Back To Top
Bence güzel bir şey

Bence güzel bir şey

 - Son Güncelleme: 13.05.2019 Pazartesi 08:32
- A +

Ekrem İmamoğlu ‘Kazandığımız seçimi iptal ederek hakkımızı yediler ama buraya takılıp kalmayalım, seçimin yenileneceği 23 Haziran gününe odaklanalım, taşkınlık yapmadan ve kimseyi ötekileştirmeden işimize bakalım, güler yüzlü bir demokrasi mücadelesi verelim, yüreklere umut ve sevinç aşılayalım; her şey çok güzel olacak’ dedi ve sanatçılardan destek istedi. 

Bunun üzerine birçok sanatçı sosyal medyada  “Her şey çok güzel olacak” etiketiyle mesaj paylaştı. 

Bunda ne fenalık var Allah aşkına? 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararına öfkelenen kitlelerin öfkesini kamçılamıyor, dizginliyorlar. 

Taşkınlığa çağırmıyor, bilakis taşkınlık potansiyelini bastırıyorlar. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli niye “Yerin dibine batsın sizin güzeliniz!” diye gürleyecek kadar öfkelendi ki? 

AK Parti’nin YSK temsilcisi (Isparta Milletvekili) Recep Özel niye o iğrenç çağrışımlı “Adalet terazinizi sileyim, paslanmasın” lafını edecek kadar kendini kaybetti ki? 

AK Parti’li Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı o sanatçılara karşı niye boykot ilan etti ki? 

Neler oluyor? 

Kaçırdığım bir şey mi var? 

CHP ile siyasi rekabetin gereği olarak İmamoğlu’nu ve ona açıkça destek veren sanatçıları eleştirmelerine kimsenin bir diyeceği olamaz (CHP’liler de AK Parti’ye açıkça destek veren sanatçıları eleştiriyor); ama provokasyona müsait sert havanın “Her şey çok güzel olacak” sloganıyla yumuşatılmasının bir hatırı olsa gerek… Ne bu şiddet bu celal?  

***

İmamoğlu 23 Haziran’a odaklanmaktan bahsediyor. 

Gülse Birsel “Seçim varsa oy verilir” diyor, Cem Davran “Bir oy bir oydur deyip hasta annemi kucaklayıp oy vermeye gideceğim yine” diyor… 

Sokağı değil seçim sandığını işaret eden İmamoğlu ve o sanatçılar iyi bir şey yapıyor, güzel bir şey yapıyor, takdire şayan bir şey yapıyor.  

AK Parti ve MHP onlara ‘Siyasi fikir ayrılıklarımız bir yana; bu kritik süreçte sağduyulu davrandığınız ve sağduyu telkin ettiğiniz için size teşekkür ederiz’ dese yeridir. 

Ben şahsen öyle diyorum. 

***

Havanın yumuşaması sadece 23 Haziran’a kadarki sürecin esenliği için değil, ondan sonrasının esenliği için de önemli. 

Hava ne kadar yumuşarsa, 23 Haziran’ın -sandıktan kim çıkarsa çıksın- kaçınılmaz komplikasyonlarıyla baş etmek o kadar kolay olur. 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
okur 19 Mayıs 2019 11:02
Sayın yazar merak ettim teraziniz dengedemi diye.Sadece google üzerinden Kılıçdaroğlu ile ilgili yazılarınıza baktım.Muhalefeti eleştirmediğinizi bilakis adamlar mehmetçike moral olsun diye giden sanatçılara bile hakaret ederken bu kadar hararetlendiğinizi görmedim.Bizim mahalledeki insanların hisleri duyguları yok mu?Adamlar sabahtan akşama hakaret ediyorlar Diğer sanatçıları linç ediyorlar onlara ses yok varsa yoksa buradan hoşgörü.Yazık
KARAR OKURU 15 Mayıs 2019 10:33
Bu sanatçı dediğiniz kişiler birbirinden besleniyor aynı tarafta durmasalar birbirlerinden nemalanmayacaklar Özdemir Erdoğan'a yapılanları bı düşünün bu insanlar hiçbir zaman haklının mağdurun yanında durmadılar Suriye'de Filistin'de yaşananlar için tek kelam duymadık kendilerinden
Asaf efendi 14 Mayıs 2019 23:39
Bu sanatçılara 17 yoldur kötü olan neydiki şimdi güzel olacak, onlar vur patlasın çal oynasındı, diyecekse fakirlikle boğuşan desin bari
KARAR OKURU 14 Mayıs 2019 21:01
Yazidan cikardiginiz anlama bakinca şaşırıyorum... yahu adam CHP yi desteklemiyor!!! Sağduyu yu destekliyor !!! Iki taraftan gelen mesajlarda şiddet , hakaret içermeyen hangi tarafsa o tarafı öne çıkarıyor!!! Chp li yaptınız Hakan i .. ne alaka ... şu şiddet, küfür ortamı bitsin diyor o kadar.. bi anlayın yahu anlayın!!!
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 23:25
Yumuşayalım... Yumuşatalım... Yamulalım... Aga.. Bi şekilde meşhur olmuş insanları neye göre "sanatçı" olarak isimlendirdiğini öğrenebilir miyim?
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 23:15
Herhalde sizin bir kulağınız duymuyor. YSK hakimlerin alenen kim tehdit etti ve fanatiklerin önüne attı. Kim ysk'nın kararını Erdoğan'ı kararı gibi empoze etmeye kalktı. Siz İmamoğlu güzellemelerinize devam edin. Sanki CHP'nin adayı değilmiş gibi sütü sevenler dernek başkanıymış gibi yedirmeye çalışın. Lakin o CHP denilen bu ülkede batının borozanlığını yapan partinin adayı kaftancıoğlu gibi il başkanına sahip CHP'nin adayı. Şimdi kendinize sorun bakalım ben bu yazılarımı yazıp nasıl rahat uyuyorum diye. Eğer gerçekten rahat uyuyabiliyorsan be
Süleyman d. 14 Mayıs 2019 16:41
1
İlk taşı "SEÇİMLERİN YENİLENMESİ BEKA MESELESİDİR!" diyerek - pardon- o meşhur üslubu ile HAYKIRARAK sn Bahçeli atmıştır. Asrın liderimiz de peşine takılınca YSK mecbur seçimi yenilemek için bir kılıf uydurmuştur. Madem bu yenileme bazı hatalar sonucu yapılıyorsa hatayı yapanların başındakiler YSK, içişleri bakanı, adalet bakanı hala neden görevlerindeler?
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 20:25
Ben bu karar yazarlarının bazılarını anlayamıyorum.agizlarinda bı bakla var şöyle cesaretle dillendiremiyorlar.neyse derdiniz.sanki çok daha iyi bı ulkeydikte mahvolduk.sukredin biraz.allah elinizdeki bu nimetide alirda Tevfik Fikretin Abdülhamit'in ruhundan istibdat dilediği gibi olmayın.sukur sukur
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 20:21
CHP ak Parti'ye destek veren sanatçıları eleştirmesi ne kadar dogalsa ak Parti'nin de CHP yi destekleyen sanatçıları eleştirmesi o kadar doğal.neden bu kadar tepkilisiniz.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 19:54
Kaçırdığın konu sadece CHP lilerin söylemi. Basit bir şeymi YSK hakimlerini huylatmak. Ve niceleri. Siz sadece tek tarafamı bakıyorsuz
Ahmet 13 Mayıs 2019 19:29
Siz sokakları seversiniz hâlbuki. Tıpkı Suriye gibi...
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 19:31
Bu kibir ancak Allah in koydugu hükümlere ragmen kendi secilmisliginden süphe duymayan bir kavmin kafasinda olur. Onlara calmakda sövmekte serbesttir zira onlar secilmis kavimdir. Vaad edileni almak gasp yoluyla dahi olsa haktir.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 18:01
15 yıl yetti bütün pisliklerin saçılması için, çürüyüp yokolmanın öfkesi bu. Hakan kardeş ahlaki zemin arıyorsanız, bu siyasal İslamın maddeci Dünyası değil, paranın yokedileceği sosyalizm ütopyasıdır.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 17:03
Sen dahada sağda solda İslamcıyım deme sakın. En sonunda geldiğin nokta burası.Ne var bundaymış. Sen bu ülkede on yıllardır bu adamların İslama müslümanlara ne hakaretler ettiğini fırsat bulsalar neler yapacaklarını bilmiyor musun. Yazıklar olsun. Demekki “Allah ayağımızı kaydırmasın” duası her zaman ve herkes için geçerliymiş
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 19:26
2
Oldu baska emrin varmi?
Karar Okuru 13 Mayıs 2019 16:57
Hakan bey, siz düz mantık gereği bunda ne var, gerginliği düşüren bir ifade diyorsunuz. Ama mantık var mantık var değil mi? Kazandığı seçim iptal edilen bir kişi, ortalığı ayağa kaldırmak yerine herşey çok güzel olacak diyerek ortalığı yatıştırıyor ve bu ifade seçimi iptal ettirenlerde olumsuz bir anlam oluşturuyorsa ortada ne mantık, ne vicdan ne de sağduyu kalmış demektir. Aklın, mantığın dumura uğraması ister din, vatan, millet, siyaset; ne adına olursa olsun bu sayılan değerlere zarar vermekten başka sonuç doğurmaz...
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 16:42
Eline yüreğine sağlık.
sadi 13 Mayıs 2019 15:17
Bu nasıl güzel bir "Ekrem güzellemesi" böyle? Siz eğer bu kişiyi böyle latif, anlayışlı, hoş ifadeli, olgun ve babacan biri olarak görüyorsanız, sizin için iş bitmiştir, geçmiş olsun.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 14:23
Güzel bir temenni cümlesinden bile ürker hale gelmeleri doğrusu korkutucu. Neyse ki sizler gibi sağduyulu insanların yazıları belki uyarı görevi yapar da kendilerine biraz çeki düzen verirler.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 14:13
Enam 123--Mekke`de oldugu gibi her sehur ve kasabada da günahkarlari,hileler,düzenler kursunlar diye büyük mevkilerde bulunduruyoruz.Halbuki onlar,hileyi ancak kendilerine yapiyorlar da farkinda degiller. Daha baska birsey yazmaya lüzum varmi dostlar...
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 14:09
Hakan By siz ne zamandır CHP destekçisi oldunuz.Hafızam beni şaşırtmıyorsa 5816 sayılı kanun yüzünde galiba keskin de yatmıştınız.Size mapus yattıran zihniyetle ortak noktanızı cidden merak ediyorum.Muhabbetle - GİRASUN
Süleyman d. 15 Mayıs 2019 17:01
0
Anla işte durumun vahametini. :)
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 13:22
Hakan bey bu dönemde ülkeye en çok lazım olan şey sağduyu, bu günkü yazınız da bu anlamda muhteşem. Elinize sağlık.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 12:11
Yazılarınızı itina ile takip ediyor, her gün merakla bekliyorum. İktidarın muhafazakar seçmeni utandıran söylemleri ve faaliyetlerini eleştiren sizin gibi aktivistlere ihtiyacımız var. Bu ülkede hakir ifadelerle siyaset yapma dönemi er geç bitecektir.
bir not 13 Mayıs 2019 18:50
0
Adam yazar, aydin. Aktivist degil. o baska bi sey.
KARAR OKURU 15 Mayıs 2019 02:33
0
Aktivist falan değil. Muhtemelen Hükümetten şahsi bişeyler istemiştir, yaptıramayınca muhalif olmuştur
Süleyman d. 15 Mayıs 2019 17:03
0
Kişi, kendinden bilir işi
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 11:40
Hukuk herkese lâzım. Sanırım afofoz sirasinin kendinize geldigini fark ettiniz. Senin dediklerini de dun sana diyorlardı da umursamıyordun. Ne değişti ki. Sanırım kim kavgasına çoktan girmişsiniz. Davutoğlu olsun kavgası.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 11:27
Her ne kadar siyasi duruşunuz karşısında olsamda bazı yazılarınızı takip ediyorum tarafsız ve ön yargısız bugünkü yazınız için teşekkür ediyorum kaba tabir olacak ama karşı cephenin vuran kıran tepeden bakan dar dünyasının dışında yazıları son zamanlarda sadece sizin gazeteniz de görmek yetersiz ama umut verici başarılar
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 10:51
siyasal islamcilarin hic tarzi degil halbuki cok sasirttilar bizleri!
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 12:05
8
Ne anlarsın İslamcı tarzından..
KARAR OKURU fransa 13 Mayıs 2019 10:25
Slm yazdiklariniz gibi onlarda oyle anliyorlardir kesin makul olanda o zaten gel gorki cancagizlar he ya deseler onlarn lehine olacak ne yapsak ne etsek saskinlik panik atak hali bunlar allah sasirtmaya gorsun basiretler versin akl etsinler dua edelim de huzurumuz olsun hurmetler
Mustafa ALSANCAK 13 Mayıs 2019 10:21
Sayın yazar bu son yazısındaki tesbitleri ve düşünceleri dolayısile yüreğimize su serpmiş oldu. İmamoğlu büyük bir nezaket coşkusu içinde Tüm Türkiye’yi kucaklama efendiliği gösterirken Akp yandaşlığının soyunmuş olan Bahçeli’nin ağzından çıkan ağır ve ağıza alınmayacak bir ibretlikteki milleti kutuplara ayrıştıran söylemleri halk arasında büyük bir üzüntü ve kaygıyla karşılanmaktadır. Ne oldu da Bahçeli birden bire dönüş yapıp Mhp’yi Akp’nin emrine amade hale getirdi diye vatandaş derin derin düşünmekte.
Karar Okuru 13 Mayıs 2019 10:06
Yetersiz insan ve toplumlar devamlı gerilimden beslenir. Bu bir savunma mekanizmasıdır. Böylece kendi yetersizliği ile yüzleşmekten kaçınır. Önce mazeret; yapacaktır ama şartlar müsaade etmemiştir. Sonra mağduriyet; yapardı ama her kes ona karşıdır, yoluna engeller koyulmuştur. Bir sonraki adım haset; yapamadıklarından dolayı orumlu tuttuğu etrafına hep, öfkeli ve nefret doludur. Son savunma hamaset; zihin acı veren yetersizliği , gerçeği ters-yüz ederek örter. Bu sonuncu gelen atın aslında ötekileri kovaladığını söylemesi gibidir.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 09:36
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli niye “Yerin dibine batsın sizin güzeliniz!” diye gürleyecek kadar öfkelendi ki? diye sormuşsunuz. Cevap veriyorum: "Çünkü bahsettiğiniz siyasetçi profili kinden, şiddetten, öfkeden beslenir. Bu tip uzlaşmacı ve "yumuşak" söylemler onların ayarlarını bozar"
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 09:26
Selam millet, şu basmakalıp zihniyetten çıkmaya karar vermiş gibisiniz. Cehape millete ulaşayım derken cehape diye birşey de kalmıyor aslında. Kalmayınca da cehape tabelası altında akepe oylamak için uygun duruyor. Filmler aynı. Akıllılara deli muamelesi berdevam. Ramazan Güzeldir.
Arif 13 Mayıs 2019 08:29
Öyle bir yazı yazmışsınız ki sanki ismini yazdıklarınızın fikir hürriyeti bağlamında arkasında durur gibi görünürken aynı isimleri bir kez daha vereyim de seçimden sonra ve daha sonra unutmayın gereğini ona göre yapın der gibi.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 07:06
Yine sorayım: Sizin mahallenin başına gelenler, siyasal İslâmcılar seçimle işbaşına gelir ama seçimle gitmezler ezberi yüzündendi. Demokrasi amaç değil araçtır, demokrasi bir otobüstür durağa gelince inilir gibi sözlerin teviline bile gerek duymadınız. Belki de işinize öyle geldi. Evet, şimdi zamanı. Yukarıdaki sözleri nasıl anlamamız gerekiyor? Bununla ilgili bir yazı bekliyoruz sizden.
mehmet 13 Mayıs 2019 06:33
imamoğlu bu seçimde sadece binaliyle değil hem erdoğanla hem bahçeliyle hemde soyluyla mücadele edecek. beylikdüzünden kalkıp gelmiş bir belediye başkanı karşısında ne duruma düştüklerinin farkında bile değiller. akp kendi eliyle sonunu hazırlıyor. ve bunu göremeyecek kadar kör olmuşlar. yada birileri gözlerini bağlamış. hayırlısı olsun. ülke olarak bizi güzel günler beklediğini düşünüyorum ama akp yolcu o çok net.
Ahmet Faruk 13 Mayıs 2019 10:28
16
Mehmet bey, peki akparti kiminle mucadele edecek; chp, ip, hdp, saadet, pkk, feto, abd, ab,israil,
Cenk Emre 14 Mayıs 2019 12:14
0
Akparti yok olacak olursa ne olur? Akpartiye gönül vermiş seçmen profili kendine akacak bir mecra bulur. Ancak bu hiç bir zaman ülkesini sevmeyen, seçmenini sevmeyen bir parti olmaz. Ancak şu gerçeği de göz ardı etmemek gerekir. Ekmeleddin, Abdullah Gül, Mansur Yavaş, İmamoğlu gibi sağ tandanslı adaylarla milletin karşısına (takiyye de olsa) çıkmak zorunda kalan Chp asıl yolun sonuna gelmiştir. Ülkem için sevindirici.
Ayhan BAKIR 13 Mayıs 2019 04:38
Hakan bey Bozuk saatin günde 2 defa doğruyu gösterdiği gibi bazen doğru yazılar yazıyorsunuz. Ama kısa süre önce yazdığınız Kadir MISIROĞLU güzellemelerini unutmadık.
osman 13 Mayıs 2019 08:25
1
Ayhan kimleri seviyor kimlerden nefret ediyorsan listeyi verde hakan ona göre kendine çeki düzen verip ona göre yazsın.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 03:16
Sayın yazar size bakınca siyasi evriminiz daha ne kadar sürecek bir zamanlar dindar insanlara karşı 10. Yıl marşı okuyanlarda haklıydı öyle mi
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 08:32
0
Hak nedir? Bir tarafın yaptığı söylediği her şeyi doğru kabul etmek diğer tarafın yaptığı söylediği her şeyi yanlış kabul etmek midir? Karşı taraftaki kıbleye döndüğünde, bizim taraftaki kıblesini değiştirince Hak yoluna mı gitmiş olur? Ortak iyide, ahlaklı olanda buluşup, kucaklayana sahip çıkmak, ayrıştırıp, kutuplaştıranı kınamak öncelikle mensup olduğumuz dinin sonra da insanlığımızın gereğidir. Ancak bu şekilde toplumda birlik tesis edilip huzur sağlanabilir.
karar okuru ben 13 Mayıs 2019 09:01
0
üstad, Hakan bey ve bizler bize yapıldığı için eleştirmedik o tutumları, yanlış ve hakka hukuka aykırı olduğu demokrasiye aykırı olduğu için eleştirdik.. Şimdi haksızca davrananların diliyle fikriyle hareket etmek bize düşmez.. Kimse haksıza adil olmayana benzemek istemez bizde...
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 03:16
Hakan bey allah sahidimdirki ben CHP ye hic oy vermedim Ataturk hakkindaki durusunuza katilmasamda dogru olduguna inandiginiz konularda dik durusunuzu taktir ediyorum isteseydiniz yandas medyanin kaymagini yerdiniz ama siz oyle yapmadiniz vicdaniniz el vermiyor bu durusa yalnizca saygi gosterilir sayin yazar saygilarimla
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 06:14
1
tayyibe bu kadar bağlanmayaydı katılırdımda takdir etmek hiç içimden gelmiyor. ama mevcuda göre değerlendirilirse tabiki en azından bir karakteri var albayrağın. ama seviyenin bu kadar yerlerde olduğunu hesap ettiğimizde bu pek övünülecek bir şey değil.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 03:08
"Yerin dibine batsin sizin guzeliniz !!"...Devlet Bahceli, Cumhurbaskani'na yaranmak icin ne diyecegini sasirdi. 70 yasinda, siyasi kariyerini birkac yil daha uzatmak ugruna yapmayacagi, soylemeyecegi sey yok. Amac gerilim yaratmak, halki kiskirtmak, birbirlerinden nefret ettirmek. Memleketini gercekten seven bir insanin yapacagi is degil bu arkadaslar.
Süleyman d. 15 Mayıs 2019 17:12
0
Bahçeli: "Batsın bu dünya!.." MİLLET (Koro) : "Yazıklar olsun!!! "
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 02:33
AKP ve MHP bile isteye ortamı geriyorlar çünkü gerilimin kendilerine yarayacağını zannediyorlar.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 02:05
Eeeee sen ne diyosun sence nolur
Has Parti 13 Mayıs 2019 01:53
Sayın yazar Kılıçdaroğlu'nu linç etmeye kalkanlar serbest bırakıldı, gazeteci Demirağa'a saldırıp ağır yaralayanlar serbest bırakıldı. Sizce hükümet şunu mu demek istiyor 'bizim aleyhimize konuşursanız başınıza bunlar gelir, bunları yapanları hemen serbesst bırakırız.'
Ahmet Murat NUHOĞLU 13 Mayıs 2019 01:34
Devamla NUHO... YSK'nın iptal kararından sonra belli yerlerde hemen tencere tavalar konuşmaya başladı, seçimi kaybederlerse de böyle bir durum bekliyor gibisiniz ama CHP taraftarlarının bu kadar terörize olmaya hakları yok. Son günlerin Goygoycuları İmamoğlu ve CHPyi yeni dönemin iktidarı zannediyor ve nemalanma umuduyla goy goya koşuyor. Nemalanma ile işiniz olmaz, CHPden iktidar çıkmaz, Bizim derdimiz yalnızca "Adil olmak" deseniz CHPyi hiç eleştirmeyerek onu da harcıyorsunuz, ne yaptığınızı anlayamadım ama temsil ettiğiniz pozisyona yazık ediyorsunuz, bu du
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 06:33
1
AKP’den iktidar çıkmayacağı çok acı bir şekilde ortaya çıkmış tır. Ne yazık ki en büyük darbeyi de eğitim görmüştür.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 01:29
Faşizm işte böyle bir şeydir. En ufak karşı görüş ezilir, sindirilir.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 01:28
Hoşgörü kavramı bohçasını alıp göçmüş gibi gözüküyor bu topraklardan.. Sıfır hoşgörü duyardık ama şu an sıfırın altındayız..
MAHZUN MUHAFAZAKAR 13 Mayıs 2019 01:22
Kaybetme korkusu ve kazanma hırsı, kişilerde ve partilerde fabrika ayarlarını bozuyor. Çok yazık, iki günlük dünya için değmez. Hem bu dünyanın helalin de hesap, haramın da azap var.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 01:11
Kaçırdığınz şeyleri bilmem de unuttuklarnz olabilir adalet kelimesini ağızlarna alabilirmeleri için cidden adil olmaları gerekir hak hukuk diyebilmeleri için vaktiyle beyazıtta ağlayan kzlar içinde hak hukuk demelilerdi.benim kutbun diğer tarafndaymşm gibi hissettiğim yıllarda rte yoktu daha ortalarda. Öteki diyen bakşlar çkmaz hafzamzdan. Fenalık söylediklerinde değil İKİYÜZLÜLÜKLERİNDE .....
yusuf ercan 13 Mayıs 2019 01:05
hakan bey bende sizdeki bu degisimi anlamakta zorlaniyorum, resmen oylar calinmis ,bunlari bilmesek sizin yazinizdan imamoglu magdur.yildirim suclu bundan dolayi imamoglu daha güzel olacak güzellemesini bundan yapiyor sanacagiz,hakan bey chp lilerin nicin sanatcilar susuyor diye tehdit edildiklerine ,stadlara ve klüplere siyaset bulastiran imamogluna tik yok,daha güzel olacak olacak güzellemesini arkasindaki plani anlamakta zorlaniyorsun.benim sizin bu kadar 180 * derece nasil degistiginizi anlamakta zorlandigim gibi.
Karar Okuru 13 Mayıs 2019 03:54
2
Cumhurbaşkanlığı seçiminde çuvallarla eklenen mühürsüz oy sayısı iki buçuk milyon. O iki buçuk milyon mühürsüz oyu, seçilen adaydan çıkardığında aday kazanamıyordu ilk turda. Bu ne demek sence kardeş?
Krr 13 Mayıs 2019 09:07
1
Çaldılar derken. Biz sadece 25 yıldır çalınan belediye hazinesini biliyoruz. Bir de 17 yıldır milleti borç batağına sürükleyen, hazinenin içini boşaltan hırsızları hatırlıyoruz. O yüzden oyumuzu değiştirdik ya kardeş. Uyanık ol daha günaha ortak olma ne olur.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 00:39
Hakan Bey dünya tersine dönmüş. Muhalefet demokrasinin, hakkın ve hukukun yanında Akp ve Mhp ise demokrasinin ve milli iradenin karşısında konumlanmış. Allah'ın izniyle hak yerini bulacak, millet sandıkta bu demokrasi, hak ve hukuk karşıtı koltuk ve çıkar ittifakı olan Akp ve Mhp koalisyonunu sandığa gömecek.
gece devriyesi 13 Mayıs 2019 00:37
Özgürlük çıldırtıyor İtaatten nasibini alamamış kulları Etkili ve yetkili vaizler bilançolar çıkarır Olsun diye hastalara şifalar
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 00:35
İktidar ve onun küçük ortağında inanılmaz bir öfke dili var , bu dil toplumu çok fazla geriyor ve kutuplaştırıyor , yani lafa geldiği zaman 82 milyon diyorlar birlik ve beraberlikten söz ediyorlar ama söylemleri sadece kendi seçmenlerine hitap ediyor diğerleri ise yine hain yine zillet yine beka düşmanları diyorlar
Has Parti 13 Mayıs 2019 00:11
Sayın yazar Norveç'in içinden misiniz?
Ali baba 13 Mayıs 2019 11:01
0
Yok, norveçin kiyisi, finlandiyanin içinde, ilticacidir
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 00:11
Bir kazanma uğruna islamın şartları kadar kıymetli adalet, dürüstlük, vicdan, hoşgörü vb tüm kavramlarını oy ettiler.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 03:45
1
Güzel yorum olmuş kardeşim. Allah razı olsun.
Tamamen katılıyorum.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 03:23
8
İstanbul seçimlerinde bir bit yemi var. Ama herşey ortaya çıkacak.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 06:36
1
Evet Cumhurbaskanlığı seciminde bir bit yeniği olmuş ama uyumuşuz.
KARAR OKURU 13 Mayıs 2019 07:48
1
03.23 trollüğün batsın onu bile beceremiyorsun kuş yemi olmasın o
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN