Dolarda kafa karıştıran tahmin... O ekonomi yazarı dolar TL kurunun 10 lirayı göreceği tarihi açıkladı!

Dolarda kafa karıştıran tahmin... O ekonomi yazarı dolar TL kurunun 10 lirayı göreceği tarihi açıkladı!

Adım adım 19 liraya yaklaşan dolarla ilgili çarpıcı açıklamalar gelmeye devam ediyor. Araştırmacı yazar Engin Avcı, dolarla ilgili kafa karıştırıcı bir açıklamaya imza atarak doların dünyada güç kaybettiğini söyledi.

ABD Merkez Bankası'nın (FED) aldığı faiz kararından dolayı dolar gün geçtikçe yükselmeye devam ediyor. Doların yükselişinin ardından ise her geçen gün farklı çarpıcı açıklamalar gündeme geliyor.

Doların 18 lira 56 kuruşu bulduğu son zamanlarda araştırmacı yazar Engin Avcı, çarpıcı bir iddia ortaya atarak doların yakın zamanda 10 TL'ye kadar düşüş yaşanacağını belirtti.

ÖRNEK RUSYA

TL'deki değer kaybının yakın zamanda telafi edileceğini vurgulayan Avcı, Rus rublesinde yaşanan değerlenmeyi örnek vererek, "Dünya savaşıyor. Parası en fazla değer kazanan ülke Rusya. İleride altın bakımından güçlü olan ülke önemli noktaya gelecek. Dolar, EURO karşısında değerini katlayacak. Altını olan elinde tutsun. Altın imparatorluğu başlıyor." sözlerini kullandı.

 dolar tahmini

DOLAR DÜŞÜŞÜ İÇİN TARİH VERDİ

Dolardaki yükselişin ülkeye girecek dolarlarla tersine döneceğini belirten Avcı, "29 Ekim tarihine kadar likit girişlerinde artış olacak. Kasım ayının ortalarına gelince dövizin canının alındığı görülecek. Sene sonuna dek dolar 10 TL'ye kadar düşüş yaşayacak. İspatlı konuşuyorum. Bir ay daha dayanın. Ev veya arsa alımı yapmayın. Sonrasında fiyatlarda büyük düşüş yaşanacak" dedi.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN