Back To Top
Güç, imkân, mühlet

Güç, imkân, mühlet

 - Son Güncelleme: 06.08.2019 Salı 08:40
- A +

Bu üç kelime, şu an Ak parti Genelbaşkan Vekili statüsünde bulunan Numan Kurtulmuş’a ait.

Milliyet’ten Abdullah Karakuş’a tam bir sayfalık mülakat vermiş, orada “Yeni Türkiye” adına “dünyaya mesaj” bağlamında kullanıyor bu üç kelimeyi.

Ona göre “Sürekli devinim halinde bulunan dünya dengesinde giderek güçlenen yeni bir Türkiye var.”

Numan Bey üç şey istiyor Allah’tan: Güç, İmkan, Mühlet.

Sonra “Türkiye’ye karşı, ekonomisinden, S-400’üne kadar, Avrupa Birliği üzerinden sıkıştırmalara kadar birtakım işler yapmaya çalışanlar” diyerek “meydan okuma” niteliği taşıyan bir “karşı operasyon” çerçevesi çiziyor.

Sonra da Türkiye’nin önündeki tırmanma şeridini ortaya koyuyor:

“Eğer Türkiye bu ekonomik siyasi istikrarını şöyle bir 5-10 sene koruyup, devam ettirebilirse, daha da güçlendirebilirse, güçlü demokrasiyle, güçlü toplumsal dayanışmayla bunu ileriye götürebilirse Allah’ın izniyle bugünkü Türkiye’den çok daha ileride, çok daha güçlü, çok daha büyük bir Türkiye olacaktır. Türkiye bunun için bu meydan okumalara karşı hem hazırlığını yapıyor hem kimseyle kavga etmiyor, kimseyi kategorik olarak reddetmiyor; biz şununla ilişkiye girmeyeceğiz, şununla ilişkilerimizi koparacağız gibi bir kategorik ayrıma girmiyor. Bizim derdimiz, işimiz gücümüz; kendimizin güçlü olmasını temin etmektir, orada ortak bir noktayı bulabilmektir.”

***

Numan Bey buradaki “ortak noktayı bulabilmek” ifadesinin ardından seçimden hemen sonra dillendirilen “Türkiye ittifakı”na geliyor. Sözü şöyle bağlıyor: “Güçlü, büyük Türkiye’nin oluşabilmesi için siyasi farklılıklarımızı bir tarafa bırakarak ….milli, güçlü bir perspektifin etrafında buluşmaktır. Herkesin siyasi ajandası farklı olabilir, eyvallah. Teklifleri farklı olabilir.”

Hemen ifade edeyim ki, sağlıklı bir çerçeve bu.

Şöyle yeniden üstünden geçersek;

- Dünya hareketli. Bizim coğrafyamız çok daha hareketli. Ben diyeyim, geçmiş 100 yılın hesaplaşması yeniden yaşanıyor.

- Türkiye bu coğrafyanın merkez ülkesi ve geçmişteki büyük mirasın sorumluluğunu taşıyor. Onun için haklı olarak iddialı.

- Ama kötü niyetliler var. Bu kötü niyetliler Türkiye’yi de tehdit ediyor.

- İddiamızı hayata geçirebilmemiz için ‘Güç”e (askeri mi?) ihtiyacımız, var. “İmkan”a ihtiyacımız (ekonomik mi?) var. “Güç”e “İmkan”a ulaşmak için de “mühlete-zaman”a (barış yılları) ihtiyacımız var.

- Kategorik olarak kavga istemiyoruz, kategorik olarak kimseyi reddetmiyoruz. Ancak meydan okumalar karşısında da sessiz değiliz.

- İçerde büyük, güçlü Türkiye için siyasi farklılıklara rağmen “milli, güçlü bir perspektif” etrafında bir “Türkiye ittifakı”nı sağlamalıyız.   

***

Bunların tamamı doğru şeyler.

Mesela yeterince güç ve imkana kavuşmadan, öngördüğümüz “mühlet”ten çok önce, tercih etmediğimiz halde içine sürüklenilecek çatışmalar… sorundur. Onun için gücün, imkanın ve mühletin değerlendirilmesi ciddi bir stratejik akıl gerektiriyor.

Mesela, “Türkiye ittifakı”nın gelip geçici bir siyasi söylem olmanın ötesinde hakikaten topluma “Güçlü, milli perspektif” sunulduğu ve bu eksende siyasi hesapların ötesine geçildiği kanaatini vermek önemli bir siyasi akıl gerektiriyor.

Türkiye bir seçimden çıktı ve bu seçim, iktidar kadrolarında ciddi endişeye yol açtı. Çünkü ciddi kayıplar oldu. Seçimi “beka söylemi”ne kilitleyip, muhalefeti de “Bekayı ıskalamak”la suçlamak, kabul edelim ki “Türkiye ittifakı” hassasiyetinin ürünü değildi.

İktidar şu anda, kendi içinden çıkan dünkü yol arkadaşları için bile “İhanet” söylemini seslendiriyor. Siyaseti, ülke için farklı perspektiflerin yarışı olmanın ötesine taşıyor ve “iç düşmanlar” üretiyoruz.

Belli ki “Büyük, güçlü Türkiye” yüzde 50 artı 1’in Türkiyesi değildir. 82 milyonun Türkiyesi’dir.

Bence “Türkiye ittifakı” söyleminin içinin nasıl doldurulacağı noktasında ciddi bir çalışma yapmak gerekiyor. Aslında Ak Parti yola çok daha geniş bir toplumsal yelpazeyi kuşatma amacıyla çıkmıştı. Bugün yüzde 50 artı 1’i yakalamak için keskin bir kamplaşma diline ihtiyaç duyuyor. “Şunlara karşı şurada toplanmalısın” dilenin ortak ideallerde buluşmayı zorlaştıracağı açıktır.

Önce Türkiye toplumunun anı ideallere yürüyen diri bir “Güç” haline getirmek…

Yaşadığımız zamanı bunun için hayati önemde görmek.

Sonra “İnsan potansiyeli”ni bilgiyle donatmak. 

Sonra kötü niyetlilerin kullanım alanı olmaması için “sancılı toplum kesimleri”nin tedavisi için proje hazırlamak.

Ve en önemlisi, yönetim kadrolarındaki “metal yorgunluğu”ndan ayrı olarak daha sonra genişçe işleyeceğim toplumdaki “gönül yorgunluğu”nu gidermek.

 

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
KARAR OKURU 07 Ağustos 2019 23:09
Sn yazar ın birazcık olsun, milliyetçi duyguları okşandı mı ,hemen iktidarı kucaklamaya hazır ve nazır. ...
Ütücü 07 Ağustos 2019 01:37
Hocam bankaya para yatırıp faizini almak kullanmak haram mı
Ütücü 07 Ağustos 2019 01:36
Sayın hocam ülkemizde milyoner sayısı artmış ama üretim yok açılan fabrika yok nasıl oluyor bu işler bi anlatsaniz bizde öğrensek. Neden bu konulara girmiyorsunuz.
KARAR OKURU 08 Ağustos 2019 00:54
1
Üretim yok ? Fabrika yok? Sen nerde yaşıyorsun?
KARAR OKURU 09 Ağustos 2019 03:10
0
Sen milyonermisin
Finansal hizmetlerde uzmanlaşmış, yerel / uluslararası krediler sunuyoruz, bireylere ve kurumlara çok rekabetçi bir kredi oranlarında ve esnek şartlarda güvenli ve teminatsız borçlanma seçenekleri sunuyoruz. Kredi puanınız düşükse farketmez, beklenmedik şeyler için size hala hızlı nakit para sağlayabiliriz Tüm bütçelere ve gereksinimlere uyacak şekilde Hızlı ve uygun fiyatlı krediler için şimdi bize ulaşın. socialfundltd@gmail.com
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 23:07
Karar yorumcularının çoğu tatlı su sazanı gibi. Her makaleye atlıyorlar...
KARAR OKURU 08 Ağustos 2019 01:15
0
Sen yaz sana atlasınlar
Muhtefi. . 06 Ağustos 2019 21:23
Ahlak illa da Ahlak heryerde,herkese başı sonu Ahlak.Yoksa ne yaparsan, yaparsak yapalım.Yuzlerce Kanun, Talim. Emirname yaz.Ahlaksız yine bulur yolunu.Ahlaki nasıl Yuceltiriz ona bir care lazım.Aramızda konuşmuyormuyuz Adam o Kadar makam, mevkide ama Ahlaklı,,, Adam Zengin ama Ahlaki yüksek.,,Adam cahil ama Ahlaki mükemmel, Hep bir YÜCELTME ararız. Rahmetli kimsenin kuruşunu yemedi deriz. Ahlaksiz bir Kişiyle konuşulacak birşey yoktur. !..Ahlak varsa Kanuna gerek yoktur. !.Ahlak yapılan işte, islerde belli olur. Lafla olmaz. !.
KARARLI 06 Ağustos 2019 19:23
Hala Karun mu Harun mu olacağına karar verememiş bir adamdan kime ne fayda olur ki. Bu adam benim için siyasi geçerliliğini yitirmiş birisidir artık
Okur ve sorar 06 Ağustos 2019 19:02
Bir zamanlar Bulgaristan’daki Türkler zulüm görmekteydi. Zulmün en hafifi Türk-Müslüman adlarının değiştirilmesiydi. Türkler Türkiye’ye kaçmaktaydılar. Geçmişte fakir ve Sovyet bloku içinde olan Bulgaristan bugün AB içinde ve ekonomisi hızla gelişip yükselmekte. Bulgaristan’daki Müslüman-Türkler ise geçmişte neredeyse silahlı isyana kalkışırken bugün huzur içinde Bulgaristan’a sahip çıkmaktadırlar. Bu nasıl sağlanmıştır ? “İçimizdeki hainler ve düşmanlar” söylemiyle mi sağlandı acaba ? Türkiye’de ne zamana kadar iç düşman ve hain söylemi devam edecek ?
şahi soylu 06 Ağustos 2019 18:34
Hocam konuş ama iş yapmazlar hastalığı diye bir hastalık var maalesef Türkiyede durum bu milleti kendi dilimizle dilim dilim etmişiz 18 yılda s-400 aldık diye seviniyoruz Kesinlikle AKP eskidi hemde çooook eskiden kuşlarda akp diyor du şimdi herkes iktidardan nemalandığı kadar diyor bunlar milleti asla bir araya toplayamazlar çok yazık sürekli parçalıyorlar adam15 temmuz bayram diyor akp propagandası ile tören yapıyo bu milleti tehditlemi biraraya getircekler selam hidayete tabi olanlar
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 18:17
Güç imkan ve muhlet şahsi menfaatler için mi kullanılacak yoksa millet için mi. Şu ana kadar bunlar, 1 maaş sayısı 2,3,4 hatta daha fazla nasıl artara kullanılmışda o bakımdan diyorum .
garip 06 Ağustos 2019 18:12
Aşırı güç ,hız kaza yaptırır.Aşırı mühlette yanlışlık varsa , gecikme öldürür,batırır.Ortak akıl kazandırır.Birlik,beraberlik büyütür.Güven kadeşliği geliştirir,coşturur.
Ehl-i İrfan 06 Ağustos 2019 16:31
Sayın Taşgetiren;Bu "İktidar dünyanın en güzel işlerini yapsada,biz bu siyasi iktidara karşı olmaya, karşı çıkmaya devam edeceğiz (yıkıcı muhalefet) "diyen bir muhalefetle'Büyük, güçlü Türkiye' nasıl kurulur?sorusunun ve sorununun cevabı çok kolay gözükmüyor..
Okur ve sorar 06 Ağustos 2019 19:18
1
Aslında sorunun cevabı ve sorunun çözümü çok kolay. Muhalefetin değil, benim ne yaptığım önemlidir. Ben güçlü isem muhalefet konuşur ben iş yaparım. Güçlülük nedir ? Ayrımcılık, kayırmacılık yapılmadan, particilik yapılmadan 82 milyon kucaklanırsa ve bu kucaklama söylemde değil eylemde gerçekleşirse Türkiye kurtulur. Kendi kendinize sorun: Komşum karşı görüşte olursa ben onun herhangi bir sorununda yardımına koşarmıyım, oh olsun mu derim ? Cevabınız olumlu ise Türkiye kurtulur, aksi takdirde, Allah muhafaza, uçurumdan aşağı yuvarlanmaya devam ederiz.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 16:11
Türkiyenin gerçek gücünü bu gün karardaki haber anlatıyor... Rusya ve Esad rejimi İdlib'i bombaladı, 8 sivil daha öldü. Yani Rusya denince Çin denince saklanacak delik arıyoruz çok güçlüyüz ve herkes bizden korkuyor kim inanıyor buna
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 14:47
Numan Kurtuluşmuş mu, geçiverin canım...
Alİ ER 06 Ağustos 2019 11:54
Bakıyorum da acınacak halimiz var. Sözüm samimi müslümanlara. Alavere, dalavere, müslümanı silmek, ahmak ve cahil bırakılan müslümanlarrın gözü göre, göre. Demokrasi, özgürlük, bağımsızlık ... pıalavraları. Cinsel eşitlik sahtekarlıkları arasında nesli ve dini yok etme ve aileyi silme çabaları içerisinde VATAN İÇİN öleceksin. İdeallerin (Canın, dinin, ailen, neslin, hakkın-hukukun) yok edildikten sonra kuru toprak parçası ne işe yarar. Neymiş, "Vatanım ruy-u zemin, milletim nev-u beşer" miş. Al o yurdu suratına çal. O kuru ruhsuz toprak ve Allahsiz kimseler için ölecekmişsin. Vay babam vay
KARAR OKURU Demkr hukukçu 06 Ağustos 2019 13:07
2
Yazdıklarınız biraz anlasilmiyor. Ne demek istiyorsunuz " Vatanım ruy-i zemin, milletim nev-i beşer" sözünü savunuyor musunuz yoksa red mi eduyorsunuz?
KARAR 'da KARARLI ADAM 06 Ağustos 2019 11:33
Allah bunlara bu üç şeyi(Güç,İmkan,mühlet)fazlasıyla verdi.Ama bunlar,bunların kıymetini bilemedi,çar-çur etti,yerinde kullanmadı.Allah da, nimetin değerini bilmeyenlerden,o nimeti çeker alırmış.Ne yapsalar beyhude,artık milleti de(çoğunluğu)kandıramıyorlar daha doğrusu millet kanmıyor.Kendileri de söylediklerine inanmıyor,millet niye inansın ki.Boşa kürek çekiyorlar,milleti oyalıyorlar.
musto 06 Ağustos 2019 11:29
Rüşdünü ispat edememiş gençler gibi ne isa'ya ne musa'ya yaranamıyor'sun bak 50 yıldır İran rejimi rüşdünü ispat edemedi tüm dünya ile kavgalı halkına'da faydası olamadı yokluk ve perişanlık içinde debeleniyor tek tesellisi nükleer güç elde edersem refaha erişeceğim derdinde Pakistan elde etti ne oldu refaha'mı erişti.Bizimkilerde aynı kafada sen bu halkın tamamıyla barışmadığın nimetleri eşit paylaşmadığın sürece bir arpa boyu yol gidemezsin ülkeyi irana çevirirsin.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 11:09
Kaz dağları giderken tek bir lafınız olmayacak mı?Sözde milliyetçilerden sözde dindarlardan tek ses çıkmıyor...
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 17:02
3
Evinde veya hesabında altını olanlar konuşmasa mı?$$$
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 17:16
2
Artık çevreci takılanların iki yüzlülüğünden o kadar tiksindik ki... Yıllardır Kaz Dağlarına tatile giderim, bölgede irili ufaklı yüzlerce hotel, motel, vb.. tesis var... Her birinin yapımı için onlarca hatta bazılarında yüzlerce ağaç kesildi. Bilenler bilir genelde burada tatile gelenler çoğunluk seküler kesimdir. Yine bilenler bilir bölgede onlarca başka maden şirketi çalışma yapıyor. Şimdi bütün bunlara hiç birşey deme sonra 40 km ötede bir şirket üzerinden yaygara kopar. Tamam yaygara koparalım ama Kaz dağlarındaki tüm yapılaşmalara, şirketlere... Var mısınız?
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 17:22
3
Ağaçların kesilmesi, çevrenin kirletilmesine herhalde dindarlar da karşıdır. Ancak sizlerden CHP'li belediyelerde gördüğümüz akraba kayırmacılığa, nepotizme karşı hiç birşey duyamadık. Halbuki kul hakkı yeniyor, adalet ayaklar altına alınıyor. Bu işi yapan tüm belediye başkanlarının istifasını istemeniz gerekmez miydi? İstanbul'dan Ankara'ya protesto yürüyüşleri yapmanız gerekmez miydi?
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 23:33
1
Laf söylemek için geç kalınmış.Sen izni 2001 de ver sonra da dindar ve milliyetçilerden birşeyler yapmasını iste.O zaman tehlikeli değildi de şimdi mi tehlikeli oldu?
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 10:56
İsraf şatafat diz boyu . Eski hastaneleri kapatıp yeni hastaneleri açtılar. Yazık değil mi eskilerine yenilerini yine yapın ama olanı yok etmek dünyada görülmüş değildir
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 17:10
2
Neydi o eski hastaneler. Hiç de özlenecek halleri yok.karanlik kirli yıkık dökük daracık.insan nefes alamıyordu.Özel hastane ve muayenehanelerden çıkmayanlar için elbette yeni hastaneler israf sayılır.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 20:40
0
17:10 yeşile bastım senin için; sağlık, ulaşım... birçok güzel gelişmeler oldu. ama "ustalık dönemi", yıkılan değerlerimiz, acılar, ızdıraplar; boşverin acımayı, insafı ama hukuktan, adaletten nasipsizlik. benim için çoktan bitti dostum.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 10:47
Numan kurtulmuş’un sözünün değeri has partiyi bırakıp gittiği günden beri değerini her gün kaybetmektedir, kıymeti Harbiye’si yoktur. Söylenenler boş laf. Ne zamanki yargı/yasama/yürütme tesis edilir, YSK’yı siyasetin pençesinden kurtarırlarsa, kısacası AKP kuruluş felsefesine döner, yüzünü Avrupa birliğine çevirirse... kurtulmuş’u es geçip oyumu tekrar alırlar.
karar okuru 06 Ağustos 2019 10:40
Temennilerinizin olmayacağını siz de biliyorsunuz da yine de yazıyorsunuz. gönülden geçenlerle gerçekleşenler taban tabana zıt.
Süheyl CALISKANOGLU 06 Ağustos 2019 10:22
Fazla lafa hic gerek yok,sadece bir-iki kelime bu AKP Iktidari icin söyleyecegim,"bunlar bütün sular da yikanmislar'!..
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 10:19
Sancılı toplum kesimleriyle başkaları suistimal etmesin diye ilgileneceksiniz öyle mi. Başkaları suistimal etmezse sorun yok. Sancılı toplum kesimlerine söyleyelim de muhalefete yönelmek yerine sizin öğütlere kulak versinler.
hercai 06 Ağustos 2019 09:57
yeter milleti kandırdığınız... çekilin artık önümüzden... bu saatten sonra siz sadece millete köstek olursunuz... sizin yapacağınız en iyi şey sessizce bir kenara çekilmektir artık..
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 22:15
3
Emrin olur ağa hemen çekildik onunuzden
Mehmet 06 Ağustos 2019 09:14
Bunları devlet namına değilde yandaş namına kullanan numan bey işin içine yine dini katmış.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 08:47
"Bana teklif edilenler size teklif edilseydi dininizi değiştirirdiniz." Yalçın Topçu
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 08:39
hamaset..hamaset...hamaset....bu sermaye de biter birgün...
Sözde vicdan 06 Ağustos 2019 08:33
Geçen günkü yazıya yani "ilk uygulayan CHP olsaydı" başlıklı yazıya , bir de bu yazıya bakin!!!! Oradaki üslup ve yaklaşım burdaki durum!!!!! Sayın yorumcular aynı Kurtulmuş un Harun-Karun diye başladığı yolculuk ve geldiği nokta .... Tasgetiren in ardışık iki farklı yazısı arasında ikircikli tarz. Hala siyasal İslamcılarin siyaset ,yazar ve ya herhangi bir oluşumuna güvenen birinin akıl sağlığını kontrol ettirmesi lazım.
karar okuru 06 Ağustos 2019 08:33
Numan Bey'in düşünceleri pek güzel de, bu yazıya yapılan yorumlardan da anlaşılacağı gibi zihni , düşmanlık ve nefretle zehirlenmiş muhalif etiketli kesimle hangi ittifakı yapabilir.Beyhude gayret. Ak Parti ilkelerinden taviz vermeden , temsil ettiği islami-insani hassasiyete sahip halkın istikametinden ayrılmayarak yoluna devam etmelidir.
Okur ve sorar 06 Ağustos 2019 19:33
1
Numan Bey'in düşünceleri pek güzel ise, bu güzel düşüncelere niçin sahip çıkmamaktasınız ? Siz o güzel düşüncelere sahip olan Numan Bey'in genel başkanvekilliğini yürüttüğü partiye oy verdiniz mi ? Eğer verdiniz ise, Numan Bey'in düşüncelerini ya destekleyiniz veya parti içinde eleştiriniz. Hangisini yapabilirsiniz ? Aslında "beyhude gayret" diyerek eleştirmişsiniz. Bu eleştirinizi kendi yakınlarınıza da bildirebilir misiniz ? Numan Bey yanlış düşünmekte diyebilir misiniz ? Kendi islami-insani hassasiyetleriniz doğrultusunda cesur musunuz ?
EMEVİ KADER ANLAYIŞI 06 Ağustos 2019 08:09
Kurtulmuş, muhatabı karıştırmış. Allah'tan güç, imkan ve mühlet istiyormuş. Birincisi, sen bir siyasi partisin; muhatabın millet, bunları milletten isteyeceksin. O da biliyor ki, bu millet AKP'ye açtığı krediyi kapattı. Bu müsrif beceriksizlere bir daha fırsat vermeyecek. İkincisi, artık millet dış güçler palavralarını falan yemiyor ya, yeni bahane peşindeler. Kendilerini her daim, masum, mağdur, mazlum gören bu kibir küpleri, sonunda, ne yapalım vermedi, deyip, faturayı Allah'a kesecekler.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 08:00
Sayın yazar, sözde muhalefet eden yazılarınızdan bıktık artık. Gerçekten muhalefet edecekseniz sizden yada diğer yazarlardan bir Çanakkale doğa katliamı konusunda bir yazı okumak isterdik. Türkiyenin az kalmış ciğerleri tarumar edilirken ne yazarlardan bir cümle, nede gazete haberlerinde bir satır yazı yok. Bu ülkede güzel ve yararlı her şey AKP eli ile yok ediliyor. Torunlarımızı bırakın çocuklarımıza hiçbir şey kalmadı.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 15:37
0
Kardeş valla siyasal İslam'ın tüm fertleri aynı şekilde kodlanmış . Nasıl olmuş bilmiyorum ama yazılım aynı . Ara sıra kodlarının dışında error verir gibi oluyorlar. Ama son tahlilde hep aynı davranışı ortaya koyuyorlar. Boşuna umutlanip durmayın. Çözümü başka denklemlerle arayın
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 07:50
Siyaseti samimi insanlar yapsın hocam ! Dürüst insanlar yapsın !!! Dün KARA dediğine bugün AK demeyenler yapsın siyaseti. Binyüzlü insanlar siyaset yapmasın .Kayıtlar ortada kokmuyor çürümüyor işte..
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 06:18
Yapmak istedikleri ile yaptıkları neden farklı?Adil,dürüst,tüm topluma karşı eşit bakıyorlar mı?Yöneticiler israf ve şatafat içinde halkın iş ve aşı yok.O halkın evinde nasıl bir dünya var?Siz böyle bir evi unutalı çok oldu ey Kurtulmuş taifesi. Millete tatava yapıyor.Kardeşim bir iş, sorunun çözümü için NEDİR,NASIL VE KİMİNLE yapılır,sorularının cevabını doğru vereceksin. Varmı yok. Sakat, itaat üzere biat kafası ile olmaz. Allah emaneti EHLİNE verin derken, bunlar AKP dininden olana veriyorlar.Eleştren ve doğru söyleyeni tehdit edip cezalndırıyorlar.Reisin gazetecilerine bakın.
Karar Okuru 06 Ağustos 2019 05:51
Seçim sandığını deviren, yenilenen seçimde oy içşn hapisteki terör başından mektup alan, aranan teröristi devlet televizyonuna çıkaracak kadar düşen bir anlayıştan ne umut edilebilir. Bu kumaş artık dikiş tutmaz. Kimseninde ne ülkeye ne de geleceğe umudu yok. Burası gençler için kayıp bir ülke. Numan Kurtulmuş anlatıyormuş. Dün dediğinin tersini yapanlar bağnaz din bazlı düşüncenin tam da resmini çiziyorlar. Yaşayıp göreceğiz yıkım ve çöküşü.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 05:16
Yerel seçimden karizmayı çizdirerek çıkmasalardı akıllarına ne Türkiye İttifakı gelirdi ne toplumsal barış.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 04:32
Sen kalk,muhalefete söylemedigin hakareti bırakma.! Sonra da,birlik beraberlik masalları anlat.!Koltuk..maaş..güç tatlı..Halk bıktı..Yeni beyinler..projeler..ufuk lazım..Geçmiş olsun..
Demircan 06 Ağustos 2019 03:03
Numan gene kime yazıyor acaba.yahu sen yıllardır iktidarda olan partide değilmisin. Sen adaleti üstün tutar millete ait olan değerleri yakınlarına peşkeş çekmemişsen. 26 bin TL maaşı bile az bulup kimilerine 4 maaş vermemişsen tabiki Allah duanı kabul eder. Aman ha yukarıdakileri yapmışsan Allah bu dünyayı bilmem ama Ahirette öyle bir çarpar ki. Ben neden Harun iken Karun oldunuz dediklerime beraber oldum diye pişman olursun
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 02:57
3Y'ye sadık kalınmadı. 4.Y nedir? Yıkılmak. Maalesef!
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 02:54
Sayın Hocam,üzme bizi. Numan Bey Harun-Karun sözü ... R. Zarraf'a pilaket... Unuttuk mu? Lütfen! Saygılar...
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 02:04
Numan Kurtulmus Akp icin Harun gibi geldiler Karun gibi oldular diyen adam degilmi? Simdi bu adamin dediginin bir degeri olabilirmi?
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 00:59
Sayin yazar bu mulakati okuyup, hala cerceve saglikli icini doldurmak lazim turu temenniler dile getiriyorsa, ne olaylari okuyabiliyor, ne de ak partinin ilk donemlerindeki basari nostaljisinden kendisini kurtarabiliyor demektir. Ayinesi istir kisinin, lafa bakilmaz. Parti fiili olarak son 7-8 senedir istisare kulturunu birakmis, hassaten 2015 ten beri fiili tek kisinin akli ve kararlari ile yonetiliyor. 4 yildir cumhurbaskaninin isteyip de yapamadigi bir icraat yok. Guc, iktidar, imkanlar sinirsiz elindeyken, gelinen nokta belli. Yahu daha neyin muhleti, gucu, imkanindan bahsediyorsunuz?
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 02:58
0
Bir sonraki seviye 'reisin olanlardan haberi yok, ona rağmen oluyor bunlar'.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 00:48
İktidara reçeteler sunuyorsunuz; çünkü kendinizi aynı safta konumlandırıyorsunuz. '“sancılı toplum kesimleri”nin tedavisi'ni bile "kötü niyetlilerin kullanım alanı olmama" gerekçesine bağlıyorsunuz. Eleştirilerinizi; ya "yapıcı" formatta veya bir sonraki yazınızda telafi edecek biçimde yazıyorsunuz. "İşte bu" diyebileceğim o kadar az yazınız var ki...
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 00:33
Ah hocam, iki ileri bir geri yazılarınız. Numan efendi kim! trene sonradan binen, söyledikleri ile yaptıkları bir olmayan kişi. Adaletin terazisini bozanlar kadrosundan. Hukuksuzluğa ses cıkarmayanlardan. Partilerini bozup dagitip tek başlarına yandaş milletvekili seçilen Kurtulmuş, Soylu, Destici gibilere güven olmaz. İtibar etmeyin bunlara.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 00:16
Numan Bey için bir de ADALET alalım. Tüm AKP için, hatta tüm Türkiye için.
KARAR OKURU 06 Ağustos 2019 00:12
Nice iktidarlar gördüm hamaset bol keseden vaat gibi bol bol atraksiyon yapan seçimden sonra da hepsini unutan popülist siyasetçiler memleket e maddi olarak kaybettiriyorlardi lakin şimdi ki politika ihanet ve ötekileştirme üzerine olduğu için ruhları karartiyorlar huzuru bozuyorlar siyasetçilerin yapacakları en büyük kötülük bu olsa gerek
KARAR OKURU 07 Ağustos 2019 08:10
0
"İyiye, iyi; kötüye, kötü." demek lâzım. İktidarlar emanete sahip çıkmaz, verdiği sözde durmaz, fani dünya malına tamah eder, adaleti nefislerinin ihtirasına, kinine kurban ederlerse en nihaye dağılıp çökmeye mahkûm olurlar. Ve nimet ellerinden alınarak istemediklerinin eline verilir. Rahman'ı unutarak şahsî menfaatlerinin peşinde koşanlar ve nefislerini kılavuz edinenler, unuttuğunuz Rahman kendini hatırlatacak ama bu sizin felâketiniz olacak!..
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN