Back To Top
‘Artık ne deseler boş’ lakırdısına dair

‘Artık ne deseler boş’ lakırdısına dair

 - Son Güncelleme: 20.09.2019 Cuma 09:32
- A +

Ahmet Davutoğlu AK Parti’de niye ‘kötü adam’ oldu?

Ali Babacan niye gözden düştü?

Selim Temurci gibi yaman bir teşkilatçı -üstelik 15 Temmuz kahramanı- niye harcandı?

‘İslamcı’ yahut muhafazakar demokrat camianın birçok aydını, gazetecisi niye senelerdir Erdoğan/AK Parti iktidarının kara listesinde?

Tabii ki doğruya doğru, yanlışa yanlış dediği için.

İktidarın gidişatını eleştirdiği ve ıslahatı savunduğu için.

Hal bu iken ‘Üstleri çizilince eleştirmeye başladılar’ diyenler var; Allah akıl fikir versin.

Bunu tam tersinin söz konusu olduğunu nasıl görmezler?

Görüp de bile bile mi saçmalarlar?

Bu adamlar üstleri çizildiği için eleştirmiyor, hayır; eleştirdikleri için üstleri çizildi.

***

Bir de, ‘Ama hepsi oradaydı ve yapılan yanlışlara ortak oldular. Onların bu sorumluluğunu asla unutamayız ve bugün doğru şeyler söyleseler de onlara itibar edemeyiz’ saçmalığı var.

Bilhassa Davutoğlu ve Babacan’ın yeni parti teşebbüslerini itibarsızlaştırmak için başvurulan bir saçmalık…

Oradayken oraya çekidüzen vermek için yırtındıkları gerçeğini bir kenara bırakıp, Davutoğlu ve Babacan’ın orada olmuş olmasını başlı başına suç kabul ettik diyelim; hatta, oradayken birçok kötü işe ön ayak olduklarını farz edelim; bugünkü pozisyonları niye kıymetsiz olsun ki?

Siyasetçiler değişemez mi, hatalarını düzeltemez mi, kendilerini yenileyemez mi?

‘Siyasi tövbe’ kapısı kapalı mı?

Bağnazlık olmuyor mu bu?

***

İktidarın değişmesi gerektiğini savunurken Davutoğlu’nun “manifesto”sunda yahut Babacan’ın Karar’a verdiği mülakatta ne varsa onu söyleyen, dolayısıyla onların haklılığını teyit eden, ama ‘Davutoğlu ve Babacan olmaz’ diyen kimselerin kafasındaki iktidar alternatifi besbelli ki CHP.

Ve besbelli ki CHP’nin alternatif olma şansına karşı bir tehdit olarak görüyorlar Davutoğlu ve Babacan’ı.

İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanı seçilmesinde olduğu gibi gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde de AK Parti tabanından CHP’ye bir miktar oy geçeceğini hesap ederken, hem o oyları hem de bir miktar CHP oyunu ‘devşirebilecek’ yeni partilerin kurulmasını müsbet karşılamaları beklenemezdi zaten.

CHP iktidarını arzu etmek ve buna engel olabileceğini düşündükleri siyasetçilere ‘laf çakmak’ haklarıdır; siyasi veya ideolojik kimlikleri yüzünden onlara tereddütle bakmaları ve böyle bir bakışı yaymaya çalışmaları da normal; ama bunu yaparken tutarlı olsunlar lütfen.

***

CHP eskiden ne yapıyordu, şimdi ne yapıyor?

Eskiden ne diyordu, şimdi ne diyor?

Üniversitelerde isteyen kız öğrencilere başörtüsü takma hakkı tanıyan bir yasayı Anayasa Mahkemesi’nde iptal ettiren ve ordunun ‘irtica ile mücadele’ gerekçesiyle siyasete müdahalelerini aşkla şevkle alkışlayan CHP nerede, şimdiki ‘Kimsenin kılığıyla kıyafetiyle uğraşmayız’ ve ‘Herkes için özgürlük, adalet, tam demokrasi’ diyen CHP nerede?

Yeni söylemlerle muhafazakâr kitlelere açılan CHP’nin -parti tabanında şimdilik yeterince özümsenmemiş gibi görünen- bu açılımı, Türkiye’nin normalleşmesi bakımından fevkalade mühim ve kıymetli.

Öyleyken biz de şimdi ‘CHP geçmişte halt ettiği için şimdi ne yapsa boş, ne dese boş’ mu diyelim?

Veya, Davutoğlu ve Babacan’a -çok şükür CHP’nin geçmişindeki fenalıklarla kıyaslanabilecek şeylere tevessülleri söz konusu bile olamayacağı halde- ‘Geçmişlerinin gölgesi yüzünden mevcut hallerinin kıymet-i harbiyesi yok’ diyenler, aynı şeyi CHP için de diyorlar mı?

CHP’deki değişimi ‘İşte bilgece siyaset’ diye alkışlarken ve AK Parti tabanından da bu değişime alkış beklerken aynı zamanda Davutoğlu ve Babacan liderliğindeki yenilikçi hareketleri geçmişe istinaden kıymetsiz ilan etmek çok büyük bir tutarsızlık.

***

Son söz:

Davutoğlu ve Babacan’ın ‘orada’ olduğu zamanlar, AK Parti’nin ve AK Parti iktidarının -biraz da onların orada olması sayesinde- en güzel zamanları ve / veya oradaki o güzelliğin kaybolmasını önleme ümidinin canlı olduğu zamanlar idi.

Selim Temurci’nin dediği gibi, şimdi AK Parti’nin adıyla değil ama alınlarının akıyla yürüyorlar.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Ahmet çevik 24 Eylül 2019 00:43
Babacan; olur. Ahmet Davutoğlu; olmaz. Ahmet Davutoğlu ve Babacan; olmaz.
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 00:34
Hakan Bey merak ettiğim bir konu var, Ak parti ve Reis böylesine büyük hatalar yaparken, nasıl oluyorda Ahmet Davutoğlu, Ali babacan ve abdullah gül bir çatı altında toplanamıyorlar. Niye aynı parti de birleşmiyorlarda ümmeti farklı sağ partilerle bölmeye çalışıyorlar. Bence Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu aynı parti de birleşip ümmetin oylarını bölmesinler. Yoksa burdan kazançlı çıkan tek parti Chp olacak. Ümmetin başına gelecek olanlar bu tehlikeyi görmeli.Saadet partisi İSTANBUL seçimlerinde adayını çekmedi ve sonuç ortada. Ama Dsp ise adayını çekip Chp yi destekledi. Asıl tehlike budur
KARAR OKURU 22 Eylül 2019 00:21
Sayın hakan bey yazınızda Chp'nin eski chp olmadığından bahsetmişsiniz. Bence yanılıyorsunuz. Chp li başkan, ibb şehir tiyatrolarında Üstad Necip Fazılın ve İskender palanın oyunlarını gösteriden kaldıran bir başkan. Aynı chp israf oluyor diye 40 ismek şubesini kapatıp 2000 e yakın emekçi öğretmenleri işten çıkarttı. Hem işsizlik var diye yaygara koparacaksınız, hemde çalışanları işinden edeceksiniz. İsmek'deki eğitmenler'de bankamatik elemanı DEĞILDİR sanırım. Ayrıca ibb tv deki değiştirilen logoyu unutmadık. Chp li başkan, okuduğu yasinle ve eyüp sultan şovuyla sizleri de inandırmış sanırım.
Ali yılmaz 20 Eylül 2019 17:28
Bu iki oluşum iktidar olmak içinmi, yoksa sağı bölüp CHP yi iktidar etmek içinmi. İktidar olmak ise niye ikiye bölündüler. Şimdiden un ufak oldular. Böl parçala hükmet. Bu zavallılığı ne zaman anlayacaksınız.
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 15:44
%10-15 diliminde olan MHP'den ayrılan İYİ partinin Akşener şöyle Fetöcü, böyle Fetöcü dendiği ortamda %7 oy aldığı Türkiye'de; % 40-50 potansiyelindeki AK partiden ayrılan Babacan veya Davudoğlu'nun veya ikisinin birden % 10 oy alması şaşırtıcı olmaz. İstanbul seçimleri zaten milletin arayışta olduğunu net gösterdi. 14 bin oy çalındı diyen AK partiye; yok hatayı biz yaptık 14 bin oy değil 800.000 oy vermeye karar verdik dedi millet. Ama hala hata yapmaya devam eden bir AK parti var. Süreç bakalım nasıl seyredecek, birlikte göreceğiz
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 15:39
Seven sevmeyen herkesin kabul etmesi gereken bir gerçek var Erdoğan ile ilgili. Erdoğan, Türkiye tarihindeki en kapsamlı ve en derin dönüşümleri fişekleyen adamdır. Türkiye’nin Atatürk ile başlayan ilk paradigmasını, değiştiren ve yeni bir paradigma açan da odur, Böyle bir insan zaten çoktan tarihe geçmiştir. Bu gerçeği ne Ak parti özentisi yeni bir parti ne de kaybedilen bir seçim değiştirir. Gül, Babacan, Davutoğlu vs Erdoğan’ın başrolünü oynadığı filmde ancak birer figürandırlar.
seko69 20 Eylül 2019 15:04
İslamı islamcılarla vuruyorlar. Bundan büyük koz büyük delil büyük zoka olur mu? CHP yıllardır boşa kürek sallamış. Ver İslamcılara makam mevki saltanat para pul, Dinlerini elinden al.. başörtüsünün bu hale geleceğini bilselerdi taa en başından desteklerdiler. Dindarların menfaatleri için dinlerini satabileceklerini görselerdi irticayı çıkarmazdılar. kısaca CHP yerine AKP ile uğraşır oldu müslümanlar. hala DİN GÜNCELLENMELİ salvosunu ciddiye almıyor müslümanlar. CHP olsa ne olur olmasa ne olur? zihniyet islamCI larla devam ediyor. birilerinin hain ilan edilmesi bu yüzden..
Yakup ORUK 20 Eylül 2019 15:02
. 1)Garp cephesinde yeni bir şey yok. CHP yine klasik chp. İşte CHP yönetimine geçen belediyeler de örtü ile tüy / kıl ile uğraşmaya başladılar. İşte İzmir'de gaziler derneğinin terbiyesizliği, hazımsızlığı. 2)Babacan ve Davutoğlu "Türkiye'de iktidar olacağım, vatan / millet / sakarya idealim" diye mi parti kuruyorlar!. Türkiye'nin hangi eksikliğine deva olacaklar? 3)Aynı parti / Ak parti'den ayrılarak yeni yollara giren bu 2 bakandaş, aynı hükümette çalışan 2 zevat, aynı anda ayrı fırkalar kuruyorlarsa; -kimse kusura bakmasın- ikisi de umutsuz vak'adır. .
DEDE 20 Eylül 2019 14:23
PARTİLİLERE "AYRIŞMAYA İZİN VERMEYİN" ÇAĞRISI. "AK PARTİ'NİN NEFERİ OLARAK MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİM". "KİMSEYE KIRGINLIK TAŞIMIYORUM". "CUMHURBAŞKANIMIZLA SON NEFESİME KADAR VEFA İLİŞKİSİNİ SÜRDÜRECEĞİM". bu sözler kimin biliyormusunuz.görevden alındığın sıralarda mayıs 2016 da sözylediği sözler.o nedenle otursun yerinde.
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 12:37
Hakan By,çok şaşırttınız,CHP takib ettiğim kadarıyla aynı chp,İBB gelir gelmez sakaldı örtüydü mescid' di başladı kepenkleri kapatmaya.Dünya durdukça tek değişmeyecek olan akıl chp dir.AK Partiye karşı geliştirdiğiniz olumsuz duygular siside adaletten çıkardıysa artık "tuz koktu" demek tarihe karıştı. Muhabbetle ŞAMDAN
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 12:05
Yeni CHP : Komşusu sarhoşken ayık gezen bizden değildir.
Yeni görevliler 20 Eylül 2019 10:57
...gelecek cumhurbaşkanlığı seçiminde de AK Parti tabanından CHP’ye bir miktar oy geçeceğini hesap ederken, hem o oyları hem de bir miktar CHP oyunu ‘devşirebilecek’ yeni partiler... Eveet, zurnanın zırt dediği yer burası. Yazar ağzından kaçırdı herhalde. Yeni partilerin iktidara soyunmaları falan istenmiyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde can alıcı nokta cumhurbaşkanı seçimidir. Bu seçimde yeni partilere sağa sola saçılan oyları toplama ve bu oyları mevcut iktidara yamama görevi verilmiştir. Gerisi lafügüzaf.
Süleyman d. 21 Eylül 2019 00:36
0
Ben de aynen öyle düşünüyordum. Millet ittifakı %50 yi geçene kadar bekleyenlerin başlattığı oluşum: Cumhur ittifakının azınlıkta kalmasını engelleme amacı gütmese bile bu sonuca yol açacağı kesin. Operasyon bariz Şark kurnazlığı taşıyor.
Bedr 20 Eylül 2019 10:51
Bağnazlık olmuyor Hakan Bey. Gerçektende oradaydılar ve herşeyin (yolsuzluk vb) farkındaydılar. Insanlar seçtikleri vekillerden Güven, Sağduyu ve Hakkaniyet gibi olağan şeyler bekleyemezler mi? Ülkemizde Adam mı kalmamış? Onlar parti selametini düşünürken, ülke elden gitti!
karar okuru 20 Eylül 2019 09:45
akp nin sırtından inenlerin kuracağı ve bazılarınında esastan şaibeli olduğu yeni kurulacak partileri böylesine parlatmaktansa neden saadet ten uzak durduğunuzu merak ediyorum. sizin yakınlığınızdan veya uzaklığınızdan da bir fayda ummuyorum ya neyse.
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 09:23
Hakan Albayrak "siyasi tövbe" kapısı açıktır. Başkalarını ayartmayan, iğfal etmeyen, sıradan seçmen tövbe makamında, elim kırılsaydı da Erdoğan'a oy vermeseydim, diye, kendine, yaptığı hatanın büyüklüğüne uygun fatura kesiyor. Senden hiç duymadık, doğrudan, Erdoğan için ettiğin bir çift laf. Anamı, eşimi alıp Erdoğan’a oy vermeye gidiyorum diyen, bu mesajla, trübünlere, peşime takılın demeye getiren sen, tövbe edeceksen, yapacağın, bu hatanın büyüklüğüne uygun tövbeye tanıklık etmek isteriz. :)
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 12:30
8
Makamlarında otururken hiç sesleri çıkmayan Gül. Babacan Davutoğlu makamlar elden gidince nasılda feveran ediyorlar değilmi Erdoğan olmasa sizi kim tanır onun sayesinde o makamları gördünüz
Diriliş Postası'nda en arka sayfaya "Yapma Böyle Reis Allah Aşkına" yazdığın gün Hakan Albayrak'ın şahitliği düştü. Ağır mı, evet. Lâkin böyle.
karar okuru ben 20 Eylül 2019 08:54
Derdim ne Erdoğanı eleştirmek ne de diğerlerini övmek.. Ancak şu son paragrafa binaen şunu söylemeliyim. Eğer Erdoğan'ın fırsat verdiği herkes kazansaydı son seçimde Binali Bey İstanbulu alırdı. Demek ki, Sadece fırsat vermek değil, o fırsatı değerlendirecek özellikle de olmak gerekir. Dolayısı ile Davutoğlu, Babacan nitelikli idiler ve o koltuklarda olmayı hak ediyorlardı. Sayın cumhurbaşkanı bunu görmeliydi. İnsanlar da hele ki muhafazakarlar da biraz ahde vefa göstermeli, inanç sistemlerine yazık..
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 08:34
Asıl ihanet tek adam olmak İçin kendisine 12 seçim zaferi yaşatmis tertemiz bir seçmen kitlesini bırakıp bahçelinin kısır siyaset soylemine esir olmaktır seçmen artık bunun farkında dini soylemde işlemiyor yapilan israf ve yolsuzluk yüzünden o temiz seçmene ağır zamlarla bedel odetiliyor Allahın ayetine Bakara kukara diyen kişi çekyaya büyükelçi olarak ataniyor Davutoğlu ve babacan ise hainlikle şuçlaniyor ama artık eski seçmen yok akpartiye gönül vermiş seçmen bu tutarsizliklar karşısında chp ye bile koşabiliyor
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 11:15
0
Malesef öyle...
Süleyman d. 21 Eylül 2019 00:38
1
Bahçeli + perinçek
Karar Okuru 20 Eylül 2019 08:00
Din tabanlı hareket edenlerin aynaya bakmaya başlaması iyide çok geç farkına varıyorlar.
bilal. 20 Eylül 2019 11:17
2
'' Din tabanlı hareket edenler '' bu nasıl bi ifadedir böyle ? ak partiyi kasedediyorsan, ak partinin yada diğer partilerin İSLAMLA uzaktan yakından alakası yok. Tüm partiler için varsa yoksa demokrasi, demokrasileriyle diriltsin rabbim hepsini....
BİLAL. 20 Eylül 2019 07:45
Allah bu müslümanlara basiret versin... Ne Ak Parti, Ne CHP, ne Babacan, ne gül ne de davutoğlu ne de diğerleri.... hiç biri ama hiçbiri çözüm olmaz olamaz. OLACAK TEK ŞEY : İSLAM SİSTEMİNE geçilmesi.... İslamın dışındaki hiçbir sistem ne dünyada ne de ahirette başarıya ulaştırmaz, ULAŞTIRAMAZ...
Sabır! 20 Eylül 2019 07:11
Görevden alınan Merkez bankası Başkanı kimin ekibindendi.% 24 faiz kararını alırken hiç mi vicdanı sızlamadı.Yoksul halkın sırtına bu kamburu yükleyenlerden hiç bir şey olmaz.Osmanlı gibi olun bak orada,üretime dayalı problemler hariç enflasyonun adı bile yoktu.
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 13:03
2
Dolar 7 ye vurduğunda faiz silahıyla kuru düşürdün. Dolar 7 ye vurduğunda gördük hükümetin nasıl panikleyip rahibi özel uçakla gönderdiğini. Ki reis ben bu makamda olduğum sürece çıkamaz dediği halde unutmadık birader unuttuk sanma. Mbsı başkanı ne dendiyse onu yaptı artırma dendi artırmadı artır dendi artırdı. İyi polis kötü polis oynandı. Kötü polis mbsı başkanıydı. Reis için kötü polisi oynamayı kabul etti tıpkı diğer harcanan reisin yol arkadaşları gibi.
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 17:59
0
Peki padişahların culus yani tahta çikma merasimlerinde dağıtılan bahşiş akçelerinin ayarları düşük diye yeniçeriler azmı isyan etti. Bu enflasyon değilmi.
evin 20 Eylül 2019 06:53
davutoğlu ve babacan yazısını bile getirip sonunda chpye bağlamak için gerçekten özel bir yetenek gerekiyor... allah şifa versin ne diyeyim...
mizan 20 Eylül 2019 06:49
Milletin anlamakta zorluk çektiği konu şu: Davudoğlu, Babacan aynı partiden ayrılmış, yakın fikriyata ve zihniyete sahip iken ne diye ayrı ayrı iki parti kurma peşinde? Mukaddesatçı kitleyi bölüp parçalamak neyi kazandırması beklenir?
Süleyman d. 21 Eylül 2019 00:39
0
Maksadın "Akp den dağılanları toplamak" olduğunu gösteriyor. Muhafazakar küskünleri davutoğlu, liberal küskünleri babacan...
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 05:46
Kendi düşen ağlamaz. Ancak düşmeden uyarmışlar mı? Evet. O zaman amaç olmayan partiler doğar ve ölür. Amaç insanı yüceltmekse iyi bir gelecekse yolları açık olsun demek gerekir. Bunu diyemeyenler hep menfaat çeteleri olmuştur. Onların da bir kıymet-i harbiyeleri yok. Millete kendini iyi anlatmaları önemli...
Halil Çelik 20 Eylül 2019 02:03
" ‘Siyasi tövbe’ kapısı kapalı mı?" yazdınız ya, değil elbette ama tövbe sadece Allah'a yapılır oda buyurur ki Kul HAKKI ile gelmeyin, Yani kul hakkını oda affetmiyor. Hal bu iken ne diye yeni HAL uydurursun eee yazar efendi !!!
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 01:06
Peki Babacan niye Davutoğlundan uzak duruyor? O konuda diyecek bir sözün yok mu?
karar okuru ben 20 Eylül 2019 08:58
0
Bu konuyu da gündeme getirmek gerekir, gerçekten de merak ediyoruz..
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 11:40
0
ben biliyorum:) abi davutoğlu çok heycanlı ve kendisi etrafında toplanılmasını istiyorki liderlik sultasına isyan değilmi maksat.
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 14:40
0
Hoca, hayal dünyasında yaşıyor. Kahvedeki Mehmet emmi’yi inandırır o görüşleriyle ancak.
Menderes YILDIRIM 20 Eylül 2019 00:48
Hakan Bey; AKP den son zamanlarda İSTİFA edenlerin gerekçelerini okuyunca AKP nin KURUCU DEĞERLERİNDEN uzaklaştığını söylüyorlar. AKP den İstifa edenlerin, Adalet Kalkınma Partisinin artık ADALETİ KALDIRAN PARTİ olduğu mesajını veriyorlar. ADALETİ KALDIRAN PARTİ (AKP) ÜYESİ olmak çok kötü olsa gerek ki, AKP nin değerler bir bir ayrılıyor. Tayyip Bey, Yakında A. Gül + A. Babacan + A. Davutoğlu + Vb ile GELİN BİRLİKTE olalım diye GÖRÜŞME veya Aracı araya sokarsa ŞAŞIRMAYACAĞIM. Tayyip Bey için bu defa İŞLER GALİBA ÇOK ama ÇOK ZOR. Saygılarımla
Menderes YILDIRIM 20 Eylül 2019 00:39
Hakan Bey; İstanbul K.Topbaş + Ankara M.Gökçek + Bursa R. Altepe + Balıkesir E.Uğur + Düzce M.Keleş + Niğde F.Akdoğan + Çorum M.Külcü + Vb. KIRGIN Olmadığı İDDİA EDİLEBİLİR mi? AKP nin Başarısında Bu Payları Olanları GÖRMEYENLER, BAŞARISIZLIK Nasıl Olurmuş Gösterirlerse Şaşırmayın. Kimse Kimseye, KENDİNDEN Fazla ZARAR VEREMEZ. Yeni Parti de ETKİN Olurlarsa ŞAŞIRMAYIN. AKP de Başarı KİMİN se, BAŞARISIZLIK ta ONUN dur. AKP Şu an Görevde Bulunanlar, SEVİNMEYİN, Tayyip bey varsa Sıra SİZE de MUTLAKA GELECEK. Saygılarımla
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 00:27
Sanıyoruz Sorun TROLLERİN hak ve menfaatlerinin korunmasından geciyor. MEDYADA GÜÇLÜ DESTEKLERİ VAR.Gercegi kavrayıp eleştiride bulunanlar işlerinden oluyor. Onlar o sekilde istemeseler de yazmak zorundalar PELİKAN TARAFINDAN DOSYALAR ACILIR YALAN VE İFTİRALAR HAVADA UCUŞUR. Yinede yazacaklar. MERAK ETMEYİN HALKIN DAVUTOĞLUNUN ARKASINDAN AKTIĞI İKBALİN DEĞİŞTİĞİ GÜNLERDE HEPSİ DAVUTOĞLUNUN SADIK BENDELERİ OLUR.
karar okuru 20 Eylül 2019 09:39
1
Allah bizi fetöcülerden ve onlarla beraber olup aynı huylarla bezenmiş fetöcüleşmişlerden korusun.hani boynuz kulağı geçermiş diye bir söz var.
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 00:05
Hakan Bey Abicim, şunu bir köşeye not etmenizi istirham ediyorum. Sn Babacan ve Davutoğlu kendi partilerini kurarlarsa seçimlerde en az 3 ittifak grubu görebiliriz!1.Akp, Mhp, Bbp ve Vp Cumhur ittifakı. 2. Chp ve İyiP Millet ittifakı. 3.Saadet partisi, Babacan ve Davutoğlu partileri ittifakı 4.Hdp ve sol gruplar ittifakı (Hdp o zamana kadar kapatılmazsa!). Seçim sonuçları tahminim de; Chp+İyiP+ Saadet+Babacan ve Davutoğlu partilerinin koalisyon hükümeti Başkan İmamoğlu veya Babacan.
KARAR OKURU 20 Eylül 2019 09:36
1
saadetin ilk 3 ittifakta yer almasındansa 4. ittifakta yer almasını tercih ederim.gerekçelerini yazmaya gerek bile yok.
Bedr 20 Eylül 2019 10:58
0
Eveeet, bahisler açılmıştır ;-)
Ali baba 20 Eylül 2019 00:06
HAYDI ERKEN SEÇIME, OYLAR BABACANA
Erken seçimciler yanılmaktadır 20 Eylül 2019 11:06
1
Yani haydi erken cumhurbaşkanlığı seçimine demek istiyorsunuz. O seçimde ilk etapta Babacan'a gidecek olan oylar, Babacan'ın "ehveni şerdir, tarafım Erdoğan'dan yanadır" demesiyle, son sayımda Erdoğan'da toplanacaktır. Ne dersiniz ?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN