Akşener'den hükümete Gara sorusu: Siyasetin parmağı var mı?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gara'da 13 şehit verdiğimiz olayla ilgili yapılan bir yanlış olup olmadığını sorarak "Bu işte siyasettin parmağı var mı yok mu bilmek isteriz. Siz şehit anasını kongreye bağlayıp felaketten siyasetten devşirme peşinde koşabilirsiniz, biz koşamayız" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener'in gündeminde Gara'da 13 şehit verdiğimiz olay vardı.

Akşener'in açıklamaları şöyle:

"Ülkeyi yönetenler devlet adabına, devlet idaresinin sorumluluğuna uygun davranmasalar da biz cümlelerimizi seçerek konuşacağız. 10 şehrimize ateş düştü, milletçe yüreğimiz yandı. Gara'da şerefsiz, alçak, hangi iğrenç sıfatları söylersek söyleyeyim terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon milli bir meseledir. Herkesin sözlerine dikkat etmesi gerekir ama bu dikkat yapılan bir yanlış varsa üzerini örtmek için bahane olamaz. Devletin değil algının yönetimidir."

"Bu işte siyasettin parmağı var mı yok mu bilmek isteriz. Siz şehit anasını kongreye bağlayıp felaketten siyasetten devşirme peşinde koşabilirsiniz, biz koşamayız. Siz meclis kürsülerinden linç kampanyası başlatıp şehitlerimizi sizden olmayana saldırmak için araç yapmaya cüret edebilirsiniz, biz edemeyiz."

"AĞZINDAN ÇIKANA DİKKAT EDECEKSİN"

"Bu ülkenin cumhurbaşkanı alıkonmuş kaçırılmış evlatlarımıza esir diyemez. Devletin zirvesi bu ülkenin kahraman evlatları için esir kelimesini kullanamaz."

"Ağzından çıkana dikkat edeceksin. Sayın Erdoğan evlatlarımızı teröre şehit verdik. Milletimizin canı yandı yanıyor. Suut'ların kıralı öldüğünde ilan ettiğin yası evlatlarımıza neden çok görüyorsun. Milli bir meselede milli yas ilan etmek için daha neyi bekliyorsun?"

"Gara'daki kahrolası o mağara labaleb şehit doluyken sen pandemiye rağmen kongre salonu labaleb dolu diye sevinemezsin. Böyle şuursuzluk, böyle aymazlık olmaz olamaz. "

"BÖYLE ŞIMARIKLIK GÖRÜLMEDİ"

"Bir defalık olsa da ayrıştırmak yerine birleştirdiğini görmek isterdik. Bir defa da olsa kürsülerde AK Parti genel başkanını değil milletinin cumhurbaşkanı olarak görmek isterdik. Siyaseten lazım olduğunda gömleğinin kollarını sıyırıp harekât odasından fotoğraf vermeyi biliyorsun. İşini yapmak için hemen orada olman gereken günler. Ama sen partinin kongrelerinde espriler yapıp şakalaşıyorsun. Böyle şımarıklık böyle bir izansızlık bu ülke görmedi. Böyle devlet yönetilmez. Bizlerin yüreği yanarken kongre heyecanlarına tam gaz devam eden Erdoğan'ın o ibretlik sözünü hatırlatmak isterim. 'Salon lebaleb dolu' Bunu bir de utanmadan sevinerek söyledi. Eh biz de doğal olarak soracağız; salonların lebaleb olarak dolmasından memnunsun da on binlerce esnafımızın günahı ne Sayın Erdoğan? Milletimize böyle mi örnek olacaksın?"

"ESERİNLE GURUR DUY!"

"Ülkemizin başını duman sarmış iktidar bambaşka bir dünyada yaşıyor. Türkiye'de iş bulmaktan umudunu kesenlerin sayısı işsizlerimizin sayısından fazla iktidar buna çare bulmak yerine TÜİK'in başkanını görevden alıyor. Sayın Erdoğan bak Canik'teki bir esnaf kardeşim ne diyor; Önce eve bir ekmek götürelim de uzaya sonra gideriz. Eserinle gurur duy!"

"DAMAT BAKANIN TAHTINI SALLAYAN TARIM BAKANI"

"Geçenlerde bir fındık üreticisi fiyat durduk yere 21 liraya geriledi. Satış zarar edeceğime kırar yer vitamin alırım daha iyi. Duruma bakar mısınız, çiftçimizi bu duruma düşürmeye ne hakkınız var? Yanlış tarım politikaları sonucunda ülkemizin tarım üretimi azaldı. Eski damat bakanın tahtını sallayan tarım bakanının aksine biz İyi Parti olarak tarımı milli güvenlik meselesi olarak görüyoruz. Tarımın önümü anlamazsanız çiftçinin yanında olamazsınız. Gıda fiyatlarını yapısal çözümlerle değil polisiye tedbirlerle çözmeye kalkarsanız işte bu duruma düşesiniz.

Çarşı pazar karışmış sen hâlâ meselenin özünü görememişsin. Halde 50 kuruş olan karnabahar rafta neredeyse 5 lira. Mesele çiftçiden sonra başlıyor sayın Erdoğan. Temelde sorun zincir marketlerde ve onların tedarikçilerinde. Çünkü tokmak da davul da ellerinde. Kendileri çalıp kendileri oynuyorlar. Karşılarında rekabet edecek kimse yok. Hepsini ezip geçtiler. Bak bu zincir marketler meselesi önemli."

YENİ ANAYASA YORUMU: KİMSE BİLMİYOR, REİSİN DE BİLDİĞİNİ SANMIYORUM

"Şu ana kadar Ak Parti cenahından yakın uzak rastlaşıp görüştüğüm bir Allah'ın kulundan bu yeni anayasa meselesi nemelem bir şeydir sorusuna henüz bir cevap alamadın. Kimse bilmiyor. Reisin de bildiğini zannetmiyorum. Memleket bu haldeyken yeniden kuruluş Anayasası'ndan bahsedecek kadar kendinden geçmiş bir iktidarın sonu gelmiş demektir. Ortaya konan şudur cümlelerine baktığınızda çok ilginç tarihimizi dizi isimlerinden öğrenen o cahil ve benzerleri bilmez ama ben hatırlatayım, son yurdumuzda bin yıldır yıkılan ya da kurulan bir devlet yoktur. Her Türk devleti bir silsilenin parçasıdır. Cühela takımı bilin istedim."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (5)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
5 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN