Son dakika İstanbul Ekrem İmamoğlu oy oranı 31 Mart 2019 İstanbul seçim sonuçları canlı

Son dakika İstanbul Ekrem İmamoğlu oy oranı 31 Mart 2019 İstanbul seçim sonuçları canlı

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu mu Binali Yıldırım mı önde? 31 Mart seçimleri Ekrem İmamoğlu oy oranı, partilerin ve ittifakları aldığı oylar, İstanbul ilçe ilçe seçim sonuçları haberimizde. Türkiye son yılların en kritik seçimine gidiyor. İstanbul'da 31 Mart'ta Cumhur İttifakı adına Binali Yıldırım, Millet İttifakı adına Ekrem İmamoğlu yarışıyor. Ekrem İmamoğlu oy oranı, Ekrem İmamoğlu ne kadar oy aldı, İstanbul'da anlık seçim sonuçları gibi aramalar şimdiden merak ediliyor. İstanbul seçim sonuçları, (Millet İttifakı) Ekrem İmamoğlu oy oranı, yerel seçime dair son dakika gelişmeleri anlık verilerle güncellenen sayfamızda.

31 Mart İstanbul seçim sonuçları, Ekrem İmamoğlu Binali Yıldırım oy oranları, yerel seçim son dakika gelişmeleri anlık verilerle güncellenen Karar.com'da. Cumhur İttifakı'nın 'beka' sorunu olarak adlandırdığı 31 Mart yerel seçimlerinin en çok merak edilen durağı şüphesiz ki İstanbul. CHP ve İYİ Parti'nin Millet İttifakı adına Ekrem İmamoğlu'nu aday gösterdiği İstanbul belediye başkanlığı seçimlerinde AK Parti ve MHP'nin Cumhur İttifakı çatısı altında adayı Binali Yıldırım odlu. Ekrem İmamoğlu mu Binali Yıldırım mı önde? Ekrem İmamoğlu oy oranı, Millet İttifakı İstanbul seçim sonuçları ve tüm detaylar sayfamızda. 

EKREM İMAMOĞLU OY ORANI CANLI TAKİP İÇİN TIKLAYINIZ

Ekrem İmamoğlu Millet İttifakı'nın İstanbul adayı olarak 31 Mart seçim hazırlıklarını sürdürüyor. Türkiye 31 Mart seçimlerine odaklanmış durumda. Seçimin kalbi ise İstanbul'da atacak. Her seçimde olduğu gibi 31 Mart yerel seçimlerinde de gözlerin çevrildiği İstanbul'da Ekrem İmamoğlu oy oranı, Binali Yıldırım oy oranı anlık verilerle güncellenen sayfamızda.

Beylikdüzü Belediye Başkanlığı yapan CHP'li Ekrem İmamoğlu 2019 İstanbul yerel seçimlerinde İstanbul BŞB Başkan adayı gösterildi. Anket şirketlerine göre Binali Yıldırım'ın karşısında bir adım geride olan Ekrem İmamoğlu'nun oy oranı, seçim sonuçları an be an haberimizde olacak. 

İSTANBUL İLÇELERİ SEÇİM SONUÇLARI

19-03/23/stanbul-anket-1553350531.png

Türkiye kritik dönemeçte. 31 Mart seçimlerinde Ekrem İmamoğlu mu Binali Yıldırım mı önde? Çeşitli anket şirketilerinin çalışmalarında Binali Yıldırım önde görünüyor.

Themis Araştırma, Konsensus Araştırma, PollMark Araştırma, Gezici anket, Avrasya Araştırma, Piar Araştırma, Optimar Araştırma şirketleri, 31 Mart İstanbul yerel seçim sonuçlarına ilişkin anket sonuçlarını açıkladı.

Themis Araştırma Şirketi tarafından yapılan anketin sonuçlarına göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için mücadele eden Millet İttifakı'nın CHP'li adayı Ekrem İmamoğlu, Cumhur İttifakı'nın adayı AK Partili Binali Yıldırım'ın 1 puan önünde olduğunu ortaya koydu. Yerel seçimlerin en belirleyici etkeni olarak görülen kararsızların dağılımının ardından CHP'li Ekrem İmamoğlu'nun oyu yüzde 49.3'ü, Binali Yıldırım'ın alacağı oyu ise yüzde 48.3 oluyor.

Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi'nin 31 Mart 2019 yerel seçimlerine ilişkin yaptığı son kamuoyu araştırmasının sonuçlarına göre, araştırmaya katılanların yüzde 49,3'ü AK Parti'ye, yüzde 41,3'ü CHP'ye, yüzde 5,2'si HDP'ye ve yüzde 4,1'i MHP'ye oy vereceklerini belirtti.

MHP'nin İstanbul'dan aday çıkarmadığı ve AK Parti adayını destekleyeceğini belirtmesi göz önüne alınırsa Konsensus anketine göre Büyükşehir Belediye Başkanı seçimlerini Binali Yıldırım kazanacak gibi duruyor.

Avrasya Araştırma şirketinin başkanı Kemal Özkiraz, şirketinin yaptığı çalışmanın sonuçlarını paylaştı.Buna göre Ekrem İmamoğlu'nun oyları yüzde 42, Binali Yıldırım'ın oyları ise yüzde 44 olarak belirdi.

Piar Araştırma tarafından 19-22 Aralık tarihlerinde 3 bin 120 kişiye sorularak yapılan kamuoyu yoklamasında ise Yıldırım'a oy vereceklerini belirtenlerin oranı yüzde 36,5 seviyesindeyken, İmamoğlu'na oy vereceklerini söyleyenler yüzde 33 oldu.

Optimar Araştırma'nın İstanbul'da 3 bin 12 kişiye sorarak elde ettiği bilgiler ışığında Binali Yıldırım'a desteğin oranı yüzde 45,9 Ekrem İmamoğlu'na destekse yüzde 41,6 çıktı.

PollMark Araştırma Şirketi'nin, 9-15 Şubat tarihlerinde görüştüğü 5 bin 24 kişiye dayandırdığı kamuoyu yoklaması, Binali Yıldırım'ın oy oranının yüzde 36 olacağını öngörüyor. Ankete göre yarışın favori ismi ise yüzde 37,8 tahmini oy oranıyla Ekrem İmamoğlu.

Gezici’nin anketine göre ise AK Parti’nin adayı Binali Yıldırım, yüzde 49,3 ve CHP ve İYİ Parti'nin desteklediği Ekrem İmamoğlu ise yüzde 48,6 oy oranına sahip olduğu görülüyor.

ORC Araştırma'nın 6 Mart tarihinde paylaştığı ankete göre Yıldırım'ın oyları yüzde 50,9 olurken, İmamoğlu'nun oyları yüzde 46,6 olarak açıklandı. Ankete katılanların yüzde 2,5'i diğer adaylara oy vereceğini ya da kararsız olduğunu açıkladı.

 

Diğer yandan AK Parti'nin kendisi için yaptırdığı araştırmaya göre İstanbul'da Binali Yıldırım'ın oylarının Ekrem İmamoğlu'ndan 1.5 puan farkla önde olduğunu belirlendi. Aksoy Araştırma şirketine göre de İstanbul'da Cumhur İttifakı'nın adayı Binali Yıldırım önde.

Millet İttifakının adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu seçim çalışmalarını sürdürüyor

EKREM İMAMOĞLU: 2023'TE TÜRKİYE'Yİ KAZANIRIZ

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Üsküdar'da bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ve üyeleriyle ile bir araya geldi. İmamoğlu, "Bugün İstanbul'u kazanırız, 2023'te de Türkiyeyi kazanırız" dedi.

Üsküdar Yavuztürk Mahallesi'nde bulunan bir düğün salonunda bazı Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ve üyeleriyle bir araya gelerek 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde destek isteyen Ekrem İmamoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Böyle ahbap çavuş ilişkisini asla istemiyoruz. Hiçbir belediye akraba kulübüne dönemez. Biz öyle oğlan, kızı, damadı, gelini falan bu işleri sevmeyiz. Bu işler bize göre değil. Kamu görevi yapıyoruz biz. Aile şirketi yönetmiyoruz. Devletin, milletin parasını kolluyoruz ve hizmet üretiyoruz. Ailesi gitsin işine baksın. Sadece eşimi siyasi temsiliyet gereği yanımda hep beraber yol yürüyen iki hayat arkadaşı olarak görebilirsiniz. Onun dışında siyasi olarak ve yönettiğimiz kurumların hiç birisinde bizim akrabalarımızı görmeyeceksiniz" dedi.

"ORAYI DA BİZE DEVREDEBİLİRLER"

İmamoğlu şöyle devam etti: "Biz kazandığımız an itibariyle belki aynaya bakarlar hatalarını anlarlar, çözüm ararlar. Aramazlarsa 2023'te de Türkiye'nin seçimini kazanırız. Bugün İstanbul'u kazanırız, 2023'te de Türkiyeyi kazanırız. İyi rekabet, güçlü rekabet; millet bundan faydalanır. Siyasi kurumlar yenilenmeli. Siyasi kurumlar hizmet etmeli. Partiler araçtır. Çıkarız milletin huzuruna 2023'te: Bakarlar bunlar mı iyi, onlar mı iyi? Ona göre oy verirler. Çok zorlanırlarsa orayı da bize devredebilirler."

Anket sonuçların İBB için Binali Yıldırım önde gidiyor

BİNALİ YILDIRIM: YOLLARI BÖLERİZ, TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRTMEYİZ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada, “Yolları böldük, hayatları ve gönülleri birleştirdik Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Birlikte Türkiye olacağız” mesajlarını verdi. 

31 Mart Yerel Seçimlerine sayılı günler kala çalışmalarına Beykoz’da devam eden Cumhur İttifakı’nın adayı AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, ilçedeki temasları kapsamında AK Parti İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Yıldırım’ın buradaki ziyaretine İstanbul Milletvekili Müşerref Tuba Durgut, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın, İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, partili gençler ve vatandaşlar da katıldı. Ziyarette ilçe binasının önündeki seçim otobüsünden konuşma yapan Başkan adayı Aydın, birlik ve beraberlik mesajı vererek, “31 Mart Yerel seçimlerinde bize tam destek vereceğinizden eminim. Hep birlikte Beykoz için çalışacağız” dedi. 

Aydın’ın ardından kürsüye gelerek bir konuşma yapan AK Parti İBB Adayı Binali Yıldırım ise, “Murat Aydın, Zeytinburnu’nu şaha kaldırdı, şimdi Beykoz’da, Murat Aydın ile durmak yok. O halde AK kadınlar daha çok çalışacağız ve gönüllere gireceğiz. Sandıklara sahip olacağız. AK gençler sizde enerjinizi artırarak 31 Mart’a aynı kararlılıkla devam ediyor musunuz? Yolları böldük, hayatları ve gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Birlikte Türkiye olacağız. 31’inde Beykoz’da zaferi birlikte kutlayacağız” dedi.

İstanbul'da 31 Mart'ta Cumhur İttifakı adına Binali Yıldırım, Millet İttifakı adına Ekrem İmamoğlu yarışıyor. Ekrem İmamoğlu oy oranı, Ekrem İmamoğlu ne kadar oy aldı, İstanbul'da anlık seçim sonuçları gibi aramalar şimdiden merak ediliyor. İstanbul seçim sonuçları, (Millet İttifakı) Ekrem İmamoğlu oy oranı, yerel seçime dair son dakika gelişmeleri anlık verilerle güncellenen sayfamızda.

 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN