Back To Top
ITC Kerkük Başkanı Ağaoğlu: 700 PKK'lı Kerkük'e girdi

ITC Kerkük Başkanı Ağaoğlu: 700 PKK'lı Kerkük'e girdi

 - Son Güncelleme: 12.10.2017 Perşembe 16:50
ITC Kerkük Başkanı Ağaoğlu: 700 PKK\'lı Kerkük\'e girdi
- A +

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, dünden bu yana 700 PKK'lı teröristin Kerkük’e girdiği söyledi.

DHA muhabiri İrfan Sapmaz'a konuşan Irak Türkmen Cephesi (ITC) Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, "Dünden bu yana Kerkük'te tansiyon yükselirken toplam 700 özel eğitimli PKK Kerkük'e girdi" dedi.

Dün gece ITC Kerkük il merkezine yönelik kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda can kaybı ya da yaralanan olmadı. Saldırı sonrasında binayı Türkmen askeri güçleri tarafından koruma altına alındı.

Kerkük’ün giriş ve çıkışlarının çeşitli bölgelerinde tank ve ağır makineli silahlara sahip peşmergeler görülürken, Bağdat yönünden Kerkük’e girişte son askeri kontrol noktasının Irak Ordusu ve Haşdi Şabi Türkmen Birliklerinin elinde olduğu görüldü.

Kerkük’te DHA muhabiri İrfan Sapmaz’a konuşan, Haşdi Şabi Türkmen Birliği Kuzey Bölgesi Komutan Yardımcısı İrfan İmamlı, "Türkmenler herhangi bir saldırı ya da savaşa hazır" dedi.

Öte yandan Kerkük’e 15 kilometre uzaklıktaki Tazehurmatu bölgesinde Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri alarm durumunda bekliyorlar.

Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri 16. Tugay Komutanı Nebil İsa, "Irak Ordusu ile Türkmen birlikleri birlikte çalışıyorlar." dedi.


KERKÜK/DHA

 

Yorumlar

Yorumlar
turan 12 Ekim 2017 20:29
metehan ın ordusu yenilmezdir 1071 ve 1453 ü hatırlayınız emperyalist ve ondaların mandaları.türk yenilmez
Selim 12 Ekim 2017 17:35
liveuamap a gore PKK degil pesmerga, yani Barzani kuvvetleri girmis, hatta resimlerini yani Kuzey Irak bayragini gorebilirsiniz,
y.burak 12 Ekim 2017 17:28
Daha dün Şii, katil, terörist, sapik diye her gün Türk basininda haber olan, Musul'a, Kerkük'e asla girmesinler, girdikleri yerlerde sünnileri katliamdan geciriyorlar, iranin kiralik katil sürüsü olarak lanet okudugumuz Hastirşabi anlasilan şimdi kürtlere düşmanlik sözkonusu olunca sapik şiilikleri kayboldu, Türkmen olduklari hatta kahraman olduklari, cenge hazir olduklari, yani umudumuz olduklari anlaşildi. Yani cikarlarimiz nasil icap ediyorsa. Biz dün Hastirşabi dedik bugün de Bastirşabi diyoruz. Gazaniz mubarek olsun!!! Y.Burak
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN