İBB Meclisi'nde tekme-tokat kavga

İBB Meclisi'nde AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun İYİ Partili Ali Kıdık’a 'büfeci' diye hitap etmesinin ardından kavga çıktı.

İBB Meclisi’nde AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu’nun İYİ Partili Meclis Üyesi Ali Kıdık’a “büfeci” diye hitap etmesi ortamı gerdi. Meclis üyeleri salgın önlemlerine aldırmadan tekme-tokat kavga etti. Oturuma 15 dakika ara verildi.

Tevfik Göksu, önceki oturumda İYİ Partili Meclis Üyesi Taylan Yıldız'a mecliste yaptığı İstanbul metrolarında internetin kullanılması için valilikten izin beklendiğine ilişkin konuşması sırasında cevap verirken kullandığı ‘internetçi arkadaş’ ifadesi ilgili açıklama yaptı.

Göksu, şu ifadeleri kullandı:

"Arkadaşımız çok sevmiş sosyal medyadaki profiline eklemiş. Rencide edici bir ifade gibi algılamış diye düşündüm. Rencide etmek için kullanmadığımı ifade ettim. Az önce kendisine de aynısını ifade ettim.

"BÜFECİ ARKADAŞ TWEET ATMIŞ"

Şimdi Güngören Meydanı'na büfe koyan büfeci arkadaş şöyle bir tweet atmış ‘özür diledi.' İspatlamazsan alçağın ta kendisisin. Söylediğim ifade ‘seni rencide etmek için kullandığım bir ifade değil. Zaten çok sevmişsin profiline eklemişsin'.

Arkadaş da teşekkür etti bana. Ama kalkıp da ‘özür diledi' demek size yakışır.

Göksu konuşmasında “Büfeci” olarak hitap ettiği İYİ Partili Ali Kıdık'a hitaben konuşmaya başlayarak “Sana yakışır. Doğru söylüyorsunuz büfeci ile muhatap olmamak lazım” dedi.

Bunun üzerine ortam gerildi ve meclis üyeleri birbirinin üzerine yürüdü. Koronavirüse rağmen meclis üyeleri tekme-tokat birbirine girdi.

Oturumu yöneten İBB Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, meclise 15 dakika ara verdi ve parti grup başkanvekillerini odasına çağırdı. Kavganın ardından meclis salonunda yerlere maskelerin ve su bardaklarının atıldığı görüldü.