Back To Top
FETÖ’cülük bir ‘savunma hırsızlığı’dır

FETÖ’cülük bir ‘savunma hırsızlığı’dır

 - Son Güncelleme: 01.12.2018 Cumartesi 00:57
- A +

Kumpas kuruyorsun ama kurduğun kumpas, kurbanını kumpasçılıkla suçlamaya dayanıyor.

Sahte delil ve suç uyduruyorsun ama uydurduğun suçlama, hedefini suç ve delil uydurmaktan yargılamayı amaçlıyor.

Devlet içinde silahlı terör örgütü kurmaktan dava açıyorsun. Ama dava açtıkların, aslında senin bir silahlı terör örgütü olduğunu ortaya çıkarmalarından korktuğun kimseler.

Ergenekon davasında gelinen son, bu dehşetengiz oyunu görmeyen gözlere de ilan ve teşhir ediyor şimdi.

Baştan alınan davada, savcı mütalaasını açıkladı dün.

10 yıl sonra, Ergenekon Silahlı Terör Örgütü diye bir örgütün varlığı, kesin ve inandırıcı delillerle kanıtlanamadı diyor bize.

Olmayan örgütün lideri, üyesi de olmaz; varlığı ispatlanamayan örgüt adına suç işlenemez diyor.

Bu da neyi mi kanıtlıyor? Kanun gücünün nasıl kötüye kullanıldığını. Hukukun, adaletin ve askeri vesayetle hesaplaşmanın, karanlık ajandalara nasıl alet edildiğini. Ve gerçeğin çarpıtılıp tersyüz edilmesiyle savunma hakkının nasıl gasp edildiğini...

Çeteleşiyorsun ama çeteciliğini ifşa edebilecekleri, çetecilikten tasfiye ediyorsun.

Cunta faaliyetlerine giriyorsun ama engel gördüklerini, cuntacı göstererek temizliyorsun.

Planlarının arasında darbe tezgahlamak da var. Ama taş koyabilecekleri, hem de darbecilik soruşturmalarıyla ayıklıyorsun.

Devleti ele geçirmek için gizli kadrolaşıyorsun. Ama önüne çıkanları devleti ele geçirmiş, gizli kadrolaşmış gibi sunuyorsun.

Kara propaganda icra ediyorsun ama mağdurlarına, sana karşı alçakça karalama kampanyaları yürütme karası çalıyorsun.

İhanet ajandan var ama kendini ihanet projeleriyle, kalleş hainlerle savaşıyor gibi lanse ediyorsun.

İşlediği cinayeti maktulün boynuna yıkan soğukkanlı bir katil taktiği, farkı yok...

Kökün dışarıda, ipin şer odaklarının elinde. Ama muhaliflerine, kökü dışarıda, ipi karanlık düşmanların elinde olma iftirası atıyorsun.

Emperyalizme çalışıyorsun, şeytana hizmet ediyorsun, kullanılan bir uşak, piyon ve maşadan başka bir şey değilsin. Ama sureti haktan bir antiemperyalist görünerek karşıtlarını uşak, piyon ve maşa diye şeytanlaştırıyorsun.

Kendini her neysen tam tersi olarak pazarlıyorsun. Emperyalizmle mücadele eden bir din kahramanı, bir kutsal mücahit gibi takdim ediyorsun. Ama kendine bu süsü verebilmek için de karşı duranları, düzmece şablonlar giydirerek olmadıkları tiplere, kriminal rollere sokuyorsun. 

***

Kendi gerçek yüzünü gizlemek için kılıktan kılığa giren, binbir surat bir bukalemunsun.

Riyakarlık, kamuflajın olmaktan çıkmış, kişiliğin olmuş. Kişiliksizlik, artık benliğini saran bir deriye dönüşmüş.

Taktığın maskelerin altındaki kimliği, aslında kim olduğunu kendin bile unutmuşsun.

FETÖ’cülük işte budur.

Ne yapıyorsa tersini söyleyen ve karşıtını kendi yaptığıyla suçlayan ‘çiftdüşün’, ‘yenikonuş’ cehenneminden fırlamış bir  distopya zebanisidir FETÖ’cü.

Romandaki şeytani rejimin kurgulayıcısı Orwell bile, ucubeler sirki bu kurgu dünyayı görse küçük dilini yutardı.

Savaş işlerinin adını Barış Bakanlığı koymayı, içeride ne satıyorsan tabelaya aksini yazmayı, zehire bal demeyi belki oradan ilham aldı.

Fakat hakkı yenmemeli, mukallit bir kopyacıdan fazlasıdır FETÖ.

Uyguladığı popülist şov ve göz boyama tekniklerine, ‘üstüme yok’ diyen mizansen ustası şarlatanlar bile şapka çıkartır.

Öyle korkunç bir aldatmaca yöntemidir ki...

Sadece uzun tutuklamalar ve yazılmayan iddianamelerle savunma hakkı tanımamakla kalmaz. Kurbanlarının savunma repliğini de çalar. Yerlerine geçip kurban rolünü de kendisi oynayarak söz haklarını ellerinden alır.

Ve bu yöntem bitirilmeden FETÖ’nün bittiği söylenemez, külahıma anlatın.

 

18-12/01/akif-beki.jpg

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
Karar okuru 02 Aralık 2018 17:07
Bu yazıyı karar garar gazetesine verilen reklamların kesilmesini , troller tarafından karar gazetesinin ve Akif Bekin in insafsız ca eleştirilmesini göz önünde bulundurarak ve bu anlatılanlar tıpatıp kime uyuyor iui düşünerek okuyunuz
Aydinoglu 02 Aralık 2018 01:38
Ergenekon denen cete temelleri 150 yil once islahat fermani ile atilmis once ittihat ve terakkiye sizmis onun uzerinden Osmanliya sizmis oradan da cumhuriyetimize , milletin kaderine hukmetmeye calisip nasi yasayacak insanlar arasi iliskiler sosyo ekonomik duzen nasil isleyecek insanlar neye inanacak butun bunlara karar verip ozet olarak bankacilik uzerinden insanlarin butun emegini somuren sahiplenen bir yapi ve bunun icin devlet mekanizmalarinin onlar atarafindan hukmedilmesi devletin bu ise yaramasi amaclaniyor. MIllet iradesi falan isin aldatmacasi insanlar cemiyete donusmeden bu yapidan
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 23:21
Mükemmel ve müthiş zekice yazılmış bir yazı
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 23:14
Fetönün en az ilk 10 kademe imamı yurt dışına kaçtı. Çünkü onlar bu olacaklardan haberdar oldular. Devlet neden bunu fark edipte bunların kaçışını engellemedi anlamadım. İçerde kalanlar ve 15-20 kullanılacaklar ise tam siper yatmış durumdalar. Kamu kurumlarının içleri iyice gözden geçirilmeli samimiyetle.
karar okuru 01 Aralık 2018 22:32
Liyakat,adalet ve şeffaflık olmadığı sürece bu kervan böyle gider. "Binde birini tanımayan" FETÖ gider,diğeri gelir...ama devlet her şeyin farkındadır...Aslında herşey gücü ele geçirmek içindir. Olan ise garip,gurebaya,ensesi kalın olmayana olur. Ne diyordu " kanunlar büyük sineklerin delip geçtiği,küçük sineklerin takılıp kaldığı örümcek ağlarıdır.."
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 20:48
Olan arkasında kimse olmayanlara oldu. Darbeyle, kumpasla, soru çalmakla alakası olmayanlar fetoye üye ve yardımdan hapislerde çürüyor. Bu işte bir yanlışlık var ama kimse sesini gür bir sedayla çıkaramıyor. Ne olacak böyle? 28 Şubatta haksızlığa karşı çıkan bir sürü insan içeride. Ergenekonda öyle oldu. Şimdi buradaki masum insanları kim çıkartacak? Sizlerinde başına gelebilirdi. Suçta niyet aranır. Suç işlemek niyeti olmalıdır. Artık ibadet kısmı affedilsin. Hıyanet kısmıyla uğraşılsın.
Hasan Aydın 01 Aralık 2018 19:04
Sayın yazar kalemıne sağlık ama bir şeyi daha belirtmek gerekmez mi? Bütün bunarın yaşandığı dönemdeki yöneticileri öylede güzel kzndırmışlar ki ruhları bile duymamış...ve şimdi nerde ise sorumlu olarak muhalefeti gösterecekler...bu sorumsuzluğu da bir vurgulamak gerek bence..sayın yazar...
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 18:35
Din ve siyasi ZERZAVATÇI taifesi bu ülkede her daim iş yapar. Turpun büyüğü geride onu sırası gelecek,hâlâ FETÖ CAMBAZINA bakıyoruz.Siyasi CAMBAZLAR da gelecek. Fetönun nitelikleri nedir,iftira,talan, şantaj, tehdit, kumpas,yalan, ahireti pazarlayıp keşhanede ve sarayda yaşamak. İşbirlikçi, kişisel çıkarı için Allah,resül, din pazarlamak. Sadist,paranoyak,korkak.Korktuğu için korkutarak var olurlar. Eee bakın bakalım dini ve siyasi lider/imamlarımıza bir birinden ne kadar farklılar. Bu vasıfları olmayanlar gerçek imam ve liderdir.
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 18:23
Yazıdan anladıgım bugün bu yöntemi birileri aynı şekilde kooyalamış kullanıyor ve bitecek gibi de görünmüyor.Gelen gideni arartırcasına
Ali 01 Aralık 2018 17:01
Akif acele etme gün ola devran döne. Kim hain kim vatansever kimin ne olduğu er yada geç ortaya çıkar.
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 16:40
bunların çoğunluğu, kendi uydurdukları hikayelere inanıyor. yani konu adli olmanın yanı sıra biraz da tıbbi (psikolojik) bir çözümü zorunlu kılıyor. tepedeki şahsiyetin sahtekarlığını somut deliller ile ortaya dökmek bunun en önemli ayağı. belki o zaman hayal aleminden reel dü yaya dönebilirler.
Hüsnü 01 Aralık 2018 15:09
Ergenekon’un ne olup olmadığını Erdoğan pekala biliyordu. Sürecin her adımının arkasında o vardı. Sahiplendi, muhaliflerini tamamen susturdu. Sonra da bu bir kumpas dedi.
ÖTÜKENLİKURT 01 Aralık 2018 15:07
Sayın Beki, ceza hukukçularının bir atasözü vardır; FAİL FİİLDEN FAYDA GÖREN OLABİLİR! İmdiiii düşünelim, bu operasyondan kimler fayda gördü; 1. Hükümet! Atatürkçü milliyetçi subayları ordudan attı, yerlerine sadece namaz kılmayı bilen ama başka şeyden anlamayan paşaları getirdi! Ordu tarümar oldu! 2. ABD fayda gördü! ABD aleyhtarı subaylar tasfiye edildi, yerlerine soru çalarak kurmay olmayı şerefine uygun gören şapşal adamlar geldi! FETÖ gördü, çünkü sümüklü salyangozun emri neydi; "mülkiyeyi, adliyeyi, askeriyeyi ele geçirin"! Hadise bud
KARARLI KARAR OKURU 01 Aralık 2018 14:26
Kaleminize sağlık, bu konuda eski FETÖ, yeni bilmem ne TÖ ancak bu incelikte anlatılabilirdi. Devletin dini “adalettir”. Fırat’ın kenarında kurt kapan kuzu hep iş başında. Onlar “görmez, duymaz, hissetmez” diyenlerin kendilerinin görmediği, duymadığı, hissetmediği bir zamanı yaşıyoruz. FETÖ ile mücadele adı altında yürütülen bir soruşturmada resmî olarak sorulan “herhangi bir tarikat cemaat toplantısına katılır mısın?” sorusuna muhatap olan ve “5 vakit cami cemaati toplantılarına katılmaya çalışırım” cevabını veren bir kişi o
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 12:34
60 senelik bir tarihe sahip ve hucrelere kadar yayilmis devlet burokrasisini ele gecirmis olan vesayetci yapilanma ile başetmek kisa sure de kolay degil, izler halen dahi karisik... tehlike uzun suren savas ve mucadelelerde ayni yontemleri kullanarak dusmanina benzeme tehlikesidir
karar okuru 01 Aralık 2018 12:20
Binali yıldırım bile yakın zamanda Ergenekon yalan değildi diye bir cümle kurmuştu peki bu karara ne demeli üst düzey askerler mağdur oldu bunun hesabı ne olacak devlette yönetim kimdeyse hesabı o verir kimse fetöye oy vermedi bizi yönetsin diye akp’ye verdi icraatlardan sorumlu olan hesabını vermeli çoğunluğu masum olan insanlar içerde asıl hesap verecekler keyif çatıyor
"Devleti ele geçirmek için gizli karşılaşıyorsun.Ama önüne çıkanları devleti eline geçirmiş,gizli kadrolaşmış gibi sunuyorsun."diyor Akif Bey.Devleti ele geçirmek için gizli kadrolaşan kim?Fetö'yse,artık onun hala kadrolaşacak elamanı ve imkanı var mı?Kim bu gizli kadrolaşan?Yine:"Çeteleşiyorsun ama çeteciliğini ifşa edenleri,çetecilikten tasfiye ediyorsun."diyor yazar.Çeteleşen kim?Bunları tasfiye eden kim?Bunları net olarak,eğip bükmeden bir yorumcu bana anlatırsa memnun olurum.Yazar muğlak bırakmış.
TÜRK 01 Aralık 2018 14:32
3
KARARLI Kardeş yine muğlak bir şekilde anlatayım.Çeteleşenler net ve kadar o kadar açıktaki. Ergenekonun savcısıyım diyen yöneticiler, ordunun kozmik odasına girerek, devlet sırlarının ABD ye İsraile uçmasını izin verenler ve güya bugün Batı düşmanıymış gibi konuşup oy toplayanlardır.O kadar açık ve net ki görmeye göz,duymaya kulak, anlamaya sıradan bir zeka lazım.Ama sorsan,bugün sözcü cumhuriyet ve bilimum muhalifler Fetöcü,asıl müsebbipler ise pirupak ve AK.
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 12:04
Keşke kula günlere şartlara göre değilde, binlerce karışan/karıştırılan at izlerinin ki, hiçbir yardımcının olmayacağı o günler hesabıyla, Allah'ın dediğiyle 'dosdoğru olsaydınız'.
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 11:58
Size nasıl inanalım?..FETÖ'nün siyasi ayağı mahkûm edilmedikçe, yıllarca onunla işbirliği yapanlar yangılanmadıkça, siyaset dinden elini çekmedikçe, kuvvetler ayrılığı sağlanmadıkça, iş ehline verilmedikçe, ehliyet, liyakat gözetilmedikçe ve özellikle siyasal Islamcılar tevbe edip yola gelmedikçe sen bunları külahıma anlat!..
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 17:31
2
Sanki bundan önce emanet ehlindeydi ya
musto 01 Aralık 2018 11:47
Akşam hasta ziyaretinde çevremizde bulunan aileleri konuştuk falan'ın çocuğu albay oldu filanın yarbay oldu sonunda fetö'den ağırlaştırılmış müebbet aldılar yahu diyoruz bunun şunun babası yularsız iki adım gidemez bazı aileler kolejde okuttular kolej parasını nerden buldular bunlar hızla rütbe alıp kurmay olurken iktidar ve genel kurmay ne yaptı...
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 11:40
Tebrikler başarılı bir yazı umarım yalaka ve yandaş yazarlarinda talimat almadan kendi hür iradeleriyle olaylara bakmaları
Anton Çehov 01 Aralık 2018 11:36
Fetö nün yapılanmasının en önemli ve güçlü siyasi ayağı hesap vermeden her türlü mücadele havada kalacak. Siyasi ayağının hesap vermesi ise AKP nin harakiri yapmasıyla aynı olcağı için fetö hiç bir zaman bitmeyecek sadece uyku moduna geçti.
Karar Okuru 01 Aralık 2018 11:21
İktidar da aynısını yapıyor demek istiyor galiba.
Fetönün ilk ilkesi ha- vettir.Ne demek? 1- Aynı anda hem evet hem hayır demek 2-Aynı anda ne evet ne hayır demek. 3- Duruma göre evet demek. 4-Duruma göre hayır demek. 5-Duruma göre bunların tamamı veya hiçbiri demek. 6- Hiçbiri veya herbiri demek?!...
YOKSA O DA MI ... 01 Aralık 2018 13:20
0
Ben, bu altı duruma da örnek davranışları olan, "ha-vet"çi bir siyasi tanıyorum.
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 11:09
Peki o zaman ergenekon terör örgütü var deyip insanların hayatlarını karartan kişiler ve basın ve yayın organları hiç bedel ödemeyecekmi. Hadi hakim ve savcılar fetö idi anladık. Peki ergenekon terör örgütü deyip nara atan kişi ve basın yayın organları bedel ödemeyecek mi. Yoksa aldatıldık saflığlna mı yatacaklar. Adalet yok diyenler haklı mı yoksa.
Fetöcülük anlattığınızın çok ötesinde kıyamete kadar sürer. Çünkü fetöcü hayat tarzı denecek bir radyasyon toplumu zehirliyor halen. Amma ve lakin, kırkbir mahkeme kararıyla takipsiz olsalar da Yeniçerlerden beri bir " ergenekon hortlağı" bu ülkenin dehlizlerinde vardır, kıyamete kadar varolacaktır.NOKTA.
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 10:55
Ergenekon operasyonları başladıktan sonra bu ülkede siyasi cinayetler bıçakla kesilir gibi bitti.
Bingöl 01 Aralık 2018 10:33
BASTIR AKİF ; ŞAFAK SÖKSÜN..
HACI MURAT 01 Aralık 2018 10:09
Akif Beki'nin Fetö hakkında söylediklerinin hepsi doğrudur.Ancak Türkiye'de askeri bir vesayet vardı. Bu vesayetin temsilcileri okullarda başörtüsüne karışırdı.İmam hatiplililere uygulanan katsayı engelinin kaldırılmasına engel olurdu.Kur'an Kurslarını müftülük,milli eğitim jandarma birlikte denetlerdi.YÖK'te asker üye bulunurdu.MGK'da hükümetleri sigaya çekerdi asker üyeler.Sık sık siyaseti tehdit eden bildiriler yayınlanırdı.Daha da kötüsü 10 yılda bir darbe yapılırdı,bir başbakan asılmıştı bu ülkede.
KARAR OKURU 02 Aralık 2018 16:38
0
Cok dogru gizlilik tedbir icinde bu saydikariniz bhane ediliyordu milletimizde muhafazakar toplum genelde makul goruluyordu aynn normal goruyorduk cocuklarimizi vatan millet din muhabbetiyle yetistiriyorlar diye teslim ettik dahasi tesvik ettik destekledik gel gorki iradelerini ipoteklemisler tommiks teksas redkit olmuslar vahki vah nerden bilebilirdikki anladigimizdada is isten gecti
Adem yolcu 01 Aralık 2018 10:01
Eline sağlık abi ancak feto Ergenekon neden ihtiyaç duyulur acaba devleti neden ele geçirme gereği duyulur
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 09:57
Kardeşim yazar özetle fetöcülük berbat bir zihniyettir. Fetullahçılar bunun zürvesidir ama bu zihniyet başka yapılarda da yaşar diyor. İyi diyor.
Takipci 01 Aralık 2018 09:47
'Muhterem Hocaefendi' diye ovgu düzenler utansin...
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 08:46
Kendini her neysen tam tersi olarak pazarlıyorsun. Emperyalizmle mücadele eden SİYASİ/DİN kahramanı, mücahit gibi takdim ediyorsun. Kendine bu İMAJI verebilmek için de karşı duranları, düzmece İFTİRA,YALANLA olmadıkları tipe, kriminal role sokuyorsun. Gerçek yüzünü gizlemek için kılıktan kılığa giren, Bir korkak BUKALEMUNSUN Riyakarlık, kamuflajın olmaktan çıkmış, kişiliğin olmuş. Kişiliksizlik, artık benliğini saran bir deriye dönüşmüş. Sakladığın gerçek kimliği ve kim olduğunu kendinin de unuttuğu hal,durum.FETÖ’cülük işte budur
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 10:51
0
Onu çok iyi tanımlamışsın?
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 08:37
Sayın Beki , güzel bir yazı zevkle okudum. Yazıyı okurken o dönemde hergün Ergenekon'un ne lanet birşey olduğunu anlatanlar , Ergenekon'un Savcısı olduğunu söyleyenlerin sorumluluklarını düşündüm , veballerini düşündüm. Ergenekon kumpası ile madur edilen insanları düşündüm. Kara bir iftiraya uğrayıp kahrından ölen insanları düşündüm. Ama hiçbir özeleştiri göremedim. Bütün suçlu FETO çetesi deniyor. Peki , bu çeteye yol vermeyin yarın en büyük zararı size verecek diyen rahmetli Kamer Genç'e hakaret edenler gerçekten masum mudurlar.?
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 18:24
1
Ergenekon olaylarında Akp liler Tayyip Erdoğan erkek adam nasıl askerleri içeri attı Erbakan bunu yapamadı diye övünüyorlardı. Saadet partisi Ergenokon bir oyundur dedi. Vatan haini ilan edildi ozaman. Demekki kim doğru söylüyormuş. Anlayana
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 08:18
Külahıma anlatın diyerek zihnini kapatan birine hiçbir şey anlatılamaz. Yav he he deyip geciyorum.
KARAR OKURU-NC 01 Aralık 2018 11:06
2
Yazar FETÖ ölmedi, zihniyet ve metod itibariyle canlı ve diri. Temellük ederek FETÖ ölmez, bir FETÖ ölse de ruh göçü ile başka bedende yaşar diyor. Bunun aksi iddia inandırıcı değil diyor. Başka konular istisna. Sen ne anlamışsın? Git A Haber izle!!
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 08:17
Ergenekon'un diğer savcısı da, aynı kanaatte mi acaba ? Bunun için de, özür diler mi ?
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 07:20
Sadece onlar mi yaptı?aynı seyler bu iktidar tarafından taklit edilmiyor mu.kotuyu çabuk öğrendiler.hic bu kadar kötü olmamıştık.nerden nereye geldik.
Yüksel dinçer 01 Aralık 2018 05:57
yazının son paragrafı en can alıcı kısımı'dır
Sinan 01 Aralık 2018 02:15
Yazınızın son bölümü kafamı karıştırdı, yani Fetö görevine başka bir kılıkta devam mı ediyor, bunu mu denek istiyorsunuz ? Ya da, bağımsız ve tarafsız Türk Yargısını Fetö' den öğrendiği yöntemleri uygulamakla mı eleştiriyorsunuz anlıyamadım.
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 02:12
Elinize sağlık. Bunu adını vererek yorumlamak yürek ister.
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 01:39
Sayın Beki, FETÖ nedir sorusuna cevap vermişsiniz. FETÖ kumpas kuran, devletin sırlarını ifşa eden ve satan, soru çalan, bir yerlerde örgütleşip başkalarının ekmeği, haysiyeti ve geleceğiyle oynayan ve nihayetinde elini masumların kanına bulayanlardır. Ne bankaya para yatıran, ne sohbete giden, ne sendikaya üye olan, ne de öğretmen olandır. Darbeden haberi olmayanlar nasıl terörist olur! Eğer bunlar da fetöcü ise o zaman siyasetçiler nasıl ak kaşıktır!. Adaletse herkese, cezaysa herkese, eşitçe ve hakça!
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 09:25
1
Akifin yazısından çok senin yorumunu tuttum evet olay budur
KARAR OKURU 02 Aralık 2018 09:00
0
Slm adamlr abd nin kilcallarinda trup bile laf edemiyo coook mahirler ole bole degiller onlara enbuyk ceza bu milletin tepkisi ve ofkesi yeter abd ve avrupada toplum icine cikamiyorlar ciksalarda teptil i kiyafetle cikiyorlar hala takilanlara duyurulur dicem emme pek safiyane takilanlara baska kanallarla sitelere girmeyin zamn israfiyla gunahlara girmeyin deyola pek itaatkarlar oyle oluncada bi iltifat ediyorlarki elmas pirlanta baksa komur olcek ne diyelim kendi rizasiyla zarar eden sefkat edilmezmis allah basiret versin
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 01:00
Böyle bir örgüt var mı yok mu bilemem ama o devrin iktidarı emindi böyle bir örgüt olduğundan. Konuyla ilgili zibilyon tane demeç bulabilirsiniz internette. Ne oldu da fikir değiştirdiler? Geçenlerde bir bakan 'devlet bir şey söylüyorsa inanın' demişti. Şimdi hangi devlete inansın vatandaş?
KARAR OKURU 01 Aralık 2018 16:40
1
kim dediydi onu? medyanın devlet kontrolünde olduğu bir ülkede devletin söylediği her şey yalandır.
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN