Back To Top
Cenaze Namazı Örgütü’nü de gördük

Cenaze Namazı Örgütü’nü de gördük

 - Son Güncelleme: 18.12.2018 Salı 10:02
- A +

Ulema ihtilafa düştü, Kılıçdaroğlu’nu protesto için CHP’ye karşı yürümenin serbest olup olmadığını tartışıyorlar.

Gezicilerin başını kesme çağrısı tek kelimeyle bile kınanmadığına, zevahiri kurtaracak bir soruşturma bile usulen açılmadığına göre... Demek ki ‘kahrolsun CHP’ diye bağırmak serbest yorumunda birleşiyor bir görüş.

Diğer bir görüşe göre ise barışçıl demokratik yürüyüş için, velev ki CHP’ye yönelik de olsa, sokağa her türlü çağrı ve icabet fiilen yasak.

Yol olur, serbest zannedilir slogan atmak, halkı yanlış düşüncelere sevk eder, kötü örnek teşkiline izin vermemek en iyisi...

Hatta bu görüş, bir ek gerekçeyle de güçlendiriliyor.

İçişleri Bakanlığı üşenmeyip denetlemiş, Mahmutpaşa’ya kadar teftişten geçirmiş. Ne ki sarı yelek üretiminde ve satışlarında en ufak bir kıpırdanma tespit edilememiş.

Bu konudaki istihbarat raporunun, ilgili makamlara arz edildiği de yazıldı, çizildi.

Sarı yelek satışlarının patladığına, yelek yığınağı ile gizlice örgütlenildiğine, yeni bir Gezi başlatmak için hazırlık yapıldığına dair rivayetlerin, bizzat Bakan sunumuyla yalanlandığı da yer aldı haberlerde.

Bakan’ın, korku pompalayan yaygara ve kampanyalar için ‘Yersiz paranoya, aslı astarı yok, rahat olun’ dediği, kulis bilgilerine yansıdı. İnkâr eden de çıkmadı.

Yine de toplum tedirgin edilmeye, korku havası körüklenmeye devam ettiğine göre doğru tedbir budur. Kesin çözüm, haktı değildi demeden yasaklayarak gösterinin ihtimalini, olma olasılığını toptan bertaraf etmektir. 

Eh, görüş ayrılıkları bununla kalsın; Sarı Yeleklilerle inatlaşarak, tokat niyetine oy atmak için seçime gidilecekse ikisi de saygın, ikisi de makbul.

Tehdidi gerçekmiş gibi iliklerine kadar hissetsin tabii vatandaş. Yoksa, seçimin Sarı Yelekliler ile ittifak adayları arasında geçtiğini nasıl anlayacak? Kimleri belediye başkanı seçmezse öcünün geleceğine karar verirken isabetli tercihi nasıl yapacak?

***

Abes olan, bu tartışmanın uzaması. Tehlike büyük, şer odakları uyumuyor ki...

Daha Ankara’daki kaza süsü verilmiş tren saldırısının arkasındaki terör örgütü ortaya çıkarılır çıkarılmaz, yeni bir taşeron örgüt sobelendi bakın.

Düşman boş durmuyor ama Allah’tan medyadaki iktidar muhafızları tetikte...

Eski bakan Ömer Dinçer’in babasının cenazesinde baş gösteren bir mihrakı da suçüstü bastılar, kül yutarlar mı hiç!

11. Cumhurbaşkanı Gül, eski başbakan Davutoğlu ve AK Partili eski bakanlar Ali Babacan, Beşir Atalay, Nihat Ergün, Taner Yıldız, Lütfi Elvan, İsmet Yılmaz ile Mehdi Eker, merhumun başında saf tutmuş.

Gerçi ilin milletvekili, belediye başkanı, valisi de orada...

Fakat belli ki bazıları tuzağa düşmüş, saflıklarının kurbanı olmuşlar.

Çünkü ‘hayırdır beyler, ne iş’ diye kırmızıyla tam kadro işaretlenen şüpheliler, bunlardan sadece üçü: Gül, Davutoğlu ve Babacan...

Karaman’da, bir cuma günü, Musalla adlı bir meydanda buluşacaksınız. Hamidiye Mahallesi’ndeki şehir mezarlığına kaldırmak üzere, bir merhumun cenaze namazını kılacaksınız. Ve bunlara tesadüf diyeceksiniz, sizi dış güç bir araya getirmemiş olacak ha?

Ne demeye çalıştığınızı, sinsi zirve gösterisi için niye orayı seçtiğinizi kimse anlamayacak mı?

Aynı amaç doğrultusunda, adeta ihanet projesi için saf birliği ettiğiniz belli olmayacak mı?

Bu örgütsel faaliyeti yakın bir dosta vefa, taziye görevi filan diyerek kamufle edebileceğinizi mi sandınız?

Yakalandı nitekim yasadışı Cenaze Namazı Örgütü. Kraliçe mi Soros mu, arkasında hangi karanlık parmağın olduğu da çıkar evvel Allah iki güne...

Asılsın kürekçiler, seçim önüdür, ha gayret!

 

18-12/18/ekran-resmi-2018-12-18-000427.png

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Nasrettin Hoca bir gün ;bakmış ki,birileri toplanmışlar bir yere,her eğilip kalkan ''Öldüm öldüm''diyor.Merak edip yanlarına gittiğin de;bakmış ki,eğilen bir tas şerbet içiyor ,sonrada ''Öldüm öldüm''diyor.Tam şerbet bitmek üzere iken;hoca gürlemiş. _Ulan durum birazda biz ölelim.demiş. Bu güne kadar ''Erdoğan hizmet etti(Kimlere hizmet etti ise?)Bırakın biraz da Gül hizmet etsin.(Kimlere hizmet edecekse?)İhanet ihanettir.
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 22:21
bu günleri yazan tarihçiler güneş gzt.nin bu haberini bugünleri "anlamak anlatmak" için tarihe not.olarak düşecektir..
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 17:29
Görünen o ki yeni bir "BEKA" sorunumuz var!!! Bence fotoğraftakiler gidip kendileri teslim olsunlar. Birde bulabilirlerse yatacak yeri olan bir cezaevi ayarlasınlar!!! Yoksa bu soğukta yerde yatmak zorunda kalacaklar.
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 16:56
Bu cesareti nereden buluyorsun.yoksa sen de mi emin colasan gibisin.kime inanacagimizi sasirdik.
Dr. A 18 Aralık 2018 15:46
Yeter artık ciddi bir alternatife ihtiyacımız var. Muhafazakar kesimin demokrasi ve özgürlük taraftarı insanları içine temiz siyaset yapabilecekleri bir parti bekliyor. Belki rüzgarı biraz daha sert bekliyorlar bilemem ama bu umut boşa çıkmasın. Gül, Davutoğlu, Babacan ve belki Şimşek... bu ülkenin bu temiz insanlara ihtiyacı var.
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 18:50
1
Ülkenin bu hale gelmesinde onlarinda parmagi var.Tek adam sistemine seslerini cikartmadilar hata desteklediler.
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 13:09
ülkeye muhafazakar demokrat bir parti lazım.
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 15:59
3
Bir daha asla!
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 13:05
Her nefis ölümü tadacaktır. Akp ye muhalif her insan da bir gün hain damgası yiyecektir. İki gündür Fatih portakala yapılanlara bakın. Çünkü bütün yalan Makinesi tv’lerin izlenme oranları bir fox tv etmiyor. Amaç yerel seçimlere giderken Fatih portakalı sindirmek
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 17:53
1
alakası yok. portakalı fetöden içeri alsalar kim engel olabilir. amaç portakal değil. amaç bir düşman oluşturmak ve ona savaş ilan ederek kendi seçmen kitleisni muhafaza etmek. ben mutlaka bir hamle bekliyorum. iktidar seçimden hüsran ile ayrılacağına emin olursa mutlaka bir şey patlatacaklar.
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 12:49
Denilir ki Kaserili iki kişi arasında mücadele (kavga) olursa sonucu beklermiş. Sonunda kim galip gelirse ondan yana gözükürmüş...
hayalim 18 Aralık 2018 12:23
beyler ve hanımefendiler bunların miadı doldu gidiciler lakin önemli olan gelecek olanların kim olacağı kim gelirse gelsin eskiden düşülen yanlışa düşülmemeli ne ölümüne sevin nede ölümüne nefret etmeden yanlış yaparlarsa dıj güç hikayelerine kanmadan doğru yaparlarsa takdir ederek hemde ayrılmadan bölünmeden fikirlerimizin serbestce savaştığı bi Türkiye hayalim var LAZI KÜRDÜ ÇERKEZİ ARNAVUTU BOŞNAĞI SÜNNİSİ ALEVİSİ SOFİSİ LAİKİ KEMALİSTİ OSMANLICISI TÜRBANLISI BAŞI AÇIĞI sadece ve sadece birbirimizi sevmemiz saygı duymamız bu hayale b
musto 18 Aralık 2018 12:11
Ulufe dağıtarak iktidar olursan devamlı dağıtmak zorunda kalırsın osmanlıda hazinede altın bitince önce değerli eşyalar eritilir sonrada tefecilerden yüksek faizle borç alınırdı böyle bir iktidar uçan kuştan nem kapar.
herkesin aklı var. 18 Aralık 2018 11:39
bir akıllı yazı yazar. kırk akıllı yorum yapar.
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 11:21
Erbakana ihanet ederken alkışlananlar şimdi neden hain ilan ediliyorlar?
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 11:19
Her sabah ilk isim yazınızı okumak teşekkürler
emekli bir vatandaş 18 Aralık 2018 10:40
BİR CENAZE VE TAZİYELERİMİZ KALDI SANIYORDUM BU DIŞ GÜÇLER BURAYA DA EL ATMIŞLAR ZAHİR.GEZİ MESELESİNE GELİNCE CUMHURBAŞKANI'MIZIN METİN YAZARI AKP Mİ AK PARTİ Mİ ESKİ MİLLETVEKİLİ YENİŞAFAK YAZARI AYDIN ÖNAL ''BURADAN 'GEZİ'ÇIKMAZ'' DEDİ AMA NE ÇARE İŞİN İÇİNDE SEÇİM VAR YA HER ŞEY OLABİLİR.SANKİ MAHALLİ SEÇİM DEĞİL DE YENİ SİSTEMİ TEST EDECEĞİZ.
Gül siyasete dönmeyecek. Beklentinizi başka yöne çevirin.
Midyat 18 Aralık 2018 08:55
Sarı korkusu yüzünden inşaatta çalışanlar artık takım kravat giyecek.Geceler yusuf yusuf sayıklamakla geçecek
BLACK EAGLE 18 Aralık 2018 08:53
BAŞLIK GÜZEL OLMUŞ TEBRİKLER MEDYADAKİ TETİKÇİ YALAKA YAZARLAR VE KLAVYE DELİKANLISI AK TROLLER REİSE KAYITSIZ ŞARTSIZ İTAAT ETMEYEN EN UFAK BİR ELEŞTİRİ DE BULUNAN HERKESE TOPYEKÜN SALDIRIYOR MEDYATİK LİNÇLE İTİBARSIZLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYOR VATAN HAİNİ TERÖRİST FETÖCÜ İLAN EDİYORLAR
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 08:08
İyi ki varsın akif abi. Bu karanlık duman ortamında biraz soluk alıyoruz.
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 07:28
Bu memleket örgütsüz kalmaz !
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 07:19
Bravo akif bey. Çok güzel bir yazı
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 07:13
Acaba bir süre sonra ilk kişiden fazlasının yan yana gelmesi yasaklanır mı? malum ulu hakana özeniyoruz ya.
Menderes Fırat 18 Aralık 2018 06:59
Ali Babacan, bıyık bıraksaydı başına bunlar gelmezdi. Yiğit Bulut'u örnek alması gerekirdi. 1 $, 1 TL olacak dedi tutmadı. Dolar 3 $ TL iken sakın almayın yanarsınız dedi, elinde TL tutanlar yandı ama hala makbul insan kendisi.
eski islamcı 18 Aralık 2018 02:11
sadece akp lilerin c.başkanı oldu erdogan sabahtan akşama kadar akp ye oy toplama derdine düştü
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 09:33
1
ne kadar acı ki "sadece akp lilerin c.başkanı" tanımlaması doğru bir tanımlama.
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 01:46
Eğer bu ülkede Gül ve Babacan hain ilan edilebiliyorsa, bugüne değin hain ilan edilenlerin hiçbiri hain değildir. Hain diyenlerin hain olup olmadıklarını bilemem ama birer yalancı, adi ve utanmaz oldukları aşikardır. (Siyasetin içerisinde bulunmuş Gül ve diğerlerine de bir çift lafım var. Sizin yüzünüzden ülke bu hale geldi. Çıkıp doğruyu ve adaleti savunmadınız. Korktunuz. Korkunuzla öleceksiniz)
KARAR OKURU 18 Aralık 2018 01:01
Beğendim:)
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN