Back To Top
Ben de ne Sünniyim, ne Şiiyim…

Ben de ne Sünniyim, ne Şiiyim…

- A +

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı zirve toplantısındaki konuşmasında, “Müslümanlar olarak üstesinden gelmemiz gereken sorunların başında mezhepçilik fitnesi geliyor, ırkçılık fitnesi geliyor. Her zaman ifade ettiğim gibi benim dinim Sünnilik de değildir Şiilik de değildir, benim dinim İslam’dır. Ben tıpkı 1 milyar 700 milyon kardeşim gibi sadece ve sadece bir Müslümanım. Diğer tüm farklılıklar bu inancımın, bu sıfatımın gerisindedir.” mealinde sözler söyledi.

***

Aklıselim, sağduyu, iz’an ve vicdan sahibi her Müslümanın bu sözlere yürekten katılması, mezhepçilik fitnesini bertaraf etmek için elinden geleni yapması elzemdir. Ancak gelin görün ki mezhepçilik fitnesi İslam dünyasının birçok bölgesinde olduğu gibi, günümüz Türkiye’sinde de can sıkıcı bir problem olarak kendini göstermektedir. Lakin fitnenin bu topraklardaki Sünnî versiyonu henüz fiziki şiddete başvurma ve kan dökme safhasına erişmiş değildir. Bunun sebebi, ülkede halen kanun-nizamın hüküm sürmesi ve her ne kadar, “Şeriatın keseceği parmak acımaz” dense de parmağın çok acıyacağından endişe edilmesidir.

***

Bazı çevrelerin dinî düşünce dünyasındaki Ehl-i Sünnet ölçütlerinden hareketle, bizim gibi “gayr-i Sünnî” kabul edilen insanların sabah akşam zındıklıkla yaftalanması, sosyal medya mecralarında veya sistematik toplantılarda bel altı vuruşlarla itibarsızlaştırılması, televizyon programlarının veyahut belediye, vakıf gibi resmî-sivil kurumlar bünyesindeki konferans, panel gibi faaliyet alanlarının kısıtlanması ve hatta yasaklanması gibi saldırılar bugün itibariyle vaka-i âdiye haline gelmiş, “Ben Müslümanım” demenin yetersiz, hatta geçersiz sayıldığı bir sosyolojik zemin teşekkül etmiştir.

Saldırının faillerine ve azmettiricilerine sorsanız, bütün bunlar Din-i Mübin-i İslam’la özdeş kabul edilen Ehl-i Sünnet adına ifa edilen ulvi bir vazife, belki de şeytanlarla cihadın ta kendisidir. Fakat ne yazık ki Ehl-i Sünnet adına herkese parmak sallayan bazı zevat, kabir azabına karşı koruyucu kefen satmak, hangi ayetin cinsel iktidarsızlık sorununu giderdiği bilgisini içeren hikmetli kitaplar yazmak gibi işlere imza attığı halde, ne dine ne Ehl-i Sünnet’e hiçbir halel gelmemekte, halel şöyle dursun, gerçek Ehl- Sünnet tam da bu minvalde temsil edilmektedir.

***

Paralel Yapı belasının bütün bir memlekete ne kadar ağır bedeller ödettiği, yine bu yapının devlete tasallut edip en kritik kurumları ifsat ettiği, bugün itibariyle taşın içinde pirinç ayıklamak gibi berbat bir durumla karşı karşıya gelindiği gün gibi aşikârken, her Allah’ın günü memleketin her bir köşesinden irili ufaklı rüyacılar, kamyonetçiler, kefenciler, hurafeciler, üfürükçüler peyda olması ve bu çevrelerin köpeksiz köyde değneksiz dolaşması ve sağa sola sataşıp durması artık kabak tadı vermiştir.

***

Böyle bir manzara bu topraklardaki mezhepçiliğin “fitne”den ziyade, pespayelik olduğunu tescillemektedir. Zira fitne ciddi ve can yakıcı bir meselesidir. Özellikle imtihan manasında, feleğin çemberinden geçmekle eşdeğerdir. Oysa bugün sözde sahih mezhep ve itikat adına sergilenen tavırlar çok kere rezilet ya da karikatüre edilmiş bir din ve dindarlık telakkisine karşılık gelmektedir. Akl-ı selim, i’zan ve vicdan sahibi herkesin bu vahim manzara karşısında sesini yükseltmesi elzemdir. Ayrıca, memlekette söz ve yetki sahibi olan kimselerin bütün bu olup bitenlere duyarlılık göstermesi gerekir. Zira evvel emirde kendi evimizin önünü süpürmekle mükellefiz.

Diğer Yazıları

Yorumlar

Yorumlar 600 Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Karar Yayıncılık A.Ş ve yazar, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Yorumların 600 karakteri (boşluklu) aşmaması gerekmektedir.
M. Türk 15 Temmuz 2017 18:43
Yani o köpeksiz köyde değneksiz dolaşma hakkı sadece bana ait mi olsun diyorsunuz ???
birkul 07 Aralık 2016 14:03
Madem ki Kur'an-ı Kerim tek rehber diyorsunuz. Cum'a hutbelerinden '' Allah katında tek din İslam'dır. '' ibaresi kimin zamanında ,kimlere ve hangi düşünceye taviz vermek için hangi kurum tarafından kaldırıldı. El cevap : Dinler arası diyalog adlı safsatayı yaymak adına,gayri müslimlere şirin görünebilmek için,akp iktidarında,kendisine cemaat diyen aslında zararlı bir cemiyetten öteye geçemeyen fetö'ye peşkeş çekilerek, diyanet (ihanet) işleri başkanlığı tarafından kaldırıldı. Dinin sınırlarını mezhep belirler zira şia inancında olanlar Kur'an tamam olmamıştır,eksiktir derken,Ehl-i Sünnet inancında böyle bir inanç söz konusu değildir.Bunun sebebi Müslüman Oluşumuz olsaydı şia da aynı mantıkta olurdu.Demek ki bunları belirleyen ve sistematiğe oturtan ilim yoluna mezhep deniliyor.
Mustafa 09 Mayıs 2016 17:50
Hocam yazınızı hararetle okudum. Acaba siz mezheplere inanıyor musunuz? İtikatta ve amelde mezhebiniz nedir?
Önder yılmaz 08 Mayıs 2016 01:58
Sevgili hocam, programlarınızı ve yazılarınızı takip eden biriyim. Lakin tv, lerde artık göremiyoruz sizi, sözden öte ye dönerseniz, yetim bıraktığınız bu insanları kurtlar sofrasına bıraktığınız bizleri, tekrar kurtuluş savaşındaki ulusumuzun diriliş mücadelesi gibi, bizleride diriltebilirsiniz, haydi hocam bi ucundan biz, diğer ucundan siz tutun. Selametle....
Önder yılmaz 08 Mayıs 2016 01:53
Uyy
KARAR OKURU 02 Mayıs 2016 10:58
Bence tek sorun Kur-an'dan uzaklaşmak . Bırakalım herkes istediği gibi okuyup anlasın yeter ki okusun doğru yolu zaten bulacaktır. Sıkıntının büyüğü tarikat ve cemaatlerdir.Okumayan insanları kanalize etmenin en kolay yolu.Her geçen gün islami papazlar türüyor.
KARAR OKURU 24 Nisan 2016 00:32
İslam, Allah'a teslim olmak ve her anımızda O'nun denetimi altında olduğumuzu bilerek yani ADALET üzere yaşamaktır. Bu adalet evimizde, işimizde, ticaretimizde, üretimimizde, eğitimimizde, trafikte, komşuluk ilişkilerinde, infakta, yetime sahip çıkmada vs. her alanda olmalıdır. Hiç birini yapmayıp ben sünniyim, ben şiayım, ben vehhabiyim desen ne olur demesen ne olur. Sokağa tükürenin mezhebi olsa ne olur olmasa ne olur. Sorun çok derin. Tevhidi İslam'ı anlayıp içselleştirmeden geçiniz diğer mevzuları.
KARAR OKURU 01 Mayıs 2016 10:00
0
Eğer yazdığınız şeyleri hayatınızda yaşayabiliyorsanız Rabbim bu ülkede sizin gibi düşünen insanların sayısını arttırsın inşaallah...
KARAR OKURU 24 Nisan 2016 00:07
Mezhepleri reddederek yeni olmayan bir mezhepten olduğunuzu anlıyoruz. Yeni mezhebiniz sizin olsun.
KARAR OKURU 29 Nisan 2016 15:54
1
bunu anladıysan yazıyı bir daha oku . ve dahi c.başkanın da mezhepsiz olduğunu iddaa ediyorsun gülünç oluyorsun.
KARAR OKURU 22 Nisan 2016 21:37
Prof. Dr. Öztürk, birkaç gün önce, Cine 5 TV’de AKP yandaşları Hilal Kaplan, Mustafa Şen ve Yıldıray Oğur'un birlikte sunduğu “Sözümü Kesebilirsin” adlı programda çok ilginç ifadeler kullandı. Öztürk, "Tüm cemaat ve tarikatları bertaraf etmek lazım. Birisi yakamızdan düşmüyor, öbür taraftan bir yenisini besliyoruz…" dedi. İzlemek İçin Tıklayınız.. Mustafa Öztürk, AKP medyasının, cemaat ve tarikatlarla ilgili konularda başvuru kaynaklarının başında geliyor. Pazartesi akşamları, yandaş haber kanallarından Kanal 24'te Beyza Hakan'la birlikte "Sözden Öte" adlı programda İslam ve kutsal değerleri ile ilgili düşüncelerini aktarıyor. "Tüm cemaat ve tarikatları bertaraf etmek lazım" sözlerinin yankısı henüz dinmemişken, Prof. Dr. Öztürk'ün son derece ilginç bir başka konuşması daha ortaya çıktı. Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi olan Öztürk'ün, kısa süre önce, İlahiyat Fakültesi öğrencilerine verdiği bir konferanstan kısa bir kesit Youtube'ta yayınlandı. "Devletin ve Cemaatlerin Din ile İmtihanı Üzerine Değerlendirme" başlığı ile 21 Aralık 2014 tarihinde Youtube'a yüklenen konuşmasında Öztürk,İlahiyat Fakültelerinin şamar oğlanına çevrildiğini ifade ediyor. Öztürk bunların ardından skandal niteliğinde şu sözleri söylüyor: "Devletin bu dinle imanla imtihanı bitmedi. Bitmeyecek. Ben çok yoruldum ya. BEN ARTIK DİN MİN İŞİNDEN SOĞUDUM." Öztürk bu sözleri söylerken biraz çekiniyor, elini saçına ensesine götürüp kaşınıyor ancak İlahiyat öğrencileri kahkahalar eşliğinde alkış tufanına başlayınca, cesaretini toplayıp daha da ileri gidiyor. Öztürk sözlerini şöyle sürdürüyor: "İçimden geçen duyguları söyleyeyim. Robinson Crusoe gibi adaya gitsem, ekmeğimiz falan olsa, ömrümüzün sonuna kadar yetecek kadar kitap verseler, (eliyle yukarıyı işaret ederek) hiç böyle vaaz eden kuş geçmemek şartıyla (öğrenciler yine kahkaha atıyor), Hayy bin Yakzan olarak yaşayıp ölsem... (Eliyle de işaret ederek) Setri avretten bir bez parçası olsa bana yeter."
KARAR OKURU 23 Nisan 2016 13:20
0
Mustafa Hoca birçok ilahiyatçı vs.. gibi PARELELCI HAİNLERE karşı sus pus olmuş oturmuyor, son derece cesurca mücadesini veriyor.. En büyük temennim de bu hain örgüte eleman yetiştirmek için; Tüm dünyadan tecrit edilerek, evlere tıkılmış, hurafelerle beyni uyuşturulmuş çocuk ve gençlerin aydınlanması.. Aslında bunların Mustafa Hocadan neden bu kadar rahatsız oldukları aşikar...
KARAR OKURU 22 Nisan 2016 13:55
Paralel tehlike bitti. Şimdi sıra yaklaşık 100 yıldır yatırım yapılan mezhepsizlik cereyanina geldi. Sıra da mezhepsizlik fitnesi var. Ama başaramayacaksınız. Bu tohum bu toprakta büyümez. Yakından takip ediyoruz. Sanmayın meydan boş
KARAR OKURU 20 Nisan 2016 19:04
Bırakalım şu dinin yakasını günübirlik reelpolitiğe kurban etmeyelim içini boşaltmayalım.açıkça söyleyeyim ben sunniyim.
KARAR OKURU 20 Nisan 2016 15:20
Hocam değerli görüşleriniz için teşekkürler, bugün İslam dünyası özellikle de Türk İslam dünyası mezhepçilik derdinden de öte farklı tarikatların ve cemaatlerin mikro bölünmesi belası ile karşı karşıya. Her tarikat veya cemaat adına ne dersek diyelim, nasıl bir oluşum olursa olsun kurumsal bir taassubun içine girip müstesna dinimizi tekeline almaya çalışıyor. Makro bölünmeden mikro bölünmeye gidiyoruz.
KARAR OKURU 20 Nisan 2016 00:28
Mesele, iyi ve vicdan sahibi insan olmak, adaletli davranmaktır. Dinin, dilin ve mezhebin vicdan ve adalet yanında hiç bir önemi yoktur. Vicdansızsan adaletsizsen dinin ne olursa olsun, mezhebin ne olursa olsun insanlık nazarında hiç bir kıymetin yoktur. Allah bizi vicdanlı kullarından eylesin. Adaletsizlik yapanlardan ve adaletsizliğe uğrayanlardan eylemesin. Her şey insanca yaşama dair olsun.
KARAR OKURU 19 Nisan 2016 23:46
Çok saçma bir yazı olduğu düşüncesindeyim.
KARAR OKURU 20 Nisan 2016 20:59
2
Doğru
KARAR OKURU 19 Nisan 2016 15:43
Sayın hocam ..Koca diyanet teşkilatı niçin ağzını açıp tek kelam etmiyor.Niçin koca ilahiyat hocaları birleşip bir bildiri yayınlamıyor..niçin niçin niçin...kuyuya düşen çocuk niçin ölmesin..?
KARAR OKURU 19 Nisan 2016 10:43
Hiç kimseye itimadım kalmadı? Her söylenenden bunun altında bir çapanoğlu çıkar diye paranoyak olduk. Kim söylerse söylesin her söylenen sözü menfaat ve çıkar için söylenmiş gibi algılamaya başladık. Ruh halimiz hiç iyi değil.
KARAR OKURU 19 Nisan 2016 10:32
BU SÖZ, NE SUNİYİZ NE Şİİ NE DE VAHABİYİZ '' BİZ MÜSLÜMANIZ VE İNSANIZ'' OLARAK SÖYLENSEYDİ DAHA HOŞ VE ETKİLEYİCİ OLURDU BENCE. Böyle söylenseydi Suud ailesi buna ne derdi acaba?
KARAR OKURU 18 Nisan 2016 22:44
Mezhepçiliği son manevra ile reddetmiş görünen (veya toplumun öyle algılaması istenen) bu siyasi çıkışa iştirak etmeden önce, çok yakın geçmişte mezhep (özellikle sünni mezhebi) ve mevcut iktidar siyasetinin sorgulanması ve temize çıkmasını beklemek hakkımızdır, diyeceğim ama; bu mezhepçiliğin 'gözde' temsilcileri olan birtakım ' cübbeli' lerle mevcut iktidarın başlarının medyadaki mesaj kokan fotoğraflarını görünce, ümidim söndü!
KARAR OKURU 18 Nisan 2016 22:29
Hocam size hak veriyorum. Keşke İran Cumhurbaşkanıda benzer bir açıklama yapabilse ve keşke İran mollalrıda benzer görüşleri dillendirebilse. Sayın Cumhurbaşkanının bu açıklaması bile Ehli Sünnetin herzamanki mutedil ve kendisini sorgulayıcı yönünü göstermektedir.
KARAR OKURU 18 Nisan 2016 19:46
umarım cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'a da bu cümlesinden dolayı sufi tarikat çevreleri dinsiz imansız damgası vurmazlar.:)
KARAR OKURU 18 Nisan 2016 13:29
Can hocam, bu yazı üzerinden size saldıranlar için ehli sünnetin nasıl bir buçuk milyar islam dünyasının mezhebi olduğunu nasıl bir toparlayıcılık sergilediklerini, toplum vicdanını rahatlattıklarını anlatan bi yazı yazmanız isabetli olur diye düşünüyorum.Sizi çok seven incinmenizi stemeyen biri olarak.ve bu yazı haberci.28. Comdaki gibi olursa daha iyi olur En azından kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Sizi seviyoruz arkanızdayız.Dua ile.
KARAR OKURU 18 Nisan 2016 12:57
şia diye, vehhabi diye bir din yok. 72 sapık fırkadır bunlar.. amma sünni ehl-i sünnettir. şanlı peygamberimizin sav. onun şanlı ashabının yolundan giden hak ve tek yol. fırka-i naciye. sırat-ı müstekım. yani islam, müslümanlık bu. şia ile sünni yi eşit tutmak sapılıktır. süt ile idrar gibi. hiç bir mezhebten olmayan..MEZHEBSİZDİR....zahid-ül kevseri hz.leri. mezhebsizlik dinsizliğe giden köprüdür. buyuruyor..bu millet 73 fırkaya ayrılmıştır. hepside ben müslümanım diyor. hak fırka ehl-i sünnet vel cemaattir..(hanefi.şafii.maliki. hanbeli) diğer şii, vehhabi ve benzeri 72 sapık fırka cehennemdedir. hadis-i şerif var....yani ne şia, ne sünni diyen MEZHEBSİZDİR...
KARAR OKURU 05 Mayıs 2016 12:24
0
helal olsun böyle bir yorum bekliyordum.
KARAR OKURU 18 Nisan 2016 11:54
Yapılan yorumları okuyunca islam dünyası adına üzülüyorum. Ortak paydası yok gibi. Yazık oldu bu ümmete. Peygamber efendimiz insanları din dairesinin içine almaya çabalarken şimdi ise tam tersine döndü.zDin dairesinin dışına atmak için bahaneye bakılıyor. Niye bu kadar ayrıştık.Biz ne zaman toparlanacağoz. yazık çok yazık.
KARAR OKURU 18 Nisan 2016 08:53
Karar'a yazmaya başlayalı; en çok yorum alan yazı galiba bu oldu. Hani bir kimse sitemle demiş ya: "Beni bir tek sen anladın, sen de yanlış anladın." diye.. Bu da öyle olmuş biraz. Yorumlar(genel itibarıyla) ve yorumların aldığı beğeniler üzerinden, okurların nasıl birbiriyle kavga ettikleri o kadar belli oluyor ki. Hocam haksız mıyım, olmayacak herhalde hocam, hiçbir şey istediğimiz gibi olmayacak...
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 23:58
Söylem ile eylemin çelişmesi riyadır, münafıklıktır..
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 20:44
Hocam sizi Kitaplarınızı bulmak büyük bir hazine bulmuş gibi heyecanlandırıyor beni....keşke daha önce tanısaydım: (
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 14:54
Hocam Allah sizden razı olsun
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 14:37
Size çok teşekkür ederim. Sayenizde bu mezhep ne imiş deyip, yaklaşık 20-30 cilt kadar kitap okudum. Tefsir(saffetut tefasir)islam tarihi, mezhep tarihi ve birtakım monografiler.Sonuçta ehli sünnet itikadına öyle sıkı sarıldım ve sizin fikirlerinizin nasıl kaotik ortamlar oluşturacağını anladım. Artık bu omurgayı ciddi savunuyor üstelik eskiye göre çok daha bilerek savunuyorum. Tekrar teşekkür eder sizede hidayet dilerim
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 14:07
Cumhurbaşkanı'nın bu sözleri, Diyanet İşleri Başkanı'nın İranda şii imamın arkasında namaz kılması gerçekten çok manidar ve takdire şayan... Ehli sünnet, şiilik vs... diye yırtınanlar Allah rızası için biraz tarih okuyun. Sünni, şii ayrımı tamamen siyasi ihtilaflardan doğmuştur daha sonra da iyice dallanıp budaklanmistir.. Bu mezhepçi ve hurafeci din anlayışı insanların beynini öyle bir uyuşturmuşki akıl ve vicdan devre dışı kalmış gerçekten.. Mustafa öztürkü ve tarihselciliği eleştirenler samimi olarak, gerçekten aklınız ve vicdanınız çerçevesinde yaklaşın bu mevzuulara lütfen...
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 13:56
Cübbeli ahmet üzerinden Ehli Sünnete kin kusmak ne ise yanmayan kefen satmakta odur. Neden 'Mezhepçilik' denince akla Ehl-i Sünnet ve onu savunduğunu söyleyen bir takım aşırılar akla geliyor.Şia'yı ne yapacağız. Takiyye si olmayanın dinide yoktur, Masum imam inancını eleştirin birazda. Tabi konu Ehl-i Sünnet olunca herkes 'Din-i Mübini İslamı' ! Savunuyor. Daha sizin topluma bu Allah''ın muradıdır diyebileceğiniz ortak bir zemininiz yok. "Uydurulan din yıkılacaktır."
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 13:12
Hocam aklıma takıldı paralelcilerde müslüman mı bağî mi
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 10:33
Sizde inandiniz degilmi. Mezhepsiz saf bir musluman koprunun adini yavuz degil yunus koyardiki icraatlarindan bilineee...
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 10:11
Ne olduğunuz belli değil.ne olmadığınız belli
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 01:28
NE EHLİ SUNNETCİYİM, NE DE ANTİ EHLİ SUNNETCİ!!! MUSLUMAN BİR SUNNİYİM, TUM MUSLUMANLARİ KARDES BİLİRİM, Sİİ, MUTEZİLİ, CEBRİ OLSA BİLE!!!
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 01:27
Ehli sünnetçilik ile anti ehli sünnetçilik arasınds fark var mı???
KARAR OKURU 17 Nisan 2016 00:01
Birileri hocanın tarihselciliği ile kafayı bozmuş yorumlarda. Tarihselciliğin anlamını biliyorlar mı bilmem ama, köle cariye pazarı ne tarafa düşer biliyorlardır belki.
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 23:00
Söylenmek istenen güzel de, mezhepten girmişsiniz, kamyonetten çıkmışsınız. Daha derli toplu olsaydı iyi olurdu. Cemaat olayını mezhepçilikle ilişkilendirmek istiyorsanız altını dolduracak uzun girizgahlara ihtiyaç var. Mezhepçiliğin zararlarını bir cemaat üzerinden yapmak da yeterli olmaz. Daha fazla sosyolojik tahlillere ihtiyaç var.
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 22:47
Ana fikir acisindan guzel bir yazi olmakla beraber klasik talihsizlige düsmustür.Cumhurbaşkaninin sözleri ile başlayan yazinin paralel yapiya iliskin seyler icermemesi imkansizdi tabii kii :)
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 22:42
Tebrikler Mustafa hocam yine guzel bir yazı olmuş. Lakin Türkiye dindarlığı ve dindarları Ehl-i Sünnet adına yapılan rezilliklerin gerçek din olduğuna o kadar kendilerini inandırmışlar ki adeta büyülenmiş gibi hocalarını takip ediyorlar. Dün Konya'da duzenlenen sozde Diriliş programında konuşanlara, konuşulanlara, atılan nutuk ve sloganlara, soylemlerin seviyesine ve dinleyenlerin seviyesizliğine bir baksaydınız bu halkın gerceği değil sloganları nasıl da tercih ettiğini anlardınız.
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 22:21
Arkadaşım bu Tür hocalar var ,masa başından aleme nizama veriyorlar işte ,ne yaptın Salih amel diye sorsan verecekleri tek cevap yok
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 22:14
öncelikle mustafa öztürkü yetiştiren, onu mustafa öztürk haline getiren kim varsa onlardan, sonra mustafa hocamdan, sonra da mustafa hocamın yazısını korkusuzca yayınlayan ve arkasında duran Karar gazetesinden Allah binlerce defa razı olsun. Çok şükür memleketimde putlar tek tek yıkılıyor, belki bugün size çok saldıracaklar, belki bugün hocayı da, gazeteyi de masonlukla, siyonistlikle, dinsizlikle suçlayacaklar. Ama inanın bana biz sizden razıyız, Allah da razı olsun. Kaleminize, ilminize, fikrinize sağlık.
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 21:43
Gerçek din osmanlı ecdadimizin uyguladığı ehli sunnettir kimseyi kandırmayı
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 20:43
Allah senin gibi hocaların şerrinden bizi korusun yazın baştan aşağıya iftira ve hakaret senin eleştirdiğini sultan Mehmet hanın yolu ahmedi yesevinin yoludur o larında yolu sahabenin ve resulullahin s.a.v yoludur cumhurbaşkanı da sunnidir onun orada anlatmak istediği mezhebi devlet politikası haline getirip orta doğuda kan döken iran ve birazda selefi vahhabi sözde cigatcilaradir sen ne zaman gel sünnetin kan doktunugunu gördün hicasin şöyle senin ne olduğun belli değil önce rengini belli et
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 20:32
Madem böyle diyorsunuz destekliyorsunuz da SP İran a gittiğinde iranci, şii gibi yapılan eleştirilere de tepki gostermiyorsunuz
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 19:59
Tarihselcilik, Allahın kitabını zamana ve mekana mahkum etmek; peki, Allahın kitabındaki ahkam ayetlerinin belki de çoğunu hayatının hiçbir yerinde tatbik etmeden yaşamak, ama yine de sırf lafla evrenselcilik yapmak nasıl bir şey acaba...
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 19:30
Gönlüne , kalemine sağlık güzel insan. Ehli sünnet geçinip memleketin dini imanı bizden sorulur diyenler, kendileri kurandan her türlü yorumu çıkarırlar. Onlara serbest . Sizin gibi kıymetli akademisyenler azıcık geleneğin dışına çıksın hemen tekfir ediyorlar.Can hocam ,durmak yok vurmaya , yıkmaya devam edin arkanızdayız. Sizi çok seven , çalışmalarınızı takdir eden geniş bir kesim var. Bunu bilin lütfen .Az değiliz .Arkanızdayız. Sizi seviyoruz. Dua ile.
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 18:50
güzel konuşmuşsunuz lakin tarihselcilikle mezhepçiliğin pek de bi farkı yok. ALLAH'ın kitabını zaman ve mekana mahkum etmeseydiniz bu sözleriniz daha anlamlı olabilirdi
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 17:47
Sayın hocam uslubunuzun ,insafınızın,ilminizin hayranıyız başarılar
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 17:26
bU kadar yazılır. tebrikler
KARAR OKURU 16 Nisan 2016 17:16
Sayin öztürk burdan tek taraflı konuşmakla olmuyor cıkın kamuya acık biryerde tartışın hem sizin hemde sizin karşınızdakilerin derdi neymiş anlayalım! Ha yok bunlar laftan anlamiyor hep saldiriyor bunlarla ne konuşacagız diyoranız kibar bir şekildede haraket edilir sakın bir şekildede saldırılır hic fark etirnedende sizin yakındıgınız tekfir etme hususuda yapılabilir.Bunlar cahil cuhela takimi demekle biryere varamazsıniz eger samini iseniz cikip tezlerini savunursunuz.. ayrica cumhurbaşkanı sünni oldugunu da söylüyor başka yerlerde ve sizin begenmediginiz bol bol gelenekci tavırlarıda var. Neyapacaz takdirmi edecegiz yoksa bu cumhurbaskanida cahil cühela takimindanmi diyecegiz?
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN