Back To Top
AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı kim?

AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı kim?

 - Son Güncelleme: 06.12.2018 Perşembe 12:55
AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı kim?
- A +

AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı kim? AK Parti belediye başkan adaylarının 12 tanesini bu gün açıklayacak. 2019 yerel seçimleri için hazırlıklar tam gaz devam ederken CHP'nin de pek çok belediye başkan adayını bu gün açıklaması bekleniyor. 2019 tarihinde yapılacak seçimler için AK Parti Belediye Başkanı adaylarının bir çoğunu geçen hafta açıklamıştı. Kütahyalı seçmenler kendi şehirlerinde hangi partinin kimi aday göstereceğini merak ediyor. İşte AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı kim? sorusunun yanıtı ve 2019 yerel seçimlerinde AK Parti belediye başkan adayları...

AK Parti Kütahya  Belediye Başkan adayı kim? sorusu bu gün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak. AK Parti belediye başkan adaylarının bir kısmını geçen hafta açıklamıştı. 2019 yerel seçimlerinde AK Parti belediye başkan adaylarından 12'sini bu gün açıklayacak. 31 Mart Yerel Seçimler için Belediye Başkan adaylarının açıklanmasına bu gün de devam edilecek. Bu gün CHP 'nin belediye başkan adaylarını açıklaması bekleniyor. Kütahyalı vatandaşları kendi bölgelerinde kimlerin hangi partilerden aday olacağını merak ediyor. İşte AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı kim? soruysunun yanıtı ve  AK Parti belediye başkan adayları hakkındaki son dakika haberleri...

 AK PARTİ KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KİM? 

AK Parti Kütahya Belediye Başkan adayı kim olacağı bu gün belli olacak. AK Parti belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. 2019 yerel seçimler için partilerin hazırlıkları hız kazandı. AK Parti Isparta Belediye Başkan adayının bugün açıklanması bekleniyor. AK Parti Kütahya belediye başkanı açıklanır açıklanmaz detayları haberimizde bulabilirsiniz.

18-12/06/ak-parti-kutahya-belediye-baskan-adayi.jpg

AK PARTİ KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI AHMET SAMİ KUTLU 

AK Parti’nin Kütahya Belediye Başkan adayının Ahmet Sami Kutlu olduğu bildirildi. Kutlu’nun adaylığı yarın resmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak. İHA Kütahya Temsilcisi Hüseyin Efe’ye konuşan Kutlu, adaylığının hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Kutlu, "Ben AK Parti’nin bir neferiyiz. Cumhurbaşkanımız tensipleriyle 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri’nde Kütahya belediye başkan adayı gösterilmesi kararı verilmiştir. Bütün hemşehrilerimin destek ve dualarını bekliyorum. Bu büyük bir görev ve büyük bir sorumluluk. Halkımızın ve dava arkadaşlarımızın destekleriyle bu zorlu görevden başarıyla çıkacağımıza inanıyorum.Hayırlı olusun" diye konuştu.

Ahmet Sami Kutlu’nun biyografisi

"Avukat Ahmet Sami Kutlu, 1970 Kütahya doğumludur. 1987 yılında Kütahya İmam Hatip Lisesinden 1991 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Yedek subay olarak vatani görevini tamamlamadıktan sonra 1994 yılından beri Kütahya’da serbest avukatlık yapmaktadır. Kütahya İmam Hatip Lisesi Koruma Derneğinde iki dönem başkanlık, Kütahya Barosunda saymanlık ve başkan yardımcılığı görevlerini yürüttü. Kütahya İlme ve Hayra Hizmet Vakfı Mütevelli Heyetinde olup, halen başkan vekilliği görevine devam etmektedir. Kütahya Yardımeli Derneği kurucu üyesi, AK Parti’den Belediye Meclis üyeliği yaptı. Birlik Vakfı’nın, Kütahya Kurucu İl Başkanlığını yapan Kutlu, son olarak AK parti Kütahya İl Teşkilatı Yönetimindeki görevini sürdürmektedir. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır." 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN