Back To Top
Depremden korunma duası

Depremden korunma duası

 - Son Güncelleme: 28.09.2019 Cumartesi 09:16
- A +

İstanbul’umuz depremle sarsıldı, tüm Türkiye’nin de yüreği sarsıldı.

Yaralılar var, ikisi ağır; Allah’tan acil şifa diliyoruz onlara.

Beklenen büyük deprem değildi, ama o depremin kaçınılmaz gibi görünen gelişini hatırlatarak bu hususta alınması gereken tedbirlerin yeniden ve her zamankinden ziyade gündeme gelmesine vesile oldu.

Eskilerin dediği gibi “esbabına tevessül” gerek.

Allah beterinden korusun; beteri gelse de onu asgarî hasarla atlatmayı nasip etsin.

Şimdi böyle deyince…

Nihat Hatipoğlu, televizyonda depremden korunma duası okudu diye bazı tuhaf çevreler tarafından tefe konuyor.

Deprem konusunda önceden alınması gereken tedbirleri ve deprem esnasında dikkat edilmesi gereken hususları anlatmak yerine dua etmek neyin nesiymiş!

Deprem olurken yerimizde oturup dua ederek enkaz altında kalmayı mı bekleyecekmişiz!

Cevap:

1.Depremle ilgili tedbirler bütün televizyon kanallarında uzun uzun, tekrar tekrar, altı çizile çizile anlatılıyor. Araya bir de dua girdi diye hop oturup hop kalkmak nedir? Siz nerede yaşadığınızı zannediyorsunuz? Burası Türkiye. Böyle Fransız kalmayın ülkenize.

2.Deprem esnasında yapılması gerekenleri yaparken aynı zamanda dua da edebilirsiniz. Etmeseniz de etmeyin. Siz bilirsiniz.

Davutoğlu/Babacan anketi

Evvelki günkü yazımda bahsettiğim anket sonuçları, ayrı ayrı sorulan “Davutoğlu’nun partisine oy vermeyi düşünür müsünüz?” ve “Babacan’ın partisine oy vermeyi düşünür müsünüz?” sorularına ayrı ayrı verilen cevapları ifade ediyor.

Birinci soruya olumlu cevap verenlerin oranı (Yüzde 8-9 ) ile ikinci soruya olumlu cevap verenlerin oranı (Yüzde 6-7) toplanamaz, ‘İkisi toplamda yüzde 14-16 ediyor’ denemez; çünkü soruların ikisine birden olumlu cevap verenler de var.

Söz konusu anketler, Davutoğlu liderliğindeki parti ile Babacan liderliğindeki parti arasında tercih yapıldığında kime ne kadar teveccüh gösterildiği konusuna da açıklık getiriyor olabilir, ama ben o kadarına vâkıf değilim. (Hatırlatma: Sonuçları kamuoyuna açıklanmayan anketlerden -üç ay içinde yapılan iki ayrı anketten- bahsediyoruz. Ben de bunlara sadece kısmen muttali oldum.)

Kesin olan şu ki, Davutoğlu ve Babacan’a gıcık olup da ‘Yüzde 1-2 alıp otururlar aşağı’ veya ‘İkisi birden en fazla 3-5 puan alıp görürler günlerini’ diye avunan ve bu konforlarından vazgeçmeyi akıllarının ucundan bile geçirmeyen kimselere hiç ama hiç hitap etmeyen anketler bunlar.

‘Yok daha neler!’ deyip geçerler.

Geçmeyip şöyle bir dursalardı iyiydi aslında.

Kurulma sürecindeki bu yeni partilerin hatırı sayılır bir teveccüh göreceğine dair işaretler varsa da, o işaretlerin zamanla tersine dönmesi ve bu partilere teveccühün daha küçük bir kesim -yahut iki kesim- ile sınırlı kalması mümkün tabii.

Ama o müsbet işaretlerin çok ötesinde, çok büyük bir teveccühe de mazhar olabilirler.

Şöyle bir durup ‘Nereden geliyoruz, nereye gidiyoruz, gidişimiz gidiş mi?’ diye sormakta herkes için fayda var.

Dünyanın vicdanına hitap

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Kurulu’ndaki konuşmasında Filistin, Keşmir ve Suriyeli mülteci meselelerini ele alarak dünyanın vicdanına seslendi.

Mısır diktatörü Sisi’nin oturduğu masada oturmayı reddetmesi de dünyanın vicdanına hitap eden bir tavırdı.

Tüm dünyadan değilse de, başta Filistin ve Pakistan olmak üzere İslam dünyasının dört bir yanından bu konuşma ve tavırdan ötürü Erdoğan’a ve Erdoğan üzerinden Türkiye’ye tebrik yağdı, İslam dünyasının semalarında Türkiye’nin yıldızı bir kere daha parladı.

İçerideki vicdan yaralayıcı sorunlarımızı çözebilsek bu yıldız çok daha parlak olur ve belki tüm dünya semalarında parlar.

Yargı reformu paketleri başlangıç olsun, ıslahat yolunda tam yol ilerleyelim başkanım.

 

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Halil 29 Eylül 2019 11:39
İslam'ın kaza-kader-tedbir hususundaki görüşlerini bilmeyenlerin duaya itirazları öyle sırıtıyor ki...
KARAR OKURU 29 Eylül 2019 09:12
Allah a larin belasini versin diyenlerin oranı. Allah b lerin belasini verenlerin orani. Allah c lerin belasini versin diyenlerin oranı. abc.....z....az..... Cogaltabilirsiniz. Yahu bu beddualarin dışında kalan bir Allah kulu var mi. Neden biz Allah im ıslah eyle duasini terkedip bela okumaya devam ediyoruz. Bela konusa konusa gelir. Bela geldiginde bela okudugumuz insana yardima kosmayacak miyiz. Lutfen arkadaslar bela okumayi birakip dua okuyalim.
Halil 28 Eylül 2019 20:20
Yahu bu dua düşmanlığı nedir?Ölüm tehlikesinde bunlar kime-neye yönelecekler?Dua etmek maddi tedbire mani değildir?Önce bunu öğrensinler...
KARAR OKURU 29 Eylül 2019 01:36
5
Tam tersine manidir. Dua eden adam aldatıcı bir güven duygusuna kapılır ve tüm tedbirleri göz ardı eder.
mehmet turgut 28 Eylül 2019 18:32
tayyib'in konuşması islam dünyasının semalarınımı aydınlatmış? güldürmeyin insanları.hangi islam dünyası? islam aleminin yarısından fazlasıyla papaz olmuşuz,yarısında elçimiz bile yok.birçoğu düşmanlarımızla doğu akdenizde ortak olmuş.siz hangi islam aleminden bahsediyorsunuz?????
M. S. 28 Eylül 2019 17:53
Nihat Hatipoğlu'yu deprem duasından ötürü yeren çevreler değil tuhaf olan, tuhaflık Hatipoğlu'nda ve sizde. Dualar iş görse yoksul bakımsız evler yıkılmazdı. Bunu düşünemiyor musunuz? Ama şaşırmıyorum, o kanala da o hocaya da ve size de.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 17:52
Nihat Hatipoglu dini kullanarak koseyi donmus bir sovmendir. Bu ulkede sayilari giderek cogalan din tuccarlarindan biridir. Allah'in insanlari cezalandirmak icin depremi kullandigina inanan cok dindar vardir. 1988de Ermenistan'da buyuk bir deprem oldu. 38 bin insan hayatini kaybetti, 120 bin kisi yaralandi. Erbakan, Allah'in Ermenileri cezalandirdigini soylemisti o depremden bir gun sonra. 1999 Yalova depreminin de bir imtihan oldugunu iddia etmisti. Yani, baskasina olursa ceza, bize olursa imtihan.
Kuva-yi Milliye 28 Eylül 2019 15:17
Dua işe yarar mı yaramaz mı bilemem.Ama bildiğim bir şey varsa o da on binlerce kişinin arkasından bol bol Fatiha okunacak.Siz de bu kadar çok Fatiha duyunca islam ülkesinde yaşamanın sevincini yaşarsınız...
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 19:08
8
Kuva yi milliye. Allah aşkına sen hangi alemde yaşıyorsun. Sen ne yiyip iciyosan bana da söyle bende böyle ayaklarım yerden kesik semalarda gezineyim. Yazar ne diyor hem tedbiri al hem dua et. Sen bu yazıdan ne anladı Allah aşkına. Adam neden insanların ölmesinden dolayı fatiha okunmasına sevinsin. Dua şart degilmi. Depremide yaratan Allah degilmi. Allahsa eğer işin dogrusu Her şey Allahtandir. Dua etmiyicekmi insan.
KARAR OKURU 29 Eylül 2019 01:39
8
Behey cahil depremi yaratan jeolojik hareketlerdir. Allahla ne ilgisi var.
KARAR OKURU 29 Eylül 2019 11:18
3
01.39 sayin bilgin, Jeopolitik hareketi yaratan nedir? Ateşi yakan kimdir? Yagmuru yagdiran ruzgari estiren evreni donduren kimdir bre inkarci angut?
Karar okulu 28 Eylül 2019 14:34
''Devletin dini adalettir''yazıyor büyüklerimiz.Adil çözüm,adil paylaşım,ahlaklı harcama,problemlerde acil adaleti kullansak en kısa zamanda çözülür.Diğer problemlerimiz gibi duyarsız,ilgisiz olursak,bizim her işimiz sonuçsuz ve başarısız oluruz.Bizimde güzel örneklerimiz var ama deprem söz konusu olunca örnek olarak Japon iş ahlakı,Japon depremle mücadele yöntemine bakılabilir.
Çerkez Ethem 28 Eylül 2019 14:04
Keşke suriye veya filistinde bombalanan yerlere bu nihat gitse ve dualarıyla kurtarsa yerel halkları. Boşuna halklar savaşıyo! 3-5 dua yapsa, sorun hallolmuştu! İşimiz/inancımız t.v.deki ağlayan sızlıyan alimlere kaldıysa, bu hayat'ı ve ahiretide kaybederiz! Allah bizlerin ilmini artırsın....
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 13:49
BM konusmasinin inandiriciligi ve o insanlara faydasi yok. Ayni konusmayi Suudi krali yapsaydi ne kadar anlamli ise bu da o kadar anlamli. Iceride ne kadar adaletliyiz ki disaridan o kadar adalet istiyoruz, lutfen biraz daha akil lufen
Muhtefi. .. 28 Eylül 2019 13:48
Bir yerde okudum hoşuma gitti. Özet olarak. .TEDBİRSİZ DUA. ..Ahmaklık, Cehalet. ...TEDBİRLİ ve DUASIZ. ..Kibir Enaniyet bu da Ahmaklıktır. :)))...İnsanin Maddi ve Manevi yönü vardır. Ayrılamaz. Maddi tarafi İlim, Tedbir. Manevi tarafı İman, Duadır. Ancak böyle huzura kavuşur. .
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 13:29
Dua da var beddua da var sayın yazar. Keşke her önlem alınsaydı da ...
E.K 28 Eylül 2019 12:41
Sn yazar insanlarin tepkisi depreme karsi yapilan dualar degildir...Duayi isteyen yapar , isteyen yapmaz sizin de belirttiginiz gibi...Yetkililerin, ortalikta ahkam kesen siyasilerin, depreme karsi gerekli onlemleri almamalarina isyan ediyor insanlar...Isteyen dua eder, ama deveyi saglam kaziga bagladiktan sonra...Yoksa duanin faydasi olmayabilir...Sn Erdogan'in dunyanin vicdanina hitap etmesi belliki cok hosunuza gitmis. Olabilir..Keske dunyaya nizam verecegimize, deprem ulkesi vatanimizi olasi buyuk felakete karsi hazirlikli hale getirmek icin kafa yorsak..
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 12:11
99 depreminde 40 bin kişi mi öldü? Dua ediyoruz tabi ki, bunu tekrar etmek mi öncelikli? Tedbir almanın detayları üzerine konuşmak mı öncelikli? Yazının devamı, partilerin oy oranları yerine, İstanbul'da binaların yüzde kaçı 7.5 büyüklüğünde depreme dayanır sorusunu cevaplar nitelikte olsaydı keşke. Tevekkülü detaylıca anlatmadan önce tedbiri detaylıca anlatmak gerekir.
Hüseyin Şenel 28 Eylül 2019 11:55
Son istifalarda,küskünlerin söylemleri hariç tabii,genelde kabul gören çıkışları Parti içine..Sn Davutoğlu küsmek ile pek derdi olmayacak kadar rasyonel,çözüme yönelik doğru,yanlış fikirler sunacak alt yapısı olan,siyasette olmasa bile yapacak bir iş bulabilen,dolu ama molla’lık sıfatını azaltmış bir insan..Her partide,söyledikleri fikir süzgecinize koyabileceğiniz kadar değerli,öğrenilmiş kalıplara sığmayan “molla” lar var..Mesela Sn.Ünal Çeviköz,hakeza Sn.Babacan..Bende,Kalıp’lı insanların,bu cins Molla’ların söylediklerini,hiç olmazsa süzgeçlerine koyması gerekir diye düşünüyorum..
KARAR OKURU D 28 Eylül 2019 11:28
Şu davutoğlu anketini şu ana kadar yüzde 1-2 den fazla gösteren olmadı.babacani ise 6-7 gösterdiler.yazar gönlünden geçeni yazmış galiba.davutoglu nün oyu 1-2yi asla geçmez.hanasetden başka bi şeyi yok davutoglunun.hamasetin alasını ise zaten reiş yapiyo.o nedenle o iş yad.belki Babacan iyi program be iyi ekiple oy alır.davutoglu hafızalarda.suriye.yeni osmanlıcılık.basbakanliginda pasif tutumu.yani hırsına kurban olacak
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 10:43
Sayın yazar, basın özgürlüğünde 180 ülke arasında 155. olan, Dünya hukuk endeksinde 126 ülke arasında 109. olan bir ülkenin lideri nasıl Dünya’nın vicdanına seslenir? Seslense bile onu kim ciddiye alır?
Vatanperver 28 Eylül 2019 10:22
Pardon ama Erdoğan BM'de konuşmaktan başka ne yapıyor? 17 yıldır iktidarda, şimdiye kadar hangi mazlumu hangi zalimin elinden kurtardı? Hangi zalimi cezalandırdı? Lafla peynir gemisi yürümez.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 11:42
24
Beş milyon vatansız kalan garibe kucak açtı.Ha gerçi o da ayrı bir sorun değil mi?Vuralım tekmeyi gitsinler!
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 10:14
İçişlerini hadi bir yana bırak, Reisin dış ilişkilerinde bir başarısını göster bana? Tam tersine izlenen politika Türkiye’yi yalnızlığa itmiştir TC’nin saygınlığı kalmamıştır. Bizden daha aç bir kaç tane ülkeden alkış almanın sanki bir başarıymış gibi sunulması aslında gülünçtür.
Nermin Öztürk 28 Eylül 2019 16:56
1
Suriyeli gariplere mi kucak açıldı, PKK'ya mı devlet kursunlar diye yer açıldı, daha belli değil... Birşeyi biliyoruz, PKK devleti bağıra bağıra geliyor.
Vatanperver 28 Eylül 2019 10:06
.. zevkle işten atanlar, hırsızı ve katili salıp ufak bir siyasi eleştiri yapanı kodese koyanlar, her yerde aslanlar gibi mücadele eden Mehmetçik'leri ve polisleri sadece işlerine geldiği zaman hatırlayanlar, Din-i Mübini İslâm'ı kafalarına göre kullananlar, halkın bir kısmının asgari ücrete kanaat getirmesini tavsiye edip bir kısım azınlığa devlet malını akıtanlar, liyakatsız ama partili insanları her yerde baş tacı yapanlar ya AK Partili ya da AK Parti'nin izin verdiği insanlar ve işler olsa da: SORUYORUM: ALTERNATİF LİDER VEYA PARTİ KİM?DAVUTOĞLU MU, AKŞENER Mİ, KILIÇDAROĞLU MU VS? YAPMAYIN
Vatanperver 28 Eylül 2019 09:56
Arkadaşlar, yorumları üzülerek okudum. Bakın, her ne olursa olsun şunu kabul ederim ki: Ülkeyi 17 yıldır AK Parti yönettiginden (özellikle son 5-6 yıldır da mutlak bir muktedirlik durumu var), iyi ve kötü her şeyde günahları ve sevapları vardır (kabul edelim veya etmeyelim). Geldiğimiz noktada: Bismillah deyip kamu malını iç edenler, aşırı emek-para ve zaman harcayıp yazılı/ fiziki sınavlardan başarılı olunduğu halde mülakatlarda/ güvenlik soruşturmalarında insafsızca gençleri eleyenler, terör örgütleriyle iltisaklı diye kodomanlara dokunmazken kamuda ve belediyede çalışan ekmekçileri zevkle..
Karar Okuru 28 Eylül 2019 09:43
Gazelleme güzelleme ama yorumlara bakınca kimsede yemiyor hani. “Başkanım” da son yağlama. Bu ezik Ortadoğulu ruhumuzu bir terk edebilsek!
Harun 28 Eylül 2019 09:40
JAPONLARIN %55 I ATEİST ONLAR 9 SIDDETINDEKI DEPREME DAYANIYOR ACABA HANGI DUALARI OKUYOR SIZ BULUN MILLET DASK ODESIN OTV ÖDESİN IKTIDARDAKILER HAR VURUP HARMAN SAVURSUN BIZDE ONLARIN GUNAHININ CEREMESINI ÇEKELİM IHMAL MI KADERMI YOKSA BİZDE SESSIZ KALARAK SORUMLUMUYUZ
Takipci 28 Eylül 2019 09:01
17 Ara 2017, BM Kudus ile ilgili bir karar verdi. Yandas Madya'miz bunu Erdoganin buyuk zaferi diye verdi. Sonuc: Kudus gitti gider... Sn yazarin bu yazisini okuyunca buyuk bir korkuya kapildim, insallah Filistinde kotu seyler olmaz. Gerci Hatipoglu hocamizin Dualari var ama, ben yine de korkuyorum.
Bilgili 28 Eylül 2019 08:53
Sayın Albayrak, cumhurbaşkanı'nın BM'de ki konuşmasını çok arkalara atmak... Davutoğlu-Babacan anketinden sonra... hiç adil değil değil mi? Bir kavme olan düşmanlığımız onlara adaletle davranmak ,mealindeki ayeti hatırlatmak istedim.Siz insanlardan adalet beklerken sizin de bulunduğumuz konum gerego adaletli davranmamız gerekiyor ve onu bekliyoruz sizden sayın Albayrak.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 08:46
ALIŞTIK ARTIK. TAYYİP BEYİN NE ZAMAN REYTİNGİ DÜŞSE, KOPMALAR BAŞLASA HEP BÖYLE HAMASET YÜKLÜ KONUŞMALAR YAPAR.HALEP henüz düşmemişti EL CEZİRE TELEVİZYONUNU seyrediyordum viran olmuş HALEBİ gösterdi bir türkce afiş gösterdi beyaz bir bezin üzerinde şu yazıyordu ERDOĞAN HEP KONUŞUR.keşke Tayyip beyin fox New kanalındaki konuşmasını da verseydiniz.farkı görürdünüz.ama bir doğrunuz var.DAVUTOĞLU BEY ARTIK BU MİLLETİN UMUDU.
Muhammed Kurdi 28 Eylül 2019 08:41
Dua konusu için aferin net yazına! Burası islam toprakları
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 08:37
Ooo sayın yazar hayırlı sabahlar ufaktan ısınma çok iyi selam ile
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 08:26
Dunyanin vicdanina seslenmis...Hukuku guguk yapan, yargiyi muhaliflere karsi silah olarak kullanan, kendisini elestiren gazetecileri, halkin sectigi milletvekillerini, hak savunucularini hapse attiran, 12 ayda 26 bin vatandasi tweetleri yuzunden tutuklatan bir lider haktan, hukuktan, adaletten, vicdandan bahsetmis ve buyuk ovgu almis, hem de Turkiyenin yildizini parlatmis. Vay vay vay...Ulkemde domuz eti yiyenlere musamaha gosteriyoruz da dedi. Ne de olsa dunya lideri...
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 08:21
Bahsedilen o islam alemi Suriye konusun da, Kıbrıs konusun da, Ege de, Akdeniz de ki sıkıntılarımız da neredeler? Diğer konu; kuvvetler ayrımı olmadan”ıslahat” falan olmaz. Deprem bile akılları başa getirmiyor.
KARAR OKURU 29 Eylül 2019 18:58
0
Bahsedilen o islam alemi'' islam aleminin son bin yillik temsilcisi, 500 yillik lideri Turkiye oldugunu bilmiyorsan, inkar ediyorsan senin islamla, Turkiyle Turklukle ne isin var?
Cemal Aldırmaz 28 Eylül 2019 08:23
Uygurlar,Kırımlılar,Kerküklüler sizi ilgilendirmiyor mu birader.
KARAR OKURU 29 Eylül 2019 01:09
3
Ilgilendirmiyor çünkü yazarin TÜRK e karşı allerjisi var. Acaba yazar bey isminden de rahatsız mı
KARAR OKURU 29 Eylül 2019 11:14
0
Kirim da ne var lan zubbe? Uygur da 1949 dan beri nukleer zehirleme var 80 yildir sen halt ettin?
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 08:13
Valla Hakan Bey bir kaç satır karalayım dedim, sağolsun ilk 24 yorum güzel cevaplar olmuş. Fazlasını yazmaya gerek yok. Bu yorumları oku, 'Ben nerede yanlış yapıyorum' diye bir düşün. Sonrada ne kadar bilinçli bir okur kitlesine sahip olduğunu gör, sevin.
ÖZGÜR SARIKAYA 28 Eylül 2019 07:45
Sisi ile aynı masaya oturmuyor ama Sisi’ye sahip çıkanlarla görüşebilmek için Amerika’ya gidiyor.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 07:50
23
Ne yapsın sisi yüzünden hayata mı küssün! Lafa bak.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 07:41
Vallahi tüm dünyada dalga geçilen, BM de hiçbir saygınlığı kalmayan zavallı ülkemizi, politikalarımızı müslümanlar alkışlıyor diye satmanız, arada bir yürek yiyip yazdıklarınızla size kazandırdığı tüm saygınlığı yok ediyor.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 06:44
Sisiyle oturmaması dünyanın vicdanına hitap eden tavır, Ömer el beşir el oturmasıda dünya vicdanına hitap eden tavır!!!
KARAR OKURU D 28 Eylül 2019 06:31
Ha ha .dünyanın vicdanına seslenmiş.bir de kendi vicdanına seslerse ya.ne kadar boş yazılar bunlar.ulkede agzini açan muhalif doğrudan hapiste.sorgusuz sualsiz yatar bir yıl.binlerce insanı en küçük eleştiride hapse atıyorlar.makama siginarak kendisi her gün hakeret ediyo.neyse sen güzelleşmeye devam et sayın yazar.ama bik ki bunları kimse yemiyo.aptal değil karar okuru
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 05:56
Havuz medyası gibi olmuş sn yazar. Cüneyt arkın filimleri gibi. yürek soğuttu diyorsun Fakat İsrail bu dönemde neredeyse filistini yutacak , bizim ilişkiler üst perdeden devam ediyor ...
Aaa Hakan abi Bunu baştan öğretsenize yahu, bak millet boşuna panik yapmış! Bundan böyle panik yok depremde koskocaman Nihat Hatipoğlu var bizim ve kainatın kurtarıcısı. Bu yazıyı okuyana kadar Erdoğana tapıyordum son peygamber diye Bundan böyle Hatipoğluna tapacam allah senden razı olsun gönül penceremi açtın
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 03:37
Şahsen Erdoğan'ın konuşmasını dinlemedim, dünyaya söyleyecek ne sözü olabilir ki diye düşündüm. Çevre dese, kendi ülkene bak, Kaz dağları, Uzungöl talanına bak derler adama. İnsan hakları dese, adalet dese, kendi ülkende hapishanede bebekler var derler. Demokrasi dese, rakiplerin hapiste, dışarıda olanlar ise saldırıya uğruyor ve saldıran serbest bırakılıyor derler.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 03:29
Cumhurbaşkanı ve vicdan...Siz devam edin, ben şurada biraz güleceğim.
Diktatörün biri diğer diktatörün masasına oturmamış ve din sömüren şarlatanın biri çıkıp depreme karşı duayla korunmayı anlatmış çok güzel bundan böyle bütün hastaneleri kapatalım başka bir cübbeli şarlatan bulutuz bütün hastaları şapıdak duayla iyileştiren ve orduyu lağvedelim ileride bir savaş olursa rica ederiz sizden okursunuz bir dua ve savaşı ordusuz kazanırız ne güzel ne kolay ve emeğe irfana gerek yok çünkü Allah sizinle ve sanırım bu dinciler Allah’ıda kandırmışlardır
Türk oğlu ! 28 Eylül 2019 02:04
Yazının sonunda "başkanım" diyerek, göz kırpıyon ama, başkanını "kurtlar" kaptı, hadi geçmiş olsun.( Bi de başkanım'ın başında ki "b" yi niye küçük harfle yazdın ki..) {başka yorum yapmıycam yazıña, yayınlanırsa bu baña yiter.}
Türk oğlu ! 28 Eylül 2019 10:23
2
...ama bir de "ı" harfini uzatıp "başkanııım" deseydin tadından yenmezdi, neyse olmuş bir kere.} ( Diye de yazmıştım, ama benden kaynaklı olsa gerek, eksik olmuş. Yorum yapmıycam dimiştim ama eksiği tamamlayım dedim, kusura bakma.)
Karar Okuru 28 Eylül 2019 01:46
Akıl ve bilim yolunu kullanamayanların dua dan başkaca seçeneği de yoktur. Bol bol dua maneviyatı arttırır ama tedbir olmaz. Tedbir alacak donanım da olmayınca dua iyi gelir.
Karar Okuru 28 Eylül 2019 01:40
Boş orta doğu heves, hayal ve aymazlıklarından vazgeçmemiz gerek.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 01:17
İnsanları bu gibi durumlarda akıl, mantık ve rasyonel düşünce ile donatmak gerekirken onlara duayı salık verirsen kuvvetli bir depremin sonuçları hiç de iç açıcı olmaz.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 01:13
Kendini yine kandırıyorsun Hakan. O konuşmayı bizden başka göklere çıkaran yok. Çoğu ülkede kısacık bir haber olarak verilmiş. Kimse ciddiye bile almamış. Bizim iç kamuoyuna yapılan, yandaş medyanın parlattığı bir konuşma. Devir lafla kahramanlık devri değil, Sisi bile olsa oturup ülkenin çıkarları için anlaşma vakti. Akdeniz de elden gidince mi bunu anlayacaksınız?
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 00:18
SAYIN YAZAR. HUKUK MÜŞAVİRLİYİM dün büyük çekmece adliyesine gittim. Bir kaç adet olan asliye ceza mahkemesi 32,adede yükselmiş. Duruşma listelerine baktım genellkle hırsızlık fuhsa teşvik ve vergi usul Kanunu na muhalefet ağırlıklı idi. Gayrı resmi rakamlarla sekiz milyon issiz ' yirmi milyon aç insan var. Bu insanlarda ümmetin bir parçası. Kendi insanımıza ümit vermezken dışarıya ümit neyin nesi. DAVUTOĞLU BEY suskun halkın umudu gibi. Kuru gıda sitesinde artık kurun partiyi kurtarın bizi feryatiarini işittim.
Has Parti 27 Eylül 2019 23:57
Sisi'nin masasına oturmamak iyiyse, darbeci El Beşir ile kanka olmak kötü değil mi? 27 şubatta Mısır'da tren kazasında 20 kişi ölünce istifa eden bakan Hişam Arafat ilkeli ve ahlaklı ise, 2004 yılında Pamukova'da tren kazasında ölen 41 kişiye rağmen istifa etmeyen Binali Yıldırım ne o zaman? Bizdeki yöneticiler ahlaksız olduğu için mi ilkesiz, ilkesiz oldukları için mi ahlaksız, asıl soru bu değil, asıl sorun bu.
KARAR OKURU D 28 Eylül 2019 06:36
4
Ya bi de soyle dusunelim .sen sisinin masaaina oturnuyorsun da senin masana kim oturuyor ki.herkes kaçını valla.bi demokratik ülke lideri merhaba diyor mu sana.itibarin var mi.nerde diktatör bozuntusu varsa onunla aran iyi.el beşir falan
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 07:54
3
Ha ha ha. Sisi nin masasına oturmuyormuş. Uygar ülkeler senin kaç seferdir bu gösterdiğin tavırdan ötürü bilerek Sisi yi senin masana koyuyor. Çünkü seninle aynı masada olmak istemiyorlar...Sisi ti sana tercih ediyorlar. Hakan Bey gibilerde bu hareketi alkışlıyor, gerçeği görmüyor....
KARAR OKURU 27 Eylül 2019 23:48
ne şiş yansın ne kebap yazar başkanım.500 yıldır düze lmeyen ne varsa düzelsin allahım.-------------------------------------------------------------konu o kadar çok ki
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 23:14
0
İsmet Özel'in "Tedbir ve Çare" başlıklı yazısını okumanızı tavsiye ederim.
KARAR OKURU 28 Eylül 2019 23:39
1
batının ahlakı ismet özelden de yzsıklarından da hamasetlerinizden de menkıbe ve beylik laflarınızdan da daha gerçek.sizi gerçek dünyaya davet ediyorum.her türlü masalllardan daha gerçek
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN