Cinsiyetçi açıklamaları tepki toplamıştı: İYİ Partili o isim istifa etti

Cinsiyetçi açıklamaları tepki toplamıştı: İYİ Partili o isim istifa etti

Cinsiyetçi ifadeleri nedeniyle İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından istifası istenen İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay, istifa etti.

Eski Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve ekibiyle ilgili yaptığı yaptığı açıklamalarda yolsuzluk iddiasında bulunan, kadınlara yönelik cinsiyetçi söylemleri nedeniyle tepkilerin odağı haline gelerek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından istifası istenen İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay, istifa etti.

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay, Eski Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve ekibiyle ilgili yaptığı konuşmada kadınlara yönelik cinsiyetçi ifadeler kullanarak şunları söylemilşti:

“Nevşehir eski belediye başkanlarından Hasan Ünver’in iş ortakları adeta hanım koleksiyonu yapıyor. Ünver’in iş ortaklarının dördü de hanımlarını değiştirdiler. Dördü de eski hanımlarını boşadılar. Yeni hanımlar aldılar. Genelde sekreterlerini aldılar. Şimdi büyük bir ilçemizin belediye başkanı (Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk) ile şoförü, Y. isimli bir kızı paylaşamıyorlar. WhatsApp’tan yazışmalarını Twitter’da okumuşsunuzdur. Yıldız’ı belediye başkanı mı kahve içmeye götürecek, Halil mi götürecek tartışıyorlar. Artı İl Özel İdare başkanımız (İl Genel Sekreteri Gürbüz Dinç) dördüncü veya beşinci hanımını aldı. Adeta hanım koleksiyonu yapıyor. Brezilya dizisine çok uygun bir partililerle karşı karşıyayız."

mer-ay.jpgİYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay

"GENEL BAŞKANIMIZ İSTİFAMIZI İSTEDİ"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından istifasının istendiğini açıklayan Ay, “Henüz istifa etmedim ancak arkadaşlarla istişaremiz devam ediyor. Genel Başkanımız istifamızı istedi. Çok büyük bir mücadele veriyor. Genel başkanımızı asla üzmeyeceğim. Gerekirse istifa edeceğim. Ancak istifa etmek, İYİ Parti'yi bırakmak anlamına gelmez. Hala İYİ Parti İl Başkanıymış gibi çalışmaya devem edeceğim. Meydanı asla AK Partililere bırakmayacağım. İYİ Parti'yi Nevşehir'de birinci parti yapıncaya kadar mücadeleye devam edeceğim” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN