Kılıçdaroğlu’nun ‘montaj’ çıkışına Erdoğan’dan açıklama: Gençlerimizin kıvrak zekasının ürünü 5 saniyelik video

Kılıçdaroğlu’nun ‘montaj’ çıkışına Erdoğan’dan açıklama: Gençlerimizin kıvrak zekasının ürünü 5 saniyelik video

Cumhurbaşkanı Erdoğan Sivas Halk Buluşması programında konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'montaj' çıkışının ardından açıklamada bulunarak "Gençlerimizin kıvrak zekasının ürünü 5 saniyelik bir video üzerinde arsızca tepiniyorlar" dedi.

28 Mayıs ikinci tur seçim programı kapsamında adaylar çalışmalarını sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun PKK elebaşı ile beraber reklam filmi çektiği görüntülerin montaj olduğunu kabul ettikten sonra ilk kez konuştu. Videoyu "gençlerin kıvrak zekası" olarak nitelendiren Erdoğan, "CHP Genel Başkanı'na alenen oy istediler. Şimdi çıkmışlar bu gerçekleri 5 saniyeye sığdıran gençlerimizin kıvrak zekasının ürünü bir video üzerinde arsızca tepiniyorlar"

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Kıymetli kardeşlerim, genç kardeşlerim sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Yol boyu sağ sol her taraf tıklım tıklım. Şu anda emniyet rakamını sizlere açıklıyorum, 100 bin. Siyasette ben Sivas'ta böyle bir coşkuyu yaşamamıştım. Biliyorum ki Pazar gününe hazırlık yapıyorsunuz. Biz sizinle pazara değil mezara gidiyoruz. Tüm Sivaslı kardeşlerimi selamlıyorum.

KARABAĞ'I, ZENGEZUR KORİDORU'NU YOK SAYAN...

Masanın etrafında olanlardan bir Sivaslı vardı değil mi? Biz hızlı tren dediğimiz zaman ne gerek var diyordu. Sivaslı kardeşlerimiz artık Ankara'ya hızlı trenle gidiyor. Bay Kemal bu işler öyle lafla olmuyor, icraat gerektiriyor. Hızlı trenin rahatlığı diğer illerimize kadar götüreceğiz. Londra'dan çıkan birisi ülkemiz üzerinden Pekin'e kadar gidebilecek. Nasıl 30 yıllık işgalin ardından Karabağ'ı birlikte özgürleştirdiysek, nasıl ekonomiden savunmaya her alanda işbirliğimizi güçlendirdiysek Azerbaycanlı kardeşlerimizle ulaşım altyapımızı da güçlendireceğiz. Bunu da Karabağ'ı, Zengezur Koridoru'nu yok sayan CHP Genel Başkanı'na rağmen başaracağız.

OĞAN BEY'İN KARARININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Laf ola beri gele değil, icraat icraat! Bay Kemal bu işler lafla olmuyor. Erzincanlı ve Tokatlı vatandaşlarımız da hızlı trenin faydasını görecek. Hızlı trenin rahatlığını diğer illerimize kadar götüreceğiz. Yerköy istasyonumuzdan Kayseri'ye de bir bağlantı hattı kuracağız. Bu hattı Erzincan, Erzurum, Kars'a kadar uzatacağız. İnşallah oradan da Bakü-Tiflis hattına bağlayacağız. Demir ipek yolu olarak ifade edilen bu hatla bölgemizde dünya çapında öneme sahip stratejik bir soluk borusu açacağız. Tüm bunları CHP Genel Başkanı gibi can Azerbaycan'ı devre dışı bırakarak değil; Azerbaycanlı kardeşlerimizle omuz omuza yapacağız. Nasıl Karabağ'ı birlikte özgürleştirdiysek, Türkiye'yi doğu batı arasında bir enerji merkezi yaptıysak. Azerbaycanlı kardeşlerimizle ulaşım, altyapımızı da geliştireceğiz. İnşallah bunu da sırf birilerine şirin gözükmek için Karabağ'ı yok ayan CHP genel başkanına rağmen başaracağız. Dün Türk Cumhuriyetleriyle işbirliğinin geliştirilmesini savunan Sinan Oğan Bey'in, ikinci turda şahsımızı desteklemesi bunun son örneğidir. Sinan Bey'in aldığı bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Sivaslı merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun emaneti BBP ile zaten birlikteyiz.

DEPREMZEDEYE HAKARET DİBİN DİBİDİR

Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu vatan ve millet aşığı bir dava adamı. Mertlik, dürüstlük, kadirşinaslık timsali bir şahsiyetti. Gerektiğinde dünyaya tek başına meydan okuyabilen bir duruş sahibiydi. Namlusunu millete çevirmiş tanka selam durmam, sözüyle milletimizin gönlünde müstesna bir yer edinmişti. Rabbim kendisini cennetiyle, cemaliyle müşerref eylesin diliyorum. Onun Türkiye'ye, Türk demokrasisine ve milli iradenin bu topraklarda kök salmasına yaptığı katkıları asla unutmayacağız. Sivas'ın büyük Türkiye'nin inşasına öncülük ettiğini görüyoruz. 14 Mayıs seçimlerinde Sivas bir kez daha kendine yakışanı yaptı. Tercihinin Cumhur İttifakı olduğunu ortaya koydu. Cumhurbaşkanı seçiminde de yüzde 70'e yakın oranda Sivaslı kardeşlerimiz bize büyük teveccüh gösterdi. Sandıkta tecelli eden iradenin başımızın üstünde yeri vardır. Farklı tercihlerde bulunan vatandaşlarımıza da asla Bay Bay Kemal gibi asla hor bakmayız. Oy vermeyenlerin insanımıza cahil, bidon kafalı demenin bizim kitabımızda yeri yoktur. Sırf istedikleri sonuç sandıktan çıkmadığı için 'Milletin karnı Togg'muş' diye manşet atmak ne basın özgürlüğüne ne insanlığa yakışır. Depremzedelere hakareti dibin dibi olarak görüyoruz. Bunu yapanların insanlıkla alakası olamaz. Milletimize ve depremzedelerimize yapılanlar CHP genel başkanı ve yoldaşlarının yüzüne kara bir leke olarak yapışmıştır. Çıkıp özür dilemek yerine bu rezillikleri ısrarla görmezden gelmişlerdir.

28 MAYIS BU ÇİRKİN DİL VE SİYASETÇİLERDEN KURTULMA GÜNÜ

Bunların her biri CHP Genel Başkanının alnındaki utanç lekesini giderek daha belirgin hale getirmiştir. Milletimiz bu zihniyeti 14 Mayıs 1950 tarihinde sandığa gömmüştür. Milletimiz bu zihniyetin oradan çıkmasına 73 yıl izin vermedi. İnşallah 28 Mayıs bu çirkin dil ve siyasetçilerden kurtuluş günü olacaktır. Kılıçdaroğlu başladığı kaset kumpasıyla Gandi Kemal yolculuğunu Nazi Kemal olarak bitirecektir. Allah'ın izniyle milletin şamarını bir kez daha yemekten kendilerini kurtaramayacaklardır. Sivas sadece Sivas'ta değil, İstanbul'da Sivas'ın potansiyeli nedir? İlk üçün içerisindedir. Böyle yoğun bir nüfusa sahip. İstanbul'da doğmuş, büyümüş, İstanbul'da 4,5 yıldır belediye başkanlığı yapmış kardeşiniz olarak Sivaslı kardeşlerimin İstanbul'daki potansiyelini iyi bilirim. Siz aynı zamanda İstanbul'da da oy kullanacaksınız. İstanbul'daki tüm Sivaslı hemşehri, akrabalarınıza telefon diplomasisiyle onları da harekete geçireceksiniz. 28 Mayıs'la birlikte inşallah Türkiye'nin önünde yepyeni kapılar açılacak. Eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaştırma, emniyet, sanayi, tarım, turizm, sporda önemli adımlar atacağız. İnsanımızı enflasyona ezdirmeme sözüne mutlaka bağlı olacağız.

ENFLASYONU TEK HANEYE İNDİRMİŞSEK, YİNE BİZ YAPACAĞIZ

Bunların İstanbul'daki belediye başkanının halini görüyorsunuz. Rezalet. Ankara'daki belediye başkanını halini görüyorsunuz. Rezalet. İzmir hepten rezalet. Ama biz 21 yıl Türkiye'de bir şeyi ispatladık. Şimdi ben sayın Putin'le iyi görüşüyorum diye Bay Bay Kemal rahatsız olmuş. Diyor ki, 'Batı'nın talimatına uyarım, Putin'le ilişkilerde yaptırımı uygularım'. Sen siyasetten zerre kadar anlamıyorsun. Bay Bay Kemal, sen git yat! Siyaset böyle yapılmaz. Amerika, Rusya, Batı'nın tüm ülkeleriyle böyle olduğu için 21 yıldır Türkiye'yi dünyada Türkiye yaptık. Milletimiz müsterih olsun. Her sorunun farkındayız. Başbakan iken faizi 4.6'ya indirdim. Bu bebecan falan yanımızda emekliyorlardı. 6 sıfırı paradan attık. O zaman bebecan diyordu ki '6 sıfırı atarsak halimiz ne olur' diyordu. 'Hiçbir şey olmaz, sen yoluna devam et' dedik. 21 yıl içerisinde bunları bütün engellemelere rağmen yaptık. Enflasyonu tek haneli rakamlara biz indirdiysek, bunu yine biz yaparız. Kimse endişe etmesin ve yapacağız.

KIVRAK ZEKA ÜRÜNÜ VİDEO ÜZERİNDE TEPİNİYORLAR

Terör elebaşıları videolarla CHP'ye destek verdi. Şimdi bunlar çıkmışlar gençlerimizin kıvrak zeka ürünü bir video üzerinde arsızca tepiniyorlar. Bu teröristler desteği açıkça ilan ettiler. Elbette bunların babalarının hayrına yapmadılar. Van'da 'kana kan intikam' dediler. Bu naraları atarken asla gocunmadılar, asla utanmadılar. Milletin gözlerinden kaçırdıkları tüm reziller tek tek ortaya saçılmıştır. Bölücü ve FETÖ'cülerle kurdukları ortaklığı gizleyemezler. Eteklerine yapıştıkları emperyalistlerden aldığı cesaretle terör örgütlerine dağıttıkları mavi boncuklar da işe yaramayacaklardır.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (32)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
32 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN