Bahçeli'den Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu mektubuyla ilgili açıklama

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nun suç duyurusunda bulunduğu Alaattin Çakıcı'yla ilgili açıklama yaptı: Alaattin Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir Ülkücüdür. Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır.

Bahçeli'den Çakıcı'nın Kılıçdaroğlu mektubuyla ilgili açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun suç duyurusunda bulunduğu Alaattin Çakıcı'yla ilgili açıklama yaptı.

Bahçeli açıklamasında şunları söyledi:

"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun habis ve hastalıklı konuşmaları dikkatle incelendiğinde nasıl bir girdabın içine düştüğü, nasıl bir hezeyan ve melanete gömüldüğü gayet net olarak anlaşılacaktır. Üslubunun kindarlığı, siyaset usulünün kirliliği herkesin malumudur.

CHP Genel Başkanı’nın hakaret ve hıyanetlerine sosyal medyadan yayımladığı bir açıklamayla tepki gösteren değerli Ülküdaşım Alaattin Çakıcı’ya mafya bozuntusu demek, yeraltı dünyasının karanlık yüzü suçlaması getirmek müfterilik, seviyesizlik, rezilliktir.

"ALATTİN ÇAKICI BENİM DAVA ARKADAŞIMDIR"

Kamuoyu nezdinde algı oluşturmaya çalışan Kılıçdaroğlu ve yanında yöresinde yuvalanan işbirlikçilere cevabım şudur: 1-Alattin Çakıcı bir Ülkücü şehidimizin oğludur. 2- Alaattin Çakıcı ülke ve millet sevdalısı bir Ülkücüdür. 3- Alaattin Çakıcı benim dava arkadaşımdır.

Elbette üzerine atılı suçların bedelini uzun yıllar cezaevinde kalarak ödemiş bir vatan evladıdır. Kılıçdaroğlu mafya arıyorsa, yeraltı dünyasının kanlı yüzlerini görmek istiyorsa el ele, gönül gönüle olduğu hainlere bakması, şayet onuru varsa nedamet duyması tavsiyemdir.

Kılıçdaroğlu, aleyhine işleyen gündemi değiştiremez, yama tutmayan açıklarını asla kapatamaz. PKK’yla işbirliğinin, FETÖ’yle diyaloglarının demokratik faturasına mutlaka katlanacaktır. CHP’nin tarihi sorunu Kılıçdaroğlu ve ekibidir. Bu sorun kanserleşmiş, vücuda yayılmıştır."

NE OLMUŞTU?

Kılıçdaroğlu, salı günü partisinin meclis grup toplantısında, yargıdaki reform tartışmalarına değinerek hükümete yönelik olarak, "Mafya liderlerini, uyuşturucu kaçakçılarını serbest bırakıp düşünce suçlularını hapsetmekten vazgeçecek misin?" şeklinde konuşmuştu.

Çakıcı bu ifadeler üzerine CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik yazdığı mektubu sosyal medya hesabından paylaşarak Kılıçdaroğlu'nun MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için "Saray'ın bekçisi" ifadesini kullanmasına tepki göstermiş, CHP liderine "akıllı ol" demişti.

KILIÇDAROĞLU'NDAN SUÇ DUYURUSU

CHP lideri Kılıçdaroğlu bu ifadelerin ardından avukatı aracılığıyla Çakıcı hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN