O gölde sular çekildikçe askeri mühimmat fışkırıyor! Geçen yıl da aynı yerde el bombaları bulunmuştu

Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'nın da bulunduğu gölde el bombaları bulundu. Geçen yıl da aynı yerde askeri mühimmat ortaya çıkmıştı. İşte detaylar...

Isparta'daki Eğirdir Gölü sahilinde el bombaları bulundu. Polisin şeritle çevirip 24 saat nöbet tutmaya başladığı plaj, girişe kapatıldı.

SULARIN ÇEKİLDİĞİ GÖLDE EL BOMBASI BULUNDU

Eğirdir Gölü Yazla Plajı'nda yüzen bir kişi, polisi arayıp suyun içerisinde birden fazla el bombası gördüğü ihbarında bulundu. İhbar üzerine bölgeye gelen polis ekipleri, gölün içerisindeki el bombalarını tespit etti.

Eğirdir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler bölgede geniş güvenlik önlemi alarak vatandaşların ve gazetecilerin yaklaşmasına izin vermedi. Olay yerinde sağlık ve itfaiye ekipleri de hazır bekletildi.

El bombaları yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından çıkarıldıktan sonra incelenmek üzere İstanbul'a götürüldü. Göl içerisinden kaç el bombası çıkarıldığı bilgisi verilmedi.

isparta-egirdir-golunde-el-bombasi-bulundu-3.jpg

"İNSANLAR YÜZERKEN LE BOMBALARINA RASTLIYOR"

Göl kenarında evi bulunan ve terzilik yapan Celal Kasap, "Uzun yıllardır gölümüz çekilmeye başladı, gölümüz çekildikçe geçen yıl olduğu gibi bu yıl da altından el bombaları çıktı. Geçen yıl özel kuvvetler ekipleri gelip patlatmıştı. Gençlerimiz yüzerken el bombalarına rastlıyor, polisimize bildiriyor. Polis güvenlik önlemlerini aldı, imha ekiplerini bekliyor. Gölümüze giren gençlerimiz oluyor, misafirlerimiz oluyor, göl kenarında bilmeden üzerine basarlarsa bombaların patlama ihtimali vardır, bizim çoluğumuz çocuğumuz burada göle giriyor. Tedirginiz, nasıl bir tedbir alınacak bilmiyoruz. Tedbir alınırsa bizim için iyi olur" dedi.

Geçen yıl da aynı bölgede göl içerisinde ve eski tren garında poşet içerisinde el bombaları bulunmuş ve uzman ekipler tarafından kontrollü şekilde patlatılmıştı.

isparta-egirdir-golunde-el-bombasi-bulundu-4.jpg
Celal Kasap

isparta-egirdir-golunde-el-bombasi-bulundu-2.jpg

isparta-egirdir-golunde-el-bombasi-bulundu-1.jpg

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN