Emeklilere yılbaşında ikramiye verilecek mi? Emekliye yılbaşı ikramiye parası var mı?

Emeklilere yılbaşında ikramiye verilecek mi? Emekliye yılbaşı ikramiye parası var mı?

2023 yılında zamlanacak olan emekli maaşları için ek ödemelerin artacağı da duyuruldu. Emeklilerin aldığı ikramiyeler Ramazan ve Kurban Bayramı'nda ödeniyor. Bayram ikramiyelerindeki artış da emeklilerin dikkatini de yer alıyor. İşte emekli ikramiyeleri hakkında merak edilen tüm detaylar…

Ramazan ve Kurban Bayramı'nda emekliler için verilen 1100 TL'lik ikramiyenin 2023 yılında da devam edeceği duyuruldu. Bununla birlikte emekli maaşlarına yapılan zamlar konuşulmaya devam ederken bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı konusu tartışılıyor. İşte emekli ikramiyeleri hakkında merak edilen tüm detaylar…

RAMAZAN VE KURBAN BAYRAMLARI NE ZAMAN?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan 2023 takvimi kapsamında Ramazan Bayramı'nın ilk günü 21 Nisan Cuma gününe denk geliyor. Kurban Bayramı ise 2023 yılında 4 gün sürecek. 28 Haziran Çarşamba günü başlayan Kurban Bayramı 1 Temmuz Cumartesi günü sona erecek.

İkramiye Ödemesi

YILBAŞINDA İKRAMİYE ÖDEMESİ YAPILACAK MI?

Yılbaşı için ikramiye ödemesi yapılıp yapılmayacağı konusu en çok araştırılan konular arasında yer alır. Ancak yeni yılda ikramiye verileceği ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

ZAM TUTARLARI NE KADAR OLACAK?

Şimdiye kadar açıklanan yüzde 84. 39'luk enflasyon oranı kapsamında memur ve emekliler için enflasyon farkı kesinleşmiş oldu.

Hürriyet'ten Noyan Doğan'ın yazısında yer alan bilgiler doğrultusunda TÜİK tarafından açıklanan 5 aylık enflasyon verileri kapsamında Bağ-Kur emeklileri için yüzde 14.5 zam kesinleşirken Aralık ayının açıklanması ile birlikte daha yüksek olabileceği de belirtir.

6 aylık enflasyon rakamlarının belli olması ile birlikte yapılacak olan zam oranları da kesinlik kazanacak.

Öne Çıkanlar
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN