Back To Top
Alparslan Kuytul ve polis sireni 

Alparslan Kuytul ve polis sireni 

 - Son Güncelleme: 28.01.2019 Pazartesi 08:32
- A +

Furkan Vakfı’nın kurucu başkanı Alparslan Kuytul tahliye edildi diye sevinirken, bir de duyduk ki yeniden tutuklanmış.

Bu iki gelişmenin arasında Adana polisinin sireni var; önemli.

***

Kuytul hapishaneden çıkıp Adana’ya geldiğinde kalabalık bir grup tarafından karşılandı.

O gruba birkaç kelam etmek istedi.

Eline bir megafon alıp konuşmaya başladı ki, o da ne?

Polis, siren çalarak Kuytul’un sesini bastırdı.

Konuşma boyunca siren, siren, siren…

Vukuat yok, acele yetişilmesi gereken bir yer yok; ama siren, siren, siren…

Kuytul konuşuyor, polis siren çalıyor.

Kuytul konuşuyor, polis siren çalıyor.

Kuytul konuşuyor, polis siren çalıyor.

Şaka gibi.

Kötü şaka.

Belki de, hakkındaki dava dosyasının “suç değil sus dosyası” olduğunu söyleyen Kuytul’un haklılığını vurgulamaya matuf bir shock art (şok sanatı) atraksiyonuydu bu.

Öyleyse Adana polisine kocaman bir alkış!

***

Şimdiye kadar ihtiyatı elden bırakmamaya çalışan Furkan Vakfı camiası, Kuytul’un tahliye edildikten bir gün sonra göz altına alınması ve tekrar tutuklanması üzerine hükümete ateş püskürmeye başladı. (“Yargı kararlarıyla hükümetin ne alakası var?” diye ciddi ciddi sorabileceğimiz bir durumda olmamızı ne çok isterdim.)

Havada husumet var artık.

Halbuki, bazı konferanslarının valilikler tarafından engellendiği Kasım 2014’te Alparslan Kuytul şu açıklamayı yapmıştı: “Kanaatime göre konferanslarımıza yapılan bu engellemeden  hükümetin ve siyasilerin haberi yok. Ama bürokratlara karanlık yerlerden talimat geliyor. Bu sadece bize yapılıyor gibi görünse de esasında AK Parti tüm cemaatlerle düşman edilmeye çalışılıyor. Hedeflerinin bu olduğuna inanıyorum. AK Parti uyanık olmalı. AK Parti’ye kimler düşmansa bu iş onların tezgâhı olabilir.”

İşi o noktadan şimdiki noktaya getirmeyi başaran AK Parti iktidarına da kocaman bir alkış!

Kriz, bundan daha kötü yönetilemezdi.

Hiç değilse bundan sonra akl-ı selim ile hareket edilse…

Çığırından çıkan iş, çığırına sokulsa…

***

Alparslan Kuytul’un konuşmalarında tasvip etmediğim, yanlış bulduğum, hatta kızgınlıkla karşıladığım bir sürü laf var.

Furkan Vakfı’nın Ankara’daki bir mitinginde taraftarlarına hitap ederken  “Ankara’dan iki tane hanım kardeşimizin gördüğü sadıka rüyalarda Peygamberimiz de şu anda aranızda… (Allah) melekleriyle de, peygamberiyle de desteklemektedir bizi” demesini sorunlu buldum mesela. (Peygamber Efendimiz aleyhisselatu vesselam ölmüştür. Bu dünyada sadece sünnetiyle yaşar, kendisi aramızda dolaşmaz. Hazret-i Ebubekir, Hazret-i Ömer, Hazret-i Osman, Hazret-i Ali radıyallahum bile Efendimizin ölümünden sonra asla ‘O aramızda, destek için yanımızda’ dememişken Kuytul’a ne oluyor?)

15 Temmuz darbecilerine direnen kimselerin bu direniş kapsamındaki hareketlerinden ötürü cezalandırılamayacaklarına ilişkin kanun hükmünde kararnameye veya Fırat Kalkanı Harekâtı’na itiraz ederken kurduğu bazı cümleleri de yadırgadım.

Böyledir diye “İyi ki Kuytul’u zindana tıkıp susturdular” mı demeliyim?

E o zaman “Takrir-i Sükun Kanunu”na dayanarak muhalif sesleri susturan tek parti rejiminin istibdâdını da savunayım bari!

Metin Karabaşoğlu’na kulak vermek gerek:

“Yanlış gördüğü fikre karşı mücadeleyi fikirle değil, devletle yapma gibi bir eğilimin, yazık ki, dindarlar arasında da yaygınlaştığını görüyoruz. İhtiyacımız olan, fikir özgürlüğünü korumaktır. Doğrunun yanlıştan korkusu olmaz. Doğrunun ihtiyacı olan şey müzakere ve özgürlüktür.”

Budur.

***

 “Ama bunlar potansiyel FETÖ!”

Konuya böyle yaklaşacaksak, her cemaat ve tarikatın potansiyel FETÖ olduğunu söyleyebilir ve bunların alayının zindana tıkılmasını savunabiliriz.

Olacak şey değil.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Ebuzer 14 Şubat 2019 09:44
Kuytul un 15 temmuz darbeyi övücü hükümette kim olursa olsun suçlayıcı yaklaşımı ihaneti ve delaletinin sonucudur sizin de Sadece Yadırgadım demeniz dahi Şehitlerin vebaline ortak olmanızdır yadırgadım nedir bu mudur yanı Size Taha Akyol iyi yolculuklar
Prof. Dr. Yasin Polat 03 Şubat 2019 13:12
Alparslan Kuytul elbette ki hatasız değildir! Eminim bunu hatasız görmeyen tek seveni ben değilim . Çünkü ilahlaşmış olur yoksa .. Alparslan Kuytul'un çok güzel bir sözü var:" Odunda Durduğu Yerde Hata Yapmaz!" .. Çünkü Alparslan Kuytul bir hareket adamı elbette hataları olabilir . Biz onu hataları ile seviyoruz .. Allah razı olsun Alparslan Kuytul'dan
Bahri Polat 30 Ocak 2019 16:54
Peygamber efendimiz dolaşarak destek verseydi,Kerbela'da Hz. Hüseyin efendimize verirdi. Motivasyon amaçlı bile olsa,itikadı bozacak düşünce ve eylemlerden uzak durmak gerekir.Fetö de aynısını yaptı.Peygamber efendimizi kamyonetlere yüklediler, ergen kızların göbek attığı şölenlerde konuk ettiler.Acaba diyorum, bütün bunlar ilahi bir ceza mı? Neticede bu dinin sahibi Allah'tır.Allah dilerse dinini her türlü araçla,yöntemle korur.
KARAR OKURU 29 Ocak 2019 11:36
Hakan bey ülkemde olup bitene duyarlı olup yazılarınızda dile getirdiginiz için Allah razı olsun.Ülkemde birkaç duyarlı yazarlardan birisiniz.Alparslan kuytul olayında da bunu gösteriyorsunuz bunun için de tesekkur ederiz.Ülkem kaybediyor, adaletsizlik, zulüm, baskı nereye kadar devam edecek bilmiyoruz ama bu süreç bittiğinde bu haksızlığa ses çıkaran ve tepki gösterenler; öncelikle Allah katında yazıldı, aynı zamanda gelecek nesil için Hakkı anlatanlar, adaleti savunanlar olarak yazılacak inşallah...
KARAR OKURU 29 Ocak 2019 03:27
AKP muhalifliği gözünü kör etmiş hakan beyin, kuytulun pkkyı destekleyen c.başkanı hakaret içeren konuşmaları ordumuzun yaptığı harekatları eleştirmesi normal de bu sözde hocanın içeri atılması mı anormal. Bu memlekette bir sözde cemaat lideri parlatılıyorsa mutlaka arkasında bir fitne tohumu vardır. Senin mantığa göre Adnan hocayı da salalım o da cemaat lideri.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 23:52
Yıldıray Oğur ve siz gümdeminize alıyorsunuz.Sizin eleştirinizde oluyor.Bir şekilde gündeme getirip destek sunuyorsunuz.Sagolun.Ama şu hiç sesi çıkmayan, bu kadar zulüm ve haksızlığa rağmen bir kelime yazmayan "yazar"hocalarımız nerdesiniz!!??
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 23:55
Bu ülkede olan biten bu kadar saçmalıktan sonra,sanki Atatürkçüler haklıymış gibi geliyor...
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 22:08
Benimde bazı cemaatları hizmetlerinden dolayı sever takdir ederim cemaat mensuplarının islami iktidardan tedirgin olmaları çok üzücü halbuki akparti bu cemaatların toplamında meydana gelmedir Akp bindiği dalı kesmemeli
karar okuru ben 01 Şubat 2019 09:14
1
kesti bile
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 22:07
Hakan Bey Bu Konuyu Köşenize Taşıdığınız İçin Teşekkür Ederim...Yanlız Bir Sorum Olacak Peygamber Efendimiz Rüyada Görülürmü, Görülmezmi? Rüyada Görülmüş Demekle Şimdi Bedenen Burada Anlamı Çıkarmı? Saygılar.
Hayalet 28 Ocak 2019 23:55
3
Kimse rüyada görülmez. Gördüklerinizin tamamı beyinlerinizin sizinle eğlenmesidir. İnanmazsan bazı kimyasallar var onlarla sana öyle hayaller kurdururlar ki aklın durur. Kısaca kardeş herkesin hayali kendini bağlar. Bilki birileri rüyadan ve paradan bahsediyorsa oradan hemen uzaklaş seni kullanmak istiyordur.
KARAR OKURU 29 Ocak 2019 06:14
1
Hz. Yusufa rüya ilmi verilmiştir Bu Kur'anin nassi ile sabittir, buna inanmayan itikadi nicedir. Yanlış rüyaları kendi yanlış fikirlerine uyarlamak ve burdan rant devşirme ayrı şey bunu eleştirebiliriz, ama rüyayı inkar etmek çok yanlış.
Nolacak halimiz? 28 Ocak 2019 21:49
Bunlar kim,kanarya sevenler derneği gibi sözde dini dernekler cemaatler Çıkıyor!28 şubat sürecinde hiç sesi duyulmamışlar.Ak parti iktidarlarında,Din kisvesi altına gizlenip Ak partiyi eleştiriyor devlete sızıyor!Geçmişte dini bir ekol müydü nereden çıktı bunlar finans kaynakları ne,Fetö gibi milletin cebine mi el atıyorlar kaynakları dışarda mı?Elbette araştırılmalı,İlahiyatlarda Suidi arabistan doktora menşeli islam hukukcuları,Bir ders yılı boyu çok gerekli gibi kız öğrencileri de dahil köleliği anlatıyorlar.Artık yeter diyelim Mit daha etkin o
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 19:36
Birileri cemaatlerle hükümetin arasını bozuyor. Bu kesin. Korkarım bozdu bile. Umarım hükümet uyanırda bu yanlış gidişatı durdurur. Yazık bunu avam görüyorda koca reis nasıl görmüyor.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 21:06
5
Kimsenin Cemaatlerle bi alıp veremedigi yok-tur..Sıkıntı Biraz kitap karıştırıp ağzı laf yapanların Siyasete karisip,Oraya, buraya atıp tutmalaridir..Cemaat dediğin toplumun STK'lirdir günümüz tabiri ile Kose kapma yarışı yapan demek değildir. Siyasetçi isen çık sahaya oyna. !.Değilsen eğer Toplumun Maneviyatina çalış Çok lazımsa İdareye bildirirsin Usulüne göre. Ulu orta oraya, buraya atıp tutmak Cemaat değildir. Elbette KANUN yakasina yapisacaktir. Yapismalidir. !.
Muhtefi. .. 28 Ocak 2019 18:04
Evvela Herseyden Önce. Bu İnsanlar Psiko -patoljik vakalardir. Psikolojik litareture yeni bir alan olarak değerlendirilmeli. .Bu insanlar çok ciddi sorunlu vakalardir ..Dünyada hiçbir bilim dalı bu kadar lakayt ve serbestiyeti yoktur ..Adam Ezher bitirdimi ALLAME CİHAN oluyor. Dunyada eşi, benzeri yoktur. !..Dinliyorum bunları orda, burda Bilim üretmeyen Asalak karakterler. Bi de Topluma algı operasyonu yapıyor. Allah dedi mi Zannediyoruz ki bunları bi şey. ..Şerlerinden Rabbime sığınırım. !.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 21:41
0
Benim anladığım kadarıyla Muhtefi. .. diyor ki : Bazı insanlar, eşref-i mahlukat değildir. :)
Muhtefi. .. 28 Ocak 2019 23:31
0
21:41.. Saygı duyuyorum sana ilim meraklı insansın. .sen yine bu abd ı acize inanma biz yine de .Elbette Eşref ı Mahlukattir. .bir kere degil , Nefes aldığım sürece diyeceğim. İnsan bu Yaratılmıştır. Cüz ı İradesini Kullanıp KULLUK makamina yukselebiiir. !.Çünkü O Var onda.!.Başka kimsede yoktur. !..Onun için Eşrefi Mahlukattir. Ama Merdivenaltarında,KUYTUlarda,! Dinbazlar an-la-maz-lar ..acizane.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 17:35
Bu hoca birde müslüman olacak,adam konuşmalarında hep Erdoğan’ı eleştiriyor.CHP’yi niçin hiç eleştirmiyorsun? Müslümanlara en büyük zülmü yaptılar.Aha Erdoğan müslümanların gözünü açtı .Sen onu engel görüyorsun önünde o yüzden saldırıyorsun dert başka ey millet
KARAR OKURU 29 Ocak 2019 01:28
0
hani iktidar erdoğan ya. hani bütün yetki onmlarda ya. ondan olabilir belki. bu soruyu akp zinayıda yasallaştırıken sordunmu acaba bunlar nasıl müslüman diye. veya mavi marmarada şehidini satarken. veya....
Emin 29 Ocak 2019 18:38
0
O rüya meselesini CHPyi eleştirirken söylemişti. CHP belediyesi konferanslarını iptal etmişti. Yer vermiş, sonra iptal etmişti. Demek ki AKP de CHPnin yolundan gidiyor. :)
Halil 28 Ocak 2019 16:47
Sıradan normal bir yazı bu gazetede yorumcu okuyucuları birbirine düşürüyor.Alabildiğine ağız dalaşı seyrediyoruz. Ayıp!..Yorum sayfası kapatılmalı.
E.K 28 Ocak 2019 16:44
Furkan Vakfi'da dahil dini cemaet ve tarikatlarin gercek anlamda Islama bir faydalarinin olup olmadigindan emin degilim. Evet isteyen bu goruse katilmasin. Entellektuel seviyede bir katkilarinin oldugu su goturur. Ruyalar menkibeler, hikayeler: cogu kulden minare. Bu sekilde sorgulayan muslumanlari tatmin etmeleri zor. Ulkemizde maalesef hukuk siyasetin emrinde gibi duruyor. Bu haliyle hukuka guven zaafinin olmasi dogal. Gun olur harman olur, keser doner sap doner, gun olur hesap doner. Akp'nin hoyratlikla hirpaladigi hukuk kendilerine sorun olur. Yazi icin tesekurler Hakan bey.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 15:53
Ne yani sayın yazar Akp adayına verilecek bir oyun mahserde berat belgesi olacağı na inanmiyormusunuz
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 15:24
Önce kibirlerini yenmeleri gereken tarikat mesublarina bi bakıyorsun en ufak eleştiride içlerinden canavar cikiyor hepsi boyle utanma sıfır arkadas. Bildiğin ABD ajanı olan fetocu ler konumuz dışı zaten.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 17:05
5
siz ak troller neden herkese fetöcü diyorsunuz
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 17:13
1
ne alaka . iktidara laf edilmesin diye canınız çıkacak
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 20:14
5
17.05, Adam herkese Fetöcü demiyor. Ama Fetöcüler öyle zannediyor...
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 15:17
Bence istedikleri mecrada şiddete bulasmadigi sürece konuşsun herkes fetocu teröristler ve hendekciler hariç.
hüseyin 28 Ocak 2019 15:16
Çalınan ve yağmalanan kamu malları için söyleyecek bir sözünüz varsa yazın, Yoksa ebediyete kadar susun.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 14:34
Alpaslan KUYTUL'un dediğini RTE 'da 15 Temmuz da kendine suikast yapacaklar için,Hıra dağı Mağara örneğini vererek anlattı, İsmet YILMAZ AKP'li belediyeye oy verirseniz öbür dünyada beraat belgeniz olur dedi.Bunlara sözünüz var mı,Hakan kardeş! Diyanet Başkanı'da sigara haram derdinde! Çalınan kamu malı için tek sözü yok.Allah aşkına siyasi ,dini liderler,kelam ve kalem erbabı taife, lütfen müslümanların yakasından düşün.
KARAR OKURU 31 Ocak 2019 22:38
0
Rte nefreti tasiyabilirsin de, hira dagi magara ornegi dedigin sey , bir benzetmedir. İ. Yilmaz in dedigi ise sacmaliktir.. ikisi ayri şeyler.. Diyanet konusunda haklisin, rezil bir kurum haline geldi.. O sozun var mi dedigin konulara bir cok mecliste tonlarca sozu oluyor.. Bunu da Akp veya Rte fanatizmi icinde yazmiyorum.. bildigim var ki; emin ol yazar, Akp veya Rte cilerin en sevmediklerinin listesinin, ust siralarinda yer alan bir isim.. Fetoculerin ve Kemalistlerin de azili dusmani.. En muhim derdi , ezilenler, mazlumlar... ( buna sahitlik ederim) Hakan Albayrak in durdugu yerin
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 14:03
burda fetöyü bahane edip kuytula yapılanları haklı göstremeye çalışan güruh. bi gün sıra size gelir ağlamayın. bu adam ne terörist ne de abdnin koynundaki fetö. bu adam sadece hükümetin zulmünü dile getirdiği için içerde yatıyor. bunu göremeyecek kadar akılsızsanız gidinm kumda oynayın. ne işiniz var burda
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 18:50
7
Senin mantiga gore kuytula mi sira gelmiş ?
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 14:00
hakan yüzde yüz haksızlığa uğruyan bir adamı savunurken bile yine ne olur ne olmaz diye adamın hatalarınıda kendine göre sıralıyorsun ya. akpyemi kalmış bunları savunmak. makara diyenler oy vermeyene münafık diyenler rizr mübraktir diyen peygamber hatta yaptı biz yapmayız diyenler. hangisi içerde yattı bu lafları yüzünden. delikanlı olun delikanlı
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 13:56
Tesadüfen dinlediğim bir konuşmasında, (15 Temmuz sonrası) Fetö'cülerin başına geçmesi teklifi aldığı yönündeki bir haber için mealen şunu söylemişti; "Onların hocaları var ....." Gülene özendiğini sanıyorum...
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 13:44
Tamam da bunun gibi adamlar o kadar çoğaldı ki. Bir şekilde dur demek gerekiyor. Bir yığın uydurmayla eğitim seviyesi düşük, radyodaki Arapça maç anlatımına bile amin çeken gibi kişilerden bir ordu yaratmakta ve tehdit unsuru haline gelmekteler.
ahmet 28 Ocak 2019 13:20
26 ocakta mustafa islamoğlunun konferansıda ismailağa cemaatinin yoğun baskısı sonucu belediye ve akabinde valilik kararıyla iptal edildi.yoğun uğraşlar sonucunda manisadaki bir otelin salonunda konferansını verebildi. Bu ve buna benzer olaylar çok sık tekrarlanmaya başladı.Hayra alamet değil.ak partiye birileri komplo kuruyor olabilir.Bayraktar bayraklının da konferansı iptal edilmiş.İptal haberleri çok sık geliyor.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 18:07
2
Kendisini sevmem hatta islamoglunu daha cok severim ama hukumete yakin ihsan senocaginda bartin konferansi iptal edilmisti.magdur cikartmayin.
Muhtefi. .. 28 Ocak 2019 19:05
3
Atabeciligi bıraksın ilk once. Ezher bitirdi diye her taraf mi açılacak cook gec kalindi bile. !.Molla kasımlar .uydur, uydur anlat oooo ne ala memleket. :)).ondan sonra İndirilmiş, mis. Uydurulmuş,muş. Bi tek o biliyor kim neyi uydurmus..Alım diyen kişi Anlayan demektir.! Bu arada yanmaz kefenci vb tayfasida değiliz .Bizim Anadolu İrfan geleneğidir yolumuz. Ehl i beyt isiginda Alperenler.Horasan Bilgeleridir yolumuz. Karınca misali. !..acizane.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 13:14
Bizim mahalledeki haksızlık ve zulümleri gördükçe Rabbimden istiğfar diliyorum ve utanıyorum ancak kerbelada bir defa yaşandığını zannediyorduk lakin tarih tekerrür edermiş Hani hak hukuk adalet bizim dünyamızın en vazgeçilmez şiarıydı sloganımızdı bugün karşı taraf bu değerlere sahip çıkar olmuş ve bizde bakar olduk Hayatını bu yolda feda etmiş ecdadımız büyüklerimiz toprağın altından ne düşünüyordur merak ediyorum ve bu mahalleden uzak Rabbine yakın durmaya ahdettim vesselam
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 17:13
1
Sizin gibi gercekten dindar ve Islam uzere olan insanlari tenzih ederek soyluyorum, zaten bunlarin dini Allah'in indirdigi ve Muhammed aleyhisselamin teblig ettigi din degil, sonradan uydurulmus, bogazina kadar sirke batmis bir din, o yuzden mevcut durum beni hic sasirtmiyor... O yuzden o mahalle gercek Muslumanlarin mahallesi degil zaten, olsa olsa zamane Ebu Cehillerinin mahallesi...
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 13:14
Özetin özeti; hükümet kendi tabanına yani %40 50 veya 60 lık kitleye, kendi sesinden başka bir sesin ulaşmasını istemiyor. Bu tabana olayları işlenmiş bir şekilde aktaran devasa bir medya ağı kuruldu. Hesaplara göre iktidar hep cepte. Ama işte farklı sesler kişiler gazeteler bütün planları bozabilir. O yüzden bu konuda taviz yok!!!!
karar okuru 28 Ocak 2019 13:13
Hakan Eren Erdem için neden iki kelam etmiyorsun. Yoksa senin standartlarına göre müslümanlıktan uzak bir insanmı. İnsan ayrımımı yapıyorsun. Ki yapıyorsun bana göre. İşte sizinde bir müslüman olarak durumunuz bundan ibaret. Ancak işinize geldiğinizi savunursunuz. Halbuki inandığımız yüce rabbim öyle demiyor biliyorsun.Haberin olsun dedim.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 18:06
2
Beni zaman a kemal gonderdi diyen adam mi
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 19:03
2
Ne saçmalıyorsun türkiye ile iran savașsa iran tarafında olurum diyen bir adam neyini yazacakmıș onun
karar okuru 28 Ocak 2019 21:11
0
Oralara girerseniz zararlı çıkarsınız arkadaşlar. Sizide Allah affetsin milletiniz affetsin. Girmeyin oralara elli örnek kelam daha yazarım bakın.
vicdan muhasebesi 28 Ocak 2019 12:50
Allah yolunda can verenlere öldü demeyin onlar diridir siz anlayamazsınız. Bakara 154. ayeti kerimeyi nereye koyacağız sayın yazar.Kuran onlar ölmedi diyor sen anlayamazsın diyor siz ise onlar öldü gitti bitti diyorsunuz nasıl olacak? Hz peygamberimiz (SAV) ve cümle peygamberler ile şehidler sıddıklar sahabe efendilerimiz evliyaullah madden gözlerden kaybolmuştur.Ölmemiştir.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 12:53
Tarikatçı değilim dine en büyük tahribatı veren bazı tarikatlar verdiğini düşünüyorum.Kuytulun tuklanması ne kadar saçma ise 1 gün salınıp 2.gün tutuklanması Başta mevcut iktidarı tahrib etme gücüne yöneliktir.Beraat dağıtan bir iktidar bu operasyonu yönetebilecek kabiliyete sahip olduğuna inanmak en büyük aptallıktır.Kuytula katılmadıklarını peşpeşe sıralaman korkak olduğunun kanıtıdır albayrak.
Bartınlı 28 Ocak 2019 12:28
Müslüman,ın müslūmana zulmü haramdır. Aman ha.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 17:48
3
Kuytul bu sözden çok ders çıkarmalı...
KARAR OKURU 29 Ocak 2019 01:31
1
tabi kuytul zulmediyo dimi iktidara. klinik vakasınız yemin ediyorum
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 11:22
İşi gücü tarikat ve cemaat eleştirmek olanların kaçı başkasının imanını kurtarmış? Veya o endişeler.. Bu milletin Avrupa'nın hücumunda diri ve iri kalması Tarikatlarla olmuştur. Her ne kadar bazı hataları olmuşsa da onlara düşmanlık yapmak, sizi1930'lu yıllardaki malum safa katar. Şayet o safta iseniz şu halde problem yok. Zira işinizi yapıyorsunuz..
Muhtefi. .. 28 Ocak 2019 11:09
Sıkıntı taa baştan adamlar (isid vari) 3-5 yıl İlahiyat veya merdivenalti medrese vari yerde Ezberliyorlar. Sonra'da Ensemizde Boza pisiriyorlar.. Dusunemiyorum Hz Mevlanaya şirk kitabı yazari diyen (İslami en iyi biliyormus) Karanlik Dünya Yobazları Cenab ı Hak Onların Şerrinden Milletimizi Muhafaza etsin. Dehşetler...Cocugumu nasil muhafaza ederim Endişe içindeyim. .Topluyorlar etrafına Çay, çorba, harçlık ile Beyinleri İşgal ediyorlar Allah adına. Korkunçlar. Devlet Her turlu tedbiri mutlaka aliyor,almalıdır. !
ramiz 28 Ocak 2019 10:58
Bazen inanamıyorum. Yazılanlara,süslü sözcüklerle anlatılanlara... Hangi tarafta olmalı neyi savunmalı...anlamakta zorlanıyorum. Kızlarınızı okutmayın;bizim ilahiyatçılara ihtiyacmız var, doktor mühendis yapmayın çocuklarınızı tarzı konuşmalarını vs. düşündükçe, Bu karanlık çakma 'hocaefendi''yi savunmanın demokratik,ahlaki,vicdani,imani,siyasi doğru bir tarafını göremiyorum.Ve sözüm ona adalet ve demokrasi bağlamında bu adamı savunanların her tür konuda,gerçekten doğru sözlerine dahi saygım kalmıyor.Galiba muhafazakar kesimin,kavramların ta
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 10:31
Yahu cemaat dediğin şeyhini CİA Mossad ele geçirinceye kadar. Bir kişiyi ele geçiriyorsun hop binlerce kişi cepte. Açık bir güvenlik tehditi. Cemaat olmuş bir cennet pazarlamasi. Hint mihracelerine gurularina benzer şaşalı bir hayat. Evlada yeğene bırakılan post. Eğer sen biliyorsan bunun haricinde hakikat arayışında, tefekkur içinde bir cemaat hemen katılayim.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 12:52
3
10.31, Üslubunda hakikat arayışı yok. Olsa bulursun zaten.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 14:37
3
sen önce bi namazını kıl faiz yeme kul hakkı yemede lazım değil katılmasanda olur kimseye. herkes yargıç olmuş aynaya bakan yok
Abdulah 28 Ocak 2019 10:24
Siz köşenize aldınız. Ülkemizde medya kör sağır rolü oynuyor. Alparslan KUYTUL' un tutuklanması haber bile olmadı. Her fırsatta halkın yanında yer aldığını, demokrasi havarisi kesilen fatih PORTAKAL dan bile ses çıkmadı.Bunların demokrasi anlayışları kendi mahallelerinden öteye geçmez. Hak aten merak ediyorum Alparslan KUYTUL' un tutuklanmasını gerektirecek ne oldu? anlayamadım. Eğer bir provokasyondan söz ediliyorsa lütfen herkes o görüntüleri izlesin.Kim provokatör net görünüyor. Medyamız her konuda olduğu gibi bu konuda da kötü not aldı. B
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 10:17
Oldukça karanlık bir adam. Artık her Allah kitap diyene kanmamak lazım. Feto kazigi yetmedi galiba. Çarşıdan aldım Allah kitap eve geldim Cia Mossad
seko69 28 Ocak 2019 10:12
Allahın emri ve Peygamberlerin uygulaması ISLAH yönündedir. asla YOK ET ile uğraşmadılar. gelinen nokta ise YOK ET mantığındandır. nedeni ise BOP eşliğinde Ilımlı İslam Projesidir. Sadece Alparslan Kuytul değil, adını sayacağım nice vakıf, dernek yöneticilerine AKP döneminde operasyon yapıldı. tutuklamalar gerçekleştirildi. FETÖ bir kuklaydı, Fetö üzerinden bütün islami gruplar tehdit ilan edildi. DİB bile Sigara Haramdır fetvası veriyor. neden çünkü iktidarın veya devletin faiz, içki, zina gibi kesin haram hükümlerine ses çıkaramıyor. SUSUN, ele
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 10:10
Cumhuriyeti kuranlar tarikat ve cemaatleri bosuna yasaklamadi, tekke ve zaviyeleri bosuna kapatmadi, seyhlik-dervislik-muridlik-vesaire dini unvanlari bosuna yasaklamadi... Eger ulkeyi mahvetmek ve devleti batirmak istemiyorlarsa, devleti yonetenlerin her seferinde donup dolasip gelecekleri yer Gazi Pasa'nin yoludur... Bu sorunun cozumu de basit, Tekke ve zaviyelerin kapatilmasiyla ilgili kanunu hakkiyla uygularsin, konu kapanir...
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 09:28
İnanç üzerinden rant sağlayan, güç devşiren, dünyalık oluşturan bütün din sömürücüleri aşağılıktırlar. Buna fetö, Furkan, menzil, vs vs tamamı ve bunlarla iş tutan tüm siyasiler dahildir.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 10:30
3
ya akp onu saymamışsın cennetten tapu dagıyıyor akp liler
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 12:20
5
Destur, kendine gel. Bilip bilmeden sallama oraya buraya.Her cemaat fetö değildir. Ahir zamanda imanı muhafaza etmenin ateşi elde tutmak kadar zor olduğu anlayışıyla nesillere seslenen cemaatlerimiz az değildir.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 21:00
0
Rant sağlayan 2 yüzlü kim varsa dini, siyasi ve Atatürkü,laikliği ranta çevirenler dahil söylediğin gibi aşağılıktır.Ama karşılıksız insanlık adına yardım eden ,ahlak için, adalet için Allah rızası için bir araya gelen Mevlana Yunus Emre Hacı bektaşi Veli gibi olanlara da hakaret edilmesin.Sapla saman birbirine karıştırılmasın.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 09:18
İmdi, koyu bir şarlatan fetöcünün, bir başka fetö çakalını eleştirmesini elbette beklemezdik. Bu çakal ın dine hizmet ettiğini sananlar, fetö nün dini savunduğunu sananların ta kendisidir. Evet doğru fetö şarkatanı ve onun bu yazar geçinen savunucuları dini savunuyorlar ama hangi dini? Kendi kurdukları HIRİSTİSLAM dinini savunuyorlar.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 14:10
1
bitr tane delil göstersene adamın fetöcü olduğuna dair. o yanlı mahkemeleriniz bile delil bulamadı. sen nerden buldun. fetullahı hoca sanada sizsiniz ülkenin başına bela edende. biz onun 28 şubattan beri ne mal olduğunu biliyorduk. uyardık dinlemediniz. şimdi kendi kabahatiniz hiç alakasız insanlara yükleyerek sıyrılacağınız zannediyorsunuz. bu işin bide öbür tarafı var
Menderes Fırat 28 Ocak 2019 09:05
Bu vaziyetten kurtulmanın tek yolu kuvvetler ayrılığı ilkesini tam olarak hayata geçirmektir. İktidarın önünde iliklemek için olmayan düğmesini arayan yargı mensupları ile zulümler hep olur. 28 Şubat yargısı Genelkurmaya brifing almaya gidiyordu. Başkanlık sistemi yargısı çay toplamaya.
Abdullah hasan 28 Ocak 2019 08:53
FETÖ olsun ve benzerleri olsun engellenmesi isteniyorsa bunun en kestirme yolu Kurumların şeffaflığı ve adaletin adaletli olmasıdır. Kurumlar şeffaf olup atamalarda ve her işte liyaket ve hakkaniyet olsaydı FETÖ ve vb nerden beslenecekti.
Ben 28 Ocak 2019 08:49
Hukuk ilkelerle yürümesi gereken ve siyasi müdahale olmaması gereken bir alandır. Kuytul'un fikirlerini hiç beğenmiyorum ama bu hukuksuzluklarla yaptığınız onun taraftarlarının kendisini sahiplenmesini arttırmak ve adamı meşhur etmektir. Devlet tehlikeli görüyorsa, MİT adam soksun yakından takip etsin ama devlet lekesiz kalması gereken hukuku komedi haline getirmesin. Ortada gerçek bir suç yok da sadece konuşma varsa, o konuşmadan terörist çıkarmak nasıl bir hukuk işletmek oluyor.
furkan 28 Ocak 2019 08:33
20 sene önce akp yokken bir mümin göz altına alınınca islamcılar ve cemaatler yeri gögü inletirlerdi şimdi ise müminlerin evleri basılıyor aynı islamcılar cemaatler akp ye kutsayıp üç kuruş para ve makam için müminlere terörist hain diyorlar gerçekten ben şunu iyi anladım akp islama darbe vurmak için hazırlanmış bir projedit
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 11:06
2
Islamci dediklerinin cogu milli görüscü olanlardi. RTE milli görüsü yok etti. Türkiye de islami savunacak adam kalmadi
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 13:27
12
8.33, Din düşmanı ateistler de senin gibi AKP karşıtı. Anlayacağın işler sandığın gibi değil....
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 14:11
1
eyvallah kardeşim durumumuz daha iyi anlatılamazdı. akpnin proje olduğu geldiği gün belliydi. yazık göremediler halada göremeyen var Allah islah etsin
Kimin projesi... 28 Ocak 2019 20:28
6
14.41, Evet Ak Parti bir projeydi. Ve bu projeyi ABD dahil herkes ABD'nin projesi sanıyırdu. Ta ki 17-25 Aralık sürecine kadar... ABD, Ak Partinin kendi projesi olmadığını anlayınca Fetö itini üzerine saldı... Ama yok edemedi... Gelinen nokta, Ak Partinin Erbakan'ın projesi olduğunu işaret ediyor...
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 08:30
Bunlar potansiyel değil yedek fetö. Tutuklamak belki doğru değil ama şahsın teröre alenen destek vermesi her türlü ahlaki değeri bir kenarda bırakarak kendi ülkesine ve bazı yöneticilere yaptığı saldırılarda bir sorun yokmu? En acıklısı da din istismarı.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 09:43
4
fetöye ne istedilerde vermedik diyen kimdi onuda söyle trol bey
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 08:22
Hakan bey İyi Niyetinizi ve Dini Hassasiyetinizi Anlıyorum..!! Ankara Mitingi öncesi ve sonrası Gerek Canlı Yayında Gerek Yüzyüze Alparslan Hocamı Dinledim..!! Rüya Meselesini Aynı Gün Bir Arkadaşımızın Endişesi (ya bizi de Fethullah Cemaat-i Gibi Görseler) Üzerine Hocamıza Sorduk..!! Hocamız da Bize Açıkladı Gerek Sadıka Rüyanın Qur'an ve Sünnete Dayalı Delilleri Gerekse Peygamber Efendimiz (s.a.v) Burdadır İle neyi Kast ettiğini Hepimize Açıkladı. Peygamber Buradadır Derken Bu Yolun Peygamberler Yolu Olduğunu ve Görülen Rüyalarında Bizlere Bir Moral
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 07:51
İslamın ilk emri oku, tarikatların ilk emri biat et tarikat çelişki buradan başlıyor.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 11:04
1
Amam secim öncesi AKP li bakanlar sehlerini ziyaret edip kardilarinda süklüm püklüm oturuyorlar.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 13:37
0
7.51, Lay, loy, lom bilginle koca koca laflar etme... Gelişmiş dünya biat üzere yönetiliyor... Suudlar da FKÖ de Arap... Aralarında tek fark var biri Emperyalizme biat etmiş diğeri etmiyor... Ama özgürlükçü, biat karşıtı emperyalizm Suudların yanında...
Sayın Albayrqk yazdığınız bu objektif yazınızdan dolayı şahsım adına tesekkur ediyorum. Biz gerçek haber ya da gerçek bir eleştiri yapan ve bu eleştiriyi yaptıktan sonra savunma hakkını veren tüm gazetecilere ve şahıslara teşekkürü borç biliyoruz. İnşallah başka 'gaztecilere-köşe yaaarlari'na katkısı olmuştur. Saygı ve sevgi ile...
Hakan bey yorum larından dolayı teşekkür ederim mesele herşeyi doğru görmek değil Mesele yapılan müdahale verilen cezadır söylediği hiçbir söz bunları yaşamasına sebep olacak sözler değildir Böyle mi özgür bir ülke olacağız düşüncelerin hapsolduğu bir ülkemi istiyoruz bırakın herkes istediğini söylesin hakaret olmadan herkes elindeki taşları döksün yalaka bir toplum olmaktan iyidir
Nazmi 28 Ocak 2019 07:30
Cemaat işi bitti. Devlet ne diye Furkancılara can suyu sağlıyor anlamadım. Hocaların çoğu gaza gelip bi dünya laf ediyorlar. Allah, peygamber, melek... Bunları kullanmayın hocalar ne olduğunu anlatın. Tabi anladıysanız. İnsanlara akılları olduğunu ve ilk emrin oku olduğunu anlatın. Bir de para toplamayın. Tüm bunlar Kuytul’a reva görüleni temize çıkarmaz. Derhal tahliye ve özür gerekir...
evin 28 Ocak 2019 06:17
dindar bir insan olmadığımı yorumlarımı okuyanlar bilir...geçenlerde merak ettim alparslan kuytulun eski konuşmalarını dinledim ve çok şaşırdım. adam o kadar doğru şeyler söylemiş ki. peşpeşe hepsini seyrettim ve tabii ki neden tutuklandığını hemen anladım...gerçekten cesur bir adam, umarım özgürlüğüne kavuşur bir an önce...
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 12:55
7
6.17, Kuytul'un demokrasi hakkındaki görüşlerine katılıyorsunuz demek. Çok tuhaf. "Yeter ki Tayyip'e zarar versin, zehir olsa içerim" diyorsun...
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 05:36
Dini cemaatse dini konularla uğrașsın kuytulu cübbelisi alayı siyasetin içinde az tüylendimi peșine üç beș kiși topladımı siyasetten rol çalmak ișleri yargılanacaksa bundan yargılansın önüne gelene fetöcü yaftası yapıștırmakta kabak tadı verdi artık
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 14:22
1
akp ye oy vermek farzdır diyen cübbeliyide alın o zaman
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 18:01
0
14.22, Farz nedir ki? Bağlayıcı nedir? Bu millet ayetle bildirilen farzları yapmıyor. Cübbeliyi kim takar?..
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 02:50
Syn Albayrak bu peygamber efendimizin muhabbetlerinin eleştirilerine çok rastladik.bir insan rüyasında goremezmi? yada başka bisekilde böyle bir dini yasak varda bizmi bilmiyoruz.bunlari kötü niyetle söyleyen biri varsa yadirgarim.adam dinini şeriatı hakkı savunuyor ve kenara çekilip susmuyor,bu zamanda yapılacak en güzel şeyi yapıyor anlatıyor haykırıyor.sen biraz bence hatipoglunu yaz diyaneti falan yaz
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 01:43
Bu nasıl bir hoca yahu?Adamın 10 kelimesinden 8’i siyaset konuşmak.Hocalığı bırakıp siyasete girsin eğer yiyorsa?Boş bunlar boş beyin yıkayıcılar bunlar göz açtırmasın devlet bunlara! Bunlarda fetocu gibi olurlar ileride aha burdan söylüyorum
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 02:02
2
Peygamber gelmeye başlamış toplantılarına !
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 02:47
3
Boş konusuyorsunuz.sevmediginizi doğru da söylese taşla ama bununla hiç bir ileriye gidiş sergileyemezsiniz.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 02:53
2
Syn okur ilk önce kanalında kuran ve ayet sohbetlerini açıklamalarını izle.sonra yaz bunu.kuran ayetleri siyaseti ve medyayı ilgilendirmedigi için derslerin sonunda siyasi konuları konuşurken kısmı alınıyor . Böylece siyasetci gibi gozukuyor.bence bilmeden konuşma oluyor bu sizinki saygılar ...
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 13:30
1
Sana ne, canı ne isterse onu konuşur. Ne zamandan beri kimin neyi konuşup konuşmaycağına birileri karar veriyor, hoşuna gitmeyen şeyleri konuşanları içeri atıyor.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 14:25
1
o senini dediğin devlet memuru imamlar. akpye oy vermek farzdır vaciptir diyen şaklabanlar konuşunca sesiniz çıkmıyor ama. islam camiden ibaret bir din değildir. açın imamı rabbaniyi okuyun. hep tesbihmi çekmiş ömür boyu.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 01:42
Sayin Alayrak yazini cok guzel, elinize saglik, size katiliyorum sizin bolunmemeniz lazim, zaten 3 sene once ciddi bir bolunme yasadiniz, irili ufakli cemaatleri safinizda tutmalisiniz!
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 10:24
2
17 24 aralikda ayrildilar, 15 temmuzda da bolunduler daha fazla bolunmemeleri lazim! haklisiniz
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 13:42
0
Belli ki, elma ile armudu karıştırmak sizi rahatlatıyor... Ama Fetö hiç bir zaman Müslümanlarla birlikte hareket etmedi. Bu yüzden cezasını çekiyor... Hadiseyi bir bölünme zannedenler boşuna beyin taşıyanlardır...
Fatih 28 Ocak 2019 01:38
Öncelikle desteğiniz için teşekkür ederim. "Peygamberimiz de şu anda yanınızda" deyimine gelince, gerek oradaki konuşmasında gerek de sonraki yaptığı açıklamada Peygamberimizin o kalabalığın içinde değil, rüyada iken rüyadaki kalabalığın içinde olduğunu kastettiğini söylemişti. Eğer kendisinin sohbetlerini dinleseydiniz, Peygamberimizi "Samanyolu kanalı gibi" Kalabalığın içine sokacak birisi olmadığını anlardınız. 15 Temmuz ve Fırat Kalkanı ile ilgili konuşmaların bütününü göz önüne alırsanız, aradaki cümlelerin ayrı tutulmaması ve b
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 02:06
1
Cok farkli anlam sanki.peygamber bizi destekliyor dememis mi yani :))))
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 13:30
2
Hiç olmazsa cennet beratı vermemiş.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 01:39
Mısır’da yetişmiş ajan Kuytul’un avukat’lığını yapmak sanamı düştü be yazar?sende istersen cüppeni giy avukatlığını yap.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 01:54
3
Avukatlari da tutukluyorlar, bilmiyon mu?
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 01:56
5
Yuh be ajan dedi. Yuh be.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 09:25
2
Ya trolsün ya trolice. Buradan sana makarna çıkmaz.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 10:58
3
RTE nin yardimcisida anarikada master ve doktora yapmis, habire yükselmis. Simdi CB yardimcidi amerikan ajanimi? Kinin aklinin cok önünde gidiyor.
hakan bey, zannederim ne olup bittiğini biliyor olmalısınız. aynı sözümüz yıldıray beye yeni yazısı için. sütten ağzı yanan , yoğurdu üfleyerek yiyor. iktidar olan sn.bahçeli , satrancı böyle oynuyor . bunu yaklaşık bir yıl önce sn. mahçupyan görmüş ve satır aralarında yazmıştı, fakat emin değildi galiba, öyle hatırlıyorum.. satranç ustası devlet beyin , taş ile yaptığı hamleyi satrançta çözemezseniz eğer , sadece muktedir olan uzaktan izlemekle yetinilir ve bekaa derken ,adının bayraktarlığını yapar.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 01:10
Adamcağızın karısını bugün gözaltına aldılar... başlarda bunlara Çok kızıyordum ama gittikçe sempati duymaya başladım
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 01:05
Rüya meselesi anlattığınız gibi değil Efendimiz aleyhissalatu Vesselam'ın rüyada mitinge geldiğini anlatıyor Şu an aramızda demiyor yine kırpılmış videolar
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 02:20
2
Cok mu farkli bir mana oluyor.peygamber bizi destekliyor mesaji.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 11:13
1
Çok farklıdır. Şayet peygamber rüyama geldi diyen doğru söylüyorsa o rüya sadıka dır. Kesindir. Fakat o şahıs yalan yere peygamber rüyama geldi dese o zamanda ateşe hazırlanmalı
musto 28 Ocak 2019 00:56
Artık yeter bu cemaat tarikat aşiret biat belasından kurtulup özgür birey olmalıyız Allaha inanıyoruz verdiği aklı kullanamıyoruz.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 10:48
6
Yahu insanda biraz beyin olur beyin nasılki bilim öğrenmek için hocalara ihtiyaç var islamı da gerçek anlamda öğrenmek için hocaya ihtiyaç var... Ayrıca gerçekten islamı anlatan Alimler hocalar tarih boyunca zulüm görmüş sürgün edilmiş ve bunlar sadece Allaha sığınmış amerikaya avrupaya değil sadece Allah a sığınmış Alparslan Kuytul hoca da tıpkı onların hayatını yaşıyor
musto 28 Ocak 2019 12:25
1
Allah sana akıl fikir versin bu çağda elinin altında binlerce yazılı ibni arabi ibni rüşd vb varken bunları okuyup kuranı kerimi bu kadar tercümesi ile anlayamıyorsan senin için hangisi alim hangisi şeytan anlaman zor kime gidersen git farketmez.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 14:45
0
musto doktor olsana sadece kitap okuyarak. bilmiyorsunuz tamam eyvallah. ama bilmediğiniz şeylerde nasıl bu kadar kolay atıp tutabiliyorsunuz. Allah kitap gönderirdi sadece o zaman. peygamber alimlerin öneminden bahsetmezsi. en hayırlınız öğreteniniz demezdi.
musto 28 Ocak 2019 15:42
0
Cenabı Allah yüz binlerce nebi peygamber göndermiş aklımızın alacağı öğretiler bana yetiyor daha derinine inmek istersen sonunu bulamazsın nice tanıdıklar kafayı yedi ben her şeyi yaptım allah bana niçin bir ışık göndermiyor.
Yazık Oluyor 28 Ocak 2019 00:46
Bu adama yazık değil mi? Az önce 3 çocuğuyla bir fotoğrafını gördüm. Devlet kendi evladını durmadan cezalandırıyor. Hep elimizdekilere ve gücümüz yettigine yapıyoruz. PYDye silah veriyor Amerika. Fethullahi koruyor ama onlara gücümüz yetmiyor. Gücümüz garibana yetiyor. Bu PKK ve feto ve pyd basindakileri getirmeden bu iş bitmeyecek.
Kasım Özdemir 28 Ocak 2019 00:27
Alkış daha büyüklerine diyecektim, onu da demişsiniz. Ama son cümle ,artık anlaşılsın, olacak şey dir.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 00:22
Ak parti döneminde benim sadece muhafazakar kitleye olan inancım yıkıldı. O kitleden biri olarak namuslu, Allah korkusunu kul korkusunda daha üstün tutanların ne kadar az olduğuna tanık olmak hayallerimi yıktı. Oysa bizim dönemimiz bir başka olacsktı Türkiye cennet olacaktı. Hayırlısı :-(
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 14:42
0
dininden taviz vererek gelenlerin eteğine yapıştınız. iyi niyet yetmiyor akkı da lazım. bu durum sizin eseriniz kusura bakmayın
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 00:13
Feto bir terör örgütüdür. Kendi içindeki gizli yapı darbe yapmıştır. Kafadaki planlayicilarin ve sorumluların bir çoğu yurtdışına kaçmıştır. Ama devlet onlarla ugrasacagina esnafıyla, öğretmeniyle, bankaya para yatıranı ile uğraşarak intikam almaya çalışıyor. Burada yapılan haksızlıklara ses çıkaranıda cezalandırıyor. 500 bin kişiden bahsediyoruz. Bunların kaçı darbeye, kumpasa, hırsızlığa bulaşmışsa onlardan hesap sorulsun. Gizli imamdan ve devletin içine sızandan hesap sorulsun. O zaman adalet gelir.
KARAR OKURU 28 Ocak 2019 00:12
Hükümetin suçu yoktur ,tüm suç furkan vakfı taraftarlarına diyeceksin ama diyemiyorsun ,bir iki yanlış buldun konuşmalarında .Aferin yazar bey ....
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN