04.06.2020  16:28
SON GÜNCELLEME: 
01.07.2020  17:22
KAYNAK: 
KARAR.COM

Opet benzin istasyonları kapanıyor mu? Opet iflas mı etti?

Opet petrol kapandı mı? Opet'ten artık benzin alınamayacak mı? sorularının yanıtları internette araştırılıyor. Koç Grubu'na ait petrol şirketi Opet, son birkaç gündür sosyal medyada dolaşan 'iflas' haberlerine ilişkin açıklamada bulundu. İşte detaylar...

+
-

'Opet benzin istasyonları kapanıyor mu?', 'Opet iflas mı etti?', 'Artık benzin ve dizel satılmayacak mı?' sorularının yanıtlarını sayfamızda bulabilirsiniz. Türkiye genelinde binlerce benzin istasyonu şubesi bulunan Opet, 'iflas istemi' haberlerinin doğru olmadığını duyurdu. Detaylar haberimizde...

OPET KAPANIYOR MU, İFLAS MI ETTİ?

Opet Petrolcülük AŞ tarafından bazı yayın organlarında yer alan "Opet'in iflası istendi" haberinin aslında iflas talepli bir alacak davası olduğu belirtilerek "İflası gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değildir" ifadesi kullanıldı.

Twitter hesabından açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bazı haber siteleri ve yayın organlarında 'Koç Grubu Şirketlerinden OPET'in iflası istendi' yönünde bir haber yer almaktadır.

Söz konusu haber, şirketimiz eski bayilerinden İzbel Petrol Taşımacılık Ltd. Şti.'nin, şirketimiz aleyhinde açmış olduğu iflas talepli alacak davasının, Türk Ticaret Kanunu ve İcra İflas Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince açıldığına dair ilanından yola çıkılarak hazırlanmıştır. Halihazırda yargılama süreci devam etmekte olup, ilgili şirketin şirketimiz nezdinde herhangi bir alacağı bulunmamaktadır.

Şirketimiz tarafından ödenmemiş herhangi bir borç, şirketimizin iflasını gerektirecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Şirketimizce de konu yargıya intikal ettirilmiş olup, anılan şirket ve yetkilileri aleyhine hukuki ve cezai başvurularımız ve davalarımız devam etmektedir. Kamuoyunun bilgi ve dikkatine sunarız."

İSTANBUL'DA YENİ TAKSİ SİSTEMİ NASIL OLACAK?

PAMUKKALE TURİZM İFLAS MI ETTİ?

BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİ KAÇ ŞİDDETİNDE OLACAK?

YURT İÇİ SEYAHATLARDE ZORUNLU OLAN 'HES KODU' ALMAK İÇİN TIKLAYIN

e-DEVLET'TEN SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

DİĞER HABERLER
Çoklu baro teklifi Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
Bunlar medeni olmanın sıçrama tahtalarıdır
Bahçeli olumsuz tabloya destek vermeyebilir
Veliler taahütname imzalayacak
'Babacan tavır' var cinsel saldırı yok!
Her yeri facia
TEM’de yolcu otobüsü devrildi