'Aile' ve 'akraba' ziyaretlerine yasak: Hem misafire hem de ev sahibine ceza

'Aile' ve 'akraba' ziyaretlerine yasak: Hem misafire hem de ev sahibine ceza

Tosya'da koronavirüsle mücadele kapsamında aile ve akraba ziyaretlerine yasak getirildi. Hem misafire, hem de misafir kabul eden ev sahibine 3 bin 150 lira ceza kesilecek.

Kastamonu'nun Tosya ilçesinde yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında alınan karar doğrultusunda aile ve akraba ziyaretleri yasaklandı.

Tosya İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüsle mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda çarpıcı bir yasağa imza atarak, ilçe genelinde aile ve akraba ziyaretleri yasakladı.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, ilçe genelinde hem misafire hem de misafiri kabul eden ev sahibine ayrı ayrı 3 bin 150 TL idari para cezasının uygulanacağını açıkladı.

Yasak kararına ilişkin yazılı açıklama yayımlayan Pişkin, "Tosya Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alacağımız karar doğrultusunda, 30 Kasım 2020 tarihinden itibaren, tüm ilçe genelinde aile, akraba ve hane ziyaretlerini yasaklıyoruz" dedi. 

1-kopya.jpg

Hem ev sahibine hem de misafire 3 bin 150 TL idari para cezası uygulanacağını sölyeyen Pişkin sözlerine şöyle devam etti:

Muhtarlarımız ve kolluk görevlilerimizin tespiti ile duyarlı vatandaşlarımızın ihbarları sonucu tedbir kararına aykırılık saptandığında hem misafire hem de misafiri kabul eden ev sahibine ayrı ayrı para cezası uygulanacağını şimdiden sizlere duyurmak istiyorum. Lütfen cezadan sakınmak için değil, hassaten kendinizin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için kimsenin evine misafir olmayın, evinize misafir kabul etmeyin, mecbur kalmadıkça dışarıya da çıkmayın" ifadelerini kaydetti.

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN