Anneler dikkat! 16 bin 100 TL ödemeyi hemen alabilirsiniz... Ödemeler başladı! Başvuran parasını hemen alacak....

Anneler dikkat! 16 bin 100 TL ödemeyi hemen alabilirsiniz... Ödemeler başladı! Başvuran parasını hemen alacak....

İnsanlar devlet tarafından verilen destek ödemeleri ile ilgili araştırmalarına devam ediyor. Peki anne destek ödemeleri ne kadar oldu? Tüm detaylar haberimizde.

Sosyal devlet anlayışı ile destek ödemelerinde artışa gidilirken artırılan ödemelerden biri de anne destek ödemeleri oldu. Peki anne destek ödemeleri ne kadar oldu? Anne destek ödemeleri nasıl alınır? Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

ANNE DESTEK ÖDEMELERİ NE KADAR OLDU

Anne destek ödemeleri asgari ücrete yapılan zam doğrultusunda yükseltildi. Asgari ücret alan bir annenin 12 bin 400 TL olarak aldığı doğum izni ücretleri 16 bin 100 TL oldu. Doğum izni destekleri her çalışan anneye aynı şekilde verilmemektedir. Doğum izni destekleri SGK prim ödemelerine göre veriliyor. Anne asgari ücretten fazla maaş alıyorsa daha yüksek miktarda destek ödemesi sağlanıyor.

Anne Destek Ödemeleri Arttı

ANNE DESTEK ÖDEMESİNDEN KİMLER FAYDALANIR

Anne destek ödemesinden faydalanabilmek için bazı şartlar vardır. Bir annen çalıştığı yerde doğum iznine 8 hafta önce ayrılırsa doğum destek ödemesi alabiliyor. Anne adayları doğumdan önce 8 hafta, doğumdan sonra 8 hafta şeklinde toplam 16 hafta doğum izni kullanmaktadır. 

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN