AK Parti İstanbul İl Başkanı ile İBB arasında 'halk ekmek' polemiği

AK Parti İl Teşkilatı ve İl Başkanları Osman Nuri Kabaktepe, İBB Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası'nda üretim yapılmadığını ileri sürerek basın açıklamasında bulununca Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama ile arasında polemik yaşandı. Nama'nın "Lütfen içeri gelin fabrikanın çalışıp çalışmadığını gözünüzle görün" davetini 'Biz geleceğimiz zamanı ilan ederiz' diyerek geri çeviren Kabaktepe, fabrikayı ziyaret etmeden ayrıldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Arnavutköy'de bulunan İBB Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası'nın çalıştırılmadığını iddia ederek basın açıklaması yaptı. Kabaktepe ile açıklama sırasında yanına gelen Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama arasından tartışma yaşandı. Halk Ekmek Fabrikası'nda üretim yapılmadığını iddia eden Kabaktepe'ye yanıt Özgen Nama'dan geldi. Kabaktepe'nin yanına giden Nama, "Fabrika'da üretim yapılmıyor diyorsunuz ama içerde üretim var. Lütfen içeriye gelip kendi gözlerinizle çalışmaları görün" teklifinde bulundu. Kabaktepe, tüm ısrarlara rağmen fabrikadan içeri girmeyi reddederek olay yerinden ayrılması dikkat çekti.

"GERÇEKTEN BİTMİŞ BİR FABRİKA YOK"

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Hadımköy'de İBB Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası'nı tepeden gören bir noktada basın açıklaması yaptı.

koko.jpg

'ARADAN ÜÇ AY GEÇMİŞ ÜRETİLEN BİR TANE EKMEK YOK'

Fabrikanın çalıştırılmadığını öne süren Kabaktepe, “Arkamızda bulunan halk ekmek fabrikasının projelendirilmesi ve başlangıcı AK Parti döneminde olmuştur. Yüzde 45-50'si tamamlanmış, makineleri alınmıştı. İmamoğlu dahil, CHP meclis üyeleri bu fabrika yapılırken projeye karşı çıkmış, ret oyu vermişlerdir. Kredilendirilmesine de yapımına da ret oyu vermişlerdir. İktidara geldikten sonra ise İBB yönetimi bu fabrikayı açmışlardır. Arnavutköy Belediye başkanımızın bu konuda güzel bir tabiri oldu, fabrika açılmıyor hizmet açılmıyor, arka fon açılışı yapılıyor.

Arkaya bir fon konuyor, tabela yapılıyor ama arkada gerçekten bitmiş bir fabrika yok. Biz duyunca şaşırdık. AK Parti döneminde projelendirilmiş bir fabrikayı o gün karşı çıkıp, bugün açtınız. Bizler de iyi oldu dedik, en azından çürütmüyorsunuz. Genel başkanınızı çağırıyorsunuz, önlük giyip, etrafa ekmek koyup mizansen yaptınız. Aradan üç ay geçmiş üretilen bir tane ekmek yok. Burada daha önce yaptığımız basın toplantısı neticesinde fabrikanın ön tarafına birkaç tane önlük giyen işçi kardeşimizin gelmesi bu gerçeği değiştirmez" dedi.

fab.jpg

"HALK EKMEK FABRİKASI GERÇEĞİNİ ÇIKIP HALKIMIZA AÇIKLAYIN"

Konuşmasının devamında Kabaktepe, “Recep Tayyip Erdoğan, İBB Başkanı olduğunda Halk Ekmek'in üretim kapasitesi 25 bindi, sadece o dönemde ilk 3-4 yılda 300 bine çıkardık. Yanlış hatırlamıyorsam 12 tane fabrika, üretim bandına sahip olan bir Halk Ekmek devrettik, 2.1 milyon üretim kapasitesine sahip olan bir halk ekmek devrettik. Şimdi 2.1 milyon üretim kapasiten var, vatandaş da 1.5 milyon ekmek istiyor, İBB bunu bile karşılayamıyor. Açtım dediği fabrikayı çalıştıramıyor. Fabrikayı açtıysanız, niye çalıştırmıyorsunuz, milleti kandırmak için mi yola çıktınız? Bir an evvel bu halk ekmek fabrikası gerçeğini çıkıp halkımıza açıklayın. Ya deyin ki; açtık, kamyon aldık, mazot bulamadık, çalıştıramadık. Açtık, usta bulamadık çalıştıramadık veya açtık ama algı yaptık daha bitmemişti, beş aylık işi vardı. Neyse onu söyleyin, gerçeklikten hakikatten sapmayın" diye konuştu.

ko.jpg

"SİZİ FABRİKAMIZA DAVET EDİYORUZ"

Osman Nuri Kabaktepe'nin konuşmasının sonunda yanına İBB Halk Ekmek A.Ş yetkilileri geldi. Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama ile Osman Nuri Kabaktepe arasında kısa bir diyalog yaşandı. Nama, Kabaktepe'ye “Baskın yöntemiyle olmaz, biz sizi fabrikamıza davet ediyoruz, kapımız açık" diyerek fabrikaya davet etti. Kabaktepe daveti “Baskın yöntemini genel başkanınızdan siz öğrendiniz, bizde öyle bir yöntem olmaz. Biz geleceğimiz zamanı ilan ederiz, sakin olun biz ilan ederek basın toplantısına geliyoruz, burada üç aydır ekmek üretilmiyor, bir hafta önce yaptığımız basın toplantısından sonra birtakım tedbirler almış olabilirsiniz, üretime başladıysanız dediğimiz gibi tebrik ederiz" diyerek aracına binerek alandan ayrıldı. Bu sırada çevredeki bazı partililer de Halk Ekmek A.Ş yetkililerine sözlü tepki gösterdi.

Fabrika 23 Temmuz 2022'de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu' nun da katıldığı törenle açılmıştı.

'İFTİRA VE YALANLARLA GÜNLERDİR EKMEK ÜSTÜNDEN SİYASET YAPIYOR'

Polemiğin ardından sosyal medyadan açıklamada bulunan Halk Ekmek A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özgen Nama, Kabaktepe'yi ekmek üstünden siyaset yapmakla suçladı. Özgen Nama şu ifadeleri kullandı:

''AKP İl Teşkilatı ve İl Başkanları Osman Nuri Kabaktepe, Hadımköy Ahmet İsvan Fabrikamızla ilgili iftira ve yalanlarla günlerdir ekmek üstünden siyaset yapıyor.
Bugün de fabrikanın 1 km ötesinde yalanlarına devam etmeye çalıştı. Davet ettim, gördüğünüz gibi kaçarak gitti.''

Öne Çıkanlar
YORUMLAR (29)
YORUM YAZ
UYARI: Hakaret, küfür, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. (!) işaretine tıklayarak yorumla ilgili şikayetinizi editöre bildirebilirsiniz.
29 Yorum
Diğer Haberler
Son Dakika Haberleri
KARAR.COM’DAN