Mektebim Kolejinde, ‘Bir Fikrin mi Var’ projesi başladı

Mektebim Kolejinde, ‘Bir Fikrin mi Var’ projesi başladı

Mektebim Kolejleri, iş dünyası ve girişimcilik alanlarını kapsayan 'Bir Fikrin mi Var?' eğitim projesini başlattı. Proje, Mektebim Kolejleri'nin İş Dünyası ve Girişimcilik Direktörü Fuat Sami tarafından yürütülecek ve uluslararası iş birlikleriyle öğrencilerin uluslararası iş donanımlarını kazanmalarını sağlayacak.

Mektebim Okulları Kurucusu Ümit Kalko, Mektebim Kolejlerinin İş Dünyası ve Girişimcilik Direktörü Fuat Sami ve Mektebim Koleji CEO'su Elif Çağlayan'ın katılımlarıyla gerçekleşen proje lansman toplantısı ve imza töreniyle başlatılan 'Bir Fikrin mi Var?' projesinin ana hedefi, Mektebim Kolejlerini iş dünyası ve girişimciliğin marka ve lider kolej zinciri yapmaktır. Proje kapsamında 7-17 yaş arası gençlerin girişimcilik becerilerini geliştirmek ve inovasyon ile tanışmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Program, 'Yaparak Öğrenme Modeli'ni kullanarak gençlerin iş fikirleri oluşturmasına ve inovatif projelerini hayata geçirmesine destek olmayı hedeflemektedir.

2-004.jpg

KENDİ İŞİNİN PATRONU

Ayrıca, Mektebim Koleji kampüslerinde girişimcilik yarışmaları düzenlenerek öğrencilerin girişimcilik yetkinliklerini deneyimlemeleri sağlanacaktır. Projenin yürütücüsü Fuat Sami liderliğinde öğrencilerin iş dünyasına adım atmaları ve kendi işlerinin patronu olma yolundaki yetkinliklerini geliştirmeleri hedefleniyor. Bu projenin gençlere iş becerileri öğretmek ve yenilikçi düşünce tarzını teşvik etmek için çeşitli uygulamalı çalışmalar ve teknolojik araçlar kullanılacak. Mektebim Koleji, gençleri girişimciliğe yönlendirmek ve ilkokuldan lise son sınıfa kadar gençlerin girişimci olmasını teşvik etmek amacıyla çaba göstermektedir.

“ULUSLARARASI İŞ DONANIMI KAZANMALARI SAĞLANACAK”

İmza töreninde konu ile ilgili değerlendirmede bulunan proje yürütücüsü ve Mektebim Kolejlerinin İş Dünyası ve Girişimcilik Direktörü Fuat Sami, “Mektebim Koleji’nin ilk kurulduğundan bu yana iş yetkinliklerini öğrencilerine kazandırmak için M-Lead programını faaliyete almış ve adeta bir mini-MBA öğrenimini on binlerce öğrencisine aşıladı. Bu yeni yaratılacak proje ile vites atıp hem M-Lead programı geliştirilecek hem de uluslararası iş birlikleri ile öğrencilerin uluslararası iş donanımlarını kazanmaları sağlanacaktır. Bunun yanında ülkenin en önemli iş insanlarından oluşan bir ‘İş Dünyası Kurulu’ ile yıl boyunca öğrencilerle buluşmalar, mesleki eğitimler ve staj fırsatları yaratılacaktır” şeklinde ifade etti.

3-002.jpg

“NE VARSA YAPMAK İÇİN KOLLARIMIZI SIVIYORUZ”

Dünya ekonomisinin akıl almaz bir hızla dönüştüğüne söyleyen Mektebim Koleji CEO’su Elif Çağlayan ise şunları söyledi:

“Girişimci potansiyelini iyi değerlendiren ülkeler diğerlerine fark atıyor. 21’inci yüzyılda iddiamızı devam ettirmek istiyorsak bu yarışta yer almak zorunda olmamız gerek. Bunun da tek yolu sadece üniversite çağında değil Türkiye genelinde ilkokuldan lise son sınıfa kadar gençlerin girişimci olması için çalışmak, gençlerin önünü açacak projeleri hayata geçirmektir. Biz de Mektebim Koleji olarak bu konuyu ‘dert’ ediniyor ve üstümüze düşen ne varsa yapmak için kollarımızı sıvıyoruz.”

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN