Back To Top
AK Parti çevrelerinde yükselen tepki

AK Parti çevrelerinde yükselen tepki

 - Son Güncelleme: 11.09.2017 Pazartesi 11:35
- A +

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), adı üstünde, her şeyden evvel adalet için kurulmuştu.

Ne var ki bugün AK Parti iktidarında adalet fena halde yaralı.

Terörle mücadelede kantarın topuzunun kaçırıldığı, hem de çok fazlasıyla kaçırıldığı, haksız yere tutuklanan insanların haddinin hesabının olmadığı su götürmez bir gerçek.

***

Özgürlükçülük de AK Parti’nin başlıca iddiaları arasındaydı.

Ne var ki bugün AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın beğenmediği fikirleri özgürce savunmakta ısrar edenler -AK Parti’li de olsalar- AK Parti medyasında barındırılmıyor, hatta Hürriyet gazetesinden bile kovdurulabiliyor.

Üstelik bunlar “Sırat-ı Müstakim’den sapmak”la suçlanarak ağır bir dinî vebal (!) altında bırakılıyor.

***

AK Parti’nin nüvesini teşkil eden “Yenilikçiler” yahut “Erdemliler” hareketi, Necmeddin Erbakan liderliğindeki Milli Görüş hareketinde istişare / ortak akıl ilkesine saygı gösterilmemesine tepki olarak doğmuştu.

Ne var ki bugün Erdoğan’ın söylem ve eylemlerini sorgulamak, “Reis”in fikirleriyle çelişen fikirler ileri sürmek, parti ve hükümette kolayca tasfiye sebebi olabiliyor.

***

Rantiyecilik bitecekti AK Parti iktidarında. Torpilli iş adamları, şirketler, holdingler kalmayacaktı.

Ne var ki bugün iltimas ve adam kayırmacılığa dair iddialar -AK Parti iktidarı öncesi dönemlerde olduğu gibi- ayyuka çıkmış vaziyette.

***

Erdoğan daima “Gurur, kibir bize yakışmaz” diyor, “tevazu ehli” olmanın gereğine işaret ediyor.

Ne var ki “Sen kimsin?”i, “Haddini bil!”i de dilinden düşürmüyor.

Yağmurlarda beraber ıslandığı kimseleri bile bu şekilde tahkir etmekte beis görmüyor.

***

Bir çelişki daha:

Erdoğan, faiz oranlarının yüksekliğinden Ali Babacan’ı sorumlu tutuyordu.
Ne var ki, Babacan ekonomi yönetiminden uzaklaştırılalı yıllar olduğu halde, faiz oranları düşmedi, bilakis daha da yükseldi.

Öte yandan, Babacan’ın bakanlığı döneminde küresel krizlere rağmen başarılı bir şekilde dengede tutulabilen ekonomi şimdi aynı başarıyla dengede tutulamıyor.

***

Ve bir çelişki daha:

Ahmet Davutoğlu, dış siyasette fazla agresif olmakla suçlanıyordu; başbakanlıktan uzaklaştırıldığında ‘Bundan sonra dostlar çoğalıp düşmanlar azalacak’ denildi.

Ne var ki tam tersi oldu bunun; dış siyaset asıl Davutoğlu’ndan sonra agresifleşti ve dostlar azalıp düşmanlar çoğaldı.

***

AK Parti’nin falanca il teşkilatının veya filanca ilçe teşkilatının bütün bunlardaki sorumluluğu, bunları sineye çekmekten ibarettir.

Hal bu iken, Erdoğan’ın AK Parti’de sorun olarak sadece teşkilatlardaki “metal yorgunluğu”nu görmesi, teşkilatlara yüklenmekten gayrı bir ‘özeleştiri’ye yanaşmaması tuhaftır.

Erdoğan, doğrudan doğruya kendi tarz-ı siyasetinden kaynaklanan asıl sorunları görmezden gele dursun (veya onları sorun olarak görmeyi reddede dursun), AK Parti çevrelerinde -hükümet mahfilleri ve hatta Beştepe dahi- bunlar yaygın olarak konuşuluyor.

‘Bidayette karşı çıktığımız şeyleri kendimiz yapar hale geldik, telin ettiğimiz kimselere benzedik’ deniliyor.

Küresel tehditlerin, uluslararası meydan okumaların, ekonomik sıkıntıların, toplumsal çalkantıların üstesinden mevcut yönetim usulü ve üslubu ile gelinemeyeceği, üstelik bu usul ve üslubun yeni problemleri davet ettiği vurgulanıyor.

Erdoğan’ın doğrularını besleyip yanlışlarının önüne geçen akil adamların, parti yönetiminden ve hükümetten bir bir uzaklaştırılması eleştiriliyor.

Eski AK Parti’ye, ortak akla, kadro hareketine duyulan özlem ifade ediliyor.

Gittikçe yükselen bir tepki var.

Bu tepki şimdilik homurtu halinde ama ‘kuvveden fiile çıkması’ an meselesi.

***

Konuya gelecek yazılarda devam edeceğiz inşaallah.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
edminka 25 Mart 2018 00:32
mukemmel devamini beleriz
karar okuru 16 Eylül 2017 11:27
islami hareketlere baskı açıkca devam ediyor 1940 da oldugu gibi tüm hocalar sus pus kimseyi konuşturmuyorlar hakan bey tesbitlerinizdogru
Ömer Faruk 16 Eylül 2017 11:21
Allah için yazmışsın.Allah razı olsun.Hakkın hatrı alidir. Kişiler doğru yaptıkça inayet olunur. Hataya ikaz mani olur.şahısperest memleketimizdede işin/işimiz zor bilesin.
Soner 15 Eylül 2017 22:40
Selamlar. Kardeşim, bir bağlantısı olmadığı halde bir ihbar / iftira üzerine yaklaşık 3 aydır Silivri'de tutuklu bulunuyor. Adalet arayışımız çok kısıtlı. Adalet için yola çıkan AKP artık masumlara zulüm eder noktaya geldi. Bu zulme karşı lütfen herkes sesini yükseltsin.
KARAR OKURU 15 Eylül 2017 17:29
Teşekkürler Hakan Bey, elinize, kaleminize sağlık... Ak Partili çevre olarak bizlerin nihayet sizin gibi hislerimize tercüman olan bir yazarı var... Evet, aynen öyle... Ak Partililer olarak yükselen tepkilerimiz var... Parti idik... Vatana millete hizmet için kurulmuştuk... Efendi değil, hizmetkar olacaktık... Adelet ve kalkınma dağıtacaktık... Barış, kardeş, bir olacaktık... Terör bitecekti, eğitim sistemi oturacaktı... Ekonomi, sanayi şahlanacaktı... İçeride ve dünyada sıfır sorun hedefledik... İçeride kaç parçayız, dışarıda hasım sayısı belli değil... Parti kalacaktık, biz olacaktık, ortak akıl kalacaktık... Kibir, enaniyet, kavga, kutuplaşma lugatlardan çıkacaktı... Tek vatan, tek millet olacaktık... Korku imparatorluklarını yıkmak için gelecektik... Ve 2010'dan sonra... Harç bitti yapı paydos... Allah rahmet eylesin... Allah taksiratlarını affetsin... Hakan Bey Allah size, bu doğruları söylerken güç ve dayanma gücü versin...
Ali Taş 15 Eylül 2017 11:08
Bazı doğrular nasıl yanlış dile getirilir? Diye bir soru sorulsa, işte bu yazı diye gösterilebilir. Şu zamanda yani ülkemiz dış tehditleri sıcak bir şekilde hissederken." Emperyalistlerin Erdoğan düşmanlığına" malzeme taşımakta neyin nesi. Kaldı ki bazı eleştiriler ise hakikatle bağdaşmıyor.
KARAR OKURU 14 Eylül 2017 22:30
Tespitlerinizin derinliģi iyi niyeti çözüm odaklı eleştiri olduğu kimsenin umrunda olmayacak saplantılı şartlanmış zombileşmiş insanların sloganımsı ezberletilmiş suçlamalarına,sindirmelerine siyasi tabu değnekçilerinin lincine maruz kalacaksınız,ama lutfen yorulmayın birileri "olanları" anlatmalı.
KARAR OKURU 14 Eylül 2017 14:15
Fitne uykudadir uyandıran lanet olsun. Bu yazdıklarınız, tek millet olan küfrün ekmeğine yağ calmaktan başka ise yaramaz. Bunun vebalini inşaAllah ahirette verebilirsiniz.
KARAR OKURU 14 Eylül 2017 12:06
Hakam Albayrak hala sunun tesbitini yapabilmis degilsin. Gul, Davutoglu, Yildirim vb nin unvanlari hep Erdogan in tercihleridir. Hepsi bir araya gelip bir parti kursalar dahi halk nazaranda pek kiymeti harbiyesi yoktur.Referandumda oyunun rengini dahi belli edemeyenlerden zatende lider olunmaz. Bunun icinde bir parti bile kuramazlar Resin karsisinda.Isterlerse denesinler. Halep ordaysa arsin burda demis atalarimiz.
aytaç 14 Eylül 2017 11:24
bugünün akpartisiyle 30 yılların tek parti iktidarının arasında bir fark yok, kafa aynı kafa, hakan albayrak bu gerçeği gördüğü için ufaktan eleştiriye başladı, ak partinin 2002-2008 yılları arasındaki dönemini özlüyorum..
esaretin bedeli 13 Eylül 2017 18:23
hakan bey ufalamış yine. konuya bir mütevazi katkı da benden: iyi ile kötüyü aynı torbada karıştıran çok uyanıklar var piyasada. torbacılara karşı, millet olarak azami dikkati göstermek lazım, malum sıkıntılı günlerden geçiyoruz.
Muhittin Uysal 13 Eylül 2017 15:14
ebsfbs rumuzuyla kendini gizleyerek yazan arkadaş kişiliğini ele vermiş. Hiç tanımadığı birine yobaz diyerek akıl züğürdü olduğunu göstermiştir. Kuşatmayı göremeyecek kadar kör olan bu şahıs omuzunun üzerinde kafa değil de kabak taşıyor galiba. Çünkü ne söyleneni ne de olup biteni bir türlü kavramamış!.
KARAR OKURU 14 Eylül 2017 01:29
1
Fitne ve münafiklik kuşatmis her yanımizi, emperyalistler değil kendi içimizden üstadim. Müslumanlik milliyetcilik vatanseverlik bu mu, bunun için mi biraz daha merlik, önce biraz daha uyanıklık akıl üstadım: Adalet hak bilmeyiz lafta ohoooo dunyanin en bağimsız hukuku bizde , bilimden anlamayız inşaallah hocalar daha özgur bırakılinca ve politikadan uzaklaşınca ilerliyeceğiz, maalesef dile kolay rußveti yolsuzlugu bile millilikle vatanseverlikle açiklamaya ve nerdeyse haklılıgini ispatlayacak çok zengin bir lugata sahip ve buna şıp diye inanmaya hipnotize edilmiş bir müsluman toplumuz, hala kaç oldu egitim müfredatıni bilimsel bir eksene oturtamamış tartismaya devam ederiz, her yıl sınav sistemlerini değißtiririz, liyakatı sözluklerde eskiyen bir kelimeye mahkum etmiş ögretmeni bile mülakatla tek tip alma ve haklı gösterme hesabındayız, örnegin kaç ösym baßkani değisti hala kaç sınav hatası hala saglikli bir sinav yapacak liyakatli bir kadro olußturulamadı,-ya da şanssızlık vs. deyip gecelim alıştırıldık uygun bir kelime vardır-, hamaset desem tonla vatan millet sakarya sabah siyonist o gemi kimden izin aldı akşam canim israil hainler milli olmayanlar ülkenin chp lisi muhalifi tümden fetöcü pkk li ve bilimum diger örgütlerden vs., ülkede adaleti sağlayamadan Arakan da orda burda adaletten bahsederiz keske samimi olsak, bütun dünya haksız, bizi kıskanıyorlar ve bize düşmanlar, millet ikiye bölunmus ve kimsenin bir oydan öte gerçek degeri yok. Tum bunları bu saatte sevinerek yazdıgimi düşunmeyin, icim kan agliyor.
Muhittin Uysal 13 Eylül 2017 13:24
Hakan'ın yazdığı yazıyı, Emperyalistlerin ülkemizi kuşatmaya çalıştığı bu günlerde aklı başında bir müslüman yazamaz. Hakan bey, biraz haysiyet, biraz samimiyet, biraz adalet, biraz mertlik!
ebsfbs 13 Eylül 2017 13:53
12
ulkemizi kusatan tek sey sizin gibi yobaz dusunceliler. Musluman once kendini duzeltecek.. Ulkemiz kusatiliyorsa iktidarlarin hatalarindandir. Muslumanlar bu kadar fitne icine dustuyse balik bastan koktugu icindir. Sizi gibiler insanlari susturmaya calistikca mizrak cuvala sigmayacak..
KARAR OKURU 13 Eylül 2017 22:01
2
Nasıl bir pencereden bakıyorsunuz inanılır gibi değil. Demek ülkeyi kuşatacaklar. Hangi filmi izlediniz? Kesin seni çok kıskanıyorlar. Gençlik batıya nasıl giderim diye düşünüyor. Avrupa abd işçi alacağız dese kaç kişi başvurur?
KARAR OKURU 13 Eylül 2017 12:08
Bu kadar eleştirmekten korkulan bir dönemde sorunları gerçekçi bir şekilde ele alıp cesurca gerçekleri söylediniz inşallah sizide yerinizden etmezler elinize sağlık.
Çapanoğlu 13 Eylül 2017 11:54
Sana ne oldu kardeş ihale mi alamadin nedir derdin
Ferit Sözerin 13 Eylül 2017 13:20
4
Yukarıdaki metni okuyup, anlamayan "derdin nedir ?" diye Eleştriyi sadece "paraya makama ihaleye" bir tutan hödükler olduğu sürece bu tarz yazılar yazılacak ve birileri yine anlamayacaktır....
KARAR OKURU 13 Eylül 2017 13:55
2
"nedir derdin" yorumu bile yukardaki yaziyi yuzde yuz doğruluyor.
Siha 13 Eylül 2017 10:26
Albayrak. Her zamanki gibi yazın okunmuyor bir defa. Berbat!! Sen yazarlıkta tutunamadın Karar'a kadar düştün diye Reis'e niye saldırıyorsun? Sen git başka iş dene. Kardeşin gibi magazin falan.. Senden bi cacık olmaz vesselam.
KARAR OKURU 15 Eylül 2017 01:27
2
Haha bence sen yeni akite git okunmuyorsa erinmeden buraya nasıl yazdın haha
Tarkan 13 Eylül 2017 10:18
Hakan Albayrak konulari ele alis tarzin ne yazik ki duygusal ve olcusuz. Bak baska duygusal abilerde ver mesela, Ahmet Tasgetiren ama nefsine hakim olan iftira ve yalandan imtina eden bir sahsiyet oldugu icin okunur, sevilir. Sana gelince olcusuz ve duygusal olmanin yaninda nefsin iftira atmaya ve yalan soylemeye cok acik. Zanlarini belgeli gercekler gibi sonuyorsun. Hangi gazetecyi Erdogan Hurriyetten kovdurmus? kafandaki fesatlari dogrularmis gibi sunuyorsun cok yazik. Aslinda senin tipinde yazarlarin miadi doldu.. Seni feto yandaslari ve kendine guveni olmayan slikler cephesi okuyor inan. Tencere yuvarlanmis, kapagini bulmus misali. Iyi bir yerde yaziyorsun. tam da kisiligine uygun bir yer. Kullanilmaya musait bir fitne yuvasi.
Selim 13 Eylül 2017 02:09
Hakan Albayrak beğenmiyorsan, senin gibi düşünenlerle parti kur, gir siyasete halktaki karşılığını gör. Öyle lideri yapıcı olarak değil de yıkıcı olarak eleştirenlere dünyanın en demokratik ülkesinin en demokratik partisinde de yer vermiyorlar.
KARAR OKURU 13 Eylül 2017 14:10
5
Yorumlarda dünyadan,demokrasiden haberi olmayanlar; bunlardan bahşediyor ya, en çokda bu beni güldürüyor...
Süleyman Topçu 13 Eylül 2017 01:36
Eleştirlerine eyvallah. Eleştiri ile düşmanlık üzerinden kin kusmak arasındaki farkı anlayabilecek çapta okurlarız hamdolsun. Sen eleştirmiyorsun, kin kusuyorsun. Ve bunu yaparken de diğer köşe komşuların gibi yazıya gömmeyi bile başaramıyorsun. Eleştiri hisse verir ve arkasındaki halis niyeti de ele verir. Senin düşmanlığının bir sebebi var ve bu sebep çok açıkça okunuyor satır aralarından. İzzeti Allahtan başkasının yanında arayanlara acıyorum sadece. Bugün düşman olunan, kin kusulan Erdoğan değil, Onun şahsında müslümanlar ve mazlumlardır.
Süleyman Topçu 13 Eylül 2017 01:22
Onurlu dik duruşun bir bedeli var. Düşüncelerin düşmanınkine benzemişse ondan geriye kalan farkın sadece isimden ibaret kalmıştır. İnsanın inanası gelmiyor. Bizim içimizden çıkan insanlar bugün karşı mahalle mukimleriyle aynı safta hizalanmışlar. Sanki daha bir yıl önce Erdoğan'ın şahsında haçlılar ve artıkları topyekün bu ülkenin varlığına saldırmamış gibi. Sanki 15 Temmuz hiç yaşanmamış gibi. Sanki olağanüstü şartlarda yaşıyormuşuz da, özgürlükler niye kısıtlanıyormuş? Bir Fetö mağdurları ajitasyonudur, gidiyor. Peki o mağdur dediğiniz kişilerden kaçı darbenin Fetö tarafından yapıldığını kabul ediyor? O mağdur dediklerinizin kaçı örgütün yöneticilerinden kendisini ayrıştıracak bir düşünce ve dile sahipler? O mağdurlardan kaçı Erdoğan'a suikaste soğuk bakıyor? Ben söyeleyeyim: hiçbiri. Ve kendileri için gelecek baharın Erdoğan'ın yok olmasıyla geleceğine inanıyorlar. Yazık! En azından bizim sıfatlarımızın altına saklanmayın da kim olduğunuzu bilelim. İzzeti aradığınız kesimler de sizin safınızı bilip sizi bağırlarına basarlar en azından.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 22:51
Haa eziklik yapıp Çerkezi koruma adına yayınlamaya bilirsiniz yorumu.. Nasıl olsa çelişkileriyle kazandırıyor Albayrock
KARAR OKURU 15 Eylül 2017 00:56
0
Bu bir ırkçı söylemdir. Sadece sahibinin zihniyetine delalet eder.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 22:47
Biraz istikrarlı ol Albayrock, bi karar ver! Nasrallah da iyiydi bir zamanlar sen de az övmemiştin! Bak ne oldu sonra!!
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 21:35
Evet tespitler doğru. Ama zamanlama yanlış. Demekki kemik artık yok. E doğal olarakta kemik vermeyen sahip eleştirilmiş. Valla Akp ne kadar yanlıştaysa sende en az o kadar yanlıştasın. Daha düne kadar bunların melanetlerini sen ballandıra ballandıra yazmıyormuydun. Ne oldu şimdi. Değişen ne. Arpa azaldımı ambar boşalmaya başladımı sağa sola hücum başlıyor demekki
Selvihan Budak 12 Eylül 2017 19:20
Sayfa yöneticisine soruyorum dünkü yorumum neden yayınlanmadı?
KARAR OKURU Ali 12 Eylül 2017 19:08
“Fethullah Gülen Hocaefendi’nin Mavi Marmara ve İHH ile ilgili beyanının yol açtığı tartışma hakkında uzun uzun yazacaktım ama bugün buna imkân yok. Aslında uzun uzun yazmaya gerek de yok. Söylemek istediğim şu: Malum çevrelerin Müslümanlar arasında fitne çıkarmak için kullandığı bu açıklamayı unutalım gitsin. Herkes bağrına taş bassın ve konu kapansın. Birbirimizi daha fazla kırmadan, yarayı derinleştirmeden! İnşallah daha çok yol yürüyeceğiz beraber. Birbirimize bakacak yüzümüz olsun.” yazı sayın yazara ait.Yazının yazıldığı dönemi itibariyle eleştirmiyorum.Zerre kadar kınamıyorum.O kimseden esirgediği eleştiri hakkını sayın Cumhurbaşkanına saydırarak kullanabiliyorsa Erdoğan doğru yoldadır.
KARAR OKURU Ali 12 Eylül 2017 21:48
8
Ayrıca kuvveden fiileciler ne yapacaklar?Hangi bilmem ne istihbarat biriminin hangi mühendisliğini? Erdoğan sokağımızın olmasa bile mahallemizin evladı.Aşağı mahalle yukarı mahalle cümle alem onu taşlarken o taşlara siper olmak benim adıma onurdur.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 23:29
9
bir müslümanın doğru yolda olduğu Kurana ve sünnete bakarak anlaşılır. kıstas Peygamberdir, ashabı kiramdır, tabiindir. yanlıştan kıstas olmaz. öncelikle bunu bi öğrenin sonra erdoğanın hangi yolda olduğunu konuşalım
nuray 13 Eylül 2017 07:20
11
fitne çıkarmak için kullanılan o açıklamayı o günlerde unutalım gitsin demiş şimdi kendisi aynı şeyleri yapıyor.
osman 12 Eylül 2017 18:24
hakan karar gazetesi birlikte bırakın bu algıları milletin gözünde bir yeriniz yok.suriye savaşı başladığında tv dolasıp hükümeti nasıl yönlendiriyordun.
halil ibrahim 12 Eylül 2017 14:58
yorumları okudum, Adam biraz doğruları anlatınca hemen fetocu ilan edilmiş, yazık. herkes hain avına çıkmış.. dönün bi aynaya bakın önce. yazı çok güzel, devamını bekliyoruz...
Çapanoğlu 13 Eylül 2017 11:59
17
Sende kripto fetolardanmisin derdin ne kardes...
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 14:44
"Dost acı söyler" söylemişsiniz. "Testi kırılmadan önce" uyarılarda bulunmuşsunuz. Ama unutmayın "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovuyorlar " . Umarım sizi kovmazlar.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 14:43
HANİ GEÇEN GÜNKÜ DAVUTOĞLU NUN AVUKATLIĞINI YAPTIĞINIZ YAZI BAŞLIĞINIZ YUH ARTIK DI YA, AYNEN SİZE DİYORUM YUH ARTIK
Nihat Aygun 12 Eylül 2017 13:27
Hakan Albayrak sen ve gazetende kripto FETO kokuyor. Boyle bir yaziyi kaleme almani dogrusu anlayamadim. Siz kimi temsil ediyorsunuz. Dort tarafi hain dolu bir memlekette dusmanlarimizin yaptiklarini gormuyormusunuz?Ne oluyor Feto sizidemi satin aldi? Yaziklar olsun! Bu memleketin bu kadar dusmani varken sizde icerde vurun. Bu kapi nasil kilit tutar dusman icerden olduktan sonra. Sizi kiniyorum bu yazidan dolayi.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 18:15
5
işte Hakan bey, şimdi yaptığınızı beğendiniz mi? Bakın sizi de torbaya koydular.Oysaki damardan verip,gondolluk yapıp okuyucuları ajite edecektiniz; hatta bunların dozunu artırıp Sabah'a,Hürriyet 'e kontenjandan transfer olacaktınız, paraları üst üste koyacaktınız sonra değmesin keyfinize.Onu bunu hainlikle,satılmışlıkla suçlayıp sözde kendileri bu ülke için hiçbir şey üretmeden vatansever olanlar ;işte bu "alçakların son kalesi".Sözünüz odun gibi olsun,dost doğru olsun,Allah kaleminize kuvvet versin Hakan bey.Gondollara,kürekçilere boyun eğmek yok...
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 13:19
yorumları yayınlamayarak yada silerek ne kadar samimi olduğunuzu ortaya koyuyorsunuz. misyonunu çoktan tamamlamış uzatmaları oynayan bir iktidara eleştiri yazmak samimiyet veya cesaretle tarif edilemez. uçaktayken yapaydın ya bu eleştirileri. seninde vebalin büyük
BU İFADE 12.09.2017 TARİHİNDE ENSON HABER DEN ALINMIŞTIR. "İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği yazıya göre; kahraman şehitlerimiz, Itri'nin "Segah Tekbiri" ile son yolculuğuna uğurlanacak." HAKAN BEY SİZE İTHAF OLUNUR.. DAHA VARMI Bİ İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY. BU YAZILARINIZ ANCAK SEVENLERİNİZİ SİZDEN UZAKLAŞTIRIR. "Kula bela gelmez Hak yazmadıkça, Hak bela vermez kul azmadıkça," "Hak Kulundan intikamı Kulu eliyle alır. İlmi Hak’kı bilmeyenler, onu Kul yaptı sanır." Emri Bari olmadıkça sanma bir çöp Kıpırdanır. HZ. MEVLANA
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 12:09
müslüman adildir sizi tebrik ve takdir ediyorum.gerçeklere göz yumanlar yarın geç kaldığını anlayacak iş işten geçmiş olacak haksız kazananlar cebini dolduracak mağdur olanların sayısı artacaktır.kamuda liyakat
irfan dervişoğlu 12 Eylül 2017 11:54
hiç kendini eleştirdiğin oldumu nefsin için yazdığını düşündüğün oldumu tüm bunları yazarken bu ülkeyi idare etmenin bir ümmetin umudu olmanın zorluğunu düşündünmü hakan albayrak çok değerliydi ama nefsi için yazıyor artık o yüzden eridi gitti yazık her insan eksik yanlış olacak nefs taşıyor ama tüm dünya bize bakarken insaf üzere olmak gerekmez mi neden benim gibi olmak yerine değerini korumuyorsun?
selim 13 Eylül 2017 02:19
3
Evet star gazetesinde iken ermenilere tazminat ödeyelim diye yazdığı gün benim için hakan albayrakın kalbimden silindiği gündür. Ermeniler savaş zamanında osmanlıya ihanet ederek hainlik yapmışlarsa da biz yine de insanlık yapalım tazminat verelim anlamında yazmıştı. Öyle bi insanlığa, insanlık denmez aptallık denir, zillet denir. Dinimiz zillete düşmeyi yasaklıyor. Hakan Albayrak bir de o yazıya bile, yani devleti milleti zillete düşürme yazısı olan ermeniye tazminat ödeyelim yazısına bile besmele ile başlamıştı. Önce devlete millete zillet tavsiye eden bu yazısından dolayı özür dilesin.
Sizi uzun zamandan beri takip ediyorum yurt dışında yaşayan bir kişi olarak size katılmıyorum gaza gelmeyin olaylara tek yönlü bakmayın tüm dünya devletlerin üzerimize geldiği bu günlerde ne yapacaktı Tayyip Erdoğan ?
Sakallı Celal 12 Eylül 2017 18:29
4
Yurt dışında yaşıyorsun ama ne yurt dışını ne yurt içini ne de dünyayı biliyorsun ey kaari...Nargile çekmeye devam...
güven 12 Eylül 2017 09:27
Pişmiş aşa su katmak diye tamda buna denir. Elbette hatalar yanlışlar vardır. Ama ameliyat masasında biraz kanama oldu diye hastayı bırakıp önlük çıkarılmaz. Ameliyata devam edilir. Kan kaybı karşılanır. Güneydoğu'da yapılan ciddi bir operasyondur.Hangi hükümet sınırları tel örgüden kurtarıp emniyetli duvar çekti.Aktütün'ü hatırlayın. Hangi hükümet kalekollar vasıtasıyla askerin can emniyetini sağladı ve hangi hükümet askeri direk çatışmadan kurtarıp silahlı insansız hava araçlarıyla teröristleri etkisiz hale getiriyor. Bende hükümeti eleştiriyorum ama yaptığı bazı işleride kesinlikle takdir ediyorum.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 10:02
3
Ameliyata devam etmekteki amaç iyileştirmek mi öldürüp bitirmek mi? Güven eminim Güneydoğu da 1 gün bile yaşamamışsındır. Yaşamadan uzaktan ahkam kesmek çok kolay değil mi?
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 12:03
12
Arkadaş Güneydoğuda yaşamadan nasıl yorum yapabiliyorsunuz? Allah sizi affetsin. Sınavlara hazırlanacak gençlerin hakları gasp edildi. Maalesef sizin gibi görmeden destek verenler en büyük günahkar oldular. Vatanseverlik toprak değil insan sevmektir.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 12:24
13
Roboskide ölenler sivil çıktı. Hakkaride mangal yaparken saldırıya uğrayanlar silahsız sivil. Sezgin Tanrıkuluna saldırı yapacaklarına konu neden araştırılıp aydınlatılmıyor hep bir ağızdan saldırarak üzeri örtülmeye çalışılıyor. Eziyet etmek haz veriyorsa ilahi adalet var. 1 tanesi akp linin akrabası 1 ri yeni emekli memur Bu durumda terörist demeden önce araştırılıp yanlış varsa pardon denilmesi gerekmez mi? İyi taraflarını taktir ettiğimiz gibi yanlışlarıda eleştirmek insanlık görevimiz değil mi? Güneydoğu da yaşamadan konuşmak doğru mu? Yanlışa destek verenler yanlışı yapanlardan daha çok günahkar değil mi ? Bilmiyorsun okumuyorsun araştırmıyorsun yaşamıyorsun ama magalda kül bırakmamaya çalışıyorsun.
güven 12 Eylül 2017 12:44
23
Güneydoğu'yu şehir yapılanmalarından alıp bugünkü hale gelmek bir başarının da ötesinde mucize gibi bir şey.Batman'da 15 gün resmi görevle bulundum. Bugün şehit haberlerinin gelmemesi, hdp milletvekillerinin tutuklanmış olmasına rağmen bir tepkinin olmaması karşısında ancak parmak ısırılır. Askerimizin ve polisimizin başarısı göz kamaştırıcı. Ayrıca hükümetin terörle mücadelede kullandığı teknikler- zırhlı araçlar, sınır güvenliği için duvar, silahlı ihalar, seyyar modüler karakollar da göz kamaştırıcı. Eğer bunun farkında değilsek veya farkında olup da küçük görüyorsak 16 askerimizin şehit olduğu dağ karakollarını unuttuysak bence bu millet hiç bir şeye layık değil. Tam bir nankörlük olur. Bugün şikayet eden Fetöcüler dün güneydoğu da operasyonları PKK'ya ihbar eden hayin TSK mensuplarıydı. Bunların yakınmaları bile bana gıcık veriyor.Aynı şekilde yurt dışı ile bağlantılı gazetecilerin tutuklanması bizim yüreğimizi ferahlatıyor. Çünkü onlarda bilerek veya bilmeyerek vatan hayinliği yaptıklarını düşünüyorum. Kendim de Muş Varto kökenliyim.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 13:52
19
Asker polis veya sivil halk diye ölüler ayrılamaz. Öldürdükçe mutluluk getiremezsin. Psikolojik vakalar oluşturup sorunu dahada ileri taşıyıp farklı boyutlara getirip çözülmezlik oluşturursun. Gençlik daha güzel yaşamı hakketmiyormu?
güven 12 Eylül 2017 15:20
3
Hepimiz genç olduk. Ben gençliğimde polis otosuna taş Molotof atmadım. Elime silah alıp ülke kurmaya'da kalkmadım. Ayrıca otobüs camlarınıda kırmadık. İşin aslı ben askerimizin veya polisin sabrına da hayranım.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 17:00
1
Yolun açık olsun Güven :))
AHMET KEKEÇ 12 Eylül 2017 08:15
Size saldırmış bile. Hiç vakit kaybetmiyor sizin mahallenin trolleri.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 06:43
Önceleri yazsaydın. samimi bulmuyorum seni.
Alperen 12 Eylül 2017 04:12
Eyvallah hakan Albayrak.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 03:54
Onemli tesbitler bence hakan bey
ADNAN 12 Eylül 2017 02:06
KİŞİNİN AMELİ BİLGİSİNİ GEÇMEZ ARKADAŞLAR ÇALIŞIP HELALİNDEN HAK EDEN KİMSEYE BİR SÖZÜMÜZ OLMAZ NE VARKİ SİYASETİN İÇİNDE ÖYLE KİŞİLER VARKİ TAŞ ÜSTÜE TAŞ KOYMAMIŞ İŞİ GÜCÜ CEBİNE SIĞMAYACAĞI İÇİN KASALARINI DOLDURMUŞ ADİ HAYSİYET YOKSUNU TİPLERLE BURAYA KADAR AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER VESSELAM
REHA 12 Eylül 2017 01:51
ALLAH TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 19:31
3
niye diğerlei müslüman değilmi. müslüman ırkçı olmaz ümmetçi olur. türkleri tüm islam alemenin bağrına basmasının en büyük nedeni ırkçılık yapmamamlarıydı. ama özellikle suriyelilerinde gelmesinden sonra ırkçı bir milet olduk çıktık. tama suriye politikasını eleştir sonuna kada haklısın ama niye ırkçılık yapıyorsun. namazlı niyazlı adamlar yapıyor bide bunu. hoş nazma niyaz da ölçü değil ya
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 00:54
Söylemler halkın vicdanına ve isteklerine cevap niteliği taşıdığı aşikar Lakin eylemlere bakıldığında söylemlerle uyuşmadığı da aşikar İl başkanlarının değişimi belirlenmeden yapılan teşkilat değişimleri çarkların devamına zemin hazırlamaktadır.Reisin bu güne kadar ülke yönetimindeki ve teşkilat yönetimindeki yönteminin kesinlikle değişmesi şarttır.Halen bölgelerdeki 17 25 Aralık'tan önce dinlediği akil insanlarla karar vericilerle yürümeye devam ettiği müddetçe 2019 yılı hüsran olacaktır.Bu karar vericiler başlangıçta samimi dava adamı görünümlü bu gün ise bölgenin baronları olmuş durumdalar hatta ilçelerde baroncuklar oluşturmuşlar teşkilatları dizayn etmeye devam ediyorlar reisin değişim söylemi yerine gelsin diye isimler değişiyor Lakin kutulan çarklar devam etmekte hatta bu çarkların boyutları değişmekte bölgenin koordinatörleri ile genel merkez karar vericilerine kadar ulaştığı görünmekte Bir diğer husus ilçe başkanlarının belirlenme kriterleri adamına göre değişiyor Başbakan Binali beyin hemşerisi münübüs şöförü dahi olsa bakana il başkanına bu hemşerimi değerlendirin dediğinde mevcut ilçe başkanı aday gösterilmeyerek teşkilatçılık oynanıyor çok başarılı devam etmesi beklenen bir ilçe başkanını hayati yazıcı bey nefsi olarak düşünüp bu kişiyi adaylıktan çektirin diye son dakika müdahale edebiliyor yani ak parti kişilerin ,baronların ve kirli ilişkilerin oyuncağı olmuş durumda reis bunları görmediği ve müdahale etmediği müddetçe 2019 hüsran olacak ve bu durumun faturasını bu şahıslar ödemeyecek İnanan saf temiz insanlar ödeyecek bu vebal çok büyük bir vebal Allah aşkına Resulullah aşkına Kuran aşkına birileri çıksın ve bu durumu reise anlatsın gemi batıyor Fetöcüler il ilçe belde dizaynı yapıyor müdahale edin müdahale ayaklara değil başlara yapılmalı ihanet yukarıda orası düzeldiği zaman ayaklar zaten yerini bulur fazla söze gerek Yok çeteyi bulmak reisin elinde istihbaratın MİT'in emniyetin önünü açın ve kirli ilişkileri olanları karar verici mekanizmanın dışına çıkarın yoksa resin adı yalancıya çıkacak söylemler ile eylemler zıt ilerlemekte ☝️
Bekri Mustafa 12 Eylül 2017 18:25
0
Tabiatında menfaat,çıkar ve güç olan siyasetle Allah'ın adını,kur'an ı,Resulullah'ı yan yana getirme ey KARAR OKURU...
AvUkAt 12 Eylül 2017 00:44
İslamın, islam aleminin hadimi Erdoğan keşke ah keşke içini sizin kadar açık ve net bir kez olsun dökebilse Hakan Albayrak.. Birde onun cenahından dinlesek bu günlere geliş nedenimizi! Abdülhamid Han a yapılan eleştirilerin aynılarını yönetiyorsunuz Erdoğan'a!
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 13:11
2
abdülhamid han bütün baskılara rağmen yahudilerle anlaşmadı. müslman katilleriyle dost olmadı. fiaze zinaya domuz etine eyvallah demedi. abdülhamid şeriat devletinin lideriydi. sizin reisiniz gittiği müslüman memleketlerinde bile laiklik tavsiye ediyor ne alakanız var abdülhamidle. iktidarınız için çıkarınız için tarihimizi dinimizi kirletmeyin. gidin "kadim dostlarınıza" anlatın derdinizi
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 14:02
1
Ne hadimse öyle konuştuğu bölgeler batıyor
ali veli 12 Eylül 2017 00:21
Kurban Bayramı'nda yürek mi yedin ne ettin? Ama artık çok geç. Türkiye gözden çıkarıldı.
Betül Okatali 12 Eylül 2017 00:20
Hakan Bey, kraldan çok kralcılığın prim yaptığı böyle zamanlarda dogruları yazabildiginiz icin teşekkürler, kaleminize saglik..
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 00:11
Hakan bey yazdıklarınız doğru.Ancak "REİS"in ifadesiyle söyleyecek olursak bu kötülükler için kapı aralanırken "hepiniz oradaydınız".Devlet yönetimini,dış politikayı hitabet gücü ile ölçüp bu işlerden hiç anlamayan insanlara teslim etmek için canla başla çalıştınız.Şimdi dövünmek vaktidir.Acziyete düşürülen millet için,çökertilen devlet için,yerle yeksan edilen ümmet için.Yarın ruzimahşerde yanıldım demek kurtarırmı bilmiyorum.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 03:55
0
Eh buda dogru
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 00:00
Erdoğana yol gösteren bir dost yazısı
karar okuru 13 Eylül 2017 11:03
5
Dost mu ? Buna dostluk denmez sinsilik denir.
Giresinli 11 Eylül 2017 23:59
Yolun sonu görünüyor.Bu iktidarın artık düzelme istidadı da niyeti de yok.
KARAR OKURU 11 Eylül 2017 23:48
28 şubat madurlarını zindanlardan kurtarmadıkça bu iktidar hiçbirşey yapmamış demektir.
KARAR OKURU 12 Eylül 2017 01:01
0
İşiniz zor
KARAR OKURU 14 Eylül 2017 01:13
0
hakkaten 500 müslüman 28 şubattan dolayı hala içeride yatıyor. kimler kimler salındı onbeş yılda ama bu adamların haberi bile yapılmıyor. bu da neyin ne olduğunu ispat eden yüzlerce örnekten en bilinmeyeni. en bilineni ise mavi marmara
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN