Vergi uzmanı ‘Zammın büyük kısmı vergiye gidecek’ diyerek açıkladı: Tarife yöntemiyle yıllardır gizli vergi artışı yapılıyor

Vergi uzmanı ‘Zammın büyük kısmı vergiye gidecek’ diyerek açıkladı: Tarife yöntemiyle yıllardır gizli vergi artışı yapılıyor

Asgari ücrete yapılan yüzde 49’luk zammın şimdiden zamlarla eridiği belirtilirken vergi uzmanı Ozan Bingöl ise tarife yöntemiyle yıllardan beri artırılan vergilere dikkat çekti. "Zammın önemli bir kısmı yine vergiye gidecektir. Bunun nedeni ise yıllardır tarife zulmüyle gizli bir vergi zammı yapılmasıdır" diyen Bingöl "2023 yılında 20 bin TL brüt maaş alan bir çalışandan, asgari ücret istisnası düşüldükten sonra yıllık 20 bin 690 TL gelir vergisi kesilmiştir’’ dedi.

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl maaş zamlarının önemli bir kısmının gizli vergi artışlarına gittiğini söyledi. Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, sosyal medya platformu X üzerinden yeni yıl zamlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bingöl yaptığı açıklamada, "Zammın önemli bir kısmı yine vergiye gidecektir. Bunun nedeni ise yıllardır tarife zulmüyle gizli bir vergi zammı yapılmasıdır!" ifadelerini kullandı.

Ozan Bingöl, sosyal medyada vergi zamlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bingöl, şunları söyledi:

"2023 yılında 20 bin TL brüt maaş alan bir çalışandan, asgari ücret istisnası düşüldükten sonra yıllık 20 bin 690 TL gelir vergisi kesilmiştir. Aynı çalışan 2024 yılı için yüzde 50 zam alarak brüt 30 bin TL maaşa ulaştığında, asgari ücret istisnası düşüldükten sonra yıllık 25 bin 715 TL gelir vergisi kesilecektir. Zammın önemli bir kısmı yine vergiye gidecektir. Bunun nedeni ise yıllardır tarife zulmüyle gizli bir vergi zammı yapılmasıdır!"

'BÜROKRATLARIN BÖYLE BİR VERGİ SORUNU BULUNMUYOR'

"Bu arada, birkaç yerden huzur hakkı alan ve vergilerini de ilgili kuruma ödeten bürokratların böyle bir vergi dilimi sorunu bulunmamaktadır. Hatta birkaç işverenden ücret geliri elde edip beyanname vermek zorunda kalırlarsa ortaya çıkacak vergiyi de ilgili kurumdan alabilirler!"

Öne Çıkanlar
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN