Back To Top
Terörist çadır

Terörist çadır

- A +

Brüksel’de yaşanan bombalı terör saldırıları sonrası yine ‘yok artık’ diyebileceğim bir tartışmanın içine girdik. Acılarımızı karşılaştırma yaparak ve acılarımıza destek verilmemesi üzerinden bir tartışma gündemi yarattık.

Meseleyi üç bombalı saldırı sonrasında hayatını kaybeden kadın ve çoluk çocuktan uzaklaştırarak “terörist çadır”a yönelttik. Türkiye’de PKK’nın bombalı saldırılar düzenlemesi sonrasında, Belçika’nın bizim acımızı anlamadığı ve o terörist çadırın meydana nasıl kurdurduğu tartışıldı. Hatta Sayın Başbakan’ın Brüksel gezisi öncesinde bu terörist çadır siyasi bir krize bile yol açtı. Başbakan’ın uçağı bu çadır kalkmadan Brüksel yolculuğuna başlamadı.

Evet, aslında sorun bu terörist çadırdan daha büyük. Başta Belçika olmak üzere birçok AB ülkesinin terör örgütleri ile etkin olarak mücadele etmediğini biliyoruz. Bu yapılan hatalı davranışlarını ülke olarak kabul etmemiz de gerekmiyor. Fakat Belçika bize dönüp bazı sorular sorsaydı acaba biz ne cevap verirdik. Hadi sormaya başlasınlar.

****

Siz ülkemizdeki PKK çadırına kafayı taktınız;

- Peki sizin ülkenizde bombalı saldırı olduktan sonra taziye çadırı altında intihar saldırganı teröristi kahramanlaştırırken acaba ne yaptınız?

- Bizim ülkemizde bazı milletvekillerini PKK terör örgütüne destek vermekle suçlarken siz acaba kendi ülkenizde bununla ilgili ne yaptınız? Kendi Meclis’inizde bütün siyasi partilerin katılımı ile terör olaylarını lanetleyen bir bildiri çıkarabildiniz mi?

- Terör örgütü konusunda kafamızın karışık olduğunu söylüyorsunuz, peki sizin ülkenizde Pe Ke Ke mi desek Pe Ka Ka mı desek tartışmasının ötesine geçebildiniz mi? Ülkenizde PKK’yı terör örgütü olarak görmeyen kaç kişi var?

****

- Bizim ülkemizde PKK için terörist demediğimizi, ayrılıkçı Kürt savaşcı dediğimizi konuşuyorsunuz. Peki ülkenizde aynı acıyı paylaşan bir toplum olmanıza rağmen gazetelerinizdeki başlıkların bir kısmında hala fail kısmının boş bırakıldığını görmüyor musunuz? (Ankara’da bombalı saldırı oldu vb.)

- Bize sizin acınızı anlamadığımızı ve gerekli tepkiyi vermediğimizi söylüyorsunuz. Peki siz olaylardan bir gün sonra meydanlarda halay çekmediniz mi? Televizyon programlarınızda eğlence programlarına devam etmediniz mi?

- PKK konusunda ne yapacağımıza karar veremediğimizi söylüyorsunuz? Peki birçok siyasi parti olarak sizin kafanız karışık değil mi? Terör liderine bir ara ağır hakaretler ederken sonra sayın düzeyinde konuşmalara gelmediniz mi?

- Bize çok kızdığınızı biliyoruz ama son bir soru daha sormak istiyoruz. Sosyal medya üzerinden ve gerçek hayat üzerinden sizleri takip etmeye çalışırken farklı bir durumla karşılaşıyoruz. Birinizin teröristinin ismi gerilla oluyor, diğerinin ismi cihatçı, kiminin ise devrim savaşcısı... Sizce ülke olarak terörizm konusunda ortak bir kararınız var mı?

****

Açıkcası adamlar yine kibar da en acılı günlerimizde bu şekilde sorular sorarak bizi üzmüyorlar. Yine bizim kaldırmadığımız çadırlar dururken Brüksel’deki çadırı geçici olsa da kaldırıyorlar.

Aslında bir dostumuz çıksa da bize bir acı konuşma yapsa. Başkasına kızdığımız konularda aslında bizlerin de ne kadar yanlış yaptığımızı yüzümüze vursa. Keşke birisi çıkıp dostumuz olarak bizi üzeceğini bildiği halde ağır konuşsa . Birisi çıksa;

Arkadaş siz ne yapıyorsunuz dese...

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 29 Mart 2016 04:12
tek bir kelimesine bile hata, yanlış demek akıl dışı olur. Tesekkurler bizi aydınlattığın için Mete komutanım
KARAR OKURU 27 Mart 2016 22:20
Bizim bir ülke olarak hem jeopolitik konum hem de her tarafında savaş olan bir ülkeyiz.Her ülkeye yardım kolu uzaltmaya çalışıyoruz.Hoşgörülü bir politika gerçekleştirmeye çalışırken elimize yüzümüze bulaştırdık bunu fırsat bilen, iyi niyetimizi suistimal etmeye çalışan ülkeler var.Bizimde on kolumuz yok ki yetişelim.Brüksel' de Türkiye'den fazla IŞID üyesi var buna rağmen çadırı baş köşeye kurmak sizce terörizim konusunda ortak bir karar mı?
KARAR OKURU 27 Mart 2016 22:08
Büyük adamsın Mete Yarar. Vatan sevgine adamlığına selam olsun. Seni takip etmek için indirdim bu app i. Her yazını okuyup iyice işleri doğru anlamaya çalışıcam. Saygılarımla.
KARAR OKURU 24 Mart 2016 19:24
Karşılaştırmalar doğru değil mete yarar belçika pkk ya dis destek veriyor biz ise pkk lı teröristlerin aileleri seçmen kitlesi ile aynı ülkede yaşıyoruz bazı hamleler ciddi reaksiyonlar getirebilir mesela hdp yi ve tüm hdp.li belediyeleri atsak bu sefer demokrasi sorunu bas gösterir bunlar kolay adımlar değil ira ingiltere eta ispanya gibi bir sorun bu daha çok daes belçika gibi bir sorun değil mete bey sosyolojiye bakmadan sadece güvenlikçi bakıp hükümeti üstü kapalı suclamanizi kiniyor siz akli selime davet ediyorum
KARAR OKURU 24 Mart 2016 14:31
Karşılaştırmalar aynı şey değil.Birinde etkin herşeyi yapabilecek devlet var(Belçika).Öbüründe etkin olamamış mücadele içinde olan bir devlet var.(Türkiye)
KARAR OKURU 24 Mart 2016 13:42
doğruyu Söyleyen düşman oluyor mete bey zamane şarlari seçimlerdeki rey korkusu düşmanı dost dostu düşman yapıyor.. teşekkürler
KARAR OKURU 24 Mart 2016 12:25
terörü lanetlemeyen ortak bildiriye imza atmayan parti ve milletvekillerini de eklemek gerekiyor...
KARAR OKURU 24 Mart 2016 10:01
Dogru soze ne denir tesekkurler mete bey
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN