chp li belediyelerin beceriksizlik lerini ekleyin.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 22:42
0
10.12 Asıl sen söyle ne içtiğini! 44 artı 12'yi toplayıp %52'yi nasıl buldun? O zaman 2028 hesabına niye inanalım?
Karar Okuru 16 Ağustos 2019 08:27
O mahalleden makul fikir de makul iş de çıkmaz. Bu anlayıştan medet ummuş herkes bu gerçekle öyle yada böyle yüzleşecek. Bu akıl bu günki ileri gelişmişlik düzeyinin çok gerisinde neredeyse aşiret kültürü düzeyinde. Benzer orta doğu ülkelerindeki otokratik baas benzeri bir rejim oldu. Artık buradan bir yere varılmaz yaşayıp göreceğiz.
yasin aydoğan 16 Ağustos 2019 08:19
Güzel bir yazı Teşekkürler sayın Albayrak...
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 08:12
Tam diyordum ki "bu kez galiba CHP'ye lafı getirmeden bir yazı yazabilecek" diye, son 2 paragraf beni yine yanıltmadı..
kani 16 Ağustos 2019 07:21
yeni kurulacak partiler hakkinda konusanlar mehmet metiner eski hdpli numan kurtulmus ki biz ona harun karun diyoruz eski has partili suleyman soylu eski demokrat partili kendileri kurarken iyi baskalari kurarken hainlik ummet bölme falan filan
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 06:31
Herhalde ben Has Parti ile ölmeden önce iktidar yüzü göremeyeceğim iyisi mi kapağı AKP'ye atayım, Erdoğan'dan sonra partinin başına geçerim ideallerimi gerçekleştiririm diye düşündü. Ya da çok daha küçük idealleri var. Bir Bakanlık bana yeter dedi.
Kahraman 16 Ağustos 2019 04:17
AK Partililer parti kurup saadeti parcalarken hersey mubah fakat baskalari parti kurarken hain ve bolucu oluyorlar. Biz secmenler AKP'ye omur boyu oy vermeye mahkum muyuz? Tabiki hayir. AKP son 6-7 yildir bu milleti kandirmaktadir ve yeni partilere acilen ihtiyac vardir. Kimse Demokraside cok partili sistemden korkmasin. Bu millet Istanbulda verdigi dogru karari genel secimlerde de vercektir. Bu millet bos sozlerle oyalanmaktan bikti ve usandi.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 02:35
Yeni başkanlık sistemi çok güzel çalışıyor. AkParti her zamandan daha güçlü. MHP de yanında. Bin yıl sürecek bir iktidar var. Liderlik kadrosunda yeni yetişenler. var. Gonlümüzde yatan 20 yıl Süleyman ve Berat beyefendi hazretlerinin eş başkan olmasıdır.
Çerkez Ethem 16 Ağustos 2019 01:43
Ayıp kavramı ve elit/siyasetçiler, ayrı fiziki boyutların oluşumudur. Bilimsel olarak birbirlerinin alanına giremezler! Sistemi etkiler, Anti-matter gibi birşey ! Ama Çıkar/Rant aynı yerde ve paralel olarak her türlü fiziki boyutlarda sistemi etkilemeden aynı alanda paylaşılabilinir ve sistem etkilenmez ! Bu tezatı bizlere, CERN ve NASA bile açıklamada aciz kalır !
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 01:31
Siz bu iştiyakla yola çıktıklarını gayet iyi biliyorsunuz. İktidar olma gibi bir iddiaları var mı sizce. Maalesef hayır. Türkiye de siyaset kurumu özellikle muhalif cenah bir adamın iktidardan alaşağı edilmesine odaklanmış durumda. Hele bir insin sonrasını düşünürüze dönmüş mesele.
Karar Okuru 16 Ağustos 2019 08:31
0
İnsanlar seçimlerinin karşılığında kazanım ve kayıplarını yaşamadan bedellerini ödemeden iktidar değişikliği iyi olmuyor. Özgür insan seçer ve sonucunu da kendi yaşar.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 08:53
7
Atatürkçü kesimin "Olmasaydın Olmazdık" diye bir söylemi var. Şimdi aynı söylemi içinde bulunduğum muhafazakar kesimden de duymak çok üzücü.
Has Parti 16 Ağustos 2019 01:14
Akparti gerçekten tuhaf bir parti, Fetö ile mücadele açıklamalarını Bekir Bozdağ yapardı, yeni parti açıklamalarını Numan Kurtulmuş yapıyor. İkisinin geçmişleri yaptıkları açıklamaları değersizleştiriyor, anlamsızlaştırıyor, patrona yapılan açıklamalar haline getiriyor boş lafları. Saray'ın iletişimcisi geçinemediğinden Borsa'da da çalıştığı için, böyle iletişim kazaları oluyor galiba. Hoş oda sadece patrona iletişiyor, sadece onun gönlünü hoş tutacak ama saray dışında kimsenin ciddiye almadığı şeyler yazıyor. İskandinav çocuk masallarına benzer bir dünyaları oluyor böylece.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 06:44
0
Süper degerlendirme
Has Parti 16 Ağustos 2019 00:55
Mühtemelen Numan Bey partiyi Akparti'ye yamanmak için kurdu. 'Samimi' Has Partililer'in maddi ve manevi katkılarını kendi bekası için kullandı, o insanları ve o duyguları sömürdü. Has Parti genel başkanı olarak yaptığı konuşmaları bugün bir milletvekili yapsa yıllarca tutuklu olarak iddianameninin hazırlanmasını beklerdi. O lafları ettiği bir partide düşük profilli bir yönetici olarak o da Erdoğan öldükten sonra partinin başına geçmeyi düşlüyor muhtemelen ama pek şansı yok iki büyük rakibi var biri zaten babasından partiyi ona bırakmasını bekleyen damat, diğerinin silahlı adamları var.
Has Parti 16 Ağustos 2019 00:49
Tüm bu açıklamaların sebebi memlekette yaygın olan akraba evliliği olabilir mi acaba?
EMEKLİ BİR VATANDAŞ 16 Ağustos 2019 00:39
ÇOKAYIPDEĞİL AYIP ÖTESİ.KENDİSİNİN VE SOYLUNUN VİDEOLARINI BOŞ AMANLARINDA İZLEMELERİNİ TAVSİYE EDERİM HEM NUMAN BEYE HEM DE SOYLU'YA .EĞER BİRAZ DAHA VAKİT BULABİLİRLERSE DEVLET BEYİN VE ERDOĞAN'IN BİRBİLERİNE SÖYLEDİKLERİNİ İZLEYEBİLİRLER.
Karar Okuru 16 Ağustos 2019 08:35
2
Bu çamur deryası ve onun gerçek kaynağı olan bir toplumda bunlar boşa vakit kaybı. Yeni yol bulmak lazım bu kumaştan artık bir şey çıkmaz.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 00:33
Siyaset makama göre yapılır ise kurtulmuş haklı çünkü ona reiz makamı ikram etti bakan yaptı o da gerekeni yapıyor yok eğer ideallere göre yapılır ise o zaman Gül Davutoğlu ve Babacan haklı çünkü onlar da uykuya yatsa idi onlar onun makamında olurdu
Ali baba 16 Ağustos 2019 00:05
Seçim olsa Oylar BABACANA,
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 10:44
3
Oylar imamogluna
KARAR OKURU 15 Ağustos 2019 23:57
Sizin cenahın tarihi bu tarz ayıplarla dolu Hakan Bey. Kendinden olmayanı, kendine yaramayanı hainlikle, işbirlikçilikle, terör destekçiliğiyle ve ümmeti bölmekle suçlamak; kendinden olanı da bütün hatalarına rağmen aklamak siyasal İslam'ın bir numaralı özelliği. Aynaya bakmaya başlamışsınız nihayet.
Karar Okuru 16 Ağustos 2019 03:02
2
Artık 'Siyasi İslam' yerine 'Ticari İslam' terimini kullanma zamanı gelmedi mi?
Karar Okuru 16 Ağustos 2019 08:34
1
İslamın iman dışındaki hiç bi modeli, ne siyasalı, ne kültüreli, ne sosyali bir yere varmıyor.
KARAR OKURU 16 Ağustos 2019 21:46
2
Azili islam dusmani Sionist Yahudi ifadesidir: Siyasal islam, ticari islam" tekrar edenlerde muslumanlar degildir.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN