Back To Top
Devlet işleri, aile işleri

Devlet işleri, aile işleri

 - Son Güncelleme: 01.07.2019 Pazartesi 09:06
- A +

Yapılabilecek bütün yanlışları eksiksiz yaparak AK Parti tabanından başka partilere kitlesel geçişlere yol açacaksınız, ondan sonra ‘Ahmet Davutoğlu partiyi bölüyor’ diyeceksiniz… Yağma yok!

Eski Başbakan / Eski AK Parti Genel Başkanı Davutoğlu’nun yüzde 49 küsurda bıraktığı parti bugün MHP ile beraber yüzde 44 civarında seyrediyorsa, AK Parti’nin kendi oyu belki yüzde 34-36 bandına gerilemişse ve gerileme trendi devam ediyorsa, AK Parti’den artık CHP’ye bile oy gidiyorsa, İstanbul’da üç ay arayla yapılan iki seçimde AK Parti aleyhindeki oy farkı 13 binden 800 bine çıkmışsa, çatır çatır bölünüyorsa AK Parti tabanı, bunun sorumlusu, Davutoğlu’nun dün Elazığ’da yaptığı konuşmada yerden göğe kadar haklı olarak söylediği  gibi, “büyük bir meclis çoğunluğuyla görevi devretmiş bir başbakan değil, o günden bugüne söylemde, eylemde, ahlakta, siyasi hayatta ciddi savrulmalara sebep olanlardır.”

O savrulmalardan örnekler de verdi Davutoğlu:

AK Parti’yi bir şahsın yahut ailenin partisine dönüştürmek…

Devlet makamlarını trol çetelerine mahkûm etmek…

Ekonomiyi beceriksiz ellere ve vizyonsuz kafalara teslim etmek…

En önemlisi, adaleti örselemek…

“AK Parti bir kişinin, ben de dahil bir faninin, bir ailenin, bir grubun, bir kişinin, bir bölgenin, bir etnik ya da mezhebi grubun partisi değildir” dedi Davutoğlu.

“Devlet işleriyle aile yapısı kesinlikle ayrılmalıdır” dedi.

“Siyasette şeffaflık yasası derhal çıkarılmalıdır. Görev değişikli değil bir hal değişimi lazım” dedi.

“Her şeyi kendisinin bildiğini düşünen, yukarıdan bakan, ekipleşmeyi sadece kendisine yakın olanların bir araya gelmesi olarak gören bir anlayışla bu ekonomik krizin içinden çıkamayız” dedi.

Şunu da dedi: “FETÖ suçlamalarıyla sıradan bir memurun dayısının oğlunun, amcasının oğlunun tutuklandığı bir Türkiye’de, FETÖ darbesinin baş sorumlusu olanların kardeşlerinin, akrabalarının en yüksek makamları işgal ettiği görülürse orada adalete güven kalmaz.”

Doğru söze ne denir?

“Başım gözüm üstüne” denir.

Böyle dememenin tek yolu, doğru sözden kaçıp çamura yatmaktır:

“Reis ile beraber mi değil mi? Değilse, ne dese boş!”

İyi, doğru sözü boşlaya boşlaya düşüş trendinin tadını çıkarın o zaman!

Partinin ve memleketin menfaatlerini üstün tutuyor musunuz, tutmuyor musunuz? Tutmuyorsanız, ne deseniz boş.

***

Bir de, AK Parti’ye en iyi olduğu zamanlarda bile buğzeden ve Davutoğlu’na o zamanlardan kalma bir kin besleyen çevrelerin klasik ‘O da oradaydı! Gelinen noktada onun da payı var! Başbakanken yanlışlara karşı çıkmadı, görevden alınırken sesini çıkarmadı ve o zamandan beri de sustu’ tezviratı var.

1.Evet, Davutoğlu da oradaydı ve yanlışları düzeltmeye çalıştığı -mesela şeffaflık yasası çıkarmaya teşebbüs ettiği- için oradan uzaklaştırıldı.

2.Yurt dışı gezisindeyken parti içi bir darbeye maruz kalması üzerine genel başkanlık ve başbakanlıktan ayrılırken “Önce refik, sonra tarik”  -yani ‘Siz dost değilsiniz, sizinle yol yürünmez!’- dedi. Daha ne diyecekti?

3.Davutoğlu’nun kendisi de -herhalde söz konusu tezviratın etkisinde kalarak- üç senedir sustuğunu söylüyor, ama aslında hiç öyle değil. Ocak 2017’de TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni Araştırma Komisyonu’nun sorularına verdiği 71 sayfalık cevaplarda “Bireysel Alanda Hürriyet”, “Sivil Toplum ve Ekonomide Aleniyet (Şeffaflık)”, “Eğitimde Keyfiyet (Kalite)”, “Hukuk Alanında Adalet”, “Devlette Daimiyet”, “Yönetimde Meşruiyet”, “Bürokraside Ehliyet” ve “Aidiyet Bilincini Tahkim Etmek” gibi başlıklar altında hükümetin yanlışlarına lisan-ı münasiple dikkat çekip bunların nasıl düzeltilebileceğini uzun uzun anlatmamış mıydı Davutoğlu? İlk baskısı Kasım 2017’de yapılan “DURUŞ – Gençlerle Yüz Yüze” adlı kitabında 644 sayfa boyunca kendi kültürel, sosyal ve siyasal perspektifini ortaya koymadı mı, o kitapta ve o kitapla ilgili konferanslarında “siyaset ve ahlak” üzerinde bilhassa durmadı mı, “güç zehirlenmesi”nin altını kalın çizgilerle çizmedi mi? Bu nasıl ‘susmak’?

***

Davutoğlu’nun hakikatli konuşmaları ve haklı eleştirileri hakşinas kimselere hoş gelip sefa getiriyor vesselam.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Ali 03 Temmuz 2019 12:37
Sanırım etrafımıza, çevremize, kendimizden bildiklerimize, kendimize içimize baktığımızda hüzünle, kasvetle bazen de tiksintiyle müşahede ettiğimiz bütün bu olanlar, bu düşük yapmalar, bu prematüre doğumlar, sözgelimi Sezai Karakoç okumasına rağmen, belki acullükten olsa gerek, üzerinde hakkıyla tefekkür etmemenin, muhtemelen yanlış anlamanın ve yanlış yorumlamanın; fikri karartan ve üstünü çizen kalemin, kalemi biçen kılıcın acı kara kızıl neticeleri...
Muhtefi. . 02 Temmuz 2019 22:40
Bence daha farkli Yeni simalar gelmeli bu Beylerde arka planda kalıp Danışmanlar kurulunda olmalilar. .Bende 40 hata,sorun,eksiklik, aksaklık bulabilirim Parti oy kaybedince.:)) ..o cozum değil ki! ..Gördünüz de madem niye bugüne kadar beklediniz Samimi bile degiller.Baktılar Parti Eriyor firsattan istifade Ortaya çıktınız. Zannetmiyorum basarili olunacağını. Benzer oluşumlar coooooook denendi. .Tarih Kitaplarınin Tozlu sayfalarında yer alırsınız ancak. :)))
Ahmet çevik 02 Temmuz 2019 19:47
Ali Babacan tam bir istikrar abidesidir. Zibidi tayfası dan daha ziyade saygın insanların desteğini net olarak alır. Yol haritası ekibi tarafından çoktan hazırdır. Tam bir çalışkan liberal bir siyaset adamı. Net, güvenilir. Rasyonel ve gerçekçidir. Görevde olduğu sürece ekonomi gerçekten rayından hiç çıkmamıştır. bu ekip yeni bir türkü yazar...
Ahmet çevik 02 Temmuz 2019 19:39
Siyasal İslamcıların partisi at pazarında kurulur, cankurtaran da kapanır. Sayın Davutoğlunu bilmem ama siyasal İslamcı genclerin rüyası 1 günlüktür . Çabuk sıkılırlar. Bir selfie cekmelik katılırlar , sonra klavye başından yardirirlar.
FatihK 02 Temmuz 2019 15:05
Hikaye anlatmayin bize Ayrildigi gunden beri bir kez olsun akparti lehine calismayan adam hatta karsi tarafa calisan adam cikmis laf konusuyor Ne referandumda ne de secimlerde zerre kadar faydasi olmadi Muharrem Ince CHP ye baskan olmak istedi olmadi, yine de bak nasil calisiyor nasil savunuyor ISLAMCILAR diye kendini tabir edenler TR nin cockusunu kendi ellariyle yapiyorlar O gun Muhalafetin adayi bile olmayi goze alanlar simdi cikmis partimi elestiriyorum diye yalan soyluyor O gun Akaprti icin calissa bugun sozu olurdu Muhalfetin pohpohlamasi gozunuzu boyamasin
KARAR OKURU 02 Temmuz 2019 10:37
gerçekleri çarpıtmayın. % 49 oyu sayın erdoğan aldı. davutoğlu % 42 oy aldı. eğer erdoğan diretmeseydi davutoğlu ak parti chp koalisyonuna gidecekti. bunun dışında davutoğlu eleştirilerinde son derece haklı. ak parti bir aile partisine dönüşmemeli. ama hiç kimse de sayın erdoğanı yabana atmaya kalkışmamalı. sonuçta 15 temmuzda canına ve ailesine kastedilen bir insan var ortada. Allah ülkemizin ve ak partinin birlik ve dirliğini bozmasın.
Selman 02 Temmuz 2019 09:03
Korkakların kimseye faydası olmaz. Zamanında hık mık, şimdi de şöyle böyle. Meral akşener kadar cesur olması lazım en azından.
KARAR OKURU 02 Temmuz 2019 09:06
Deli çoban
KARAR OKURU 02 Temmuz 2019 02:11
Hakan bey haklı tarafınız var ama insanlar şunu düşünüp sormakta haksız mı "başbakanliktan alındığını kamuoyuna açıklarken yaşadıklarını ve yaşattırdiklarini da söyleseydi "onu efsane yapmaz mıydı?cevap verirseniz sevinirim saygılarımla
KARAR OKURU MÜMİN 02 Temmuz 2019 00:14
Sayın Albayrak yenişafak gazetesi dahil yazılarını severek okuyorum. Tek katılmadığım ve fazla uçtuğun Davutoğlu yazılarınızdır. Davutoğlu 7 Haziran seçimlerinde %42.5 oy oranına düşürmüştür AKP’yi. Cumhurbaşkanı müdahil olmasa CHP ile koalisyon dahi kuracaktı. Allah tan 2 Kasım seçimleri yapıldı Cumhurbaşkanı meydanlara çıktı da %49 oy oranıyla Ak Parti iktidara tek başına ulaştı. Davutoğlunun Suriye konusunda 4 ay sonra Emel’i Camiinde Cuma namazı kılacağız sözü hiç aklımdan çıkmıyor. Suriye de olanların vebalini Allah a verecek...İnandırıcı değilsiniz maalesef
KARAR OKURU 02 Temmuz 2019 09:28
2
Emevi camisinde namaz kılacağı sözü cumhurbaşkanımıza ait
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 21:55
Hakan Bey, duygularımıza tercüman oldunuz. Teşekkürler
ÖMER FARUK DİNÇ 01 Temmuz 2019 18:46
ADİL İSEN DAVUTOĞLUNUN YANLIŞLARINI DA YAZIVER O ZAMAN
Abdülaziz Çapakçur 01 Temmuz 2019 22:54
4
Ö. F. Dinç; önce sen Hakan Albayrak kadar samimi, dava adamı ve adil ol sonra Hakan Albayrak'a laf yetiştir.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 17:52
Sayin Davutoglu Sayin Gul ve Sayin Babacan’la hareket etmenin bir yolunu bulmali. Bu olusum AK partiden oy kaydiracagi gibi caresizlikten IYI parti ve CHP ye giden oylari da alir. Bu ulke hepimizin ve guzel bir gelecek icin kisiye bagli bir sistem degil, kisiden ari kollektif akilla kurulacak bir sistem sart. Yoksa fareli koyun kavalcisi gibi hepimiz dereye yuvarlanacagiz.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 19:23
9
Bence onların Saadet partisi kadar bile etkileri olmaz.Saadet partisi kadar cesur değiller hataları eleştirirken.Bana göre bu memleketin kurtuluşu Milli görüştedir.Milli görüşün tek temsilcisi de Saadet partisi dir.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 22:50
4
Babacandan lider olmaz
Mustafa Soylutürk 01 Temmuz 2019 16:35
Eğer davudoğlu başbakanlık yapmamış olsaydı , siyasetten bir sonuç alabilirdi. Anap eridi lakin onun yok olmasından Ne Yusuf Bozkurt özal Ne Korkut özal ne Ahmet özal ne de başka anaplı bir sonuç alamamıştır.Sayın Davudoğlu'nun Kaderi farklı olmaz !...
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 16:13
Devlet işleri, bırak bu işleri
Gökhan 01 Temmuz 2019 16:09
Davutoğlu Ahmet Hoca 2016 yılında görevden alındıktan sonra, özellikle referandum sürecinde ortaya çıkıp, tavır koysa idi, bugün inandırıcı ve samimi olarak görülebilirdi.
Zembilfıroşt 01 Temmuz 2019 15:49
Sayın Davutoğlu bu uyarılarını net bir şekilde yapmadı.Muhattapları de onun söylediklerinin aynısını söylüyorlardı. Ancak icraata geldiğinde mallesef bildiklerini okudular.Sayın davutoğlu bu açıklamaları yapmak için çok geç kaldı. Kitaplarında ve konferanslarında ne dediğini, onu okuyan ve dinleyenler biliyor. Bu kitaplarını kaç kişi okudu. En önemlisi "REİS" okudu mu? Halkın seçtiği bir başbakanın bir kişi tarafından görevden alınması sadece o kişiye değil, onu seçenlerin tümüne saygısızlık ve milli iradeye darbe olduğunu kamuoyu önünde neden söylemedi?
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 15:27
Davutoğlunu sevmeyen sevmesin ama açıkladığı manifesto madde madde Türkiye demokrasisinin ihtiyacıdır. İnanmıyorsan sen yap gör kardeşim. Adam doğruyu tespit etmiş diye nedir bu kör kötüleme hali.
Dusunen 01 Temmuz 2019 15:00
Komsu Suriyeyin parcalanmasinda, bolunmesinde, ic savasinda, trajelidelerde , multecilerde sayin neoemeryal ideologun rolu, katilimi varmiydi ? Stratejik derinlik , stratejik bataklik olabilir mi ?
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 23:27
1
O kitabı okudun mu?
fahrettin 01 Temmuz 2019 13:10
düzeltme '''haksız mı''''olacak
fahrettin 01 Temmuz 2019 12:59
Davetliydim konuşmayı dinledim.akşam yaklaşık 1,5 saat özel bir görüşme oldu.içerik bende kalsın .Hocaya haksızlık yapılıyor.her eleştiriyi düşmanca gören bu anlayıştan vazgeçilmeli. eleştirel düşüncenin eksikliği bizi bu hale getirdi.Aliya nın bir kez daha haklı olduğunu görüyorum. Allah aşkına manifesto olarak ifade edilen metinde hangi eleştiri yanlış.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 12:44
Feto ile mücadeledeki çifte standart uygulamalar vatandaşın gözünden kaçmıyor. Feto ile iltisaklilikta şüphe götürmeyenler devletin en itibarlı makamlarında otururken bank Asya'ya para yatıran darbeden tam 1 yıl önce kuruşuna kadar çekip hesap kapatan milliyetçi ve devletçi memur hala hesaba çekiliyorsa adalet bunun neresinde.
E.K 01 Temmuz 2019 12:09
Sn yazar elinize saglik..Kral ciplak, demeye calsisan bir yazi..Herkes yanlislari Akp'nin etrafinda aramakla mesgulken, siz soruyu sormussunuz: Reisle mi yoksa degil mi?...Esas soru bu...? Guzel bir yazi . Tesekur ederiz.
Adem yolcu 01 Temmuz 2019 12:04
Helal olsun İnan’ın millet bunların hepsini biliyor sadece sabrediyordu belki düzelir diye baktı ki olmuyor ders verdi
Mustafa Mazlum 01 Temmuz 2019 11:57
Eskiden devlet ve din işlerini ayırmaya çalışırdık, şimdi devlet ve aile işlerini ayırmaya çalışıyoruz. Bu ikincisi daha zormuş.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 11:54
Davutoğlu başbakanlığı esnasında İmamoğlu çıkmış olsaydı hiçbir varlık gösteremezdi çünkü imamoğlunun panzehiri ancak davutoğlu gibi bir kişilik olur du hatta bu sene bile çünkü davutoğlu hoşgörü ve bütün olumlu durumları imamoğluna kaptırmayacak bir duruşu vardır
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 11:37
Ağzınıza sağlık...
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 11:32
Doğru söze can feda. "...o günden bugüne söylemde, eylemde, ahlakta, siyasi hayatta ciddi savrulmalara sebep olanlar”ı deşifre edin. Ortaya konuşmayın.
Deli Emin 01 Temmuz 2019 11:27
Haklısın ama alacağın yok beyim!Her söz ve eylemin vakti vardır.Vaktinde söylenmeyen söz ve eylemelerin kıymeti de ,önemi de yoktur.Bu ibadetler ve dünyevi işlerimiz için de geçerli kaidedir.Elin evladı maddi ,manevi bedel ödeyerek inandığı doğrular söyleyip bedel ödüyor bizim ağalar tatmin olsun diye kürsü,dinleyici ayarlanıp konuş gakko diye lafügüzaf edi.Neden Ahmet ŞIK,Süreyya Önder kadar cesur değil Davut oğlu Ahmet bey.
CEVDETT 01 Temmuz 2019 11:21
DAVUTOĞLU İYİ BİR HOCA OLABİLİR AMA İYİ BİR SİTASETÇİ DEĞİL. 1 KASIMDAKİ AK PARTİNİN OYLARI HENDEK TERÖRÜNE KARŞI VATANDAŞIN AK PARTİYİ CAN SİMİDİ GİBİ GÖRMESİYDİ YOKSA DAVUTOĞLU'NUN MARİFETİ DEĞİLDİ. ONUN MARİFETİ 7 HAZİRANDAKİ OY ORANIYDI BELKİ.
Maraşlı 01 Temmuz 2019 13:18
1
7 Hazirandaki seçim öncesi meydanlarda Davutoğluna güvenmeyen Erdoğan vardı. İkisi beraber meydanda idi ve sonuç çok kötü idi. Sonra millet hükumet kurulamayınca Bahçeliden hesap sordu.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 19:34
2
Cevdett Aynen katılıyorum.Şunu belirtmeliyim ki,Erdoğan 7 Haziran'da ortaya çıkan tabloya ayak diredi.Koalisyon kurulmaması için elinden geleni yaptı.Bir de hendek terörü vardı ki halkımız ortaya çıkan belirsizlik ortamını hiç sevmedi.En kötü iktidar, belirsizlikten iyidir dedi ve Akpartiyi (%49) tek başına iktidar yaptı.Davutoğlunun bu sonuçta etkisi çok az bence de.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 11:18
Reis hocayı külliyeye davet etsin, gönlünü alsın. Bu iş tatlıya bağlansın.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 17:05
10
Hoca reise tekrar baş danışman olmalı ve 2023 seçiminde Erdoğan'ın halefi olarak ilan edilmelidir.Erdogan AK Parti genel başkanı olarak kalmalı ve cumhurbaskanligina hocayı aday göstermelidir.Bu yapıldığı taktirde %51 kesinlikle garanti olur ve sahte dindar İmamoğlu ,muharremin yangınına gönderilir.
Mustafa ALSANCAK 01 Temmuz 2019 11:17
Muhterem Hakan ALBAYRAK BEYEFENDi! Gerçekten çok yerinde tesbitleri masaya dökmüşsünüz. Sayın Davutoğlu’nun Elazığ’da yapımlı olduğu konuşma çok ilgi çekici olmuş. Davutoğlu gibi bir bilge adamı AKP’nin devre dışı bırakmış olması da büyük bir muamma olarak akılları kurcalamaya devam ediyor. Şayet Hazine bakanı damat beyden başkayıp kabinede büyük bir temizlik yapılmazsa AKP parti olarak büyük düşüşden kendini kurtaramayacak gibi bir izlenim var insanlarda. Eskiden Reis dendi mi akan sular dururdu. Şu sıralar belki de Cumhur ittifakın olumsuz etkilerinden midir nedir halk AKP’den uzaklaşıyor.
maçkolik 01 Temmuz 2019 11:09
sayın yazar yeni sezon bundesliga tahminlerinizi sabırsızlıkla bekliyoruz.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 10:34
Bir kere ilke olarak sunu ortaya koyalim.Davutoglu parti kuracakmis.Ne diyelim hayirli olsun.Bu bir hiyanet veya arkadan hancerleme degildir.Eger oyle dersen sanada Saadet ornegini ortaya koyarlar.Garip garip laflar.Yok trenden inenlermis,yok davadan vazgecenlermis,Yok davaya ihanet edenlermis falan filan.Davutoglu partisini kurar ilkelerini programlarini projelerini ortaya koyar halkta karsiligi varsa devam eder.Bu kadar basit ve demokratik teammul budur.Gerisi lafi guzaf.Dusmanlikta neyin nesiymis.Ayip.
Tarafsız Yurttaş 01 Temmuz 2019 10:31
Sn. Davutoğlu'nun 15 sayfalık "manifestosu" ve en son Elazığ'da yaptığı il sohbetleri hiç kuşku yok ki, doğrudan AKP liderliğinin izlediği politikaları ve yine hiç kuşku yok ki Erdoğan'ın yönetim tarzını hedefe almaktadır. Sn. yazarın sıraladığı noktalarda yüzde yüz haklıdır. Kitlesel bir muhalefet gücüne ulaşamasa da söyledikleri etkilidir, çünkü doğrudur. Ancak bence en büyük noksan Suriye Vak'ası'ndadır. Bu konuyu mutlaka açması şarttır. Ya değilse söylem ve eylemi NASİHAT olarak kalır, politikaya dönüşemez.
Analizci Baba 01 Temmuz 2019 09:49
Ne ¨Ocak 2017’de TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni Araştırma Komisyonu’nun sorularına verdiği 71 sayfalık cevap¨ ne de “DURUŞ – Gençlerle Yüz Yüze” adlı kitap yazmaktır konuşmak. Davutoğlu´nun kendisi ¨3 yıldır sustum ¨ derken hayır susmadın demenin bir anlamı yok. Kitleler okumayı sevmez liderin ağzının içine bakar. Derin analizler ilgilendirmez onları sloganlar yeterlidir.644 sayfalık analiz ¨Her Şey Çok Güzel Olacak¨ kadar ya da ¨Van Münüt¨ kadar oy getirmez. İdeal olan herkesin düşünerek oy vermesi ama durum bu. Davutoğlu uyarılarında %100 haklı da olsa Parti kurarsa oyu %1geçmez.
N.Öztürk 01 Temmuz 2019 09:46
Sayın yazar, AKP'ye hiç oy vermemiş ve parlamenter sistemi savunan biriyim.Buna karşın, son tahlilde, Erdoğan mı Davutoğlu mu derseniz, Erdoğan derim. Suriye politikasından Yap-İşlet - Devret sistemine kadar AKP'de yanlış üstüne yanlış yapıldı, Erdoğan dobra konuşuyor, savunuyor. Peki ya Davutoğlu, makam sahibi iken Suriye işinde niye yanlış yaptırdı, niye doğruyu söylememiş, niye "derin stratejik bataklığa " gömüldük ? Davutoğlu, makam sahibi iken ya doğruları söylememiş ya da yanlış yol göstermiş. Bakın, açık adımla yazıyorum.Yolu açık olsun, ama karşılığı yok.
Takipci 01 Temmuz 2019 09:26
Seffaflik yasasi ne demek? Yasaya ne gerek var, seffaf olursun olur biter. Ornek olarak, ihaleleri acik yapmak icin yasaya gerek yoktur, durust olmak yeter.
karar verildi 01 Temmuz 2019 15:32
0
Keşke öyle olsa ama kanun nizam olmadan insanlar hizaya gelmez maalesef
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 15:38
0
Sevgili takipçi anayasa eski başkanı bir panelde verdiği demeçte kamu ihale yasasının 187 kez değiştirildiğini herkese uygun ayrı yasa çıkarıldığını söyledi. İhaleleri nasıl şeffaf yapacağız.
KARAR OKURU fransa 01 Temmuz 2019 09:21
Slm ona yol gosterdiler in trenden deye hemn hemen insisn akli selimler nasil indilerse aynn bence cok gec kaidi hurmetler
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 09:06
Bir zamanlar ulkede ANAP diye bir parti vardi bir anda alabora oldu ve tarihe gomuldu AK partide o parti yolunda hizla ilerliyor
İbrahim Halil 01 Temmuz 2019 08:59
Hz. Ali'de derdimi Medine'nin kuyularına anlattım diyor aylarca. Ahmet Davutoğlu'nu suçlamak yerine güç zehirlenmesine uğrayanları uyarmak lazım. Gidişat hiç de iyi değil
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 08:58
Siz Ak Parti'den farklı ne yapabileceksiniz? Dünyaya bakışınız belli ve oldukça sınırlı. Üstelik başarılı olacağınızı düşünseniz çoktan ayrılır kurardınız partinizi.
Düşünce 01 Temmuz 2019 09:27
11
Ahmet Davutoğlu'nun dünya görüşü sınırlı ise sizinki toplu iğne başı kadar olmalı...
Ahmet çevik 02 Temmuz 2019 15:08
0
Seçmeni asagilamalar hemen başlamış. :) Yahu mübarek önce bir parti kurun da sonra seçmen haketmedi falan deyin, seçmenin kafası almadı deyin, vizyonsuz seçmen deyin. umarım sayın Davutoğlu nun etrafı bu tıyniyette insanlarla çevrili değildir.
hakn. 01 Temmuz 2019 08:10
buyursunlar da parti kursunlar görelim boylarının ölçüsünü...
aglatma 01 Temmuz 2019 07:16
yeter ama artık. .ya konuşmaya ayıracaginiz zamanı işe ayırın. kurun partiyi. .. hatırlıyorum; DYP meclise giremediğinde koca koca bakanlık yapmış adamlar ağlıyordu. Bu işin adaleti de bu: AGLATMA aglarsın..
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 22:53
0
Kabak tadi verdi
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 07:06
Davutoglunun, 7 Haziran seçimlerinde aldığı %40 oy seviyesini değilde Erdoğanın sahaya inmesi ile 1 Kasım seçim sonuçlarını referans alması komik olmuş.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 07:17
4
Arkadaş o dediğin tam tersiydi. Haziranda reis meydanlardaydı Kasımda görünmedi.
KARAR OKURU Ahmedâ 01 Temmuz 2019 06:21
“Ey Oğul! Beysin! Bundan sonra öfke sana; uysallık bize… Güceniklik sana; gönül almak bize… Suçlamak sana; katlanmak bize… Yanılgı sana; hoş görmek bize… Geçimsizlik sana; adâlet bize…Bölmek sana; bütünlemek bize…”
Karar Okuru 01 Temmuz 2019 04:20
Akp siyasi bir parti degil bir aile sirketidir. Dogal siyasi yapisi ile mucadele verecek, kurulacak her yeni partiye hosgeldin diyorum.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 02:45
sn yazar. politikaları ile türkiye yi suriye ye döndüren kişi Davutoğludur
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 01:30
Krrokuru rumuzlu arkadaş bence yanlış tespit gayet sert bir eleştiri yani ne deseydi 10 sene önceki malum gazete gibi Tayyyyip diyemi belirtseydi eğer köşe yazılarını takip eden halkımızda bunu gayet sert bir eleş[iri olduğunu anlar
Karar Okuru 01 Temmuz 2019 01:25
O mahalleden hiç bir şey beklenmez. Çağdışı kaldığı için tasfiye olmuş bir imparatorluğun hayali ile yaşamak. İşe yaramaz mirasyedinin ölmüş dedesinden medet umması gibi bir şey. Emevi camisine turist olarak gidip namaz kılamaz hale geldiğimiz zavallı politikaların sahiplerinden medet ummak tam bir aymazlık olur bu saatten sonra
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 01:22
Davutoğlunu eleştirenler vede beğenenler onun iyi bir akademisyen olduğunda birleşiyorlar. Halbuki en büyük hata burada. Sadece iyi yazan birisi. Ama tezleri çok yanlış, ciddi bir araştırma sonucu değil. Şaşırdığım akademik çevrelerden birilerinin çıkıp onun fikirlerini içeren bir eleştiri yazmamasıdır.
Hüseyin YILMAZ. 01 Temmuz 2019 01:16
Politize olmuş kesimler, dini guruplar tamamen şahıslara endeksli hale geliyorlar. Oysa şahıslar fani, ideallari bakidir. Dün reis olur, bugün hoca olur, yarın bir başkası. Önemli olan, şahıslardan çok, işin ehli, ihlaslı ve yetenekli kadroların varlığı. Mesele, sancak yarışı. Sonuç Takdir-i İlahi.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:56
Yazdiklariniza katiliyorum sn. Albayrak
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:50
Ahmet hoca bu memlekettin umududur.artık bu millet reisten umudunu kesmiştir.artık reis millete güven vermiyor konuştukça batıyor.Ahmet hoca çok ürkek davranıyor bence harekete geçmenin zamanı .inşaallah reis Ahmet hoca ve ekibinin yolunu açar akp bu kafayla devam ederse 2023 hedefini tutturup imamoğlunu başkan yapacak....
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 18:43
1
Belki de oyun 2023 hedefi , imamoglunu başkan yaptirmaktir.Eger imamoglu görevden alınırsa ve kahramanlaştirilirsa bilin ki bu AKp eliyle,bilerek yapılmış bir operasyondur.Yani BOPun 2.ayagidir.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:44
Davutoglu'nun basbakanken hatalari oldu ama hatasiz insan olmaz. Cumhurbaskaniyla bazi konularda ters dustugu icin gorevinden uzaklastirildi ve yerine Cumhurbaskani'nin her dedigini harfiyen yerine getiren Binali Yildirim basbakan oldu. Boylece ne basbakanin ne de meclisin bir islevi kalmadi. Davutoglu'nun dun Elazig'da yaptigi konusmanin altina imzami atarim. Her cumlesi dogru. Bu ulkenin Davutoglu ve Abdullah Gul gibi durust siyasetcilere her zamankinden cok ihtiyaci var.
Krr okr 01 Temmuz 2019 00:43
Sn. Albayrak , Davutoğlunu destekliyorsunuz ismini zikrediyorsunuz. Eyvallah, saygı duyarız. Akp'yi yeri gelince eleştiriyor, Atatürkü hazmedemiyorsunuz. Ancaaak, tüm bu arızlara sebep olan baş aktör Erdoğan hakkında hiç ama hiç mi eleştiri cesaretiniz yok. Onun ismini bir kere bile belirtmiyorsunuz. Bu korku nedir Allah aşkına. Parti bir kişinin veya ailenin değildir deyip o bir kişinin Erdoğan olduğunu ifade edemiyorsunuz. Sırf bu yüzden sizlerin söylemlerini samimi bulamıyorum. Çünkü KORKUYORSUNUZ.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 02:03
0
Bu yazinin hic bir kelimesini degistirmeden altina imzami atiyorum hakikaten tebrik ediyorum cok guzel bir yorum HEMSINLI
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 03:54
12
Kahraman, cesur okur, sen ismini soyadını adresini yazabiliyor musun yorum yaparken?
karar 01 Temmuz 2019 00:40
davutoğlu partiyi kurar ama bulunduğu çizgide daha köklü olanlar var.fazla varflık göstereceğini düşünmüyorum.ama istikbal bizim için değilde güç ve menfaat peşinde olanlar için babacanın partisinde olacak gibi görünüyor.zira bilderberg katılımcısı babacan ve yanında büyük ihtimalle yer alacak olan akp kuruluşunda abd tavizcisi 3-5 kişiden biri olan gül var.bu parti dış dünyanın desteği ile bayağı bir yol alacak gibi görülüyor.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 10:40
1
Öyle bir yorum yapmışsınız ki, statükoya karşı harekete geçenler dış güçlerin, etki ajanlarının işbirlikçisi olursa başarıya ulaşırlar gibi bir sonuç çıkıyor. O zaman 2001 'deki akparti hareketi de dış güçlerin işbirlikçisi miydi?
karar 01 Temmuz 2019 12:30
1
10.40 değilmiydi?akp nin ilk yıllarında abd ile yapılan pazarklıklar ve verildiği söylenen tavizler hala internette ve medyada çarşaf çarşaf bulunabilir.ayrıca sonradan akp ye transfer olmuşsa da Bahri Zengin akp yi kuranların taviz vermeden bizi iktidar yapmayacaklar görüşüyle partilerinden ayrılıp akp yi kurdukların canlı yayınlanan bir tv programında ifade etmişti.bu size bir ipucu veriyormu.yine bugüne dek darbelerin arkasında abd gibi ülkelerin bulunması seçimlerde veya partileşmelerde bu tip ülkelerin boş boş seyredeceğini mi gösteriyor.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:33
İktidar kalmak için illa tarikatlerle mi işbirligi yapılmak zorundaydı. Mensubu olduğu aile, cemaat, tarikat yerine liyakati esas alan bir işe alım sistemi kurmaya uğraşmak halkın coğunluğünun menfaatine daha çok fayda sağlamaz mı. Davutoğlu gibi ilkeli ve ahlaklı insanlara sahip çıkılmazsa ortalıği komisyon ve rüşvet toplayan uyanıklar kaplıyor...
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:33
Güzel hos katiliyoruz ama sayin davutoglu biraz gec kalmadimi? bana göre baya gec kaldilar ve geciktikce sanslari azaliyor
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 03:55
2
Maden bu kadar ilkeliydi, seçilmiş başbakanken bırakıp inmeyecekti. Davutoğlu’na güvenip risk alınmaz.
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:15
İHALELERDE ŞEFFAFLIK YASASI ÇIKSAYDI. İBRAHİM KAHVECİ BEYİN DEDİĞİ GİBİ. İKİ milyarlık koprüye oniki milyarlık hazine garantisi verilirmiydi. Açık ihale iptal edilip %50 fazlası ile başkalarına verilirmiydi. Bu usulsüzlükleri meydana çıkaran SAYIŞTAY müfettişleri görevden alınırmıydı. BEYTÜLMALI saçıp savuranlar. Her kimse mutlaka cezasını cekecektir. DAVUTOĞLU BEY DİK DUR EĞİLME BU MİLLET SENİNLE.
cok saf bir halkiz 01 Temmuz 2019 00:31
1
Ve Bunu dolar olarak sabitlediler cift tarafli vurgun nede olsa halk biraz degil baya saf gördüler haklilarda gerci halk baya saf ben dahil
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 00:39
22
Davutoğlu Ak partiden ayrılıp partisini kurabilir. İşte o zaman görürüz ne kadar gücü özgül ağırlığı var? Bir de partiyi %49 la bırakmış mış. O oyu millet Davutoğluna mı verdi? Güldürmeyin adamı?
KARAR OKURU 01 Temmuz 2019 10:38
1
Demokratik olmayan kafalar biran once degismeli.İnsanlar basbakan secti yani padisah vezir atamadi arkadas.Ayni ankara ve istanbul belediyeleri gibi.Ayip olmaz.Halkin iradesimi dediniz yoksa.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN