Back To Top
Adil Öksüz’ün kayınpederi ve baldızı hakim karşısına çıktı

Adil Öksüz’ün kayınpederi ve baldızı hakim karşısına çıktı

 - Son Güncelleme: 14.11.2017 Salı 16:47
Adil Öksüz’ün kayınpederi ve baldızı hakim karşısına çıktı
- A +

Sakarya'da FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan Adil Öksüz'ün kayınpederi Cevat Yıldırım ve baldızı Emine Şennur Şen hakim karşısına çıktı. Hakim karşısına çıkan Öksüz’ün kayınpederi tutuklu sanık Cevat Yıldırım verdiği ifadede, "Benim Adil Öksüz’ün kayınpederi olmaktan başka suçum yok. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Sakarya’da 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe teşebbüsü sonrasında gözaltına alınan FETÖ’nün sözde Hava Kuvvetleri imamı olduğu değerlendirilen Adil Öksüz’ün kayınpederi Cevat Yıldırım ile baldızı Emine Şennur Şen hakim karşısına çıktı. Sakarya Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada sanıklar “Anayasal Düzeni Ortadan Kaldırmaya Teşebbüs” ve “Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma” suçlamalarında yargılanıyor.

"BENİM BÖYLE BİR DAMADIM YOK"

Hakim karşısına çıkan Adil Öksüz’ün kayınpederi tutuklu sanık Cevat Yıldırım verdiği ifadede, “Benim Adil Öksüz’ün kayınpederi olmaktan başka suçum yok. Suçlamaları kabul etmiyorum. Adil Öksüz’ü saklamadım. Öksüz adli kolluk kuvvetlerince gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılmış. Temmuz ayının 18’ini 19’una bağlayan gece saat 02.00 sıralarında Adil Öksüz Akyazı’ya geldi. Ben o saatlerde uyuyordum. Ses oldu kalktığımda Adil Öksüz gelmişti. Bir buçuk saat oturduk. Sohbette yol aramasında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığını söyledi. Sabah namazını kıldıktan sonra yattık. Sabah işe giderken herkes uyuyordu. Geldiğimde Öksüz gitmişti. Sorduğunda arandığını öğrenmiş gitmişti. Bu yapı içerisinde olduğunu bilmiyordum. Daha önce cemaat diye tabir edilen yapının içinde olduğunu bilmiyordum. 15 Temmuz darbesini FETÖ’nün yaptığını bilmiyordum. Adil Öksüz eve geldiğinde sakin idi. Hiç bir telefon konuşması yapmadı. Öğlene doğru gitmişti. Bu darbe asıl benim aileme yapıldı. Evimi mühürlediler. Benim böyle bir damadım yok. Suçsuzluğu kabul edilene kadar damadım değildir. Sesimi duyuyorsa gelsin teslim olsun biz de rahat edelim. Suçsuzum. Suçu işleyen başkası suçu ben çekiyorum. Tahliyemi talep ediyorum” dedi.

"ADİL ÖKSÜZ BELASINI 1,5 YILDIR ÇEKİYORUZ"

Tutuklu sanık Emine Şennur Şen ise verdiği ifadede, “Adil Öksüz ile kan bağım yoktur. 15 Temmuz günü oğlumun doğum günüydü. Darbe olduğunu televizyondan öğrendik. 18 Temmuzda yola çıktık. Gece geç saatlerde Akyazı’daki eve geldik. Adil Öksüz ile aynı gün eve gelmişiz. Ben örgüt içindeki konumunu bilip daha sonrasındaki saklama konusu yoktur. Adil Öksüz suçlamasını 1,5 yıldır çekiyoruz. ByLock kullanmadım ve yüklemedim. Nasıl yüklendi bilmiyorum. Mesaj içerikleri kontrol edildiğinde benim kullanmadığım görülecektir. Adil Öksüz belasını 1,5 yıldır çekiyoruz. Mağdurum tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu.

Sanıkları dinleyen mahkeme heyeti sanıkların tutukluluk halinin devamına ve ‘ByLock’ trafik bilgisi, haberleşme içeriğinin Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığından istenmesi için müzekkere yazılmasına karar vererek davayı erteledi.

SAKARYA/İHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN