NATO'dan 'terör' çıkışı: Türkiye'nin endişeleri meşru

NATO'dan 'terör' çıkışı: Türkiye'nin endişeleri meşru

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Türkiye'nin güvenlik endişeleri meşru" diyerek Türkiye'nin terörden diğer NATO müttefiklerine kıyasla daha fazla çektiğini söyledi. Stoltenberg, "Madrid Zirvesi, İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurularını kabul etmek için son tarih değil" açıklamasında bulundu.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya başvurularına yönelik yeni bir açıklama yaptı. Stoltenberg, Türkiye'nin güvenlik endişelerinin meşru olduğunu belirterek, "Türkiye'nin terörden diğer NATO müttefiklerine kıyasla daha fazla çektiğini kabul etmeliyiz" dedi.

Bununla birlikte Stoltenberg, Madrid Zirvesi'nin İsveç ve Finlandiya'nın NATO başvurularını kabul etmek için son tarih olmadığını da sözlerine ekledi.

'ERDOĞAN İLE YAKIN İLETİŞİMDEYİZ' DEMİŞTİ

Stoltenberg, geçen hafta Washington'da ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüşmesi sonrası ortak basın toplantısında "Ortaklarımızın güvenlik endişelerine büyük önem veriyoruz" demişti. NATO Genel Sekreteri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yakın iletişim halinde olduklarını belirtmişti.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN