Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni desteğini açıkladı! Devlet dar gelirli için fatura desteği başlatıyor... Kara kış kapıda, fatura desteği için hemen başvurun!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni desteğini açıkladı! Devlet dar gelirli için fatura desteği başlatıyor... Kara kış kapıda, fatura desteği için hemen başvurun!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni destek paketlerini açıklamaya devam ediyor. Yeni paket kapsamında aileler fatura yükünden kurtuluyor. Elektrik tüketim desteği ödemesi yapan bakanlık birçok ailenin derin bir nefes almasını sağlıyor. İşte destek ödemeleri hakkında merak edilen tüm detaylar…

Bakanlık tarafından yapılan ödemeler kapsamında aileler fatura yükünden kurtuluyor. Elektrik tüketim desteği ile elektrik faturalarına yardımcı olan bakanlık ailelerine rahatlamasını sağlıyor. Elektrik tüketim desteği kapsamında ailelere yardım yapılırken zor durumda kalmasının da önüne geçiliyor. İşte destek ödemeleri hakkında merak edilen tüm detaylar…

ELEKTRİK DESTEK ÖDEMESİ KİMLERE YAPILIR?

Dar gelirli aileler için yapılan ödemeler ihtiyaç sahibi olduğunu belgeleyen ailelere yapılmaktadır. Ödemeler ile vatandaşların zor durumda kalmasını önüne geçilirken hane içerisinde yaşayan kişi sayısı elektrik faturasına göre ödeme yapılmaktadır. Özellikle artan enflasyon nedeniyle elektrik fiyatlarına yapılan zamlar vatandaşların cebini yakıyor. Faturalarını ödemekte zorlanan vatandaşların yardımına ise bakanlık koşuyor.

Vatandaşlara verilen elektrik desteğinin fatura ödemesi dışında kullanılması yasaktır. Farklı bir durum için kullanıldığı tespit edilen yardımlar vatandaşlardan geri alınıyor. Bu nedenle elektrik desteği kapsamında yapılan ödemelerin yalnızca elektrik faturası ödemesinde kullanılması gerekir. Aksi bir durumun tespit edilmesi durumunda cezai işlem uygulanır.

Elektrik fatura desteği

ELEKTRİK DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Elektrik desteği kapsamında başvuru yapmak isteyen vatandaşlar nasıl yapacaklarını merak ediyor. Başvurular e-devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Başvurusu onaylanan vatandaşlar PTT üzerinden ödemelerini alabilmektedir. Başvurular e-devlet sistemi üzerinden kolay bir şekilde yapılmaktadır.

ELEKTRİK DESTEĞİ KAÇ TL?

Elektrik destek ödemeleri aileden aileye değişiklik göstermektedir. Evde yaşayan kişi sayısı baz alınarak tüketilen elektrik miktarına göre ödeme yapılmaktadır. Bu kapsamda ödemeler için belirlenen taban fiyat 108 TL olurken tavan fiyat ise 216 TL olarak açıklandı.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN