04.09.2019  14:19

Ahmet Davutoğlu: İhraç edilmek istenen şahıslar değil, ilkelerdir

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti'den kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilmesine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla tepki gösterdi. Davutoğlu, "AK Parti yönetiminin ihraç etmek istediği şahıslar değil daha önce hatırlattığımız bu ilkelerdir. Söylediklerimizin arkasındayız" şeklinde konuştu.

+
-

Türkiye'nin 26. Başbakanı Ahmet Davutoğlu, AK Parti'den kesin ihracının istenmesine sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

19-09/04/davutoglu.jpg

MANİFESTOYU HATIRLATTI

Davutoğlu, 22 Nisan'da açıkladığı '31 Mart seçim sonuçları ve içinde bulunduğumuz siyasi şartlara ilişkin tespit ve tavsiyelerim...' başlıklı manifestosunu alıntılayarak, "AK Parti yönetiminin ihraç etmek istediği şahıslar değil daha önce hatırlattığımız bu ilkelerdir. Söylediklerimizin arkasındayız" ifadelerini kullandı.

https://www.facebook.com/A.Davutoglu/posts/2127010720724231?__tn__=-R

AK PARTİ'DEN 5 İSME İHRAÇ KARARI

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, eski başbakan Ahmet Davutoğlu ile Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün ve Abdullah Başcı'nın tedbirli olarak partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevkine oy birliğiyle karar verilmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, Ahmet Davutoğlu, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başcı ve Selçuk Özdağ’ın, ‘AK Parti İçtüzüğü’ne aykırı eylem söz ve davranışlarında bulundukları’ gerekçesiyle oy birliği ile partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

 

GÜNÜN VİDEOSU

Annesiz kalan kuzular için ağladılar

Türkiye’nin İran sınırında meydana gelen iki deprem nedeniyle Van’ın Başkale ilçesinde sayıları binlere varan hayvan ölmüştü. Hayvan sahipleri öksüz kalan yavruları için gözyaşı döktü

DİĞER HABERLER
Ankara'daki FETÖ dosyası açılıyor
Van'da ölü sayısı 10'a yükseldi
Bombalı eylem yapacaklardı
'Irak ve İtalya'ya gitmeyin'
Türklerle görüşmeden olumlu sonuç bekliyoruz
İstanbul'da can pazarı!
Can Ataklı hakkında soruşturma