İslam Memiş en iyi birikim yöntemini açıkladı! Bu üçünü uygulayan çocuklarının geleceğini hazırlayacak

İslam Memiş en iyi birikim yöntemini açıkladı! Bu üçünü uygulayan çocuklarının geleceğini hazırlayacak

Dolar ve altında yükseliş devam ederken yeni günün ilk sabahında dolar 20 lira 88 kuruşu aşarak rekorunu tazeledi. Gram altın ise 1345 TL'yi görerek tarihi zirvesine ulaşmış durumda. Piyasalardaki hareketliliği yakından takip eden yatırımcılar ise en iyi yatırım aracını araştırmakta. Altın ve Para Piyasaları Uzman İslam Memiş, en iyi birikim yöntemini açıkladı. İslam Memiş, seçim sonrası tasarrufla alakalı yeni yöntemi açıkladı. B üçünü uygulayın ve geleceğinizi garanti altına alın.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş en iyi birikim yöntemini açıkladı! Dikkat çeken tahminleriyle yatırımcılar tarafından yakından takip edilen ünlü ekonomist İslam Memiş, üç maddede avantajlı tasarruf yapmanın yollarını paylaştı. Bu üçünü uygulayan çocuklarının geleceğini hazırlayacak! Çocuklar için hangi birikim avantajlı? Avantajlı tasarruf nasıl yapılır? İşte İslam Memiş'in yatırım tavsiyeleri ve en iyi birikimi yapmanın yolları...

İSLAM MEMİŞ EN İYİ BİRİKİM YÖNTEMİNİ AÇIKLADI!

Seçim sonrası yatırım tavsiyelerine bulunmaya devam eden ünlü Ekonomist İslam Memiş, vatandaşlara kritik önerilerde bulunmaya devam ediyor. Dolar ve altındaki yükselişlere dikkat çeken Memiş, en iyi birikim yöntemini açıkladı. İşte İslam Memiş'in dikkat çeken o köşe yazısı;

"Hem kendimiz hem de çocuklarımızın geleceği için birikimler yapmamız her geçen gün daha önemli olmaya başladı. Devir, tasarruf devri. Hatta bu 2025’e kadar kemer sıkma yılı. Onlarca tasarruf ve birikim çeşitleri var. Kişinin yaşı, beklentisi, riskleri ve gelirine göre farklılık göstermektedir. Benim üç favorim şöyle:

  • Çocuklar için Bireysel Emeklilik Sistemi (BES)
  • Yetişkinler için Teminatlı Birikim Sigortası (TBS)
  • Hem çocuk hem yetişkinler için Borsa (BİST)

hjhhj-1.jpg

BU ÜÇÜNÜ UYGULAYAN KÖŞEYİ DÖNECEK

1- Çocuklar için BES’de birikimlerin toplanması, değerlendirilmesi ve kişiye toplu para ya da maaş ödenmesi esasına dayanmaktadır. 10 yıl boyunca sistemde kalan, 56 yaşını dolduran emekliliğe hak kazanıyor. Yüzde 30 devlet katkısı ise muhteşem bir fırsat. Özellikle sigortalının yılda 12 kez fon getiri tercihi ise işin diğer güzel bir yanı. Çocuklar için güzel bir birikim ve kazanç desteği olacaktır.

2- Borsa da Türkiye’de en fazla kazandıran yatırım araçları sıralamasında ikinci sırada yer alıyor. Son 22 yılın en çok getiri sağlayan yatırım araçlarında;

a) Gram altın

b) Borsa

c) Euro

d) Dolar

İstediğiniz miktarlarla yatırım yapabilir, uzun vadede kazançlı çıkabilirsiniz. 2022’de yüzde 197 getiri sağlayan borsa 2023’ün yaz aylarında yine yüzleri güldürebilir. Borsada aldığınız her hissenin çocuğunuzla beraber büyüdüğünü, eğitim masraflarının kendini kendine hazır olduğunu düşünebilirsiniz.

ghhggh-66.jpg

3- Teminatlı Birikim Sigortası’nda (TBS) ise hem birikim hem gelir elde edebiliyorsunuz. Ben, döviz üzerinden yapılan poliçeleri daha avantajlı buluyorum. Mesela; Ahmet, 10 yıl boyunca ayda 750 dolar birikim yapıyor. 10 yılda 90 bin dolar biriktirmiş oluyor. Doları dolar olarak birikmiş olduğu gibi 10 yıl sonra 110 bin 390 dolar geri alabiliyor. 20 bin 390 dolar getirisi olmuş oluyor.

10 yıl içerisinde Ahmet’in hayatını kaybetmesi durumunda ölüm ve sakatlık teminatından varislerine 90 bin dolar ödeme yapılıyor. Birikmiş parası +90 bin dolar. Bu tür sigorta poliçelerinin önemini ve avantajlarını kullanmak gerektiğini düşünüyorum.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN