Ardahan'da koronavirüs aşılanması başladı

Koronavirüs aşısı ilk kez Ardahan'da uygulandı. Ardahan Valisi Hüseyin Öner, "Aşı uygulamasını öncelikle sağlık çalışanlarımızda başlatıyoruz" dedi. Maske, mesafe, hijyen kuralına yeniden dikkat çekildi.

Korona virüs aşısı Ardahan'da ilk kez uygulandı. Ardahan Valisi Hüseyin Öner, "Bu işte torpil yok, korona virüs aşısı ilk kimlere yapılacaksa öncelik onlarındır. Yani, hemşire arkadaşımız sisteme girdi, kimlik bilgileri ile eşleştirme yapıldıktan sonra onayını alarak aşı yapıldı" dedi.


Vali Öner, "Aşı olsak bile 'Maske, mesafe, hijyen' kurallarına uymalıyız" dedi. Sağlık çalışanlarının bu süreçte önemli bir çaba ve emek sarf ettiklerini söyleyen Öner,  "Aşı uygulamasını öncelikle sağlık çalışanlarımızdan başlatıyoruz. Daha sonra bilim kurulunun tespit ettiği öncelik sıralamasına göre ilimizde de vatandaşlarımıza uygulanacak." şeklinde konuştu.


Ardahan Devlet Hastanesindeki ilk aşı Başhekim Uzman Dr. Ömer Kazcı'ya yapıldı. İkinci aşı ise Halk Sağlığı Müdürü  Dr. Ulaş Şentürk’e yapıldı.  Aşı olan Dr. Şentürk, artık pozitif olan kişilerin de aşı olabileceğini söyledi. 

İlgili Haberler