Glmr coin nedir? Moonbeam coin projesi ve yol haritası

Glmr coin nedir? Moonbeam coin projesi ve yol haritası

Moonbeam platformunun desteklediği GLMR coin, bir tür kripto para birimidir. Kucoin ve Binance borsalarında listelenen GLMR kripto paranın fiyatı yükseldi. Bu yükseliş ile birlikte Glimmer adı altında listelenen GLMR coin araştırılmaya başlandı. Peki, Glmr coin nedir? İşte, Moonbeam coin projesi ve yol haritası..

Birçok yatırımcı ve izleyici ile Binance ve çeşitli büyük borsalarda listelenen Moonbeam Coin, en popüler kripto paralardan biridir. Kucoin ve Binance borsalarında yer alan GLMR Coin, yatırımcıların ilgisini çekti. Bir tür kripto para birimi olan GLMR Coin, Glimmer adıyla anılır. Moonbeam platformundan güç alan GLMR coin, platformun yerel kripto para birimidir ve ağdaki tüm işlemler bu coin üzerinden yapılır. Listelenme nedeniyle değeri artan GLMR paraları yatırımcılar tarafından inceleniyor.

GLMR COİN NEDİR?

Glmr coin nedir

Moonbeam, geliştirici merkezli bir blok zinciridir ve mevcut Ethereum geliştirici araç zincirleri ve ağlarıyla uyumluluğu sağlamaya çalışır. Bu, tam bir EVM uygulaması, Web3 uyumlu bir API ve Moonbeam'i mevcut Ethereum ağına bağlayan bir köprü sağlayarak elde edilir. Bu, geliştiricilerin mevcut Solidity Intelligence sözleşmelerini ve DApp ön uçlarını minimum değişiklikle Moonbeam'e dağıtmasına olanak tanır.

Moonbeam ayrıca Polkadot ağı için bir parachain olacak. Bu, Polkadot transit zincirinden paylaşılan güvenlik alabileceğiniz ve bunu Polkadot'a bağlı diğer zincirlerle entegre edebileceğiniz anlamına gelir (eğer bu işlevsellik Polkadot'ta mevcutsa).

GLMR Coin platformu, çalışma mantığı açısından Ethereum'a benzer. GLMR Coin, çeşitli blok zincirlerinde geliştirme ve ödemeler için kullanılabilir. Bu madeni para, Ethereum'a benzer ancak yatırımcılara daha düşük bir ticaret fiyatı sunar. Binance ve Kucoin gibi borsalarda listelenme haberleri ile fiyatı önemli ölçüde yükselen GLMR Coin, Web 3.0 tabanlı olup, çok kolay bir işlem platformu olarak kullanıcıların favorilerinden biri haline geldi.

MOONBEAM COİN PROJESİ VE YOL HARİTASI

Glmr coin nedir

Çok zincirli ve çok zincirli bir geleceğe inanılıyor ve bu zincirlerin birçok kullanıcısı ile varlığı olduğu söyleniyor. Bu kapsamda merkezi olmayan uygulamalar oluşturulabilmesi için Ethereum uyumuna sahip ve onun gibi ortam sağlayan akıllı bir sözleşme platformu Moonbeam oluşturuldu. Moonbeam, iki veya daha fazla zincirde var olmuş olan yeni çıkan bütün varlıklara ve aynı zamanda kullanıcılara hizmet edebilmesi için tasarlandı. Aynı zamanda mevcutta yer alan akıllı sözleşme platformları, kullanıcılar ve varlıklara da tek ve belirlenmil zincirin üstinde hizmet etmesi de sağlandı.

Moonbeam, zincirler arası akıllı sözleşmelerdeki işlevselliği sağlamakla beraber bu, geliştiricilerin mevcuttaki iş yüklerini v aynı zamanada mantığını Moonbeam'e boşaltmasına ve uygulamalarının da bu sayede erişimlerini diğer zincirlerdeki yeni kullanıcılara ve varlıklara karşılık olarak genişletmesine imkan tanır.

Glmr Coin hakkında da yorum yapan Moonbeam, aşağıdaki temel özelliklerle bu hedeflere ulaşıyor:

> Merkezi olmayan ve izinsiz - sansüre meydan okumak ve mevcut ve gelecekteki birçok DApp kullanım senaryosunu desteklemek için temel bir gereksinim.

> Eksiksiz bir EVM uygulaması dahildir - mevcut Solidity tabanlı akıllı sözleşmeler, minimum değişiklik ve beklenen yürütme sonuçları ile taşınabilir.

> Web3 RPC API'sini uyguladığı için mevcut DApp ön uçları minimum değişiklikle taşınabilir ve Truffle, Remix ve MetaMask gibi mevcut Ethereum tabanlı araçlar Moonbeam ile değişiklik yapılmadan kullanılabilir.

> Blok gezginleri, ön uç geliştirme kitaplıkları ve cüzdanları içeren Substrate Ecosystem Toolkit ile uyumluluk, geliştiricilerin ve kullanıcıların amaçları için doğru araçları kullanmalarına olanak tanır.

> Yerel zincirler arası entegrasyon - Polkadot ağı ve jeton köprüsü aracılığıyla jeton hareketi, durum görselleştirme ve Ethereum ve diğer zincirlere ve diğer zincirlerden mesaj yönlendirmeyi sağlar. Paydaşların geliştirici ve topluluk ihtiyaçlarına göre çatallanma olmadan temel protokolü hızla oluşturmasına olanak tanıyan zincir üstü yönetişim.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN