Back To Top
Ahmet Davutoğlu: İhraç edilmek istenen şahıslar değil, ilkelerdir

Ahmet Davutoğlu: İhraç edilmek istenen şahıslar değil, ilkelerdir

 - Son Güncelleme: 04.09.2019 Çarşamba 17:47
Ahmet Davutoğlu: İhraç edilmek istenen şahıslar değil, ilkelerdir
- A +

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'den kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Davutoğlu, "AK Parti yönetiminin ihraç etmek istediği şahıslar değil daha önce hatırlattığımız bu ilkelerdir. Söylediklerimizin arkasındayız" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin 26. Başbakanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti'den kesin ihracının istenmesine sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

19-09/04/davutoglu.jpg

MANİFESTOYU HATIRLATTI

Davutoğlu, 22 Nisan'da açıkladığı '31 Mart seçim sonuçları ve içinde bulunduğumuz siyasi şartlara ilişkin tespit ve tavsiyelerim...' başlıklı manifestosunu alıntılayarak, "AK Parti yönetiminin ihraç etmek istediği şahıslar değil daha önce hatırlattığımız bu ilkelerdir. Söylediklerimizin arkasındayız" ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/A.Davutoglu/posts/2127010720724231?__tn__=-R

AK PARTİ'DEN 5 İSME İHRAÇ KARARI

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı'nın tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine oy birliğiyle karar verilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başcı ve Selçuk Özdağ’ın, ‘AK Parti İçtüzüğü’ne aykırı eylem söz ve davranışlarında bulundukları’ gerekçesiyle oy birliği ile partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN