Komşusunun cinsel tacizlerine dayanamayıp intihar etti!

Komşusunun cinsel tacizlerine dayanamayıp intihar etti!

2 çocuk annesi Merve A., sapık komşusunun tacizlerine ve tehditlerinden dolayı bunalıma girip intihar etti. Ölümünden önce şehir dışında çalışan eşi Fatih A.'ya, "Beni affet, yavrularımız sana emanet" mesajını gönderdi. Tacizci komşu Abdullah K.'nın, daha önce şikayetler üzerine gözaltına alınıp serbest bırakıldığı ortaya çıktı.

Sapık komşu, genç kadını adım adım ölüme sürükledi... Konya'nın Seydişehir ilçesine bağlı Ketenli Mahallesinde yaşayan Merve A. (23) ile Fatih A. (29) çifti, yaklaşık 6 yıl önce dünyaevine girdi. Çiftin bu evliliklerinden 5 yaşında Arif Eren ve 2,5 yaşında Abdullah ismini verdikleri çocukları dünyaya geldi. Köyde bir süre tarım ve hayvancılıkla uğraşan Fatih Ay, 1 yıl kadar önce eşini köyde bırakarak çalışmak için Çanakkale'deki köprü inşaatına gitti.

TACİZLER KAPININ ÖNÜNE BIRAKILAN NOTLARLA BAŞLADI

Sabah'ta yer alan habere göre; 2 çocuğuna bakan Merve A., 3 ay önce kapısının önünde bir kağıda yazılı üzerinde cep telefonu numarası yazan not buldu. Bir süre sonra aynı şekilde kağıda yazılı bir not daha bulan genç kadın, durumu dayısına söyledi. Dayısı, not kağıdın rüzgarla uçarak kapısına gelmiş olabileceğini söyleyerek başımıza iş çıkarma deyip Merve A.'yı evine gönderdi. Numaraların ardından ise bu sefer kapıya aşk sözleri içeren mektuplar bırakılmaya başlandı.

Mektuplarda, "Sana ölüyorum. Ben Abdullah. Yazdığım benim numaram. Beni kabul et" gibi sözler yer aldı. Merve A. mektupların da gelmesi üzerine durumu bu sefer annesi ve ablasına anlattı. Aile, Merve A.'ya, "Sen bir şey söyleme. Biz halledeceğiz" dedi. Ailenin konuştuğu Abdullah T. bu iddiaları yalanladı ve konu o zaman için kapatıldı.

0x0-23-yasindaki-merve-adim-adim-olume-gitmis-1611555160462-001.jpg

AHIRDA BOĞAZINA BIÇAK DAYADI

Fakat daha sonra farklı kişiler tarafından kaleme alınmış mektuplar Merve A.'nın kapısına gelmeye devam etti. Abdullah T. iddiaya göre, Merve A.'nın köyün farklı yerlerinde önünü keserek, "Ailene söyledin de ne oldu. Bana bir şey yapamadılar. Benim dediklerimi yapacaksın" gibi sözler söyleyip, tabanca gösterdiği çocuklarını öldürmekle de tehdit etti. Abdullah T. son olarak 12 Kasım tarihinde Merve Ay'ın ahırda bulunduğu sırada içeri girerek genç kadının boğazına bıçak dayadı.

Abdullah T. genç kadına, "Akşam benimle kaçacaksın. Eşinden ayrılacaksın" dedi. Merve A. da Çanakkale'de çalışan eşinin temelli köye geleceğini söylemesi üzerine Abdullah T., "Ben sana zehir getiririm. Gerekirse eşini zehirleriz" dedi. Abdullah T. daha sonra ahırın içindeki merdivenden Merve A.'nın evine çıkarak, genç kadının zorla fotoğraflarını çekip evden ayrıldı.

TUTUKLANDI, 20 GÜN SONRA SERBEST KALDI

Merve A.'nın durumu kendisinin ve eşinin ailesine intikal ettirmesi üzerine jandarma soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Abdullah T. ile ona yardım ettiği ileri sürülen aynı köyde yaşayan arkadaşı Abdullah K. (37) gözaltına alındı.

Abdullah K. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. İfadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Abdullah T. ise, 'Merve Ay ile gönül ilişkisi yaşadıklarını, bıçak çekme olayının olmadığını' söyledi. Çıkarıldığı mahkemece 14 Kasım tarihinde tutuklanan Abdullah T. 20 gün yattığı cezaevinden adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

0x0-23-yasindaki-merve-adim-adim-olume-gitmis-1611555267179.jpg

CEZAEVİNDEN ÇIKTIKTAN SONRA YİNE MEKTUP GELDİ

Abdullah T.'nin cezaevinden çıkmasının hemen ardından evin önüne yeniden mektup bırakıldı. Mektupta, "Ben sana bana bir şey olmaz demedim mi? Bir şey ispatlayamazsın. Benim seni tehdit ettiğimi kimse görmedi. Türkiye'de o kadar kadın ölüyor da ne oluyor. Benim mahkemede adamlarım var. Şikayetini geri çekeceksin. Seni öldürmem. O güzel gülüşünü asitle yakarım. Seni kimseye yar etmem" sözleri yer aldı.

TACİZLERE DAYANAMAYIP İNTİHAR ETTİ

Yaşadıklarına dayanamayan Merve A., 14 Ocak 2021 sabahı Çanakkale'de bulunan eşi Fatih A.'ya, "Beni affet, yavrularımız sana emanet" diye mesaj gönderdi. Bunun üzerine Fatih A. ailesini arayarak eve gitmelerini istedi. Eve giden Fatih A.'nın ailesi, çocukları odalarında yatarken buldu. Kilitli olan yatak odasının kapısı kırındığında ise Merve A.'nın kendisini astığı görüldü. Evde, "Ben gidiyorum. Çocuklarıma iyi bakın. Çocuklarımın eşyaları burada" yazılı not bulundu.

0x0-23-yasindaki-merve-adim-adim-olume-gitmis-1611555235601-001.jpg

"BUNUN ADI İNTİHAR DEĞİL CİNAYET!"

Olaylardan sonra eşinin psikolojisinin çok bozulduğunu belirten Fatih A., yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Abdullah T.'nin kısa süre sonra serbest kalması nedeniyle eşimin canı sıkılıyordu. Eşimle sürekli olarak telefonla görüşüp, ona destek oluyordum. Koruma kararı da çıkarttırdık. Hatta evin içerisine ve dışarısına güvenlik kameraları taktırdık.

Bir süre sonra evin önüne yine mektup bırakıldı. Eşimin psikolojisi daha da bozuldu. Ölmeden önceki gece telefonla konuştuk. Kuran okuyup yatacağım dedi. Sabah mesaj geldi. Ailemi hemen eve gönderdim ama maalesef eşimi kaybettik. Son kez mutlu olduğumuz fotoğraflarımıza bakmış.

Benim çocuklarım öksüz kaldı. Annelerinin tabutunun ardından 'Anne gitme' diye ağladılar. Herkese soruyorum. Sizce bu intihar mı? Bizce bu bir cinayet. Eşim yaşadıklarını kaldıramadı. Biz adaletin yerini bulmasını istiyoruz. Eşimin hakkı sorulsun. Sadece adalet istiyoruz' diye konuştu. Merve Ay'ın ölümünün ardından Abdullah T.'nin ifadesine de başvurulduğu öğrenildi.

Konuyla ilgili Seydişehir Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturmasının da sürdürdüğü öğrenildi.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN