Sayıştay personel alımı başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır? İşte başvuru sayfası

Sayıştay personel alımı başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır? İşte başvuru sayfası

Sayıştay temizlik görevlisi alımı gerçekleştiriyor. Başkanlığın çeşitli hizmet birimlerinde kadrolu olarak çalışacak personel alımı 26-30 Nisan 2021 günleri arasında İŞKUR iş ilanlarının yayımlandığı esube.iskur.gov.tr adresinden alınacak. İşte, aranan şartlar...

Sayıştay işçi alımı başvuru şartları içerisinde; 18 yaşını tamamlamış ve sınav başvurusunun son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmaları, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar işlememiş ve kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmaları gerekiyor.

2021-04-26-110955.jpg

SAYIŞTAY PERSONEL ALIMI 2021

Sayıştay Başkanlığı'na kadrolu olarak alınacak 20 temizlik personeli başvuruları 26-30 Nisan 2021 tarihleri arasında sadece İŞKUR'un esube.iskur.gov.tr internet sitesi üzerinden yapılacak.

Sayıştay'ın talebi Ankara düzeyinde karşılanacağı için adayların ilan tarihi itibarıyla Ankara’da ikamet ediyor olması isteniyor.

SAYIŞTAY TEMİZLİK GÖREVLİSİ BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN?

Başvuruların tamamlanmasının ardından İŞKUR tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar arasından, 7 Mayıs 2021 Cuma günü saat 11.00'de Sayıştay Başkanlığı toplantı salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacak.

Noter kurasına katılacakların isim listesi www.sayistay.gov.tr adresinden ayrıca duyurulacak.

Adaylar koronavirüs tedbirleri nedeniyle kura çekimine katılamayacak. Kura çekimi ile açık iş sayısının 4 katı kadar asil ve aynı sayıda yedek aday belirlenecek.

SAYIŞTAY İŞÇİ ALIMI SINAVI NE ZAMAN?

Noter kurası sonucu belirlenen adaylardan, belgelerinin incelenmesi sonucunda aranan şartları taşıdıkları tespit edilenler, Sayıştay Başkanlığı tarafından sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü sınav puanı en yüksek adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve yeterli sayıda yedek aday belirlenecek.

Sınav tarihi daha sonra www.sayistay.gov.tr adresinden duyurulacak.

2021-04-26-111012.jpg

SAYIŞTAY PERSONEL ALIMI SINAVI NASIL YAPILACAK?

Sözlü sınava katılmak üzere sıvan yerine gelecek adaylara kovid-19 nedeniyle ateş ölçümü yapılacak ve adaylardan sınav yerine girişlerde HES kodu talep edilecek.

Adaylar, sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden; genel kültür ve genel yetenek seviyeleri ile iletişim becerileri üzerinden toplamda 50 puan ve mesleki bilgi ve becerileri, yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak da toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilecek.

Sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sözlü sınava katılmayan adaylar, sınav hakkını kaybetmiş sayılacak.

SAYIŞTAY TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Kadrolu olarak alınacak personelde aranan şartlar arasında erkek adayların askerliğini yapmış ya da tecilli veya muaf olmaları, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış, en az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmaları ve temizlik görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmaması yer alıyor.

Ayrıca 18 yaşını tamamlamış ve sınav başvurusunun son günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmaları, affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar işlememiş ve kamu kurum ve kuruluşlarından herhangi bir sebeple görevinden veya mesleğinden ihraç edilmemiş olmaları gerekiyor.

SAYIŞTAY İŞÇİ ALIMI BAŞVURU SAYFASI

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN