Back To Top
Bremen şehir merkezinde Türk Folklor gösterisi

Bremen şehir merkezinde Türk Folklor gösterisi

Bremen şehir merkezinde Türk Folklor gösterisi
- A +

Almanya’nın Bremen kentinde bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu kent merkezinde gösteri yaptı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Bremen kent merkezinde sunduğu folklor gösterisiyle beğeni topladı.

Bremen ile İzmir arasındaki kardeş kent anlaşmasının 20. yıl dönümü dolayısıyla Bremen’e gelen İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Eyalet Meclis Binası önündeki tarihi meydanda yaptığı folklor gösterisini çok sayıda kişi izledi. Türkiye’nin çeşitli yörelerinden örnekler sunan İzmir ekibi Bremenlilerden büyük ilgi gördü. Türkiye, Almanya, Avrupa Birliği ve Bremen bayrakları ile halkı selamlayan ekip, yaklaşık bir saat folklor gösterisi sundu.

15-05/23/aa_picture_20150523_5426056_web.jpg İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu yaptığı gösteriyle Bremen'de izleyicilerin büyük beğenisini topladı./FOTOĞRAF:AA 

İzmir Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Baş Antrenörü Fatih Akçayüzlü, kendilerini davet eden Bremen-İzmir Kardeş Şehir Destekleme Derneği’ne teşekkür ederek, burada Türk kültürünü en iyi şekilde tanıtmaya çalışacaklarını söyledi.

Folklor ekibi, gelecek günlerde bazı gösteriler yapacak ve Bremen Belediyesi’ni de ziyaret edecek.

BREMEN/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN