Akşener'den Erdoğan'ın sözlerine yanıt: Önce kendisi adaylığını açıklasın

Akşener'den Erdoğan'ın sözlerine yanıt: Önce kendisi adaylığını açıklasın

İYİ Parti lideri Akşener, Ankara'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Daha karşıma aday çıkaramadılar' sözüne yanıt vererek "Önce kendisi adaylığını açıklasın" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Daha karşıma aday çıkaramadılar' sözüne yanıt vererek "Önce kendisi adaylığını açıklasın" dedi.

'BAŞKANLARINA GICIKLIKLARINI BİZİM ÜSTÜMÜZDEN GÖSTERİYORLAR'

Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Semra Güzel konusuyla ilgili ne dediğine dair bilgim yok. AKP yöneticilerinin de bu konuyla ilgili devamlı muhalefet kanadını suçlaması bana çok ilginç geliyor. Sanırım bizim üzerimizden genel başkanlarına olan gıcıklığı ortaya döktüler.

'TERÖRİSTLER MAHÇUP OLMASIN DİYE TÜRK BAYRAĞINI İNDİRDİLER'

Bize gelince, burada bulunan tüm arkadaşlarım 2011 döneminde bile açılıma karşı çıkmış insanlarız. Bize o dönem AKP Genel Başkanı Erdoğan, kandan bahsediyorlar deyip taciz eden bir dil kullanmıştı.

O meşhur çadır mahkemelerinde teröristler mahçup olmasın diye Türk bayrağının ve Atatürk resminin indirildiğini bana bir Kürt öğrencim ağlayarak anlatmıştı. Ben de bunu o dönemin Devlet Bakanı'na sormuştum. Kamuya mal olmuştu.

'SEMRA GÜZEL'İN FEZLEKESİNE EVET DİYECEĞİZ'

Çadır mahkemeleri, konfetiler, lahmacun ısmarlayan valiler, hem de tam 29 Ekim'de... bunların parası Türk milletinin cebinden çıkmıştır. Şimdi gelelim bugüne... Semra Güzel denilen milletvekilinin fezlekesi gelecek herhalde Meclis'e. Bilmiyorum çünkü AK Partililer ne zaman ortalığı böyle yıksalar hiçbir şey olmuyor. Ben vekil değilim ama vekil olan arkadaşlarım evet diyecekler o fezlekeye. İYİ Parti terör ve terör iltisakı konularında hep nettir.

'PKK'YLA MASAYA OTURANLARIN FEZLEKESİ DE GELSİN'

Ama Türk bayrağını ve Atatürk resmini çıkarma talimatını veren siyasiler, Oslo'ya bizim bürokratlarımızı gönderen, (Bizzat o dönemin başbakanı Erdoğan 'Talimatı ben verdim' demişti) PKK'yla masaya oturanlar... Onlar için de fezleke gelsin ve biz de evet oyu verelim. Eğer gelmezse de, biz iktidar olduğumuzda o fezlekeler Meclis'e gelecek.

'ERDOĞAN'IN AÇIKLAMASI DA FEZLEKE KONUSUDUR'

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı sayın Erdoğan, hukuki olarak ne olup bittiğini anlatmakla görevli olan Erdoğan, mektup arkadaşı Abdullah Öcalan'la Selahattin Demirtaş arasındaki bir hesaplaşmayı söyleyebiliyor. En hafif deyimiyle ayıptır, bu da bir fezleke konusudur.

'BEN ERDOĞAN'IN ADAYLIĞINI HİÇ AĞZINDAN DUYMADIM'

Valla çok merak ediyorlar adayımızı ama ben Erdoğan'ın kendisinin adaylığından da emin değilim, hiç ağzından duymadım. İYİ Partinin adayı 13. Cumhurbaşkanı olacak."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN