Altın bozdurmak isteyenlere uyarı: Sakın bunu düşünmeyin! Sektörün içinden 'fırsat' mesajı

Altın bozdurmak isteyenlere uyarı: Sakın bunu düşünmeyin! Sektörün içinden 'fırsat' mesajı

Güncel altın fiyatları düşüş yaşadıktan sonra yeniden yükselişe geçti. ABD Merkez Bankası FED'in yaptığı açıklamalarla dalgalanan altın fiyatlarının geleceğini, sektör temsilcileri yanıtladı. Peki, gram altın ne kadar olur? Çeyrek altın düşer mi, yükselir mi? İşte, altın fiyatları son durum...

Son günlerde düşüş gösteren altın ve döviz piyasası hakkında konuşan kuyumcu Emre Öztürk, "Önümüzdeki haftalarda fiyatların bu seviyelerden biraz daha yukarıya tırmanması muhtemel duruyor" dedi.

Birçok kişinin yatırım için güvenli limanı olan altında düşüş sürerken bu durumun geçici olduğu piyasa uzmanları tarafından dile getiriliyor.

Piyasalardaki düşüşün bir alım fırsatı oluşturduğunu belirten kuyumcu esnafı, elindeki altını satmak isteyenleri ise bir süre beklemeleri konusunda uyardı.

Altının önümüzdeki haftalardan itibaren yükseliş gösterme ihtimalinin yüksek olduğunu belirten kuyumcu Emre Öztürk, "Bu gerileme alım fırsatı doğuruyor çünkü yaz aylarına doğru altındaki yükseliş devam edecektir" dedi.

gram-altin-ne-kadar.jpg
Emre Öztürk

"GERİLEME ALIM FIRSATI DOĞRUYOR"

Altın ve döviz fiyatlarındaki düşüşün alım fırsatı olduğunun altını çizen kuyumcu Emre Öztürk, şöyle konuştu:

"Gram altında özellikle geçen hafta rakamlar biraz daha üst seviyelerdeydi. Altının ons fiyatı yaklaşık olarak bin 150 seviyelerine tırmanmıştı. Bu hafta TEB başkanının faiz arttırma gibi bir düşüncesi olduğunu belirtmesiyle beraber özellikle

Türkiye'de gram altın 1110 TL seviyelerine kadar geriledi. Bu gerileme alım fırsatı doğuruyor çünkü yaz aylarına doğru altındaki yükseliş devam edecektir. Müşterilerimize bu düşüşlerin bir alım fırsatı olduğunu söyleyebiliriz. Dövizde kurlar yine geçen haftaya göre biraz daha aşağı seviyelere çekildi.

Hem seçim sonuçları hem de şu andaki piyasa durumları göz önüne alındığında önümüzdeki haftalarda fiyatların bu seviyelerden biraz daha yukarıya tırmanması muhtemel duruyor. Şu anda Dolar 19 seviyelerinde, EURO ise 20,10 seviyelerinde seyrediyor. Dediğim gibi önümüzdeki haftalarda hem altında hem de dövizde yükseliş gözlemleyebiliriz."

guncel-gram-altin-fiyatlari.jpg

"BOZDURMAYI DÜŞÜNENLER BİR SÜRE DAHA BEKLEYEBİLİR"

Acil durumlar haricinde altın satmak için doğru zaman olmadığını belirten Öztürk, vatandaşları şu ifadelerle uyardı:

"Özellikle gram altında 1135 ve 1140 TL seviyeleri önemli. Bu seviyeler aşıldığında da çok rahat 1150, 1155'i tekrardan hızlı bir şekilde görebileceğimizi söyleyebiliriz. Şu anda altın için alım yapmayı düşünenler varsa aslında bu fiyatlar fırsat fiyatı diyebiliriz, alım yapabilirler.

Bozdurmayı düşünenler varsa da eğer herhangi bir sıkıntıları yoksa kısa süre daha bekleyebilirler ve yükseldiğinde tekrardan onları nakit paraya dönüştürebilirler. Şu andaki fiyatlar tamamen bir alım fırsatı diyebiliriz.

Özellikle çeyrek altın şu anda bin 845 seviyelerinde seyrediyor, Cumhuriyet altını da 7 bin 550 seviyelerinde seyrediyor, bu fırsat değerlendirilebilir. Önümüzdeki haftalarda altınlardaki yükseliş devam edecektir diye düşünüyorum."

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN