Özel'den Bahçeli'ye: Memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir

CHP lideri Özgür Özel basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özel, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin dün yaptığı yazılı açıklamasına ilişkin, "Eğer kendisi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir." dedi. Kendilerine kimsenin ittifak önermemesini ifade eden Özel, "Sayın Bahçeli böyle bir kolaycılık yapmasın, memleketi bu hale kadar getirip suç ortağını bize doğru itmesin." şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel basın mensuplarının sorularını yanıtladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün yaptığı yazılı açıklamasına yanıt veren Özel, "Eğer kendisi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir. Bizim ittifakımızın adı Türkiye İttifakı." dedi.

Kendilerine kimsenin ittifak önermemesini ifade eden Özel, "Sayın Bahçeli böyle bir kolaycılık yapmasın, memleketi bu hale kadar getirip suç ortağını bize doğru itmesin. Bu sorunları ya çözsünler ya da bıraksınlar biz çözeriz." diye konuştu.

Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Bahçeli'nin yazılı açıklamasına çok fazla nefes israf edip kamuoyunda yaratılmaya çalışılan suni tartışmalarla meşgul etmek istemem. Belli ki sorunlar var. Cumhur İttifakı'nın sorunu Cumhur İttifakı'nın sorunudur. Bizim değil.

Bizim ittifak ortağımız olmadığı için kavga edecek kimse yok yanımızda. O yüzden kimseyle bir tartışmamız, gerginliğimiz yok.

'MEMNUN DEĞİLSE BİZİM İTTİFAKIMIZA KATILABİLİR'

Cumhur İttifakı'ndaki sorunları çözmek için bir metinde hem bir kopuş hem bir sadakat hem bir bağlılık hem bir sitem hem bir umut hem bir tehdit barındırılmış. Bunların hiçbiriyle meşgul değiliz.

Ben sayın Bahçeli'ye davette bulunayım. Eğer kendisi ittifakından memnun değilse bizim ittifakımıza katılabilir. Bizim ittifakımızın adı Türkiye İttifakı. O yüzden siyasi partileri birleştirmeye veya CHP ile bir başka siyasi partiye ittifak teklif etmesine gerek yok. Gelsin Türkiye İttifakı'na katılsın.

Burada şöyle zorlukları olur. Bizim ittifakımızda örneğin bir genel başkan yardımcımızın eşini Sayıştay üyesi yapmak için ricacı olmayız. Biz en düşük emekli maaşının asgari ücret olması için gider konuşuruz. Mesela biz Papa seçimine dönmüş Yargıtay seçimini önce kilitleyip sonra bize yakın bir yüksek yargıcı Yargıtay Başsavcısı yapmak için pazarlık etmeyiz. Biz bütün asgari ücretlilerin enflasyona ezdirilmemesi için mücadele ederiz. Eğer Türkiye ittifakında olacaklarsa partideki genel başkan yardımcılarının, adalet ya da diğer bürokrasideki kendilerine yakın kişilerin bir yerlere gelmesi için pazarlıklar, itişmeler kakışmaları bırakıp, bu krizi yaratan AK Parti ve kendilerinin birlikteliğinin sorumluluğundan kaçmayıp gelip emekliye, asgari ücretliye, buğday, çay, fındık, üzüm üreticilerine, çiftçiye, emekliye, emekçilere sahip çıkacak bir mücadeleye varsa gelsin Türkiye İttifakı'na katılsın.

'MEMLEKETİ BU HALE GETİRİP SUÇ ORTAĞINI BİZE İTMESİN'

Bize kimse ittifak falan önermesin. Çünkü bugünün sorumluları bu sorumluluğu taşıyacak. Sayın Bahçeli böyle bir kolaycılık yapmasın, memleketi bu hale kadar getirip suç ortağını bize doğru itmesin. Bu sorunları ya çözsünler ya da bıraksınlar biz çözeriz.

'YÖNTER VE YALÇIN İLE AYNI SEVİYEYE İNERSEK ÇIKARKEN VURGUN YERİZ'

Sayın Ulvi İzzet Yönter ile Semih Yalçın arasında bir fark yok. İkisi aynı yapılar, aynı sorumlulukta, aynı korkuda, aynı telaştalar. Normalleşmeden en çok onlar korkuyor. Çünkü normalleşen Türkiye'de kimse başkentin göbeğinde kimse Ülkü Ocakları eski Başkanı'nın cenazesini sahipsiz bırakmaz. Biz Sinan Ateş'in cinayetinin aydınlatılması için tavır koyuyoruz. Eşine ve çocuklarına da bütün Türkiye'nin vicdanlı insanlarıyla beraber sahip çıkıyoruz. Sinan Ateş gibi birisi için bir taziye tweeti atmayanların bu saldırgan tweetlerinin milletin gönlünde hiç yeri yoktur. Onlarla aynı seviyeye inersek çıkarken vurgun yeriz. O yüzden onları o seviyede bırakalım ama tek bir şey biliyorum. MHP çok saygın üyelerden oluşan bir parti. Onların da o iki isimden yaka silktiğini bizzat MHP'lilerden biliyorum. Samimi ülkücülerle MHP'lilerle konuşan herkes o iki ismin partiyi temsil etmediğini, partinin ve hareketlerinin sırtında yük olduğunu söylüyorlar zaten.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR (12)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
12 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN