Kimliğiyle faturasını alan PTT'ye koşsun! Herkese elden 220 TL verilecek: Bakanlıktan son dakika olarak duyurdular

Kimliğiyle faturasını alan PTT'ye koşsun! Herkese elden 220 TL verilecek: Bakanlıktan son dakika olarak duyurdular

Artan enflasyon karşısında vatandaşların alım gücü giderek düştü. Oluşan durum karşısında devlet destekli yardımlar hızlandı. Bu destek paketlerinin içerisinde yer alan kış desteği olarak bilinen yakıt tüketimi masrafları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödeniyor. Kimliğinizle hemen en yakın PTT şubelerine gidin ve paranızı alın. 220 TL veriyorlar! İşte detaylar...

Türkiye'de artan enflasyon karşısında vatandaşların alım gücü iyice düştü. Konuyla ilgili çalışmalarına devam eden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kış desteği olarak bilinen yakıt tüketimi paketini açıkladı. Kimliğinizi alıp en yakın PTT şubelerine gidin ve paranızı çekin. Anında veriyorlar. İşte destek paketinin ayrıntıları...

DESTEK PAKETLERİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından son dakika olarak duyurulan destek paketinin detayları belli oldu. Paylaşılan detaylara göre SYD Vakıfları tarafından 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamında; düzenli merkezi yardım ve aylıklara (Eşi Vefat Etmiş Kadınlara Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (EVEK), Muhtaç Asker Ailelerine Yönelik Düzenli Nakit Yardım Programı (MAAY), Öksüz/Yetim ve Asker Çocuğu Yardım Programı (ÖYAÇ), Şartlı Eğitim - Şartlı Sağlık Yardım Programı (ŞESY), Çoklu Doğum Yardım Programı, Kronik Hastalık Yardım Programı, Engelli Aylıkları, Yaşlı Aylığı, Engelli Yakını Aylığı, Silikozis Aylığı)ilişkin hak sahipliği belirlenen ve bu hak sahipliği devam eden haneler faydalanabileceği ifade edildi.

kmfdfddf-11.jpg

PTT'YE GİDEREK ANINDA PARANIZI ALIN

Peki elektrik desteğinin size çıkıp çıkmadığını nasıl öğrenebilirsiniz? Herhangi bir kuruma başvurmadan direkt olarak kimliklerinizle en yakın PTT şubelerine giderek öğrenebilirsiniz. Yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

kmfggffg.jpg

"Herhangi bir kuruma başvuru yapılmasına gerek olmayıp; hak sahiplerinin Kimlik Kartı ve elektrik faturası ile PTT şubesine gitmesi yeterlidir. Düzenli sosyal yardım/2022 sayılı yasa kapsamında aylık almaya ilişkin verilmiş hak sahipliği kararı devam eden hanelerin sistem üzerinde aylık kontrolü yapıldıktan sonra ödemeler hazırlanmaktadır."

HANGİ AİLE NE KADAR PARA ÖDENECEK?

  • Bakanlık tarafından yapılan açıklamada ödenecek tutarlarda açıklandı. Yapılan duyuruda şu tutarlar paylaşıldı;
  • 1-2 kişilik muhtaç hanelere aylık 75 kilovatsaat,
  • 3 kişilik muhtaç hanelere aylık 100 kilovatsaat,
  • 4 kişilik muhtaç hanelere aylık 125 kilovatsaat,
  • 5 ve daha fazla kişilik muhtaç hanelere aylık 150 kilovatsaat karşılığı tutar kadar aylık destek verilmektedir. Yeni yıl için belirlenen rakam 216 TL olmuştur.

PTT'ye giderek vatandaşlar destek programından faydalanabilecek. Bakanlık tarafından verilen bilgiler doğrultusunda ödemelerin Kasım ayı itibariyle alınabileceği ifade edildi.

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN