Anadolu Ajansı verileri güncelledi: AA son verileri İstanbul oy oranı

Anadolu Ajansı verileri güncelledi: AA son verileri İstanbul oy oranı

Anadolu Ajansı kesin seçim sonuçlarını açıkladı. İstanbul kesin seçim sonuçları, Ekrem İmamoğlu oy oranı, İBB başkanlık seçim sonucu ve Türkiye geneli seçim sonuçları son haliyle haberimizde. Anadolu Ajansı yaptğı açıklamada 'Gelen son sandık verileri ile genel seçim sonuçları güncellenerek halkımıza sunulacak' dedi. AA ve YSK İstanbul kesin seçim sonuçları Karar.com seçim 2019 sayfasında.

Anadolu Ajansı son veriler ile yerel seçim sonuçlarını açıkladı. Yaptığı açıklamada 'son veriler birazdan güncellenecek' diyen AA, İstanbul kesin seçim sonuçlarını da duyurdu. YSK Başkanının Ekrem İmamoğlu'nu önde gösteren seçim sonuç rakamlarından sonra gözler AA'dan gelecek son verilere çevrilmişti. İstanbul'da kim kazandı? Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım oy oranları kesin sonuçlarıyla Karar.com'da.

ANADOLU AJANSI: EKREM İMAMOĞLU ÖNDE

2019 yerel seçimlerinde özellikle İstanbul seçim sonuçları nefes kesti. Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasındaki seçim yarışı 1 Nisan gününe sarktı. 'Elimize veri ulaşmadığı için YSK'nın sonuçlarını bekledik' açıklaması yapan Anadolu Ajansı, İstanbul kesin sonuçlarını açıklayacağını duyurdu. 

Anadolu Ajansı: Veriler güncellendi, Ekrem İmamoğlu önde.

Ekrem İmamoğlu oy oranı yüzde 48.80, Binali Yıldırım yüzde 48.50 olarak güncellendi.

19-04/01/basliksiz-1-1554105421-1554113083.jpg

YSK: İSTANBUL'DA İMAMOĞLU ÖNDE

YSK Başkanı Sadi Güven, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun önde olduğunu açıkladı. Güven şunları söyledi: "Şu an itibarıyla Ekrem İmamoğlu 4 milyon 159 bin 650 bana gelen rakam. Binali Bey'in 4 milyon 131 bin 761 oyu sisteme tanımlanmış vaziyette. İtiraz süreçleri devam ediyor." AA'nın veri akışı hakkında da konuşan Güven "AA benim müşterim değil, benden veri almıyor" ifadelerini kullandı.
YSK Başkanı Sadi Güven, İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun önde olduğunu açıkladı. İstanbul'daki verileri paylaşan Güven "Şu an itibarıyla Ekrem İmamoğlu 4 milyon 159 bin 650 bana gelen rakam. Binali Bey'in 4 milyon 131 bin 761 oyu sisteme tanımlanmış vaziyette. İtiraz süreçleri devam ediyor" dedi.

Güven, YSK binası önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarında bu aşamadan sonra itiraz sürecinin başladığını ifade etti. Salı günü saat 15.00'e kadar ilçe seçim kurullarına itirazların yapılabileceğini belirten Güven, ilçe seçim kurullarının 2 günlük bir karar verme sürecinin olduğunu dile getirdi.

İTİRAZLAR İÇİN 3 GÜN SÜRE

İlçe seçim kurullarına karşı il seçim kurullarına itiraz edilebileceğini vurgulayan Güven, il seçim kurullarına itiraz sürecinin de 1 gün olduğunu aktardı.

Sadi Güven, il seçim kurullarının 2 gün içerisinde karar vereceğine dikkate çekerek, "Bazı kararlar illerde kesinleşiyor. Bazı kararlara karşı Yüksek Seçim Kuruluna gelinebiliyor. Yüksek Seçim Kuruluna itiraz için gelme süreci de 3 gün. Bu süreç işleyecek. İnşallah sonuçlar ülkemize, milletimize hayırlı olur." diye konuştu.

Bir basın mensubunun "İtirazı tamamlanan belediye başkan adayları mazbatasını alabilecek mi?" sorusuna Güven, "Tabii ilçeler veriyor, iller veriyor. Biz burada sonuçlara itiraz gelirse bakıyoruz. Onun dışında ilçe ve illerde sonuçlanan bir seçim süreci burası." dedi.

"AA BENİM MÜŞTERİM DEĞİL, BENDEN VERİ ALMIYOR"

Bir veri karmaşasının olduğuyla ilgili soruya Güven, şu cevabı verdi: "Anadolu Ajansı benim müşterim değil. Benden veri almıyor. Nereden alıyor bilmiyorum. Anadolu Ajansı akşam 90'ları gösterdiğinde ben sisteme yeni daha tarayıp girmeye başlamıştım. Dolayısıyla ben Anadolu Ajansına herhangi bir bilgi servisi yapmıyorum. Benim üzerimden bir polemik yaratılmasın. Biz tarandığı andan itibaren sisteme elverişli tüm siyasi partilerle sonuçları tarayarak veriyoruz. Şu an itibarıyla yüzde 80'in üzerinde sandık sonuç tutanağını, sayım döküm cetvelini, ilçe birleştirme tutanaklarını siyasi partilerle paylaştık. Bugün öğleye doğru da büyük oranda itiraza uğramayanları paylaşırız. İstanbul da bu kapsamda."

Anadolu Ajansı kesin seçim sonuçlarını açıkladı. İstanbul kesin seçim sonuçları, Ekrem İmamoğlu oy oranı, İBB başkanlık seçim sonucu ve Türkiye geneli seçim sonuçları son haliyle haberimizde. Anadolu Ajansı yaptğı açıklamada 'Gelen son sandık verileri ile genel seçim sonuçları güncellenerek halkımıza sunulacak' dedi. AA ve YSK İstanbul kesin seçim sonuçları Karar.com seçim 2019 sayfasında.

 

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN