Avrupa'nın göbeğinde istila başladı: Her yere girip çıkıyorlar! Hükümete 'acil eylem planı' çağrısı yapıldı

Avrupa'nın göbeğinde istila başladı: Her yere girip çıkıyorlar! Hükümete 'acil eylem planı' çağrısı yapıldı

Fareler nedeniyle sıkıntı yaşayan Avrupa kentinde bu kez başka bir sorun ortaya çıktı. Her yeri istila eden haşerelerle baş edemeyen belediye, hükümete 'hareket geç' çağrısında bulundu. İşte detaylar...

Fransa'nın başkenti Paris'te tahtakurusu sorunu giderek büyüyor. Ulusal basındaki haberlere göre, başkent Paris'te sinema salonlarının ardından metroda ortaya çıkan tahtakurusu sorunu, kent sakinlerinin kabusu oldu.

Bazı kent sakinleri tahtakurusu nedeniyle sinemaya gitmeyi bırakırken, bu durum sinema salonlarının bilet satışını olumsuz etkiledi. Paris Belediyesi, başkentte büyüyen tahtakurusu sorununa karşı hükümeti göreve çağırdı.

tahtakurusu-nasil-uzaklastirilir-2.jpg

BELEDİYEDEN HÜKÜMETE 'HAREKETE GEÇ' ÇAĞRI

Paris Belediye Başkan Yardımcısı Emmanuel Gregoire, Başbakan Elisabeth Borne'a yazdığı mektupta, Fransa'nın 2024'te Olimpiyat Oyunları'na hazırlandığını hatırlatarak, hükümetten tahtakurusu sorununa karşı acil eylem planını devreye sokmasını istedi.

Tahtakurularıyla mücadele etmek için vatandaşların kişi başı 866 euro gibi bir masrafa girdiğini belirten Gregoire, hükümetin bu konuda vatandaşlara mali destekte bulunmasını talep etti.

tahtakurusu-nasil-uzaklastirilir-1.jpg

METROLARDA BİLE TAHTAKURUSU GÖRÜLÜYOR

Paris'te bir vatman, dün, kullandığı metronun kabininde tahtakuruları gördüğünü üstlerine bildirdi. Bunun üzerine araç incelemeye alındı. Öte yandan, BFMTV kanalında, tahtakurularıyla mücadele etmek için vatandaşlara karanfil tavsiye edildi.

Ulusal Sağlık Güvenliği Dairesinin (ANSES) verilerine göre, Fransa'da her 10 haneden 1'inde tahtakurusu problemi yaşanıyor. Fransızlar tahtakurusu sorunuyla mücadele etmek için yılda 230 milyon avro harcıyor.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN